Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shotokan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Shotokan

NAZWA SZKOŁY:Shotokan

ZAŁOŻYCIEL: G.Funakoshi(nie rozpisuje sie na jego temat bo duzo by pisac pozatym juz ktos opisywal)

FORMUŁA WALKI:semi-kontakt/no-kontakt

KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA STYLU:"twarde" bloki niskie dlugie pozycje

WIĘKSZOŚĆ TRENINGU SKUPIA SIĘ Z ZASADY NA:
25%-kichon
30%-kumite
35%-kata
10%-ogolnorozwoj/kondycha

lecz na poczatku (pierwsze 3 lata)

60%-kichon
20%-kata
5%-kumite
15%-kondycha

KONTUZJOGENNOŚĆ:niska choc zdażaja sie "wypadki przy pracy":)


ZAWODY:przez ostanie lata rozwoj shotokanu doprowadzi do ciaglej gonitwy turnieji(co mnie osobiscie nie cieszy:/)

PRZEDSTAWICIELE:
kata-S.Lucca Valdessi (chyba tak sie pisze;))
kumite-S.C.Pinna

KRÓTKI OPIS TECHNIK i POZYCJI:twarde sile uke zuki i geri dlugie "miekkie" pozycje

ILOŚĆ KATA:bardzo duża

SKUTECZNOŚĆ W SAMOOBRONIE:w zaleznosci od szkoly raczej niczego sobie

DLACZEGO WYBRAŁEŚ TEN A NIE INNY STYL: no a wiec heh to bylo tak ze interesowalem sie ogolnie sztukami walk za dzieciaczka bylem nie wyżyty i nie zdyscyplinowany a wiec tata gdy mialem 7 lat zapisal mnie do szkoly:D:D i DZIEKUJE mu za to:)[/b]


Raczej mizerne pojęcie o stylu.
pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan

Raczej mizerne pojęcie o stylu.
pozdrawiam


Właściwie gośc nie ma pojęcia co ćwiczy. G. Funakoshi nie stworzył Shotokanu. Pinna i Waldesi są przedstawicielami Karate WKF a nie Shotokanu. Organizacja K. Funakoshi jest jedną z mniejszych.
  • 0

budo_jka-polska
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:JAPAN
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan
Macie chyba troszeczke troche mylne pojecie o shotokan.
Szczegolnie jesli idzie o kumite.
Owszem zdaza sie ze trenerzy wstrzymuja walke zbyt czesto ale to nie jest semi kontakt albo no kontakt.
Ja trenuje juz kilka i uwazam ze shotokan jest na 100% full kontakt.
Roznica polega na ilosci technik. My szukamy jednej a pozadnej, szukamy odpowiedniego czasu i szansy na kontratak. Zgodnie z druga zasada Funakoshiego ze w karate nie ma pierwszego uderzenia!!!!
Jest to sztuka walki ktora uczy cie opanowania do samego konca. Nie jest sztuka lac kazdego na ulicy ale sztuka jest umiec z tego wybrnac bez walki. Jednak gdy juz zajdzie koniecznosc walki nie zwlekac z nia.
Sam walcze na zawodach i zdazalo mi sie brac udzial w walce na ulicy i wiem ze karate to FULL Kontakt. Na ulicy wystarczy jeden cios tak samo jak na macie.

Co do organizacji: JKA Polska
Mistrzowie: Funakoshi, Nakayama, Nishijama, Enoeda, Ochi, Osaka, Tanaka, Ohta.....

Mozesz sie uczyc od wielu i dopasowywac do siebie to co ci lezy najbardziej. i to jest najpiekniejsze.

Pozycje: na trningach dluzesze glownie u mlodszych stopniem w celu nauczenia wykozystywac biodra i do treningu miesni nog. U starszych stopni krotsze pozycje bardzo przydatne do walki. Wedlog wlasnego upodobania!!!! Mozesz nawet stac jak chcesz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan

z jego potomnym Shihanem Kenneth Funakoshim


Dopiero teraz to zauważyłem :D Powinno być - krewny. Ale i tak widzę, że nikt na to nie zwrócił wagi ;)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan

Ja trenuje juz kilka i uwazam ze shotokan jest na 100% full kontakt.

Nigdy nie cwiczylem Shotokan chociaz mam kilku znajomych, zaprzyjaznionych sensei. Ty chyba nie wiesz co to jest full? dozwolone sa nokauty? Dozwolone sa uderzenia w seriach, tzn po pierwszym mocnym trafieniu nastepne uderzenia az do "wyraznego wrazenia" niezdolnosci przeciwnika do dalszej walki? Jesli znokautowales przeciwnika to wygrywasz czy zostajesz zdyskwalifikowany?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan


Ja trenuje juz kilka i uwazam ze shotokan jest na 100% full kontakt.

Nigdy nie cwiczylem Shotokan chociaz mam kilku znajomych, zaprzyjaznionych sensei. Ty chyba nie wiesz co to jest full? dozwolone sa nokauty? Dozwolone sa uderzenia w seriach, tzn po pierwszym mocnym trafieniu nastepne uderzenia az do "wyraznego wrazenia" niezdolnosci przeciwnika do dalszej walki? Jesli znokautowales przeciwnika to wygrywasz czy zostajesz zdyskwalifikowany?

Mądre pytanie :!: wiele osób myli te pojęcie i janek ma rację :!:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan
Dzieki :wink:
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan
Trenuję shotokan i kumite mamy na full. Oczywiście w granicach dopuszczalnych na treningu. Glebę zaliczyłem 2 razy. Uderzenia w seriach. Tylko. Po znokautowaniu przeciwnika starasz się go ocucić i mówisz przepraszam. Nie walczymy na punkty i zwycięstwa. Walczymy dla walki. "Wygrywa" ten co skutecznie i ładnie walczył do końca, a więc wytrwał kondycyjnie.
Inną sprawą jest, że nie trenujemy do zawodów. Wiem też, jak wygląda shotokan w innych klubach z okolic Szczecina-Stargardu. Niestety punktowanie. Pojedyncze ataki. Ogólnie słabo. Na egzaminach we Wrocławiu odniosłem wrażenie, że niestety wiatr przemian wieje w tą właśnie stronę. Kumite egzaminacyjne musi być sportowe na maksa. Udeżysz o jeden raz za dużo i nieważne, że szybko i technicznie. Widziałem jak niezły fajter oblał przez to, że przed egzaminem wyraźnie za dużo naoglądał się K1.
Wszystko zależy od trenera i celu dla jakiego się trenuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024