Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shotokan Cultural Institute - Poland SCI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
192 odpowiedzi w tym temacie

budo_orchis1000
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:P
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
no i ... ? to już nie ma WSI?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Romanowicz, jak zapewne doskonale wiesz WSI płynnie przekształciła się w SCI ponad rok temu. Oczywiście pewne roszady nastąpiły (i pewnie będą następowały dalej :wink: ).

SCI-Poland jest jedną z dwóch polskich organizacji współpracujących z Maestro.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Jaki jest sens goshindo?
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI

SCI-Poland jest jedną z dwóch polskich organizacji współpracujących z Maestro.

A co na to H.Shirai?
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Uprzejmie proszę o nie kopiowanie tekstów mojego autorstwa zamieszczonych na stronie związku sportowego W.S.I.Poland /www.karate.walcz.pl/. Proponuję trochę się wysilić i napisać swoje, o ile was stać na to...

Aha, no i koniecznie napiszcie o Waszych sukcesach szkoleniowych... Jakoś Chemik nic tym razem nie napisałeś na forum o nieco egzotycznym zamiarze zdania na czarne pasy przed Sensei Shirai reprezentantów Waszej grupki :)

Widziałem fragment Waszego turnieju w Chojnicach o szumnej nazwie Puchar Polski. O jego poziomie przez grzeczność nie będę się wypowiadał. Jednak piszecie na stronie, że działacie zgodznie z prawem sportowym a widzę, że nadal je łamiecie. Puchar Polski mogą organizować zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem sportowym tylko i wyłącznie Polskie Związki...

Pozdrawiam i życzę więcej rozwagi w działaniach.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Risk:
Sensei Hiroshi Shirai /9 Dan/ przyjeżdża do W.S.I.Poland 13-15.05.2011
Jeżeli chcesz otrzymasz zaproszenie. Bo impreza tego typu zawsze organizowana jest dla członków W.S.I.Poland i zaproszonych gości...
Pozdrawiam
Dan
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Ojej cóż za nerwowa reakcja, nie miałem zamiaru podnosić nikomu ciśnienia. Raczej oczekiwałem radości (no może to byłoby rzeczywiście zbyt dużo), może raczej życzliwej akceptacji, że nasza działalność została sformalizowana i nie działamy na dziko. Nie... No szkoda, jakoś będziemy musieli z tym żyć.

Co do strony – nie dopilnowałem tego, przyznaję i całą winę biorę na siebie. W każdym bądź razie przepraszam za powstałe zamieszanie. Ciekawe tylko, że jeżeli chodzi o prawa autorskie Twoja wrażliwość jest dość selektywna...

Jakie są nasze sukcesy szkoleniowe? Przyjedź na nasze seminarium to się przekonasz, zapraszamy Was zawsze, gdy sensei Claudio przyjeżdża do Polski. Problem jest taki, że woleliście budować zamki z piasku, niż z nami poćwiczyć. A jak miałeś okazję się przekonać sensei Claudio nie jest taki straszny, na jakiego wygląda. W przyszłym roku sensei Claudio będzie w Polsce w maju, zapraszam.

A jakie są Twoje sukcesy? Nie te na pokaz i tak szumnie opisywane na stronie? Nie boisz się, że za chwilę może się okazać, że król jest nagi, a z balonika uleci powietrze.

I dziękuję za Twą wyrozumiałość i grzeczność, staramy się jak możemy by dorównać do sportowego absolutu. Ale jak to mówią nawet najdłuższa droga wymaga pierwszego kroku... Oczywiście zawsze możecie wystartować w naszych zawodach (i zgarnąć komplet medali), dzięki czemu nasz poziom sportowy wzrośnie niebotycznie a kilka osób z Waszej grupy będzie miało zaliczony dobry uczynek (punktowany tak jak datki na Caritas). Może w tym nie, ale w przyszłym życiu jak znalazł... Myślę, że Tomek nie odmówi, gdy mu to zaproponujesz.

Risk: Maestro wie o wszystkim, nic na dziko, bez jego wiedzy i akceptacji nie robimy. A że nie wszystkim to w smak – to już nie mój problem.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Dziękuję za przyznanie się do błędu dotyczącego bezprawnego kopiowania moich tekstów. Przyjmuję to za dobrą monetę i nie będę wyciągał z tego jakichokolwiek konsekwencji.

Co do oceny mojej reakcji jest ona najzupełniej błędna. Nie mam złych emocji wynikających w Waszej działalności. Nie wiesz wszystkiego, ale każdy etap Waszej działalności od próby zaproszenia przez Was Mistrza Shirai aż do skierowania do Polski C. Cerutti czy założenia przez Was organizacji pod nazwą S.C.I. Poland był konsultowany ze mna przez Sensei Hiroshi Shirai /9 Dan/. Także na wyraźne życzenie Mistrza Shirai pozostawiliśmy naszą dotychczasową nazwę organizacji bez zmian. Pytany przez Mistrza o moje zdanie nigdy nie negowałem Waszego prawa do zrzeszania się czy ćwiczenia karate W.S.I./S.C.I. i nadal tego nie robię. Karate to jest dla wszystkich. Także dla Was...

Natomiast mój sprzeciw budzi bezkarne kopiowanie naszych działań, nazewnictwa, a nawet wzoru dresów reprezentacyjnych o stronie internetowej nie wspomnę. Takie działania mają swoją nazwę i nie będę jej tu przytaczał...

Trudno także nie zauważyć, że idziecie po śladach naszej organizacji jednak musicie pamiętać, że zawsze będziecie tworzyli tylko i wyłącznie kiepską kopię... Dlatego uważam, że powinniście spróbować zbudować coś nowego, własnego, oczywiście wymaga to większego wysiłku niż naciśnięcie na klawiaturze kopiuj-wklej.

Co do zarzucanej mi wybiórczości w sprawie praw autorskich to nie wiem co masz na myśli. Jeśli fotografie, które robiłeś będąc członkiem naszej organizacji to przypominam ci, że należą one do niej, zaś Ty otrzymywałeś w zamian m.in. dofinansowanie jakiego jako instruktor nie prowadzący jakiejkolwiek grupy treningowej w ramach W.S.I.Poland nie miałeś prawa otrzymywać... Poza fotografiami nic więcej nie wniosłeś do W.S.I.Poland.

Ostatnia uwaga dotyczy Waszego egzaminu na stopnie mistrzowskie w którym wszyscy Wasi kandydaci zostali oblani. Po tej porażce postanowiliście utworzyć grupę szkoleniową wzorowaną na naszej Grupie Dan. Jeśli przesłane przez Was w 2008 roku pismo mnie nie myli to jednym z zarzutów wobec mnie było właśnie zakładanie takich grup w których trzeba ćwiczyć aby zostać dopuszczonym do egzaminu. Głośno protestowaliście przeciwko takiej grupie a teraz sami ją tworzycie ?! Czy to nie ironiczne ?

Co do wspólnych działań /treningów/ to jako Przewodniczący W.S.I.Poland na dzień dzisiejszy nie widzę takiej możliwości ani potrzeby przynajmniej z naszej strony.
Prawdę mówiąc zastanawiałem się, czy nie wysłać zaproszenia Waszej grupie na szkolenie z Mistrzem Shirai w Wałczu w 2011 roku jednak działania jakie podejmujecie, oraz cechująca Was tendencja do chodzenie na skróty wykluczają na razie taką ewentualność.

Poza tym uważam, że Mod powinien zamknąć już ten wątek, który powstał kiedy działaliśmy razem. Dzisiaj należałoby raczej utworzyć 2 odrębne wątki i to chyba byłoby najlepsze wyjście z sytuacji, nie sądzisz ?

Życzę Wam wszystkiego najlepszego.

Dan

PS. Nie odniosłeś się także do sprawy zorganizowania przez Wasz związek Pucharu Polski. Zlecam uważną lekturę nowej Ustawy o Sporcie wtedy będziesz musiał stwierdzić, że po raz kolejny miałem rację pisząc o łamaniu przez Was prawa sportowego. Oczywiście nie myli się ten co nic nie robi, ale zamiast nazwywać coś na wyrost może lepiej wymyślić jakąś bardziej adekwatną nazwę do zawodów jakie zorganizowaliście ?
  • 0

budo_mp31
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI

Co do zarzucanej mi wybiórczości w sprawie praw autorskich to nie wiem co masz na myśli. Jeśli fotografie, które robiłeś będąc członkiem naszej organizacji to przypominam ci, że należą one do niej, zaś Ty otrzymywałeś w zamian m.in. dofinansowanie jakiego jako instruktor nie prowadzący jakiejkolwiek grupy treningowej w ramach W.S.I.Poland nie miałeś prawa otrzymywać....


czy mamy przez to rozumiec ze pieniadze organizacji byly wydawane niewlasciwie i sprzecznie z regulaminem? czy mozna gdzies znalezc w ogole taki regulamin?
czy jest to uczciwe ze manipuluje sie pieniedzmi organizacji obchodzi blizej nieznany regulamin i zalatwia sie takie rzeczy? jak mozna wierzyc komus takiemu? nie wiem jaki macie tam porzadek ale u mnie to by bylo niedopuszczalne.


no i ja tez bym sie chetnie dowiedzial o sukcesach starej organizacji. zwlaszcza od kogos kto wie co Maestro z nim konsultowal a czego nie. najlepiej filmy i zdjecia. mi to juz wyglada niestety na rozpaczliwa probe utrzymania sie na powierzchni.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Super argumenty :) Gartuluję !
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Nie no na jakiegoś demiurga wyrastasz. Albo się kreujesz. Nie widziałem ani Ciebie ani nikogo z WSI Poland w momencie kiedy zapadały decyzje co do naszych dalszych losów. Więc może to Ty wszystkiego nie wiesz.

Poza tym, czy ja Ciebie kiedykolwiek o coś prosiłem, w czasie gdy byłem w WSI? Jakoś też nie przypominam sobie regulaminu komu dofinansowanie przysługuje lub nie. Jeżeli niewłaściwie rozporządzałeś funduszami organizacji to chyba nie jest to już mój problem. Teraz podnosisz to jako argument, ale to chyba nie do mnie zarzut. Jak chcesz to mogę oddać Ci te astronomiczne kwoty, albo nie, lepiej przekażę ja na Orkiestrę lub PCK (do wyboru).

Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek swoje prawa autorskie przekazywał Tobie albo innej osobie, albo cedował je na organizację. O ile mnie pamięć nie myli nigdy ta sprawa nie była w jakikolwiek sposób sformalizowana. Szkoda, że wcześniej nie powiedziałeś, że traktujesz mnie i innych instruktorów instrumentalnie, tylko mydliłeś oczy. Byłaby inna rozmowa od razu na starcie.

Nie przypominam sobie też żadnego egzaminu przed Maestro w którym nasi kandydaci byli oblani. Przyznaję, czasem zdarza mi się nadużyć alkoholu, ale nigdy nie byłem aż tak pijany by takiego egzaminu nie zauważyć. Chyba, że znowu wiesz więcej.

Na dzisiaj to tyle
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
chemik
Proszę takie sprawy załatwiać poza forum. Nie interesuje mnie kto ma rację. Takie sprawy załatwia sie twarzą w twarz. Następnym razem polecą ostrzeżenia.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Ojej cóż za nerwowa reakcja, nie miałem zamiaru podnosić nikomu ciśnienia...
Denerwowanie się przed snem jest szkodliwe więc aby poprawić ci nastrój publicznie wyrażam skruchę za swe różnorodne przewinienia i życzę Waszej nowej organizacji wszystkiego najlepszego - samych sukcesów...
Oss !
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI

http://www.scipoland.pl/
:P


i znowu falstart.
Gdzie sie nie rusze to cwicza dookola "get ready to get ready". czy nie lepiej bylo puscic info jak strona juz odpalona?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Ano lepiej, ale tak to jest już z przenoszoną ciążą - czasem dziecko urodzi się ułomne i trzeba je szybko reanimować :wink: .

Jak będzie gotowe niechybnie ktoś da znać.
  • 0

budo_mp31
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI

Super argumenty :) Gartuluję !


dziekuje za odpowiedz. jest dziwna ale mysle ze wbrew pozorom powiedziala nam bardzo duzo.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
I co z tym goshindo? Co to jest?
  • 0

budo_orchis1000
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI
Podając adres do strony nowej organizacji kultywującej karate z premedytacją pominąłem wszelki komentarz. Znając trudną sytuację pomiędzy niektórymi instruktorami nie chciałem odnosić się do jednego, czy drugiego, aby nie zostać posądzonym o stronniczość. Pozostała tylko uśmiechnięta buźka wyrażająca radość. Bo przecież to nie jest smutne, że kolejni adepci sztuk walki z Polski mają możliwość korzystania z nauk najlepszych mistrzów. A pro po mistrzów. To co napisał Dan (sic!) było dla mnie szokiem. Po tylu latach dowiedziałem się, że mistrz nauczający młodzież, człowiek tyle nam mówiący na treningach (będę zawsze wdzięczny za te nauki) o idei karate, równoległym rozwoju umysłowym i fizycznym, o koncentracji, okazał teraz tyle braku opanowania, niezrozumiałej dla mnie zawiści i złośliwości. Przecież sam przez wiele lat prowadził swoją grupę po różnych organizacjach szukając (mam nadzieję) najlepszej drogi dla doskonalenia siebie i podopiecznych. I teraz, gdy inni próbują znaleźć swoją drogę zamiast otrzymać zrozumienie otrzymują tylko niechęć (delikatnie mówiąc). Nie mieści mi się to we wszystkim co wiem o karate.

:(
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Shotokan Cultural Institute - Poland SCI

... było dla mnie szokiem... :(

Biorąc pod uwagę naszą narodową historię, a przy tym także mentalność, byłoby dziwne gdybyśmy działali wspólnie i jednym frontem. Gdyby był jeden kyokushin i jeden shotokan. :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024