Skocz do zawartości


Zdjęcie

interwały


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

interwały
planuje robić 2x w tyg na rowerku stacjonarnym.do tego 2 x w tyg trening z cięzarami i 4x sw
wracając do sedna
2,5 min jazdy średnim tempem (z jakimś tam obciążeniem na rowerku) i 30 sek jazdy na max.
i takich obwodów 5-6.wystarczy?mam również do dyspozycji na siłowni orbitek-może on da lepsze efekty?
jaka długość interwały polecacie?
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: interwały
5 obwodów 2,5/0,5 min raczej Cię nie zmęczy.

Proponuję poeksperymentować. Czas "truchtu" mocno skrócić (może nawet do czasu "sprintu") a ilości obwodów z góry nie planuj. Nie wiem w jakiej jesteś formie więc ciężko napisać coś więcej.


PZDR
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: interwały
w interwalach dobre jerst to ze mozesz sobie sam latwo dobrac obciazenie.
5-6 nie starczy, bedziesz mial sile, nei bedzie ci sie chcialo wymiotowac, to znaczy ze jeszcze kolejne dwa dorzucic mozesz i jechac dalej ;)
Musisz tylko pamietac, ale zapewne o tym wiesz, ze wazna jest chwila jazdy rozgrzewkowej oraz to zeby pojezdzic jeszcze chwile na luzie po ostatniej zmianie/

Ja na rowerku jezdzilem 15sek max - 45 wolno, mowiac szczerze, u mnie z kondycja jest slabo, na poczatku stykalo 5 takich zmian, pozniej troche wiecej sie juz wyciagalo.

Srednio przyjemne cwiczenia, bardzo skuteczne ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: interwały
jak juz tak uparles sie na ten rowerek to ja bym robil 1:1 a na orbitreku mozesz sobie robic 2 minuty wolniej minute szybko i tak pare okrazen wykancza to wiem bo mam taka maszynke w domku;p
  • 0

budo_szynkoza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: interwały
też mam rower i napieram 10 minut - minuta max, minuta odpoczynku (tzn tempo 30%), robię go po każdym treningu obwodowym z ciężarami jaki robię w domu 3 x w tyg.
trening jest wyczerpujący (ale zbijam fat więc...)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024