Skocz do zawartości


Zdjęcie

EEG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

EEG
Cześć, czołem, ktoś z was orientuje się jak odczytywać wynik badań ? Znaczy się jakby mi ktoś przetłumaczył to na język polski to byłbym wdzięczny.

Opis badania :
Badanie wykonane w spoczynku, w stanie czuwania.
Czynność podstawową zapisu stanowią niezbyt regularne fale 9-12 Hz o amplitudzie do 50-90 uV.
W okolicach przednich widoczne są liczne, rozsiane fale 3-7 Hz o ampl. do 40-60 uV.
Hiperwentylacja i fotostymulacja nie zmieniają istotnie obrazu eeg. Reakcja blokowania zachowana.
W zapisie widoczne są liczne, uporczywe artefakty pochodzenia ruchowego i mięśniowego.

Orzeczenie:
Zapis z rozsianymi zmianami w przodomózgowiu. Czynność podstawowa pozostaje w granicach zmienności dla wieku pacjenta. Zmian o charakterze napadowym w zapisie nie stwierdza się.

WTF :?:
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: EEG

Orzeczenie:
Zapis z rozsianymi zmianami w przodomózgowiu. Czynność podstawowa pozostaje w granicach zmienności dla wieku pacjenta. Zmian o charakterze napadowym w zapisie nie stwierdza się.


Z tego co pisze to masz jakieś zmiany ale bez napadów czyli pewnie lekarz Ci powie że lepiej żeby nie dostawał po głowie bo może się to skończyć źle (padaczka, zaburzenia śnu, świadomości)

Więc na moje oko to chyba będziesz musiał przerzucić się na BJJ :)

Ale wiadomo, z tym trzeba iść do specjalisty.
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: EEG
Szczerze mówiąc obecnie trenuje boks :P , a on nowego roku ma byc u nas kick-boxing na który też zamierzam latać. Z kulanek są tylko zapasy na który juz jestem za stary.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: EEG

W zapisie widoczne są liczne, uporczywe artefakty pochodzenia ruchowego i mięśniowego.

Orzeczenie:
Zapis z rozsianymi zmianami w przodomózgowiu. Czynność podstawowa pozostaje w granicach zmienności dla wieku pacjenta. Zmian o charakterze napadowym w zapisie nie stwierdza się.

WTF :?:

padaczka to sa zmiany o charakterze napadowym- nie stwierdza się znaczy że nie ma

artefakty pochodzenia ruchowego - może się kręciłeś?

rozsiane zmiany to niezbyt konkretna informacja.

Z EEG zresztą żadnych konkretnych informacji się nie wyciągnie jedynie informacje o padaczce.
dla świetego spokoju mozesz zrobić sobie kiedyś np tomografie, ale generalnie EEG jest w porządku co zreszta pisze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024