Skocz do zawartości


Zdjęcie

Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Zauwazylem iz ostatnio pare osob zainteresowalo sie meczeniem na rurce wiec zakladam ten temat by tu podsykutowac i powymieniac roznymi ''doswiadczeniami''.
Sam jestem ciekaw jakiego rodzaju uchwyt preferujecie i dlaczego (bardzo szeroko nadchwytem czy moze rece razem i tez nadchywtem, a moze podchwyt). I jakie rodzaje cwiczen wykonujecie. :D

Do tego kontynuujac temat o podicaganiu ''drabina'' opisana przez Pavla mam takie pytanie czy jest ktos kto jest wstanie zrobic taka drabine od 1-10 i to powtorzyc pare razy? bo jezeli tak to szacunek. Oczywiscie podciaganie z pelenego zwisu do momentu gdzie szyja dotykamy drazka, przerwy ok 1 min. :P

No to ja sie jeszcze wypowiem o moim podciagniu:
podciagam sie dosc czesto, mam w domu drazek 1,30m szeroki. Glownie pociagam sie nadchwytem na troszke ponad 2 szerokosci barkow chociaz ostatnio wrocilem do podciagania przy chwycie troszke szerszym niz barki. :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Ja codziennie pare seryjek robie. Nachwytem troche powyzej szerokosci barkow. Nie moge tak czy tak inaczej, bo we framudze ejst drazek. Kiedys robilem 3 serie po 15 podciagniec w kazdej, ale jakis czas temu opuscilem sie w cwiczeniach i tylko teraz 7-8 daje rade (w zaleznosci od dnia ). :(
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Ja się podciągam 3 razy w tygodniu 3x10.Tylko nachwytem.Jak zaczynałem to korzystałem z tego arta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .Mnie osobiście na początku łatwiej było się podciągać "piramidką".Teraz to już normalnie śmigam.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Ja robię 5 serii po 8-12 podciągnięć z jedną minutą przerwy między seriami- 2 razy w tygodniu. Robie podchwytem(bo tak mi wygodnie) jakieś 1.5 szerokości barków.

ostatnio nie widzę progresu tj nie mogę przekroczyć 20 podciągnięć w jednej serii.
Może pora cos zmienić?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Ja mialem tak, ze doszedlem do granicy 15 podciagniec. Moglem robic w seriach ta 15'stke, ale juz nawet jednej serii 17 bym nie zrobil. Nie wiem o co w tym chodzilo.
  • 0

budo_nipponson86(konto usunię)
  • Użytkownik
  • 0 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

Ja robię 5 serii po 8-12 podciągnięć z jedną minutą przerwy między seriami- 2 razy w tygodniu. Robie podchwytem jakieś 1.5 szerokości barków.

ostatnio nie widzę progresu tj nie mogę przekroczyć 20 podciągnięć w jednej serii.
Może pora cos zmienić?


Jak możesz i nie masz przeciwwskazań (kręgosłup) to spróbuj podciągać się z ciężarem.Poza tym podobnież pod sw, lepsze nachwytem, bo podchwytem to bardziej w biceps idzie.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Zapomniałem napisać, że od miesiąca dodaje ciężary, ale tylko w 2 pierwszych seriach, bo bardzo spada mi ilość powtórzeń.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Jak ktoś ma problemy z normalnym podciąganiem (nachwyt/podchwyt), to zrobić max. możliwą liczbę powtórzeń normalnym sposobem, a potem już tylko robić samo wolne opuszczanie z 10-15 razy i po jakichś 2 tygodniach zauważycie poprawę w ilości klasycznych podciągnięć.

Ja preferuję przemienne podciąganie - 3s nachwyt, 3s podchwyt z różnym rozstawem rąk (włącznie z bardzo wąskim - stykające się dłonie zarówno nachwytem jak i podchwytem). W przypadku tego bardzo wąskiego można nieco zmodyfikować trening i będąc już podciągniętym odczekać z jakiś 5-10s w takiej pozycji, a potem się opuścić.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
To ja z innej beczki....Jakimi zestawami cwiczen mozna wzmocnic ramiona przed przystapieniem do podciagania na drazku, zeby luzniej szlo?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Z tego co wyczytałem w linku powyżej piramidki są niezłe by wzmocnić "wstępnie ramiona".
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Podciagac sie :) Pavel opisywal w Nagim Wojowniku ze kazal swojemu ojcu (chyba, ale to nie ma znaczenia) podciagac sie za kazdym razem kiedy bd schodzil do piwnicy (mial robic po 5 pwt), w ten sposob codziennie robil 100+ powtorzen przy czym wogole sie nie wypalal. A wyniki sie poprawily. :-)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Czy przy zbyt częstym podciąganiu nie spala się niepotrzebnie mięśni? Ja w zasadzie bawię się na drążku od dość dawna, chociaż nigdy nie stawiałem sobie za cel bicie rekordów. Ostatnio podciągam się nachwytem najszerszym, jak mogę. Niestety mam trochę kijowy drążek, który ugiął się po pierwszym zawieszeniu i pozostał krzywy. Szukam teraz jakiegoś lepszego, trwalszego, ktoś zna może jakieś dobre drążki rozporowe na futrynę 97cm, które się nie uginają?

P.S. Próbowałem póki co raz ćwiczyć drabiną i muszę przyznać, że jest to trudniejsze, niż mi się wydawało. :P Problemy zaczęły się przy 5 powtórzeniach i więcej, do 10 nie doszedłem. Faktycznie te przerwy to z początku trzeba robić, mam nadzieję, że to kwestia praktyki i w końcu będzie szło lepiej. :-)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Jet a moze kupisz sobie drazek do sufitu? Ja taki mam... wisi sobie wkrecony w pokoju jest szeroki na 1,30m i wszytsko fajnie.

Ja w drabinie zrobilem osttatnio do 8 i juz mi sie nie chcialo. A ogolnie robie do 6 i rzaadko do 7. Mi sie wydaje ze wazniejsza jest ogolna lb podciagniec. Moja wacha sie tak jak pisalem 90-110.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
bo drabiny robi sie tak, zeby ich zrobic kilka, np 5x1-2-3-4, co daje 50.

GTG jest dobre, trzeba tylko pamietac, ze to nie jest do wyczerpania. zawsze musi byc w zapasie 2-3 powtorzenia.

quelq'un, ile wazysz?
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
191 cm wzrost i waga 85 kg i raczej teraz ''staje'' sie mezczyzna wiec idzie do gory, (do tego cwicze ciagle karate, troche silownia itpitd..)

A ja dalej szukajac inspiracji w cwiczeniu na drazku znalazlem fragment w Nagim Wojowniku co Pavel opisuje utrudnianie cwiczen przez rozne ''dzwignie'' (czy jakos tak) w cwiczeniach. I w ten sposob doszedlem do posciagania na drazku z kolanami podniesionymi (kat miedzy brzuchem a udem mniejszy niz 90), i zauwazylem ze w ten sposob o wiele trudniej jest sie podciagnac (nie mowiac o np podniesiu calych nog tak a nie tlyko kolan), co myslicie o wykonywaniu podciagania w taki sposob? Ma to jakies plusy? Bo roznica jest naprawde duza a nie chodzi tu o miesnie brzucha bo nogi tak moge trzymac jakis czas zanim sie zmecze. Wiec czy warto taka waricje wykonywac?
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

GTG jest dobre...


Weź się już chłopie opanuj. Albo jakieś obrazki wrzucasz albo pół postu po angielsku a teraz jakieś GTG :lol: Myślisz że jak piszesz takie posty to jesteś PRO bo nikt nie kmini o co chodzi ??

Feniks: zajebiste ćwiczenie które pomoże podciągać się na drążku ludziom którzy nie podciągają się wcale to przyciąganie drążka do karku siedząc. Na każdej zwyczajnej siłowni da się zrobić. Od siebie dodam że szerokie plecy zrobiłem właśnie przyciągając drążek do karku a nie przez zwyczajne podciąganie. Moim zdaniem najlepsze ćwiczenie na najszerszy grzbietu.

Od niedawna podciągam się szerokim nachwytem z przodu i robię 12 powtórzeń w pierwszej serii i w każdej następnej po około 8-9. Nie jest to dużo ale robię technicznie, prostuję łokcie i nie pomagam kolanami. Zacząłem się podciągać tylko z myślą o testach sprawnościowych gdyby nie to robiłbym dalej przyciąganie do karku.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Podejrzewam ze duza czesc osob wie o co chodzi z tym GTG ... jezlei nie wiesz to kup ksiazke Nagi Wojownik bo nikt ci jej nie przepisze na forum.
Dlaczego uwazasz ze wyciag jest najlepszy? Wioslowales sztanga w opadzie? Robiles martwy ciag? Podciagales sie przez dluzszy czas na drazku z obciazeniem i bez? Ze od razu tak mowisz?
  • 0

budo_mek24
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
jakis czas temu wymyslilem sobie taki wariant na drazek.2 razy w tyg.po rozgrzewce, nachwyt szeroko,ok 120cm: 2xdo bolu ;podchwyt wasko 2xdo bolu,ostatnia seria na reczniku 1xdo bolu .przerwy miedzy seriami ok minuty.staralem sie aby pierwsza i druga seria byly takie same,nie zawsze wychodzilo.
wczoraj sprobowalem drabiny:6 x5+ostatnia do 4.moze byc ale strasznie dlugo to trwalo.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku

Podejrzewam ze duza czesc osob wie o co chodzi z tym GTG ... jezlei nie wiesz to kup ksiazke Nagi Wojownik bo nikt ci jej nie przepisze na forum.
Dlaczego uwazasz ze wyciag jest najlepszy? Wioslowales sztanga w opadzie? Robiles martwy ciag? Podciagales sie przez dluzszy czas na drazku z obciazeniem i bez? Ze od razu tak mowisz?

Myślę że kilka osób mogło tą książkę jakimś cudem przegapić :-)
A co do ćwiczeń na wyciągu to pisze zgodnie z moim doświadczeniem na siłowni. Ja się nie bedę wykłucał z nikim co jest lepsze. Plecy mówią same za siebie :-)

A tak jeszcze dodam że mi się nie podoba styl twojego postu troszeczkę. Jakieś fochy robisz.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Porozmawiajmy o podciagniu sie na drazku
Ja nie czytałem Nagiego Wojownika i nie wiem co to jest GTG. Mógłby ktoś wyjaśnić?

Jeszcze jedno, czy wielokrotne podciąganie się w ciągu dnia na hamuje rozwoju mięśni? (mam na myśli podciąganie się np. na zasadzie: ilekroć przejdę pod drążkiem, robię 4 podciągnięcia).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024