Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchudzanie z Partyzanta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

jedyne czego brakuje to w omega 3


olej lniany i siemie lniane ;) i to przewidziałem wiedząc, że czyhasz w pobliżu ;)

tak, ale widzisz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_lniany
58% kwasu alfa-linolenowego

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_linolenowy
Kwas α-linolenowy (z łac. linum - len, oleum - olej), (ALA) - wielonienasycony kwas tłuszczowy typu ω-3.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alpha-Linolenic_acid
Eicosapentaenoic acid (EPA; 20:5, n−3) and docosahexaenoic acid (DHA; 22:6, n−3) play a vital role in many metabolic processes. Although these two fatty acids are readily available from fish, these marine-derived fatty acids can also be synthesized by humans from α-linolenic acid.
Furthermore, conversion of dietary α-linolenic acid into EPA is limited.

http://en.wikipedia.org/wiki/Omega-3_fatty_acid
Synthesis of the longer n−3 fatty acids from linolenic acid within the body is competitively slowed by the n−6 analogues. Thus accumulation of long-chain n−3 fatty acids in tissues is more effective when they are obtained directly from food or when competing amounts of n−6 analogs do not greatly exceed the amounts of n−3.

w skrocie i po polsku: sa 3 rodzaje omega 3, ALA, EPA i DHA; w lnianym jest tylko ALA, ktory owszem, syntezuje w EPA i DHA, ale srednio. tymczasem EPA i DHA sa "lepsze" i "wazniejsze", dlatego warto brac tran ktory ma EPA i DHA w czystej postaci i duzej ilosci.
ja w tej chwili biore 4-8 kapsulek co maja 180mg EPA i 120 DHA, a przezuce sie chyba na takie co maja 600mg EPA i 150 DHA, bo EPA wydaje sie miec wieksze znaczenie.

oczywiscie ALA lepsze niz nic :D
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

Co do kurczakow to sie zgadzam. Dlatego ja sobie kupuje ekologiczne. 2 razy drozsze, ale zdrowsze i co najwazniejsze - to mieso jest smaczne! Ma smak sam w sobie a nie je sie go jak kartonu.


a gdzie je kupujesz?


Na bazarku.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
Novo ja Cie proszę nie rozbijaj tego tematu na dziesiętne części atomów . Fajny temat , dobrze napisany , bez pierdolenia a jeszcze efekt można oglądać w dziale nasze podobizny ... ale jak czytam 58% kwasu jakiegoś tam srakiego to jestem smutny .

Taaaaakie detale są kurwa nie istotne , ważne żeby się chciało codziennie trzymać plan treningowy ( i dietowy :P ) a wyniki będą i bez kwasu jakiegoś tam :!:

Interesuje mnie co Partyzant napisze o motywacji bo od tego się zawsze zaczyna .
Swoją drogą : 107 kilo przy 175 cm 8O nie mało .
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
novocaine, Batman ma rację. to nie jest forum kulturystyczne, gdzie karki sie spuszczają nad każdym gramem masy i nowinkami żywieniowymi. nie ma sensu być AŻ tak dokładnym.
trzeba chwycić ogólny zarys i metody i nie ma sensu tracić czasu na pierdoły.
sprawa II: podawanie specjalistycznych tekstów w oryginale językowym i pisanie połowy postów po angielsku jest moim zdaniem lekko wiejskie. wiemy, ze znasz język, ale nie każdy z nas zna jakieś slangowe określenia z wysp, czy ze świata nawiedzonych kulturystów-fanatyków.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

(nie jedzcie tak popularnej ostatnio PANGI. To ryba całkowicie bezwartościowa z punktu widzenia człowieka, tani import z Chin, ogólnie gówno). Zalecam wszystkie ryby europejskie w formie wędzonej no i nieśmiertelne tuńczyki z puszki.


Z Wietnamu, a nie z Chin ale poza tym reszta to prawda
Panga żyje w dolinie Mekongu - błotnistym syfie. Ponadto (to poniżej skopiowane z innego forum, ale czytałem o tym artykuł):

Ryba ta na tarło płynie w górę rzeki, ale jest to juz za granicą ich kraju, więc Witenamczycy łowią pangi i przenoszą do wykopanych stawów. Aby ryba tam sie wytarła samice dostają zastrzyki z hormonu pochodzącego z Chin gdzie pobierane są od kobiet w zaawansowanej ciąży z moczu. Chodzi o hormon który wywołuje u kobiet akcje porodową. Ryby te są zagęszczone w takich ilościach w stawach w jakich żaden inny gatunek by nie wytrzymał, wygląda to tak jak by było więcej ryb niż wody. Karmione są mączką rybną aby przyrost ich wagi doszedł do 1,5kg w 6 miesięcy. Potem w łeb i do Europy i USA.


Jakby tego było mało - nie ma żadnych właściwości ktore mają inne ryby takich chociażby jak zdrowe tłuszcze itp.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

Ryba ta na tarło płynie w górę rzeki, ale jest to juz za granicą ich kraju, więc Witenamczycy łowią pangi i przenoszą do wykopanych stawów. Aby ryba tam sie wytarła samice dostają zastrzyki z hormonu pochodzącego z Chin gdzie pobierane są od kobiet w zaawansowanej ciąży z moczu. Chodzi o hormon który wywołuje u kobiet akcje porodową. Ryby te są zagęszczone w takich ilościach w stawach w jakich żaden inny gatunek by nie wytrzymał, wygląda to tak jak by było więcej ryb niż wody. Karmione są mączką rybną aby przyrost ich wagi doszedł do 1,5kg w 6 miesięcy. Potem w łeb i do Europy i USA.

o fuck... słyszałem, że pangi są trefne, ale że aż tak 8O

próbowałem w temacie Novocaina znaleźć kompletne informacje nt diet, treningu na spalenie tłuszczu. Nie udało mi się. Sieczka, dzielenie włosa na czworo i dużo offtopów.

Ten temat jest ok, przystępne informacje, na jeden temat.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
no spoko, jak nie chce sie wam lyknac kilku zelek, ktore naprawde daja wyniki i poparte jest to nauka, to wasza decyzja. i zadni kulturysci, fanatycy, tylko tran, ktory wasze babcie wiedzialy, ze jest dobry :roll:

xies, no powodzenia jak szukasz w temacie o budowaniu masy/sily :wink:
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
sorry, chodziło mi o temat "chudniemy"

Nie ma co się obrażać, jak coś wniesiesz od siebie, przyda się korzystajacym z tematu, ale rozbijanie na atomy rzeczywiście niepotrzebne.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
Partyzant, napisz teraz o motywacji :-)

Pozdr, h-k
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
Salve Fratres!

Ćwiczenia siłowe

Skupiam się przede wszystkim na szybkości, wytrzymałości i dynamice. Nie pakuję na masę.
Mój trening siłowy oparłem przede wszytskim na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała, jak pompki, przysiady, podciąganie na drążku (ważne) podchwytem i nachwytem. Ćwiczenia brzucha w zwisie na drążku. Nie trenuję izolowanych partii mięśni. Staram się ćwiczyć ogólnorozwojowo i że tak powiem naturalnie. Ćwiczenia angażujące maksimum mięśni dają najlepszy efekt. Szczerze, to zrzucenie 3 ton węgla do piwnicy, czy skopanie ogródka w szybkim tempie daje często lepszy efekt niż tyranie na siłce.
Trenować najlepiej "stacjami". Przed treningiem rozkładamy sobie powiedzmy 6 "stacji" i robimy po kolei. Kilka serii, tak wiele ile damy radę.

Przykładowe połączenie:

podciąganie na drążku
brzuszki
pompki
okrążanie głowy ciężarem
brzuszki na mięśnie skośne
pakowanie na biceps na stojąco.
Pakowanie na barki na stojąco

Świetne są też ćwiczenia na gumach zapaśniczych, walenie młotem w oponę, ciąganie worka z ziemią na szelkach pod górę itp. Niedługo wrzucę ilustracje moich "maszyn" i sposoby na ćwiczenie nimi. Jest to sprzęt niezniszczalny, bardzo tani i każdy sobie może na niego pozwolić jeśli tylko wykaże odrobinę inicjatywy. Oczywiście wyglądają jak z epoki kamienia, ale cóż... popatrzcie na salę i warunki treningu Fiodora E. ;) Liczy się zapał i ciężka praca a nie bajery na salce, czy siłce oraz ładne ubranka i dużo naszywek.

Stosuję do treningu ciężary własnego wyrobu. 6 litrowe baniaki po wodzie zalałem betonem i już. Akurat w treningu siłowym polecam dowolność i duże eksperymentowanie. Im więcej ćwiczeń angażujących całe partie mięśniowe tym lepiej. Uzyskujemy wtedy prawdziwą siłę dynamiczną a nie napompowanie w stylu modela od reklam bielizny. Ta siła i sprawdność przydają się w walce.
Inspirowałem się głównie treningiem sprawnościowo-siłowym zapaśników z lokalnego klubu.



Motywacja

Nie podam tu gotowych recept, każdy musi sobie sam wypracować swoje. Pamiętajcie, ze zbijanie wagi i ogólnie uprawianie sportu to kuźnia charakteru.

Pomocne zagrywki:


Określ sobie cel (w kg) i zapisz go na kartce, noś ją przy sobie lub powieś na ścianie. Niech Ci przypomina o celu do zrealizowania.
Ustal przyczynę dlaczego zaczynasz zbijać wagę. Każdego z nas coś skłania do tej decyzji. Pamiętaj o niej. Im przyczyna ważniejsza tym łatwiej będzie wytrwać.
Można też sobie zanotować na nadgarstku jakimś flamastrem to samo, lub umieścić znaczek przypominający o naszych powinnościach. Brzmi śmiesznie, ale pomaga.
Wieczorem przemyśl co zrobiłeś by zbliżyć się do celu. Jeśli nic, lub się cofnąłeś ukaż się obelgami. Często motywuje to do cięższej pracy.
Oglądaj highlighty swoich ulubionych zawodników. Podpatruj ich metody treningu i wprowadzaj je u siebie.
Zbijaj wagę etapami, jeśli masz sporo do pozbycia się. Powiedzmy 5 kg, mała przerwa na regenerację i jedziesz dalej.
Nie pal papierosów i nie pij alko, nie bierz narkotyków.
Po każdym etapie zbijania zafunduj sopbie nagrodę w postaci masażu, wizyty w parku wodnym, czy nawet kupieniu pary nowych, mniejszych dżinsów.


Niedługo zbiorę wszystkie powyższe porady (i dużo innych) w ilustrowanym moimi obrazkami PDFie. Będzie on do ściągnięcia oczywiście za free. Może komuś to pomoże w treningu i osiąganiu swojego celu – zdrowej i proporcjonalnej sylwetki.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
partyzant a robisz sobie nie raz takie przerwy np raz w miesiacu ze zamawiasz sobie pizze i wpieprzasz cala czy raczej bardzo rygorystyczna dieta? I czy pijesz alkohol?
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
oczywiście.
tak raz na dwa tygodnie wpierniczam lody, ciasto, pizzy nie akurat, bo sie kiedyś przejadłem już tym.
pić... piję, ale rzadko, tak raz na miesiąc - półtora. ale za to wtedy nadrabiam :) jakiej kondycji alkoholowej się dostaje od takiego treningu i diety.... to szok :D człowiek może wypić całe morze wódy i drinów , a jak się jeszcze do tego tańczy całą noc, to w ogóle kosmos :) (i trening wydolnościowy od razu na parkiecie ;) )
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
to tak jak ja tylko ze ja czesciej pije ;p
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
kilka ważnych rzeczy na temat białka:
http://www.forum-kul...dpost&p=1259233
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

Niedługo zbiorę wszystkie powyższe porady (i dużo innych) w ilustrowanym moimi obrazkami PDFie. Będzie on do ściągnięcia oczywiście za free. Może komuś to pomoże w treningu i osiąganiu swojego celu – zdrowej i proporcjonalnej sylwetki.


Partyzant popełniłeś tego PDFa czy dalej ćwiczysz? :wink: Jak masz go to wrzuć proszę.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

Ryba ta na tarło płynie w górę rzeki, ale jest to juz za granicą ich kraju, więc Witenamczycy łowią pangi i przenoszą do wykopanych stawów. Aby ryba tam sie wytarła samice dostają zastrzyki z hormonu pochodzącego z Chin gdzie pobierane są od kobiet w zaawansowanej ciąży z moczu. Chodzi o hormon który wywołuje u kobiet akcje porodową. Ryby te są zagęszczone w takich ilościach w stawach w jakich żaden inny gatunek by nie wytrzymał, wygląda to tak jak by było więcej ryb niż wody. Karmione są mączką rybną aby przyrost ich wagi doszedł do 1,5kg w 6 miesięcy. Potem w łeb i do Europy i USA.

o fuck... słyszałem, że pangi są trefne, ale że aż tak 8O

Są jakieś badania wykazujące spożywanie Pangi jako szkodliwe dla zdrowia ludzkiego ?
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta
PDFa nie zrobiłem bo mi sie jednak nie chciało. Pozmieniałem sporo w moim systemie. Jade teraz na normalnej siłce 4-5 razy w tygodniu na rzeźbę + 5 razy basen.
Zmieniłem dietę. Jem co 3 godziny nieduże posiłki, do tego po treningach szejki białkowe przed treningiem L-karnityna.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

Są jakieś badania wykazujące spożywanie Pangi jako szkodliwe dla zdrowia ludzkiego ?

Pewnie jakieś są, ale naprawdę potrzebujesz dodatkowo specjalistycznych badań żeby stwierdzić, że panga jest szkodliwa? Nie wystarczy ci na chłopski rozum to, co napisał Hellfire (o czym się mówi od dawna)?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

Ryba ta na tarło płynie w górę rzeki, ale jest to juz za granicą ich kraju, więc Witenamczycy łowią pangi i przenoszą do wykopanych stawów. Aby ryba tam sie wytarła samice dostają zastrzyki z hormonu pochodzącego z Chin gdzie pobierane są od kobiet w zaawansowanej ciąży z moczu. Chodzi o hormon który wywołuje u kobiet akcje porodową. Ryby te są zagęszczone w takich ilościach w stawach w jakich żaden inny gatunek by nie wytrzymał, wygląda to tak jak by było więcej ryb niż wody. Karmione są mączką rybną aby przyrost ich wagi doszedł do 1,5kg w 6 miesięcy. Potem w łeb i do Europy i USA.



ja bym sie zastanawial ile w tym prawdy jest. tylko na podtsawie ostatniego zdania. Amerykanski urzad ds zywnosci naprawde atestuje mocno i sprawdza zywnosc i te srodki by wyszly na badaniach

tak tez zastanawialbym bym sie ile w tym propagandy i walki konkurencyjnej

przypomina mi to walke z chinskim obuwiem przez oburzonych polskich producentow a potem sie okazalo (sam jednego takiego wiceprezesa stowarzyszenia polski but czy jakos tam obwozilem po chinskich fabrykach) ze kupowali sami w chinach (nie mowie ze wszyscy) a sprzedawali ze niby wykonane w polsce
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie z Partyzanta

PDFa nie zrobiłem bo mi sie jednak nie chciało. Pozmieniałem sporo w moim systemie. Jade teraz na normalnej siłce 4-5 razy w tygodniu na rzeźbę + 5 razy basen.
Zmieniłem dietę. Jem co 3 godziny nieduże posiłki, do tego po treningach szejki białkowe przed treningiem L-karnityna.


Wrzuć jak możesz ten plan na siłkę i jakie posiłki jesz co 3 godziny?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024