Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Asmet
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początki ...
Witam wszystkich użytkowników forum :D. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Zaczynam dopiero ćwiczyć, na razie mam zamiar chodzić na siłownie do kolegi w piwnicy. Oczywiście na początku, zaplanowałem sobie, trening ogólnorozwojowy (pierwsze dwa miesiące). Mam 16 lat, 187 cm wzrostu i ważę tylko 55 kg - więc jak na swój wzrost jestem strasznie chudy. Wyrobić sobie treningiem chcę, przede wszystkim klatkę no i przybrać trochę na masie, bo ręce też mam jak patyczki. Klatkę, mam tak jakby wklęsłą, tzn. barki mam wyciągnięte do przodu a klata wklęsła (wiem, wiem - śmiesznie to wygląda, ale dlatego właśnie chcę zacząć ćwiczyć). No dobra, ale przejdźmy do diety. Czytałem tematy przyklejone i ogólnie rozejrzałem się trochę po forum, ale dietki które są w tym dziale, jakoś nie bardzo mi pasują, a w dodatku z tego co widzę, to każdy sobie układa dietkę pod siebie (wiek, waga, wzrost itd...), a ja jestem kompletnie zielony, więc prosiłbym o ułożenie jakiejś dietki, do treningu ogólnorozwojowego. Trening zaplanowałem sobie tak na 2/3 dni tygodniowo (jeszcze sam nie wiem czy dwa czy trzy dni - zobaczę czy przy treningu 3 dniowym w tygodniu - łapy mi nie odpadną :D). Aha, no i mam jeszcze kilka pytań dot. ogólnych diet. Bo ciągle mnie nurtuje pytanie : Co jeżeli np. wypadnie nam taki dzień, w którym umówimy się z kolegami na pizze - której oczywiście nie ma w diecie. Czy wtedy całą dietę szlak trafi ?. Aha no i z tego co wiem, to przez te dwa miesiące mam ćwiczyć na sucho, tzn. żadnych odżywek. A później ? Lepiej jest coś zażywać, czy cały czas ćwiczyć na sucho ? Nie ukrywam, że chciałbym jak najszybciej uzyskać jakieś efekty, ale oczywiście wiem, że to wymaga czasu :D. Jeżeli po tych dwóch miesiącach mogę zacząć zażywać jakieś odżywki do treningu to jakie na początek ? Aha no i tak przy okazji chciałbym przedstawić, mniej więcej plan treningu (na te dwa miechy) :
Treningi - Poniedziałek, Środa, Piątek ... Ewentualnie, gdybym nie dawał rady na treningu 3 dniowym to Wtorek, Czwartek.
1. Rozgrzewka
2. Wyciskanie nogami, 2 serie po 12 powtórzeń.
3. Wyciskanie na sztandze, 3 serie po 12 powtórzeń.
4. Podnoszenie sztangi stojąc - 2 serie po 12 powtórzeń
No i w sumie, to tyle z tego co ułożyłem, bo nie wiem co mogę jeszcze dodać do tego treningu. Dodatkowo zaplanowałem sobie, że w domu (po treningu), będę sobie robił pompki z nogami uniesionymi do góry (słyszałem, że jest to najlepsze na klate). No i zastanawiam się, czy nie kupić sobie do domowego zacisza, takich hantelek - przynajmniej na początek, żebym mógł coś robić w domu, bo na ławkę ze sztangą i inne sprzęty nie mam na razie kasy :D. Chodzi mi dokładniej o takie hantelki :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jeżeli takie ćwiczenia w domu takimi hantelkami dadzą mi coś to prosiłbym o napisanie jeszcze, co dokładniej mam robić z nimi ...


No i to by było chyba na tyle. Wiem, że mój temat to dużo odpowiedzi i nie koniecznie każdy się będzie porywał do odpowiedzi na moje pytanie, lecz będę bardzo wdzięczny, jeżeli ktoś udzieli mi odpowiedzi na moje pytania. Wiem też, że ten temat nie za bardzo pasuje do działu ''Dieta'', bo temat zawiera również pytania na temat treningu itd... Ale nie wiedziałem dokładnie gdzie go wcisnąć, a uznałem, za głupotę zakładanie 3 tematów - dot. diety, treningu i sprzętu do ćwiczeń - osobno, więc umieściłem to w jednym temacie :D


Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :D
  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki ...

Klatkę, mam tak jakby wklęsłą, tzn. barki mam wyciągnięte do przodu a klata wklęsła

Szewska klatka - udaj się do lekarza

Trening zaplanowałem sobie tak na 2/3 dni tygodniowo (jeszcze sam nie wiem czy dwa czy trzy dni - zobaczę czy przy treningu 3 dniowym w tygodniu - łapy mi nie odpadną :D)

Zakwasy pewnie będą ale przezyjesz, IMO lepiej ćwiczyć 3 razy na tydzień co 48 h.


jakoś nie bardzo mi pasują, a w dodatku z tego co widzę, to każdy sobie układa dietkę pod siebie (wiek, waga, wzrost itd...),

Według wzoru liczysz zapotrzebowanie kaloryczne i dodajesz nadwyżkę i to cała filozofia. Mam 16 lat więc myslę że proste działanie wykonasz.

Co jeżeli np. wypadnie nam taki dzień, w którym umówimy się z kolegami na pizze - której oczywiście nie ma w diecie. Czy wtedy całą dietę szlak trafi ?

Nie, ale lepiej jak się z koleżankami na pizze umówisz :D


Aha no i z tego co wiem, to przez te dwa miesiące mam ćwiczyć na sucho, tzn. żadnych odżywek. A później ?

Odzywki jako uzupełnienie diety, suplementy wtedy jak skończy Ci się potencjał, a w tym wieku raczej nie prędko, możesz pomyśleć o produktach prozdrowotnych


Lepiej jest coś zażywać, czy cały czas ćwiczyć na sucho ?

Dzięki suplementacji możemy wspomóc rozwój naszej muskulatury


Nie ukrywam, że chciałbym jak najszybciej uzyskać jakieś efekty, ale oczywiście wiem, że to wymaga czasu :D

Jak masz świadomość to dobrze, na początku dosyć szybko idzie się do przodu

Jeżeli po tych dwóch miesiącach mogę zacząć zażywać jakieś odżywki do treningu to jakie na początek ?

Zgłoś się jak skończy Ci się potencjał to wtedy pomyślimy

1. Rozgrzewka
2. Wyciskanie nogami, 2 serie po 12 powtórzeń.
3. Wyciskanie na sztandze, 3 serie po 12 powtórzeń.
4. Podnoszenie sztangi stojąc - 2 serie po 12 powtórzeń

Do śmieci, poczytaj o treningu ACT


Pozdro
  • 0

Asmet
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki ...

Szewska klatka - udaj się do lekarza

Poważnie ? Kurde, no szczerze mówiąc to nie palę się do tej wizyty … Nie da rady tego wyrównać ćwiczeniami ? Bo ta moja klatka nie jest aż taka szewska jak niektóre na Internecie. A z resztą najlepiej to dam fotkę jak to dokładnie wygląda :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Według wzoru liczysz zapotrzebowanie kaloryczne i dodajesz nadwyżkę i to cała filozofia. Mam 16 lat więc myslę że proste działanie wykonasz.

Ok… Już rozumiem jak się układa dietki 

Nie, ale lepiej jak się z koleżankami na pizze umówisz :D

Heh w sumie to racja :D

Odzywki jako uzupełnienie diety, suplementy wtedy jak skończy Ci się potencjał, a w tym wieku raczej nie prędko, możesz pomyśleć o produktach prozdrowotnych

No tak właśnie chodziło mi o takie uzupełnienie diety. Tylko nie wiem dokładnie co i jak … Tzn. czy to ma być na razie Gainer, który dołączę sobie do dietki, czy ma być to kreatyna, a może jeszcze coś innego … No i kiedy mam zacząć to zażywać, czy od razu tzn. od teraz (ogólno-rozwojówka), czy zaczekać, aż skończę ogólno-rozwojówkę, czy jeszcze później np. po 6 miesiącach etc…

Do śmieci, poczytaj o treningu ACT

Ok… Poczytałem, trochę i trening wydaje mi się być fajnym, ale jak na razie cały mój plan treningowy dietkę i odżywki szlak trafił bo z siłowni u kolegi już nici :/ … Będę musiał sam coś zrobić sobię, lecz kieszenie puste :/ … Na drugi tydzień wpadnie mi trochę grosza, ale na ławeczkę + sztangę na pewno nie starczy, więc lepiej kupić sobie na razie jakieś hantle, do ćwiczeń w domu + jakieś pompki i inne domowe ćwiczenia, czy dać sobie na razie spokój i zbierać kasę na ławeczkę ze sztangą ? I jeszcze jedno pytanie dotyczące tego treningu ATC, bo czytając na kilku stronach nie zrozumiałem jednego. Trening polega na wykonywaniu ćwiczeń na poszczególnych stanowiskach (8 do 12). Czy jedno stanowisko jest liczone jako np. sztanga + ławka, czy jedno stanowisko liczy się na podstawie ćwiczeń czyli, że wyciskanie sztangi na ławce poziomej i wyciskanie sztangi sprzed głowy to dwa stanowiska ?. Wiem, że stanowisko oznacza, że jest to np. sztanga + ławka, ale jeżeli tak jest, a w treningu ATC, jest takich stanowisk od 8 do 12, to potrzebujemy do tego dość dużo sprzętu, co w moim wypadku raczej odpada a w dodatku teraz, gdyż nie mam gdzie ćwiczyć.

No i to by było na tyle :D. Wielkie dzięki Hustler - za pomoc :D
  • 0

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki ...

Poważnie ? Kurde, no szczerze mówiąc to nie palę się do tej wizyty … Nie da rady tego wyrównać ćwiczeniami ? Bo ta moja klatka nie jest aż taka szewska jak niektóre na Internecie. A z resztą najlepiej to dam fotkę jak to dokładnie wygląda :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

nie wygląda tak źle, nabierz masy i się zobaczy jak będzie wyglądać

No tak właśnie chodziło mi o takie uzupełnienie diety. Tylko nie wiem dokładnie co i jak … Tzn. czy to ma być na razie Gainer, który dołączę sobie do dietki, czy ma być to kreatyna, a może jeszcze coś innego … No i kiedy mam zacząć to zażywać, czy od razu tzn. od teraz (ogólno-rozwojówka), czy zaczekać, aż skończę ogólno-rozwojówkę, czy jeszcze później np. po 6 miesiącach etc…

Gainer to nic innego jak żarcie w proszku, jak masz dobrą i pełną dietę to nie potrzebny jest Ci taki wynalazek


Ok… Poczytałem, trochę i trening wydaje mi się być fajnym, ale jak na razie cały mój plan treningowy dietkę i odżywki szlak trafił bo z siłowni u kolegi już nici :/ … Będę musiał sam coś zrobić sobię, lecz kieszenie puste :/ … Na drugi tydzień wpadnie mi trochę grosza, ale na ławeczkę + sztangę na pewno nie starczy, więc lepiej kupić sobie na razie jakieś hantle, do ćwiczeń w domu + jakieś pompki i inne domowe ćwiczenia, czy dać sobie na razie spokój i zbierać kasę na ławeczkę ze sztangą ? I jeszcze jedno pytanie dotyczące tego treningu ATC, bo czytając na kilku stronach nie zrozumiałem jednego. Trening polega na wykonywaniu ćwiczeń na poszczególnych stanowiskach (8 do 12). Czy jedno stanowisko jest liczone jako np. sztanga + ławka, czy jedno stanowisko liczy się na podstawie ćwiczeń czyli, że wyciskanie sztangi na ławce poziomej i wyciskanie sztangi sprzed głowy to dwa stanowiska ?. Wiem, że stanowisko oznacza, że jest to np. sztanga + ławka, ale jeżeli tak jest, a w treningu ATC, jest takich stanowisk od 8 do 12, to potrzebujemy do tego dość dużo sprzętu, co w moim wypadku raczej odpada a w dodatku teraz, gdyż nie mam gdzie ćwiczyć.

To pozostaje Ci trening domatora
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kup hantle (zrobisz na nich dużo ćwiczeń) i kompletuj resztę sprzętu (poszukaj na złomach), jak masz znajomego spawacza to może Ci zrobić trochę sprzętu

Jedno ćwiczenie to jedno stanowisko
  • 0

Asmet
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki ...
Ok, wielkie dzięki za pomoc :D. Na razie pokminie coś hantelkami i nie które elementy treningu domatora, a jak będę miał coś kasy to zakupie ławeczkę ze sztangą :D. Jeszcze mam pytanko dot. Gainera. Rozumiem, że mogę sobie nim uzupełniać dietkę już na ogólnorozwojówce, gdybym jednak skminił jakąś siłkę ?


Jeszcze raz wielkie dzięki Hustler, i tak na przyszłość ... Gdybym miał kiedyś jakieś drobne pytania, to mogę śmiało walić na PW, do ciebie, aby nie zakładać już zbędnych tematów ?



Pozdro :D
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki ...
tak, gainera możesz brać przy ogólnorozwojówce
  • 1
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

Asmet
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki ...

tak, gainera możesz brać przy ogólnorozwojówce

Ok, dzięki wielkie za pomoc :D
  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024