Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementy na regenerację - jakie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?

A gdzie w tym "deser"? Bedzie smakowalo obrzydliwie.

zobaczymy jak będzie smakowało jak to zrobimy
nawet jeśli miałoby być nie najsmaczniejsze to wole coś zdrowego na naturalnych składnikach niz jakiś syntetyczny syf
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?

A jak to jest z napojem isostar? Czy jest on do picia w trakcie treningu czy po?

a powerade? oranzada czy faktycznie przyda sie przed/podczas/po treningu?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
Interesują mnie w zasadzie środki brane tylko po treningu. Dzięki za dotychczasowe wskazówki. Próbowałem kiedyś jakiś napój izotoniczny podczas treningu i pamiętam, że (nie wiem czemu) gorzej mi się ćwiczyło niż jak popijałem zwykłą wodą mineralną.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
Tau, ten deser nie będzie taki zły.

Ja co prawda robiłem z twarogiem, niewielkim dodatkiem białka i śladową ilościa jogurtu, a zamiast masła dodałem pokrojone w kostkę owoce i odrobinę słodzika. Potem do salaterek i do lodówki. Wbrew pozorom nie było takie złe, a przy tym dużo białka, mało węgli (zależy jeszcze od owoców) i w sumie dobry deserek jak ktoś jest na low carb. Nie można tylko przeginać z żelatyną.

Nie wiem jaki to ma tylko związek z suplami na regenerację :wink:



Zaorish - powerade to syf (znaczy bliżej mu do oranżady), izostar jest OK.


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
regeneracja chyba polega na dostarczeniu prawidłowych składników po ich utracie w wyniku wysiłku..
masło orzechowe ma naturalne tłuszcze NNT, magnez i witaminy z orzechów więc jest zdrowe( nie ma cukry ani soli) , białko serwatkowe tez dobre , zelatyna kolagen.
Wiec to chyba dobre? własnie ustalam sobie diete zeby maksymalizować wytrzymałość, kondycje
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?

regeneracja chyba polega na dostarczeniu prawidłowych składników po ich utracie w wyniku wysiłku..


Nie mówię, że nie - sam zaznaczałem na początku, że regenerację to przede wszystkim wypoczynek + solidna micha. Chodziło mi raczej, że nijak ma się to do supli o które pytał jet :wink:

masło orzechowe ma naturalne tłuszcze NNT, magnez i witaminy z orzechów więc jest zdrowe( nie ma cukry ani soli) , białko serwatkowe tez dobre , zelatyna kolagen.
Wiec to chyba dobre? własnie ustalam sobie diete zeby maksymalizować wytrzymałość, kondycje


Dobre, dobre. Ja bym tylko dodał do takiego posiłku jednak jakiś owoc i szamał np po treningu. Warzywa jednak do tego nie pasują. Smacznego :wink:


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
owoce dobre sa przed treningiem. Jem np. arbuza+ banana+ winogrona (cytrusowych nie lubie) z serkiem białym (twarożek wiejski jest dobry) posypane prazonym siemieniem lnianym i cukrem trzcinowym
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
ja pisza na puszcze izostara to nalezy wypijac co 15 minut treningu jakies 150 - 250 ml i po zakonczonym wysilku jeszcze jakies 150 ml.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
ja izo wole po pić, w trakcie czysta woda, wegle z witaminksami po ;) deserek ciekawy=)_
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
Budospecjaliści na regeneracje jest glutamina i... sen :D A nie turbo super ekstra zestawy odżywek, o których było wcześniej.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
dobra od wrzesnia zaczynam szamac kreatyne Treca jablczan, zobaczymy czy w wytrzymalosci odczuje roznice, czy tylko spompuje sie niepotrzebnie
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
mnie lepiej robilo mono vitalmaxa niz jabol treca :)
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
prawda taka ze nieudowodniono zadnej roznicy miedzy mono a jabcokiem czy innymi kretkami ;] tzn jest jedna roznica... cena ;)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?

Budospecjaliści na regeneracje jest glutamina i... sen :D A nie turbo super ekstra zestawy odżywek, o których było wcześniej.


Jadłem glutaminę i przynajmniej na mnie pod względem regeneracyjnym działała praktycznie nieodczuwalnie. IMO mocno przereklamowany produkt. Chyba, że w dawkach sporo większych niż zalecenia producenta. Co innego mixy - firmowe lub "samoróbki" - działanie odczuwalne.

PZDR
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
Przeprowadzono kiedys test na dwóch grupach osób ćwiczących, jedna wcinała glutamine a druga nie ;] po zakończonym okresie ćwiczenia i suplementacji glutaminą okazało się że nie było żadnej różnicy miedzy biorącymi a nie biorącymi ;] wniosek jeden: Glutamina = g...o :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?

Szukam jakiegoś niedrogiego suplementu wspomagającego głównie regenerację fizyczną po treningu. Z racji tego, że zupełnie sie nie znam na suplach, nie orientuję się w tych wszystkich nazwach, nie wiem co do czego, proszę o radę budowiczów. :wink:
Zaznaczam, że nie chcę kupować całej apteki, tylko jeden środek który bym mógł rozpuszczać sobie w wodzie i pić po treningu.

ZMA - porcja przed treningiem, porcja przed snem i następnego dnia jesteś wypoczęty jak młody bóg. A bądźmy szczerzy - sen jest najlepszym regeneratorem organizmu.
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?

ZMA - porcja przed treningiem, porcja przed snem i następnego dnia jesteś wypoczęty jak młody bóg. A bądźmy szczerzy - sen jest najlepszym regeneratorem organizmu.

silver kiedys podawales 'aptekarska' wersje ZMA, czyli jakis maly zestawik razem z dawkowaniem, moglbys jeszcze raz rzucic tym? dzieki
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
Zincas, Filomag B6 + opcjonalnie Asparagin - o ile dobrze pamiętam. Przy czym Zincas dostępny jest w odmianie forte (bodajże 25mg) i tylko na recepte. Zwyklył Zincas (5g) jest bez recepty, więc wypadałoby kupić 5 opakowań na cykl (250 tabletek przy dawkowaniu tylko 5 tabsów przed snem daje cykl 50 dniowy za ok. 30zł).

Średnie dawkowanie (wszystko przed snem):
5x Zincas
2-4x Filomag B6
+ ew. 2x Asparagin


Ale trzeba brać pod uwagę, że mogło mi się coś poyebać, bo ja nie jadę na aptecznym ZMA od dawna. :) Na sieci na bank znajdziesz. ;)
  • 0

budo_zaorish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
a ZMA jakiej firmy polecacie?
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy na regenerację - jakie?
Spróbuj ZMA Ultimate'a - 60zł za 90 kapsów (po 3 przed snem). A jak masz więcej mamony, to Kaizen ZMA PM. :wink:

Z-force Dymatize też nie jest złe. :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024