Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Przyjeź ze swoją ekipią pokaż klase zawodników i trenerską. Wywalcz z nimi medale zawodów międzynarodowych zostań Trenerem Kadry Narodowej...


Nigdy nie mialem ambicji sportowych dobrze o tym wiesz jak ktos chce sobie postartowac wtedy kogos moge przygotowywac ale nikogo nie zmuszam.
Sport to tylko mala czesc jj i wcale nie ta najciekawsza dla mnie.

Za granice moge sobie jechac za wlasne pieniadze bo mnie na to stac albo kiedy placa osoby ktore mnie tam zapraszaja nie musze jezdzic za pieniadze panstwowe 8)

Tak jak juz napisalem babranie sie w gownie dawno przestalo mi sie podobac 8)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Tak jak juz napisalem babranie sie w gownie dawno przestalo mi sie podobac 8)


Powiem Ci, że ja startuje w rozmaitych zawodach sportowych w zasadzie od dziecka.
W zawodach organizowanych przez PZJJ startuje regularnie. Wiem jaki jest poziom zawodników krajowych i światowych.
Dzięki temu sam mam ciągłą motywacje do ciękiej pracy i samodoskonalenia się sprawdzając co jakiś czas progres w zawodwach sportowych.
To jednyna droga żeby zostać uznanym (przez innych, nie przez siebie) jako jakiś tam expert w walce wręcz.


Nigdy natomiast nie uważałem ani nie poczułem że babram się w Gównie 8O .


Ps Ćwiczenie SW dla samego ćwiczenia, to jak ćwiczenie gam na pianinie dla samego ćwiczenia gam. Zresztą znamy się nie od dziś i wiesz dobrze jakie mam zdanie na w/w tematy...więc nie będe zaczynał od nowa.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Czytaj ze zrozumieniem.
Nie sport jest gównem, ale przepychanki związkowe... a także udowadnianie tego co się dzieje przez pozwy sądowe itp.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Helfire - mnie ubiegł w wyjasnieniu - ja wiem ze to trudne slowa ze soba polaczone ale warto nieraz pomyslec 8)

To jednyna droga żeby zostać uznanym (przez innych, nie przez siebie) jako jakiś tam expert w walce wręcz.


Widzisz sam sobie odpowiesz na to jak sie siebie zapytasz ile razy zapraszano Ciebie w Twojej karierze do prowadzenia seminarium w Polsce czy za granica jako trenera czy tez zawodnika i przez kogo jestes uznawany za experta 8)

Masz racje nie wazne co sadzisz o sobie sam tylko co sadza o Tobie inni i z tym sie calkowicie zgodze :)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Ale wracając do P. Guji.

Problem tkwi w tym, że NIKT nie miał by do w/w pretensji, że sobie otworzył federacje, że sobie nadał stopień, czy że staruje w jakiś tam zawodach o randze ponoć MŚ.

Wracając:
Problem, tkwi w tym że ten Pan celowo promuje się i podszywa pod oficjalnego reprezentanta Polski, zaś swoją organizacje stara się promować jako jedną oficjaną i prawdziwą, do tego starając się zdyskredytować innych i obsmarowując PZJJ w mediach.

Te całe gadki o tym, że to On i jego organizacja (z siedzibą w Komendzie Policji) sprowadziła JJ do Polski, TG Founder of JJ... po prostu wkurwia ludzi którzy JJ zajmują się profesjonalnie.

Np takie wyssane z palca bzdety:
".... Sam jezdzi i walczy po świecie i na pewno nie finansuje go Polski Związek Ju Jitsu tylko sam wykłada pieniądze na to lub szuka sponsorów. Co ma do niego PZJJ niech mu dadzą spokój i zajmą się skostniałymi procedurami jakie mają i kolesiostwem starej gwardii która nie dopuści kogoś młodego i twórczego mającego inne poglądy na rozwój i popularyzacje tej dyscypliny. Panowie z PZJJ komuna już minęła, teraz są inne czasy i ludzie pokraju Pana Tomka mają inny punkt widzenia i działania . Nic mu nie daliście. Nie wspierali jego startów zagranicznych finansowo do wszystkiego sam doszedł ciężką pracą i uporem...."

Ot typowa Gujowszczyzna :roll:

Robi z siebie ofiare stosując taktyke: że jest wielkim mistrzem który musiał sam za własne pieniądze dojść do mistrzostwa. Bo PZJJ mu nie pozwolił...odcinając go od funduszy.

Dla laika patrzącego z bouku wyglda to jak kolejna historia z Polski gdzie super utalentowany zawodnik jest tłamszony i niszczony przez związkowych działaczy którzy chcą się nażreć na jego talencie nic mu w zamian nie dając. ( Choć jego talnet został na zawodach PZJJ dokładnie zweryfikowany ..na ."Nie" - przez innych zawodników, nie przez działaczy)

Prawda jest taka, że ten koleś nie ma nic z PZJJ wspólnego. To tylko jego sposób na promocje siebie w mediach. Stąd cała walka i zamieszanie.

Dla czego PZJJ miał by finansować każdego jednego nieudolnego który nie ma z tym co robi PZJJ NIC! wpólnego ?

Sam zainteresowany mówił ponoć na łamach prasy odpierając zarzuty od podszywanie się pod Oficjalną organizacje :
" - Ja walczę w zupełnie innej dyscyplinie - nazywa się sportowe jiujutsu, a nie ju-jitsu. Mamy inne zasady i inne regulaminy walk. Należymy do międzynarodowej federacji ISJA, a tam licencje nie są wymagane. Trzeba się tylko okazać ważnymi badaniami lekarskimi - mówi z przekonaniem Tomasz Guja." I faktycznie wszędzie na jego plakatach o naborze do sekcji pisze "JIUJUTSU" itd

Więc skoro sam twierdzi że to zupełnie inna dysyplina to dla czego ma pretensje do PZJJ że go nie finasuje ?

No więc zadaj sobie Martius pytanie czy nie wkurwił byś się jak by jakiś Bogumil o którym mało co wiesz, jebał na Ciebie wszędzie gdzie się da że to On jest założycielem i "faunderem" szkoły Budokan a nie Martius, który ukradł mu wszytkie techniki i wyprowadził z jego szkoły środki uniemożliwiając Bogumilowi prawdziwemu Mistrzowi funkjonowanie i dalsze promowanie szkoły Budokan. :?:

Tak faktycznie wygląda sprawa i dla tego osba TG budzi takie konrtrowersje.

Mało kto wie, że Mariusz Linke( uchodzący za najlepszego graplera i autorytet BJJ w Polsce) jest MŚ w tej samej federacji co Tomasz Guja.

Widziałeś kiedyś żeby PZJJ się do niego o to czepiał ? Dziwne nie ? Gość zrobił medialnie chyba największą karjere w Polsce, też wyszedł z PZJJ i CO ?

PZJJ w to w żaden sposób nie ingeruje i nie zamierza bo co go to obchodzi ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

....a także udowadnianie tego co się dzieje przez pozwy sądowe itp.


Ale pozew złożył TG z powództwa cywilnego po tym jak gazeta napastowała Trenera Kadry PZJJ o skomentowanie zarzutów Pana Guji a ten nazwał go oszutem i hochsztaplerem.
Pozatym Tomasz Guja nie jest członkiem PZJJ i zawody w kórych startuje też PZJJ nie dotyczą więc to nie są przepychanki wewnętrzne.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Widzisz sam sobie odpowiesz na to jak sie siebie zapytasz ile razy zapraszano Ciebie w Twojej karierze do prowadzenia seminarium w Polsce czy za granica jako trenera czy tez zawodnika i przez kogo jestes uznawany za experta 8)

Masz racje nie wazne co sadzisz o sobie sam tylko co sadza o Tobie inni i z tym sie calkowicie zgodze :)


Widzisz nie dbam o to. Celem mojego treningu jest ciągłe doskonalenie siebie samego a promowanie się w światku i nabijanie kieszeni. Jestem zawodnikiem nie trenerem. Jesli kiedykowliek zdecyduje się na trenerstwo to moje experctwo będzie potwierdzone bądź nie, po przez miedzynarodowe wyniki moich zawodników w oficjalnej dyscyplinie.

Sprzedawać Konsumpcyjną Hałture może każdy, w zależności jakim jest expertem(od marketingu :) ) Nie jest to ściśle powiązane z prawdziwą klasą mistrzowską.


Klasa Mistrzowska nie potyka się podczas analizy, nie wymaga podparcia i w ostatecznej rozgrywce zawsze stoi na własnych nogach :D

a propos:(Miałem tego nie robić ale nie moge się powstrzymać :oops: ) masz na myśli branie kasy za takie nauki z rąk Mistrzów JJ ?
:roll:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Bogumil ja dobrze wiem co robi TG i jakie fantasmagorie pisze ale Zwiazek tez nie jest bez winy i pisze donosy gdzie popadnie nie tylko na niego - myslisz ze nie mam znajomych w MS czy COSie ?

Jedni drugich sa warci dlatego przestalo mnie to bawic 8)


Co do TW nigdy go nie widzialem na zywo ale ludzie ktorzy znam znaja go dobrze i wierze im a nie filmikom. A opinie ma bardzo dobre - warto nieraz wyjsc poza wlasna dzialke i zobaczyc naocznie cos innego a mozna sie nieraz zdziwic 8)

Gdyby klasa mistrzowska byla scisle powiazana z klasa sportowa to by nie jeden imbecyl na sterydach uznawany byl za wzor Mistrza :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Ale pozew złożył TG z powództwa cywilnego po tym jak gazeta napastowała Trenera Kadry PZJJ o skomentowanie zarzutów Pana Guji a ten nazwał go oszutem i hochsztaplerem.
Pozatym Tomasz Guja nie jest członkiem PZJJ i zawody w kórych startuje też PZJJ nie dotyczą więc to nie są przepychanki wewnętrzne.


Zakończmy tę część dyskusji, ale nadal chodzi o czytanie ze zrozumieniem:

Martius pisał o tym dlaczego ON odszedł i co MU się WEWNĘTRZNIE nie podobało i że nie boi się procesu o pomówienie (patrz post jego i Marble).

Przepychanki zewnętrzne - to inna para kaloszy, ale też jasno można wywnioskować, że to przecież też jest to w co Martius się chce zgłębiać bo to jest inne szambo do babrania się;)


Po prostu w ciekawy sposób pokazuje, że w tej historyjce jedna strona nie jest biała, a druga czarna, tylko, że w obie mają mnóstwo odcieni szarości.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Mnie cała sprawa od strony politycznej mało interesuje szczerze mówiąc.

Natomias jak dobrze wiecie nie trawie dziadostwa, pseudo-autorytetów i oszołomwstwa we wszytkich dziedzinach życia.

Już wielokrotnie pisałem, że przez to, iż ludzie oszukują samych siebie w swojej pracy....ten świat niestety wygląda jak wygląda.

...Wszechobecne dziadostwo, hałtura, zanik wszelkich wartości lub ich całkowite wynaturzenie....prawda stała się niejasna i źle postrzegana zaś kłamstwo stało się normom.

Dla tego też angażuje się w takie dyskusje w trosce o ludzi którzy zwyczajnie dają się mamić, nabierać, naciągać wszelkiej maści samozwańczym Expertom i Autorytetom itp itd

I mysle że na tym podsumowaniu zakończe udział w tej dyskusji.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Heh ...i jeszcze to:

...organizatorzy tych MŚ US Open powinni się zgłosić do Światowego Komitetu Olimpijskiego by zatrudnił ich jako organizatorów na następne igrzyska.

BTW w Pekinie na Olimpiadzie startowałao w sumie ze wszytkich dyscyplin bodajże niecałe 6tyś sportowców...

Na w/w MŚ US Open. w samym sportowym JiuJutsu ponad dwa razy tyle ....

Jak by ta sama ekipa organizowała Igrzyska Olipijskie w Pekinie.... to na czterech obiektach .. czas pras jeden dzień, jedna noc i pół dnia....i po krzyku...

Ja pierdole.... :roll:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Bogumil jakbys nie trawil ............ itd we wszystkich dziedzinach to i nie trawil bys bledow ortograficznych w takiej ilosci w jakiej je robisz a tak to sam odwalasz HAŁTURĘ - moze za duzo czasu na macie a za malo innego rozwoju ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Już ci mówiłem że błędy robie tylko pisząc na forach... :oops:

Po prostu szybko pisze i nie czytam tego co napisałem żeby poprawić. Jakbyś zebrał moje wszytkie forumowe wypowiedzi(nie tylko Vortalowe). To byś zrobił kilkunastotomową księge. Jakbym się przykładał do pisania nie napisał bym 20% tego co nasmarowałem.

Zresztą tu chodzi nie o brak wiedzy tylko o pamięć palców...

Zdarza mi się napisać życie przez "rz" i w czym to przeszkadza ?


W żaden sposób nie utrudnia to komunikacji między nami
...wszak pisanie jako nośnik myślli czy świadomych intencji w moim akurat wykonaniu sprawdza się znakomicie...każdy wie o czym mówie i co mam na myśli.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Bogumil wiem ale sie od lat nic nie zmienia 8)

Ja rozumiem przeskoki liter przy szybkim pisaniu ale nie rzeczy oczywiste.

Ja sam robilem mase bledow i nadal sie mi to zdarza ale nad tym pracuje i caly czas jest lepiej.

A jak robisz bledy w technice to chyba tez nad nimi pracujesz cz yodpuszczasz bo nie ma to znaczenia dla efektu koncowego ?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Bogumil wiem ale sie od lat nic nie zmienia 8)

Ja rozumiem przeskoki liter....


Heh .....to teraz Martius wyobraź sobie, że się dowiesz, że się okazało, że jestem Mistrzem Świata w Ortografi :P
Spośród 12 tyś najlepszych na świecie tylko ja okazałem się najbardziej obeznany w temacie.

Nadaje sobie tytuł Profesorski w tej dziedzinie, i do tego w nagłaśniam to w mediach i mówie, że Miodek jet gówno a nie filologiem w porównaniu ze mną nie ma pojęcia o ortografi czy językoznastwie :)

.... a perfidnie celowo i w złych zamiarach przeszkadza mi w krzewieniu i promowaniu świeżego, nieskostniałęgo odkrywczego spojżenia na zasady ortografi czy piśmiennictwa.
  • 0

budo_landgon
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Czytałem wasze wypowiedzi. Wszyscy macie po trochu racje, sam jestem trenerem Judo i JJ. Moi zawodnicy startują w Judo i JJ i nic na tym nie tracą, a nawet zyskują. Mam propozycję. A może wstąpić do PZJJ, który ma prawo reprezentować Polskę na świecie i w Europie. W ten sposób wszyscy niezadowoleni mogą zmienić zarząd PZJJ (wybory są za dwa lata) i zrobi się porządek z pseudo mistrzami w machaniu bambusowym kijkiem typu Gujmen Wielki z Jaworzna,oraz pseudo trenerami w naszym środowisku. Znam Wielkiego Guję i niech nie opowiada bajek, że bez treningu zdobywa się mistrzostwo świata, ja nie trenuję piętnaście lat, według przykładu Guji powinienem być już mistrzem kosmosu. Guja, od bajek był Jan Kobuszewski.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Gdyby klasa mistrzowska byla scisle powiazana z klasa sportowa to by nie jeden imbecyl na sterydach uznawany byl za wzor Mistrza :)

gdyby to było takie proste... widzisz, póki wiek pozwala powinno się startować. niekoniecznie odnosić sukcesy, ale nie stronić od konfrontacji sportowej. dopiero potem już zasłużenie zmienić orientację na dążenie do doskonałości poza planszą itd
w innym przypadku (nie traktuj tego do siebie) - nie ma się co dziwić, że w mocno skądinąd usportowionym środowisku, gdzie zawody są probierzem jakości, to byli lub aktualni zawodnicy nadają ton i pokazują miejsce w szeregu osobom o podobnym stażu a bez "zapisanej" "karty" w sporcie.
jest wyjątek: sukcesy w walce sportowej (bo jakie inne w sztuce walki?) osiągane przez wychowanków takiego kogoś (ale nie w duo systemach czy kata synchronicznych), bo one też świadczą najlepiej o poziomie.
w żadnym wypadku nie deprecjonuję osób, które nie startują, ale w każdym sporcie to właśnie zawodnicy są solą ziemi odkąd powstała rywalizacja, mniej lub bardziej pasując do naszego pojęcia sportu.
to co my wszyscy robimy jest usportowione w mniejszym lub większym stopniu, więc trzeba się pogodzić z tego konsekwencjami.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
No masz Ci los :D toż to walka z tych zawodów. Zdaje się waga +

Nic dziwnego że Tomasz Guja zdobył tam tytuł Mistrza Świata ....w końcu ma korzenie w PZJJ i na polskim OTK w JJ przegrywał przed czasem :) a to wbrew pozorom i tak świdczy o klasie i do zwycięstwa na takich zawodach do "czegoś" obliguje.



Ps Fajne galoty :) jak by Ojciec chciał powiedzieć słynne "prawa to szpital lewa to cmentarz"

Szkoda tylko, że nie kopnął ani razu :( Pewnie na całych Mistrzotwach :roll:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

gdyby to było takie proste... widzisz, póki wiek pozwala powinno się startować. niekoniecznie odnosić sukcesy, ale nie stronić od konfrontacji sportowej. dopiero potem już zasłużenie zmienić orientację na dążenie do doskonałości poza planszą itd
w innym przypadku (nie traktuj tego do siebie) - nie ma się co dziwić, że w mocno skądinąd usportowionym środowisku, gdzie zawody są probierzem jakości, to byli lub aktualni zawodnicy nadają ton i pokazują miejsce w szeregu osobom o podobnym stażu a bez "zapisanej" "karty" w sporcie.
jest wyjątek: sukcesy w walce sportowej (bo jakie inne w sztuce walki?) osiągane przez wychowanków takiego kogoś (ale nie w duo systemach czy kata synchronicznych), bo one też świadczą najlepiej o poziomie.
w żadnym wypadku nie deprecjonuję osób, które nie startują, ale w każdym sporcie to właśnie zawodnicy są solą ziemi odkąd powstała rywalizacja, mniej lub bardziej pasując do naszego pojęcia sportu.
to co my wszyscy robimy jest usportowione w mniejszym lub większym stopniu, więc trzeba się pogodzić z tego konsekwencjami.


Mags masz czzesciowo racje ale nie w pelni moge sie zgodzic z ta definicja. Rywalizacja tak - sport niekoniecznie. Podam Ci przyklad kilku osob z mojej sekcji ktorzy mniej lub bardziej zajmowali sie sportem. Sa tacy ktorzy trenuja wytrzymalosciowo i technicznie - moga walczyc w turnieju i przejsc bez wiekszego wysilku kilkanascie walk w grupie. Ale sa tez tacy ktorzy po 2 - 3 walkach nie maja sil na wiecej a nawet tacy ktorzy po jednej walce maja dosc ale ta jedna walke wygraja z najlepszym zawodnikiem wsrod tych ktorzy moga wytrzymac ich dziesiec. Na turnieju gdzie musi odbyc kilka walk nie mialby szans na gali z jedna walka moglby odniesc sukces. A ile najczesciej trwa walka na ulicy ?

No i kto jest lepszy w walce a kto sie nadaje do sportu ? - to moga byc dwie rozne osoby o roznym wyszkoleniu czy technice. Czesc u mnie prawie nigdy nie startowalo lub bardzo malo a bez trudu pokonuja tych ktorzy startowali po roznych zawodach i odnosili wieksze czy mniejsze sukcesy. Oni nie unikaja konfrontacji ale sport ich nie interesuje a zawodnicy sporo wynosza doswiadczenia po sparringach z nimi.
Mozna wyszkolic dobrego zawodnika z zasobem kilku - czy kilkunastu technik bedzie on niepokonany ale nie bedzie tak naprawde znal systemu tylko bedzie mial techniki dopasowane pod siebie. A jesli on chcialby to samo przekazac innej osobie to wcale nie musie byc dla niej dobre. Mistrzowstwo sportowe a poznanie systemu to dwie rozne rzeczy - szacunek nalezy sie zawodnikowi za dopracowanie perfekcyjnie wycinka technik i umiejetnosc ich wykorzytania tak samo jak tym ktorzy potrafia dobrac technike do roznych osob i roznym osobom przekazac rozne rzeczy.

Wiekszosc znajomych kiedys bardzo dobrych zawodnikow - teraz z brzuszkami przed telewizorem popijaja piwo - technika siadla, wytrzymalosc siadla - ludzie o nich zapomnieli - tak koncyz przewazajaca wiekszosc tych dla ktorych sport i wyniki to jest wszystko. A okrutna prawda jest taka ze wydaje sie zawodnikowi ze to on odnosic sukcesy a tak naprawde to jego menadzer itp a zawodnik jest tylko narzedziem ktore sie zmienia jak nadejdzie jego pora 8)
Ale niestety sport i sukcesy uzalezniaja choc na cale szczescie w iwekszosci tych ktorzy nie moga sie spelnic w innych dziedzinach 8)

Byl kiedys taki mistrz chyba Keiko Abe o ile pamietam - wychowal mase swietnych zawodnikow ale to zawodnicy jak gdzies wchodzili dobrze wiedzieli gdzie ich miejsce wsrod uczniow i nawet mistrzowie swiata znali swoje miejsce w szeregu. Keiko Abe nigdy nie byl ani mistrzem swiata ani nawet znanym zawodnikiem o ile sie nie myle nigdy nawet nie startowal tak jak i czesc jego uczniow.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

No masz Ci los :D toż to walka z tych zawodów. Zdaje się waga +

Nic dziwnego że Tomasz Guja zdobył tam tytuł Mistrza Świata ....w końcu ma korzenie w PZJJ i na polskim OTK w JJ przegrywał przed czasem :) a to wbrew pozorom i tak świdczy o klasie i do zwycięstwa na takich zawodach do "czegoś" obliguje.



Ps Fajne galoty :) jak by Ojciec chciał powiedzieć słynne "prawa to szpital lewa to cmentarz"

Szkoda tylko, że nie kopnął ani razu :( Pewnie na całych Mistrzotwach :roll:



Bogumil juz nie przesadzaj - wiesz dobrze ze walczyl swego czasu tez na swoich zawodach i wygrywal z zawodnikami ze strefy medalowej z PZJJ. Choc zdazyl sie i przekret kilka razy ale i czysto tez wygrywal - jak sie chce kogos deklasowac trzeba to robic z klasa 8)

Moze mam Ci przypomniec jak na zawodach PZJJ zawodnicy w DUO SYSTEMIE sie znokautowali az karetka jednego zabrala ?

Co to musiala byc za klasa zawodnikow ktorzy w formach sie znokautowali prawda ? :)

A moze jaka precyzja techniczna musi byc zawodnika ktory od razu na poczatku w zawodach fifhting semi contaktu nokautuje swojego przeciwnika za co zostaje zdyskwalifikowany :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024