Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
co wy na to?
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
no co, były zawody to pojechał, że wygrał to gratulacje.
nas tam nie było nie możemy dyskutować o poziomie (na marginesie jaki by nie był to on był leprzy) impreza w USA to zawodników pewnie było dużo.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

co wy na to?


Że takie rozpoczęcie postu jest dziwne i nie wiem jak odczytać intencję.

Co mogę napisać - fajnie, gratuluję i takie tam, ale w sprawie nie jestem zbytnio zorientowany.
  • 0

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
chcecie wiedzieć więcej na temat tego Mistrzostwa proszę obejżyjcie jego wywiad dla telewizji Jaworznickiej i dokładnie prześledźcie komentarze do tego wywiadu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to ciekawe :lol:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Jak podajesz link to upewnij się, że jest dobry..

No ale nic, naprawię to:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Anonimowe donosy - jeszcze funkcjonują :evil:

1. Zawody, niestety PZJJ nie spełnia oczekiwań i potrzeb rozwijającego się jj w bardzo wielu kierunkach i formach - na świecie jest kilka ;) światowych federacji jj i jedna z nich całkiem skutecznie stara się by jj zostało sportem olimpijskim - PZJJ z nią nie współpracuje a T. Guja tak (Paradoks będzie gdy ta federacja dopnie swego i co powie PZJJ ? ;) )

2. nie interesuje mnie i jak sądze wielu kolegów na tym forum jak tomek dogadał się ze swoim komendantem i kto potem czego nie powiedział albo co powiedział i bla, bla bla normalnie masz jakieś aspiracje by redaktorem "fakt" albo innego "SE" zostać ??

3. znam Tomka kilkanaście lat i mam swoje wyrobione zdanie na jego temat, na to jakim jest organizatorem, jakim trenerem, zawodnikie, kolegom .....

temat prowokacja, wylanie swojej zazdrości lub zawiści, czy gniewu - nie wiem czy to najleprze miejsce na takie donosy.
nie mam już nic w tym temacie do powiedzenie.
pozdrawiam
  • 0

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
twoja organizacja tak się usilnie stara aby jj stało się sportem olimpijskim ale jak narzie to organizacja z którą współpracuje Polski Związek JJ bierze udział w zawodach pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego WORLD GAMES-dyscyplin oczekujących na wejście do Igrzysk Olimpijskich- rozgrywanych co cztery lata. i widzę iż koleżanka nie jest zorientowana w aktualnych wiadomościach bo o tym organizacja z którą współpracuje Guja może jedynie pomażyć.
Radzę sprawdzać dokładnie kto gdzie i jak.
Przecież Guja sam podaje że bez treningu i przygotowań przez 5 lat można tam zdobywać medale i to Mistrzostw Świata.
Natomiast do tego co się tam wypowieział zostały zrobione proste wyliczenia które wykazują bezmyślność jego wypowiedzi a o jego mocy i kierunku zmiany myślowej w ju-jitsu stanowi podany przykład o jego przegranych przed czasem z 1995 roku z wymienionymi zawodnikami.
odnośnie spełniania oczekiwań to jezeli ktoś jest zbyt słaby aby stanąć na podium w zwodach pod patronatem Ministerstwa Sportu to ucieka sie do organizacji zawodów w gronie znajomych i obdzielania się tytułami Mistrzów. zawsze prościej po najmniejszej linii oporu.
i rzeczywiście w tym przypadku zafunkcjonowała zasada "minimum wysiłku maximum efektu"
natomiast to nie zazdrość lecz logiczne spojrzenie na zmanipulowane działania Guji ujawniają jego oblicze i jemu podobnych.
  • 0

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Tak apropo we wszystkich dyscyplinach i dziedzinach sportu to Ministerstwo Sportu finansuje wyjazdy dla Kadrowiczów i Reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy i Świata i nikt z tych zawodników za swoją klasę i umiejętności potwierdzone wynikami nie musi szukać sponsorów na wyjazd. :D :lol:
pozdrawiam i życzę powodzenia
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Anonimowe donosy - jeszcze funkcjonują :evil:


No pewnie że funkcjonują. Przecież jest internet.

A komentarze mają to do siebie, że nie zawsze są mądre :wink:

Badania naukowe w instytutach sportu wykazały że optimum osiągania najwyższych wyników w sportach walki dla kategorii lekkich wynoszą około 26 lat, kategorii średnich 28 lat, kategorii ciężkich w granicach 30 lat dla każdej z tych pozycji plus minus 2,3 lata.
[...]
Oczywiście mam tu na myśli sport w prawdziwym tego słowa znaczeniu taki jak : zapasy, judo, karate, taekwondo, ju-jitsu, boks, czyli te w których istnieją Polskie Związki Sportowe a nie jakieś tam twory rekreacyjne które utożsamiają się ze sportem



Hmmm:

Randy Couture - ur. 1963 lata, a więc ma 46 lat i w tamtym roku oddał pas mistrzowski. Dobrze, że nie słyszał o tych badaniach
:wink:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

logiczne spojrzenie na zmanipulowane działania Guji ujawniają jego oblicze i jemu podobnych.


Wow - styl pisania rodem z superaka. Nie myślałeś o tym, żeby dla nich pracować?
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

twoja organizacja tak się usilnie stara aby jj stało się sportem olimpijskim ale jak narzie to organizacja z którą współpracuje Polski Związek JJ bierze udział .

tia
miałam się już nie odzywać ale co tak, kobieta zmienną jest. ;)
1. moja organizacja .... to kolega mnie nie zna !! i nie wie co robie i co myślę o federacjach no cóż ja kolegi też nie bo się wstydził przedstawić
2. co do trenera T. Guji to znam go bardzo długo i mam swoje zdanie na jego temat w każdej płaszczyźnie (w granicach przyzwoitości oczywiście ;) ) są sprawy i tematy w których mu pogratuluje, a są też sytuacje w których kategorycznie mam odmienne zdanie. nie istnieje między nami żadna zależność służbowa - ot poprostu czasem bywamy na tych samych zawodach, lub szkoleniach.
3. PZJJ - nie podlegam formalnie bo niepodoba mi się sposób "prowadzenia interesów" przez zarząd. bywam na zawodach organizawanych przez kluby podlegające pod PZJJ i na zlecenie PZJJ zawody organizujące i bardzo lubie odwiedzać np. Bytom - nikt tam nie prowadzi niepotrzebnych dyskusji "partyjnych" skupiamy się na zawodach i zawodnikach.
  • 0

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
nigdy wcześniej nie brałem udziału w takich konwersacjach :-) ale wysyłanie swojego CV do ludzi na pocztę to już przesada a ja takowy otrzymałem od pana Guji :? po prostu "narcyz" zbadajcie czy przytoczone fakty w komentarzach przez tych ludzi są prawdziwe i w tedy go oceńcie.
nie zajmuję się polityką związku więc nie wiem.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski co 4 lata organizuje zawody WORLD GAMES w tym roku były na TAJWANIE i tam startują dyscypliny które oczekują na wejście na Igrzyska Olimpijskie w tym roku udział wzięły 34 dyscypliny sportowe i w tym Ju-Jitsu.
Radzę zasięgnąć wiadomości np. z MInisterstwa Sportu.
a o tym jaka dyscyplina tam startuje decyduje Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
proszę aby koleżanka to sprawdziła ciekawe czy wtedy napiszesz "tia"
przytoczyć może jeszcze pare zespołów Kadry Polski z innych dyscyplin i dziedzin sportowych które tam były?? :?:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

ale wysyłanie swojego CV do ludzi na pocztę to już przesada a ja takowy otrzymałem od pana Guji


eee? Ja tam zawsze wysyłam swoje CV mailem i mam nadzieję, że trafia do ludzi...
Pieprzony narcyz ze mnie... Shame on me...

:lol:

Zastanawia mnie jaki masz cel tego co robisz i dochodzę do wniosku, że, musi być to któraś z poniższych propozycji:

-jesteś łowcą sensacji, prawdy, który albo aspiruje do bycia dziennikarzem tabloidu, albo realizuje się w polityce w partii śledzącej afery
-jesteś ze związku X i jest to normalna walka o to który związek jest fajniejszy
  • 0

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
ja mam takie pytanie w jakiej dyscyplinie sportowej lub dziedzinie wymieniony przez ciebie zawodnik startował do tak późnego wieku naturalnie ze zdobywaniem medali Mistrzostw Europy i Świata lub Igrzysk Olimpijskich :?: bo o takie chyba chodziło w tamtym komentarzu ?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Używanie google nie boli. Naprawdę

Nawet tak zawodne źródło jak wikipedia(zacytuję dalej, chociaż powinienem zrobić swoją analizę - nie mam jednak czasu), które pojawia się jako pierwszy rezultat:

Randy Couture (ur. 22 czerwca 1963 roku w Lynnnwood) – amerykański zapaśnik oraz zawodnik mieszanych sztuk walki. Były mistrz wagi półciężkiej i ciężkiej UFC.

Mimo 43 lat Couture absolutnie zdominował Sylvię, imponując przygotowaniem kondycyjnym. Wygrał przez jednogłośną decyzję, stając się pierwszym zawodnikiem, który pięciokrotnie sięgnął po pas mistrzowski. W sierpniu 2007 roku pokonał przez techniczny nokaut Gabriela Gonzagę[...] Randy podpisał z UFC nową umowę na kolejne 3 walki. Pierwsza z nich odbyła się na UFC 91 przeciwko Brockowi Lesnarowi. Randy przegrał poprzez TKO w drugiej rundzie. Była to walka o tytuł mistrza wagi ciężkiej UFC.


Mma nie jest dyscypliną olimpijską (i nie będzie). Jest też rozbite na poszczególne organizacje, jednak bez wątpienia UFC jest organizacją w której walczą najlepsi(lub jedni z najlepszych, jeżeli ktoś się chce spierać) zawodnicy na świecie. A Couture utrzymywał się w czołówce przez lata.
Zresztą w mma mnóstwo jest późnych trzydziestolatków, którzy w innych dyscyplinach byliby już "emerytami", no ale to trochę wynika ze specyfiki tego sportu, gdzie oprócz czystego przygotowania fizycznego liczy się także doświadczenie i sposób walki...
  • 0

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
zatem czy przeanalizowałeś tamten komentarz dokładnie. tego zawodnika w odniesieniu o tych badań należałoby rozpatrywać jako zapaśnika a nie zawodnika MMA gdyż nie jest to dyscyplina sportowa o czym można wyczytać i to również nie boli w Rozporządzeniu Prezesa UKFiT z 17.09.1996roku oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18.01.2001 roku w sprawie wykazu dyscyplin i dziedzin sportu.
w instytutach sportowych przy uczelniach wyższych w naszym kraju i za granicą prowadzone są badania dotyczące dyscyplin sportowych a nie MMA, KSW itp.gdyż takowe nie mają statusu dyscypliny sportowej.
zatem należałoby zapytać tego zawodnika do którego roku odnosił swoje sukcesy w dyscyplinie zapasy a nie w MMA. :wink:
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

gdyż nie jest to dyscyplina sportowa o czym można wyczytać i to również nie boli w Rozporządzeniu Prezesa UKFiT z 17.09.1996roku oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 18.01.2001 roku w sprawie wykazu dyscyplin i dziedzin sportu. [...] MMA, KSW itp.gdyż takowe nie mają statusu dyscypliny sportowej.


Nie rozróżniamy dyscypliny (mma) od organizacji(KSW)? Nieładnie...

Tak się składa, że ta dyscyplina nie mająca statusu(jak twierdzisz, bo akurat tego nie sprawdzałem) jest chyba najprężniej rozwijającą się formułą walki. I jej brak w ustawach nie umniejsza osiągnięć Randy'ego.

A czy w tym wykazie jest jiu-jitsu, bjj, submission fighting?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Za późno na edycję już mam odpowiedź.

Jest jiu-jitsu, ale nie ma bjj i sf.
  • 0

budo_mcz-kt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
to że coś nie jest uznawane w Polsce za dyscyplinę sportową nie znaczy że nie jest uznawane za nią na świecie.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Jak czegoś nie ma na liście to znaczy, że nie istnieje :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024