Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

2.walczyć o brąz musiał bo "Czarny wulkan" miał kontuzję i nie walczył.
to się nazywa system pucharowy


To ile walk wygrał ??? Oprócz tej z "Czarnym wulkanem" ??? :P
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
1 wygrał.1 przegrał.to chyba logiczne skoro podaliśmy Ci ilość zawodników w kategorii...
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

1 wygrał.1 przegrał.to chyba logiczne skoro podaliśmy Ci ilość zawodników w kategorii...


znaczy dokładnie pierwszą wygrał i wszedł do 1/4 finałów, drugą walkę przegrał i miał walczyć o 3 miejsce z Przemkiem od dziś zwanym "czarnym wulkanem" ;) /taka ciekawostka to nie jego gi / ale ze noga ważniejsza od medalu to dostał brązowy medal w prezeńcie bo Przemek nie podioł walki.

co do zawodów że nie było w Kazimierzy Wielkiej zawodów PZJJ, no cóż może taki macie przepływ informacji bo powiedz co robili tam sędziowie PZJJ i regulamin PZJJ ?

filmiki chcesz ? ;)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Z drugiej strony dziwię się, że kategoria kobiet była tak słabo obsadzona.
Przypominam, że Guja Team ma niezłe zawodniczki.
GUJA JIUJUTSU TEAM


A są gdzieś na tej stronie numery do tych Pań, czy trzeba się kontakować przez "menagera" tego klubu ?


Hehe :) Dobre..

Obawiam się, że trzeba się umawiać na zjęcia :D przez opiekuna tej sekcji.

Cennika też się nie dopatrzyłem. Bo to pewenie zależy od rodzaju i czasu treningu.

Ale myśle, że cenny powinny być standartowe. ...nie no powiedzmy szczerze powinny być niższe.:)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

PZJJ, no cóż może taki macie przepływ informacji bo powiedz co robili tam sędziowie PZJJ i regulamin PZJJ ?

filmiki chcesz ? ;)


Jak organizowaliśmy Grappling Konfrontacje 2009r to też mieliśmy sędziów z PZJJ.

Sędzia Stando to jest zawód.

Jak jakiś lokalny klub organizował sobie zawody to miał prawo sobie zrobić regulamin jaki chciał i turniej w czym chciał.
...I wynająć sędziów skąd chciał.

Przynależność do PZJJ nie czyni z tych zawodów imprezy PZJJ.

Tak jak piasałem PZJJ ma swój oficjalny kalendarz imprez ustalany na początku roku i właśnie skończył się na MŚ w Grecji.

Czyjaś prywatna inicjatywa i tyle.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

Jak organizowaliśmy Grappling Konfrontacje 2009r to też mieliśmy sędziów z PZJJ.

Sędzia Stando to jest zawód.

Jak jakiś lokalny klub organizował sobie zawody to miał prawo sobie zrobić regulamin jaki chciał i turniej w czym chciał.
...I wynająć sędziów skąd chciał.

Przynależność do PZJJ nie czyni z tych zawodów imprezy PZJJ.

Tak jak piasałem PZJJ ma swój oficjalny kalendarz imprez ustalany na początku roku i właśnie skończył się na MŚ w Grecji.

Czyjaś prywatna inicjatywa i tyle.


no tak
czli sędziowie zawodowcy, pracujący nie za pieniądze PZJJ tylko pana kowalskiego, mogą odwalać "kaszane" bo to nie ich zawody ;)

- no popatrz, a ja myslałam że zawodowiec to zawodowiec - mnie jak ktoś zleca pracę - to wykonuje ją dobrze i rzetelnie, nie zależnie od tego kto mi płaci.

a kto odpowiada za prawidłowy przebieg zawodów? przestrzeganie regulaminu ? czasem nie sędziowie? - Mnie jak ktoś poprosi o sędziowanie - to muszę znać regulamin, co jest oczywiste i niezbędne do prawidłowego wykonania pracy.
sędzia to dużo odpowiedzialność

dwa lata temu jak ktoś zrobił (jakiś klub z Polski na swojej stronie www) z moich zawodów w Kobyce MP to prezes PZJJ do mojego burmistrza pisał i sądem mnie straszył :) ubaw był niezły - więc ten przesył informacji to chyba nie specjalnie dobrze funkcjionuje
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

czli sędziowie zawodowcy, pracujący nie za pieniądze PZJJ tylko pana kowalskiego, mogą odwalać "kaszane" bo to nie ich zawody

- no popatrz, a ja myslałam że zawodowiec to zawodowiec - mnie jak ktoś zleca pracę - to wykonuje ją dobrze i rzetelnie, nie zależnie od tego kto mi płaci.


Stando ale wogóle nie wiem o czym Ty do mnie rozmawiasz :P

Co mnie obchodzi to, że jakiś klub przynależacy pewnie min. do PZJJ zorganizował sobie jakiś turniej. :?:

Co mnie obchodzi co jakiś sędzia robi w swoim wolnym czasie :?:

Jeszcze raz Ci powtarzam, że sędzia to jest zawód.
Też możesz być sędzią PZJJ przyjedź na kurs sędziowski, zdasz egzamin, dostaniesz papiery z ministerstwa. I będziesz z zawodu sędzią na licencji PZJJ.

Takich sędziów w kraju jest nie wiem... kilkadziesiąt-kilkaset ?

Sędziowie z POJ też mogą przyjechać na kurs sędziowski i zdobyć niezbędną wiedzę co do sędziowania i licenje PZJJ. Może nawet mają taką już...a jak nie to powinni się kurwa o nią postarać.

PZJJ powołuje sedziów na swoje zawody przez przewodniczącego komitetu sędziowskiego.
Nie ma wcale obowiązku zatrudniania wszystkich którzy ukończyli kurs. :roll:

To jest tak jak byś miała pretensje do PZM, że ktoś tam w nim na prawojazdy zdał.

Sędzią PZJJ możesz nazwać każdego kto ukończył kurs i zdał państwowy egzamin.

Przy okazji sędzia do sędziowania powinien mieć uprawnienia.
Tak się akurat składa, że uprawnienia do sędziowania w zawodach Ju-jitsu wydaje PZJJ.

Więc co się dziwisz, że ktoś zatrudnia w/w do sędziowania w zawodach JJ :roll:

Jeśli ktoś organizuje takie zawody to powinien być tego świadom i zatrudniać sędziów.
A nie brać kogoś z publiczności żeby sędziował :wink:

To jest tak jak z lekarzem. Na zawodach musi być wykwalifikowany odpowiedni lekarz.

Kto to jest lekarz ? Lekarz to jest zawód.
Nie możesz wziąć pierwszego lepszego gościa ubrać mu biały kitel i nazywać go lekrzem.

Jak się komuś coś stanie i na zawodach nie bedzie odpowiedniej opieki medycznej to na to jest odpowiedni paragraf w KK. ...nie wspomnając że poszkodowany organizatora może obedrzeć ze skóry w sądzie.

Z sędzią jest tak samo. Ktoś się poczuje pokrzywdzony. Zawiadomi odpowiednie organy, że zawody były oszutwem....i ? Kto beknie za to, że sędzia nie jest sędzią?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

dwa lata temu jak ktoś zrobił (jakiś klub z Polski na swojej stronie www) z moich zawodów w Kobyce MP to prezes PZJJ do mojego burmistrza pisał i sądem mnie straszył :) ubaw był niezły - więc ten przesył informacji to chyba nie specjalnie dobrze funkcjionuje


No widzisz. Jest akurat tak jak pisałem wcześniej, że prawo do organizacji MP czy Pucharu Polski w danej dyscyplinie mają Polskie Związki Sportowe.

Mało tego ustawowo są zobligowane do tego żeby ścigać "podszywających się" i są z tego poniekąd rozliczane.

Widzisz to jest bardzo poważny problem. Wyjaśniałem już to kilkukrotnie...nawet w tej dyskusji do jakich wynaturzeń, skrzywień itp prowadzi rozbicie MP na federacje..
Więc nie będe się powatarzał.

Co do "Ubawu." To mówie...
Organizujecie coś.. sami nie wiecie co....i w co się można wpakowac.

Nie wspomnę, że jak by faktycznie Prezesowi zależało na udupieniu tego typu zawodów...to przysłał by wam tam odpowiednie służby. Które na miejscu sprawdziwły by np:
-czy sędzia jest sędzią ?
-czy jest zapewniona niezbędna opieka medyczna ?
-czy macie prawo organizować Mistrzostwa Polski ?
-czy regulamin zawodów jest właściwy ?
-czy wszyscy uczestnicy mają odpowiednie badania lekarskie.?
-czy obiekt na którym się impreza odbywa spełnia warunki do masowych imprez sportowych.
-czy obiekt jest własciwie zabezpieczony pod każym względem(od ochrony -po przez zamykane szafki na rzeczy zawodników, na mydle i papierz toaletowym skończywyszy)

Dopiero byś miała ubaw :D ..gwarantuje, że odechciałoby Ci się trwale, organizować takie imprezy.

Także na Prezesa nie narzekaj..... że się ustawowo wywiązuje ze swoich obowiązków :wink:
Bo jeszcze go bardziej zmobilizujesz...

Chociaż patrząc na ostatnie zawody w Guja Jiujiutsu to czasem na prawdę by trzeba było...

Dla tego min. Prezes Guja mówi nie Ju-Jitsu tylko Dziudziutsu ...bo udaje, że to inny sport i inna dyscyplina :) Próbował nawet rejestrować Polską Organizacje Dziudziutsu żeby móc organizować zawody legalnie, szkolić sędziów..itd.

Niestety jak pisałem ustawowo ..nie da rady.
Podobnie jakby np Polskiego Związku Brazylijskiego Ju-jitsu ktoś chciał itd...

Najlepszy numer, że skoro nie można jednej dyscypliny rejstrować w iluś tam związkach sportowych...
To miszcz chciał zarejestrować Pokski Związek Walki WRĘCZ :)

Dzięki Bogu, że na śmiechu się skończyło....bo by teraz każda organizacja zajmujaca się "walką wręcz" musiała się pewnie zgodnie z ustawą podporządkować Prezesowi Guji, zaczął by pobierać opłaty za licencje, przynależność, możliwość organizacji zawodów ....i żarty by się skończyły. :)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
czytaj ze zrozumieniem

- ja zanim do kogoś wyślę jakieś pismo w którym będę straszyć to sprawdzę czy jest po co i czy czasem ktoś czegoś nie przekręcił i na idiotę nie wyjdę nie robiłam MP w JJ a że ktoś tam coś gdzieś sobie "range podniósł" to już ja za to nie odpowiadam.

a nie śmiesznie to by było jakby poszło zgłoszenie o pezpodstawne groźby i "inne strachy" ze strony prezesa jak równierz po podał informację nieprawdziwą i niesprawdzoną !

a mnie, nie chodzi że cały PZJJ jest be, a inni cacy, tylko o to że poziom sędziowania bywa różny, niski i wysoki, nie zależnie od tego "czyi" sędziowie sędziują !! są dobrzy rzemieślnicy i niedouczeni pieniacze. czyli nie można generalizować że zawody i sędziowie PZJJ są najlepsi a reszta to się nie zna.

i zachowaj resztkę kultury języka - bo to nie knajpa i k..mi rzucać nie wypada.

poniewarz merytorycznie nie widzę sensu dalszej wymiany poglądów z Tobą - kończę na tym.

pozdrawiam
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
Konrad Nowicki walka półfianłowa:


Konrad Nowicki walka fianłowa:


Martyna Bierońska wszytkie walki:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
troche bez zwiazku z panem Gują, ale poniewaz w tym wątku juz padlo kilka "cieplych" slow o ostatnich zawodach w Kazimierzy, a nie chce mi sie zakladac nowego watku a posrednio wiaze sie ponizsze info z dyskusja na tematy organizowania i sedziowania w roznych turniejach;
to spieszę aby podzielic sie z wami radosna informacja:
w/w zawody zostaly ocenione jako najlepsze w Europie zarowno pod wzgledem organizacyjnym jak i pod katem sedziowania
oceny dokonala komisja pod przewodnictwem p. Handzlika
ocene i komentarze do tego werdyktu pozostawiam innym uczestnikom zawodow

a tak na marginesie to kto byl oficjalnym organizatorem tych zawodow? ;-)
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

....w/w zawody zostaly ocenione jako najlepsze w Europie zarowno pod wzgledem organizacyjnym jak i pod katem sedziowania
oceny dokonala komisja pod przewodnictwem p. Handzlika
ocene i komentarze do tego werdyktu pozostawiam innym uczestnikom zawodow

a tak na marginesie to kto byl oficjalnym organizatorem tych zawodow? ;-)


"łociec, chwalą nas
- kto?
no nasi"
;)

załamałam się ale co się bedę strzepić - jest jak jest i tyle.
No organizatorem był Soke i jego szkoła ;) a czyj patronat to już nie moja w tym rzecz
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu
wielkość mat powalająca... tzn na tych filmach.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Tomasz Guja Mistrzem Świata w Sport Jiujutsu

to spieszę aby podzielic sie z wami radosna informacja:
w/w zawody zostaly ocenione jako najlepsze w Europie zarowno pod wzgledem organizacyjnym jak i pod katem sedziowania
oceny dokonala komisja pod przewodnictwem p. Handzlika


O to akurat sie nie dziwie ze dla tej osoby mogly to byc najlepsze zawody jakie widzial 8) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024