Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin i iken


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Korda! - Nie wypowiadam sie na temat metod walki Wyborowej bo nie wiem jak walczy, choć z jego ostatniego opisu już mam pewne wybrażenie - styl oparty na kondycji, sile i dobrych warunkach fizycznych. Do tego odpowiednie sędziowanie - ten który sie cofa jest gorszy. Sposób sędziowania narzuca styl walki. Gorzej jeśli sędziowie doceniają inne aspekty walki. Wtedy jest problem - przeciwnik nie jest tam gdzie powinien być, "ucieka" drań zamiast stać w miejscu i nie daje sie trafić :) . Praca nóg jest zbyteczna, byle złapać kontakt z przeciwnikiem i zasiali górale :) . A gdzie odrobina finezji, praca dystansem, zejście z lini ataku, wykorzystanie siły przeciwnika? A przecież Oyama powiedział że wielkośc kyokushin ujawnia sie wtedy gdy słabszy wygrywa z silniejszym albo miękkie zwycięża twarde.
Nie zgadzam się, gdy Wyborowa pisze, że walka Filho z Kazumi jest nudna. Ta opinia świadczy o tym, że jest dyletantem. Z kim on walczył, jesli jego prymitywna taktyka wystarczała by wygrywać? Czemu nie spróbował swoich sił na MS w Japoni?

Wyborowa - geograficznie mam bliżej bo nie muszę uciekać z Polski przed wierzycielami. Brakowało Ci na "odżywki"?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
jeszcze pare slow o iken (taikiken).
to jest wyrafinowana i zaawansowana metoda treningu i stosowanie jej ma sens u ludzi ktorzy posiadaja juz wysoki stopien zaawansowania w treningu.
nie nadaje sie jako metoda w grupach poczatkujacych i dla dzieci - zupelnie.
Miedzy innymi dlatego Oyama wybieral ludzi, i wysylal ich na trening do Sawai.

iken jest bardziej metoda doskonalenia techniki i kontroli wlasnego umyslu i emocji niz technika jako taka.
Pisze oczywiscie o swoich doswiadczeniach, ktore nie sa tym co cwiczy sie w Kyokushin kan. Pisze o cwiczeniu kata stylu kyokushin. Caly sens metody taikiken zawiera sie w wolnych ruchach w kata.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Korda! - Nie wypowiadam sie na temat metod walki Wyborowej bo nie wiem jak walczy, choć z jego ostatniego opisu już mam pewne wybrażenie - styl oparty na kondycji, sile i dobrych warunkach fizycznych. Do tego odpowiednie sędziowanie - ten który sie cofa jest gorszy. Sposób sędziowania narzuca styl walki. Gorzej jeśli sędziowie doceniają inne aspekty walki. Wtedy jest problem - przeciwnik nie jest tam gdzie powinien być, "ucieka" drań zamiast stać w miejscu i nie daje sie trafić :) . Praca nóg jest zbyteczna, byle złapać kontakt z przeciwnikiem i zasiali górale :) . A gdzie odrobina finezji, praca dystansem, zejście z lini ataku, wykorzystanie siły przeciwnika? A przecież Oyama powiedział że wielkośc kyokushin ujawnia sie wtedy gdy słabszy wygrywa z silniejszym albo miękkie zwycięża twarde.
Nie zgadzam się, gdy Wyborowa pisze, że walka Filho z Kazumi jest nudna. Ta opinia świadczy o tym, że jest dyletantem. Z kim on walczył, jesli jego prymitywna taktyka wystarczała by wygrywać? Czemu nie spróbował swoich sił na MS w Japoni?

Wyborowa - geograficznie mam bliżej bo nie muszę uciekać z Polski przed wierzycielami. Brakowało Ci na "odżywki"?

-dokładnie 4miesiące temu zarzucano Wyborowej coś odwrotnego. Zapoznaj się z linkiem http://www.forum-kul...showtopic=92728 . Wszyscy byliśmy zdziwieni , że istnieje kierunek "myślącej" walki w KK. Przeczytaj i wyciągnij wnioski, bo mam wrażenie, że piszesz do absollutnie niewłaściwej osoby. :)
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Nieprawda - metody tej sztuki można wprowadzać u początkujących byle byłyby to osoby dojrzałe, czyli dla dzieci jest to za trudne. Stosowanie ćwiczeń iken pomaga uzyskać stan wyciszenia i rozlużnienia ( nie mylić z luzem) bardzo przydatny w walce.

Iken nie narzuca walczącemu konkretnych technik a raczej sposób ich wykonania
iken jest bardziej metoda doskonalenia techniki i kontroli wlasnego umyslu i emocji niz technika jako taka.
"Caly sens metody taikiken zawiera sie w wolnych ruchach w kata" - a Ty dalej swoje :)
"... nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne"?. Masz 4 Dan - proszę nie pisz takich bzdur bo ośmieszasz całe IFK z Arnilem na czele.

Sens metody taiki ken zawiera się w tym, że moje uderzenie przy wadze 75 kg może mieć większą moc niż Twoje, jeśli nawet ważysz koło 100 kg. Sens metody taiki ken może zawierać się również w tym, że jeśli wejdę w tempo Twojej akcji to wykorzystam Twoją siłe wynikającą z Twojego przemieszczania się wprzód i dodam do niej siłe mojego uderzenia. I to będzie ten przypadek, w którym to Ty zaatakujesz a ja sie bede bronił :) .
Trochę refleksji - jesli wygrałeś to znaczy, że Twój przeciwnik był słabszy. Więc z czego się tu cieszyć? Zwycięstwo nad słabszym chwały nie przynosi :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Korda! - Nie wypowiadam sie na temat metod walki Wyborowej bo nie wiem jak walczy, choć z jego ostatniego opisu już mam pewne wybrażenie - styl oparty na kondycji, sile i dobrych warunkach fizycznych. Do tego odpowiednie sędziowanie - ten który sie cofa jest gorszy. Sposób sędziowania narzuca styl walki. Gorzej jeśli sędziowie doceniają inne aspekty walki. Wtedy jest problem - przeciwnik nie jest tam gdzie powinien być, "ucieka" drań zamiast stać w miejscu i nie daje sie trafić :) . Praca nóg jest zbyteczna, byle złapać kontakt z przeciwnikiem i zasiali górale :) . A gdzie odrobina finezji, praca dystansem, zejście z lini ataku, wykorzystanie siły przeciwnika? A przecież Oyama powiedział że wielkośc kyokushin ujawnia sie wtedy gdy słabszy wygrywa z silniejszym albo miękkie zwycięża twarde.
Nie zgadzam się, gdy Wyborowa pisze, że walka Filho z Kazumi jest nudna. Ta opinia świadczy o tym, że jest dyletantem. Z kim on walczył, jesli jego prymitywna taktyka wystarczała by wygrywać? Czemu nie spróbował swoich sił na MS w Japoni?

Wyborowa - geograficznie mam bliżej bo nie muszę uciekać z Polski przed wierzycielami. Brakowało Ci na "odżywki"?


Gorzej jeśli sędziowie doceniają inne aspekty walki. Wtedy jest problem - przeciwnik nie jest tam gdzie powinien być, "ucieka" drań zamiast stać w miejscu i nie daje sie trafić :) . Praca nóg jest zbyteczna, byle złapać kontakt z przeciwnikiem i zasiali górale :) . A gdzie odrobina finezji, praca dystansem, zejście z lini ataku, wykorzystanie siły przeciwnika?
No to ja sie pytam, bo to co napisales to pasuje do walki Kazumi-Filho. W kazdym razie finezji to ja nie dostrzegam w tym starciu. Katorga byc widzem albo sedzia podczas takiej walki.
Piszac o mnie "nie wiem jak walczy", a zaraz potem "jego prymitywna taktyka", dajesz niestety swiadectwo swojej ignorancji. No powtarzasz jakies nic nie warte historie, na tej samej zasadzie.
Sposób sędziowania narzuca styl walki
Z tym sie zgodze. Byl moment kiedy musialem polknac gorzka pigulke jak koledzy w koszulach na macie pomogli mojemu przeciwnikowi. Postanowilem cwiczyc tak zeby w jak najwiekszym stopniu ulatwic im prace. Bo wiadomo, jak gosciu lezy to nie da siec zrobic tylko choragiewki w gore. W ten sposob mozna zaoszczedzic kupe czasu i pokazac to co ludzie chca w karate ogladac. A nie czajenie sie przez 2 minuty i pojedyncze kopniecia.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Trochę refleksji - jesli wygrałeś to znaczy, że Twój przeciwnik był słabszy. Więc z czego się tu cieszyć? Zwycięstwo nad słabszym chwały nie przynosi

- czy możesz rozwinąć tę myśl, proszę?
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Sam przecież opisałeś swoją taktykę walki - a ja ją oceniłem jako prymitywną. Gdzie tu jest dyletanctwo?
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
ale co tu rozwijąc Jersey? Trywialny przykład - jeśli wczoraj zrobiłes 20 pompek a dziś dałeś radę zrobić 21 to jest powód do radości. Ale jesli robisz sobie zawody z kolegą kto zrobi więcej i Ty robisz swoje 21 a kolega 15 to już nie widzę powodu do euforii :) .
W sumie chodzi mi o takie tam mało popularne wartości jak pokora, skromność, czy stwierdzenie że najtrudniej pokonać samego siebie.
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
"-dokładnie 4miesiące temu zarzucano Wyborowej coś odwrotnego. Zapoznaj się z linkiem http://www.forum-kul...showtopic=92728 . Wszyscy byliśmy zdziwieni , że istnieje kierunek "myślącej" walki w KK. Przeczytaj i wyciągnij wnioski, bo mam wrażenie, że piszesz do absollutnie niewłaściwej osoby. "

Jersey - ten temat ma 30 stron, Nie chce mi się tego czytać, nuda. Może napisz co masz na mysli - bede wdzieczny, albo podaj nr strony na której mam przeczytac
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
No tak, ale tego nie sprawdzisz zanim nie zaczniesz rywalizacji. Sensem rywalizacji wszelkiej jest chyba okazanie się lepszym. Ktoś może robić 22 pompki ale pod wpływem tempa (strategia), które mu narzucisz, zrobi ich 15. Wygra silniejszy w tym momencie ale nie najsilniejszy. W walce jest wiele aspektów, które decydują o zwycięstwie. Siła zwycięzcy może nie mieć nic wspólnego z siłą fizyczną (strategia, taktyka, technika) a problemem jest tylko umiejętność jej wykorzystania. Zawodnik aktywny i wszechstronny narzuca koncepcje walki i stara się wykorzystać wszystkie swoje atuty. Jeżeli ktoś jest lepszy w ataku (bardziej precyzyjny i szybszy np.) to po co ma "krążyć" po polu walki? Po to trenujemy by "sprzedać" nasze umiejętności w trakcie konfrontacji. Na skromność jest czas po zejści z ringu...
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Aż strona 5 i 6. Przyjemnej, krótkiej lektury :-)

styl oparty na kondycji, sile i dobrych warunkach fizycznych

-gdzie on coś takiego lansuje??? 8O
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Dzięki, zaraz przeczytam

Ja trenuje głownie dla siebie, żeby wzmocnić swoją psychikę poprzez przekraczanie kolejnych granic. Zgadzam sie, że jak już się wchodzi na matę to po to żeby wygrać. Choć nie zawsze, czasem po to żeby przełamać strach albo wyleczyć kompleksy, zaimponować dziewczynie, kolegom, trenerowi, żeby pucharek postawić na półkę - nic w tym złego - samo życie :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Wydaje mi się wyborowa że to Geiki say było wykonywane bardziej jako medytacja w ruchu wogółe cały ten filmik to obraz Kazumi medytującego .


Medytacja w ruchu pozwala na niedokladne ruchy?

-myśle, że ta wypowiedż najlepiej obrazuje dlaczego trzeba zacząć tę metode na ciut wyższym stopniu przyswojenia sobie techniki (czyli dopiero w obrębie wyższych kata). Można ją wykonywać wracając do tych najniższych, ale dopiero posiadając odpowiednią wiedze. Metoda ta jest też znana w innych stylach (u nas mówi się na to "trenując wolniej, trenujesz szybciej") ale wymaga zawsze precyzji. To nie ma być "zmęczone", wolne kata (jak na filmie :oops: ).
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Dzięki, zaraz przeczytam

Ja trenuje głownie dla siebie, żeby wzmocnić swoją psychikę poprzez przekraczanie kolejnych granic. Zgadzam sie, że jak już się wchodzi na matę to po to żeby wygrać. Choć nie zawsze, czasem po to żeby przełamać strach albo wyleczyć kompleksy, zaimponować dziewczynie, kolegom, trenerowi, żeby pucharek postawić na półkę - nic w tym złego - samo życie :)

-wczoraj na ścianie dojo znalazłem ciekawy obrazek (nigdy na niego nie zwracałem uwagi). Jest tam napisane:"odwaga to nie brak strachu, odwaga to zapanowanie nad strachem". Niech będzie pucharek i zaimponowanie, ale zawsze można się liczyć z konsekwencjami przegranej. Każdy twierdzi, że trenuje dla siebie ale nikt nie odrzuca radości z wygranej ( i zawsze ciężko zapracowana jest powodem do dumy :-) ).
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Nieprawda - metody tej sztuki można wprowadzać u początkujących byle byłyby to osoby dojrzałe, czyli dla dzieci jest to za trudne. Stosowanie ćwiczeń iken pomaga uzyskać stan wyciszenia i rozlużnienia ( nie mylić z luzem) bardzo przydatny w walce.

Iken nie narzuca walczącemu konkretnych technik a raczej sposób ich wykonania
iken jest bardziej metoda doskonalenia techniki i kontroli wlasnego umyslu i emocji niz technika jako taka.
"Caly sens metody taikiken zawiera sie w wolnych ruchach w kata" - a Ty dalej swoje :)
"... nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne"?. Masz 4 Dan - proszę nie pisz takich bzdur bo ośmieszasz całe IFK z Arnilem na czele.

Sens metody taiki ken zawiera się w tym, że moje uderzenie przy wadze 75 kg może mieć większą moc niż Twoje, jeśli nawet ważysz koło 100 kg. Sens metody taiki ken może zawierać się również w tym, że jeśli wejdę w tempo Twojej akcji to wykorzystam Twoją siłe wynikającą z Twojego przemieszczania się wprzód i dodam do niej siłe mojego uderzenia. I to będzie ten przypadek, w którym to Ty zaatakujesz a ja sie bede bronił :) .
Trochę refleksji - jesli wygrałeś to znaczy, że Twój przeciwnik był słabszy. Więc z czego się tu cieszyć? Zwycięstwo nad słabszym chwały nie przynosi :)


HEHE, wyskocz z Taikiken do siedmiolatka ktory potrafi skupic uwage na jednej rzeczy gora przez 30 sekund. na dodatek jak nie ma pojecia ktora noga jest lewa, aktora prawa, co to jest seiken itp. jak go nie zaatakujesz kolejnym kontrolowanym przez siebie bodzcem to "caly misterny plan w pizdu".
Pisze ze metoda Taiki ken wymaga doswiadczenia, bo zeby moc nad czyms pracowac, to trzeba miec jakis material. odnosze ta metode do kata bo tak ta metoda weszla w kyokushin i przez ostatnie 40 lat malo kto o niej slyszal. Royama tez zaczal iken lansowac mocniej gora jakies 10 lat temu.
Wolne ruchy w kata Kyokushin to jest taikiken, zaimportowane prawie 50 lat temu od Kenichi Sawai. I zrobil to Oyama. Potem juz byly tylko wolne ruchy - nie wszyscy wiedzieli skad, a jeszcze pozniej byly wolne ruchy - ale nie wiedzieli juz - po co?
To ze teraz chlopaki "trzymaja kule" albo "obejmuja drzewo" tego faktu nie zmienia. To co robi Royama i Kyokushin kan to nie jest jedyna forma taiki ken. To proste. Moze sie osmieszam, ale poki co, tobie to wychodzi troche lepiej.
zadalem ci pytanie - pozostawiles je bez odpowiedzi. Ale zadam je jeszcze raz- wedlug ciebie, jaki jest sens wykonywania zwolnionych ruchow w kata Kyokushin? Po co sie je wykonuje wolno, jak wiadomo ze chodzi o szybkosc i dynamike?
Mowie tylko o tym - odnosze sie do kata kyokushin.

No i jeszcze jedna sprawa. Nie ma to w tej chwili zadnego znaczenia, bo tyle lat uplynelo, ze nie ma co takich spraw wyciagac i wyciagac dalsze wnioski. Arneil byl odpowiedzialny za technike Royamy, za jego wyszkolenie, byl jego senpai, tak samo jak Shigeru Oyama byl instruktorem Steve Arneila swego czasu.
To ze cie ktos zindoktrynowal i wmowil ci ze istneje taikiken w jednej wersji, to juz nie moja wina.
wedlug ciebie, jaki jest sens wykonywania zwolnionych ruchow w kata Kyokushin? Po co sie je wykonuje wolno, jak wiadomo ze chodzi o szybkosc i dynamike?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Wydaje mi się wyborowa że to Geiki say było wykonywane bardziej jako medytacja w ruchu wogółe cały ten filmik to obraz Kazumi medytującego .


Medytacja w ruchu pozwala na niedokladne ruchy?

-myśle, że ta wypowiedż najlepiej obrazuje dlaczego trzeba zacząć tę metode na ciut wyższym stopniu przyswojenia sobie techniki (czyli dopiero w obrębie wyższych kata). Można ją wykonywać wracając do tych najniższych, ale dopiero posiadając odpowiednią wiedze. Metoda ta jest też znana w innych stylach (u nas mówi się na to "trenując wolniej, trenujesz szybciej") ale wymaga zawsze precyzji. To nie ma być "zmęczone", wolne kata (jak na filmie :oops: ).


Ale to jest proste jak budowa cepa. Karate bez cwiczeniu w perfekcji jest bez sensu. Prfekcja polega mnie wiecej na tym samym co robi lucznik lub snajper. Setki razy - z tym samym rezultatem, przyblizajac sie do idealu z kazdym wykonaniem.
Nie wiem skad sie ten "jebalpiesizm" wzial (cytuje za Witkiewiczem, ktory uwazal, ze to typowo polska cecha- i jakze sie mylil), ale funkcjomuje on w obiegu i jest zaslaniany i tlumaczony roznymi pokretnymi wyjasnieniami.
Bez techniki, bez precyzji, bez planu, i bez wykonania tego planu - nie ma nic.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Dzięki, zaraz przeczytam

Ja trenuje głownie dla siebie, żeby wzmocnić swoją psychikę poprzez przekraczanie kolejnych granic. Zgadzam sie, że jak już się wchodzi na matę to po to żeby wygrać. Choć nie zawsze, czasem po to żeby przełamać strach albo wyleczyć kompleksy, zaimponować dziewczynie, kolegom, trenerowi, żeby pucharek postawić na półkę - nic w tym złego - samo życie :)


No ale chyba Kazumi i Filho nie wyszli na mate, po to zeby strach przelamywac albo kompleksy wyleczyc?
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Wyborowa - albo nie czytasz uważnie albo masz problemy ze zrozumieniem tekstu - wyrażnie napisałem że iken nie nadaje sie dla dzieci. Żeby go ćwiczyć potrzebna jest dojrzałość. Każdy trening, nawet grupy początkującej zaczyna sie od medytacji - to forma rozluźniania, koncentracji i wyciszenia - to też istnieje w iken. Metody iken są bardzo przydatne i to od samego początku treningu karate osób dorosłych.
Gdybyś czytał moje posty to byś znalazł odpowiedż na swoje pytanie - pisałem o formie treningu polegającej na wolnym wykonywaniu ruchów - celem jest przepracowanie ruchu z pełną kontrolą napięcia i rozlużnienia, tak żeby podczas dynamicznego wykonania zbedne napięcie mieśni ruchu nie spowalniało
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
"No ale chyba Kazumi i Filho nie wyszli na mate, po to zeby strach przelamywac albo kompleksy wyleczyc?"

- bardzo możliwe że właśnie po to tam weszli? a Ty po co wychodziłeś do walki? :)

a po co większość z nas, a może nawet wszyscy idą na siłownie i robią mieśnie?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Wyborowa - albo nie czytasz uważnie albo masz problemy ze zrozumieniem tekstu - wyrażnie napisałem że iken nie nadaje sie dla dzieci. Żeby go ćwiczyć potrzebna jest dojrzałość. Każdy trening, nawet grupy początkującej zaczyna sie od medytacji - to forma rozluźniania, koncentracji i wyciszenia - to też istnieje w iken. Metody iken są bardzo przydatne i to od samego początku treningu karate osób dorosłych.
Gdybyś czytał moje posty to byś znalazł odpowiedż na swoje pytanie - pisałem o formie treningu polegającej na wolnym wykonywaniu ruchów - celem jest przepracowanie ruchu z pełną kontrolą napięcia i rozlużnienia, tak żeby podczas dynamicznego wykonania zbedne napięcie mieśni ruchu nie spowalniało


kontrola - kupuje to slowo. tak samo jak dojrzalosc i koncentracje. to esencja taikiken.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024