Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin i iken


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kyokushin i iken
Hajime Kazumi to jeden z najsłynniejszych fajterów kyokushin karate. Jeden z tych, którzy do swojego treningu kyokushinu włączyli najpierw taikiken (japońska gałąź yiquan, wg. Kenichi Sawai'a), a potem chiński yiquan, po japońsku nazywany iken.


  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Hajime Kazumi, japonski tluczek, zupelnie bez techniki.
Podoba mi sie jak w pierwszej minucie filmu zajebiscie sklony robi. Ja tak nie potrafie. :)

  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Liczy się skuteczność... Wyborowa!
Co do techniki, mi się akurat podoba, no fakt, baletowa to nie jest ale ta skuteczność... 8)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Liczy się skuteczność... Wyborowa!
Co do techniki, mi się akurat podoba, no fakt, baletowa to nie jest ale ta skuteczność... 8)


facet poza Japonia nigdzie nie startowal. Nie napisalem, ze jest slaby. A skutecznosc... jak sie walczy z leszczami to dobrze to wyglada.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Fakt nie było go przecież na British Open
:wink:
Ale w Pucharze Świata walczył z zawodnikami spoza Japonii i świetnie walczył. Zwłaszcza biorąc pod uwagę dysproporcje fizyczne.
Czy ktoś wie co oznacza kanji na jego gi w filmie?
  • 0

budo_mma maniac
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
E tam Midori to jest gość :-)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Inny sposób walki ale wygrać M Ś w open ważąc 75 kg jak Midori to wedlug mnie jest duża rzecz. Pozdrawiam
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Co do iken to pewnie Koledzy z Kyokushinkan więcej mogą powiedzieć na ten temat. Ćwiczą iken...Pozdrawiam
  • 0

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Jeszcze raz "japoński tłuczek", jak powiedział "szwajcarski młotek" (do moderatorów: chyba zauważycie, że to on pierwszy zaczął od użycia sformułowań obraźliwych, w stosunku do jednego z najwybitniejszych fajterów kyokushinu?)


  • 0

budo_sportsport
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 430 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Czy ktoś wie co oznacza kanji na jego gi w filmie?


Kazumi dojo.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Jeszcze raz "japoński tłuczek", jak powiedział "szwajcarski młotek" (do moderatorów: chyba zauważycie, że to on pierwszy zaczął od użycia sformułowań obraźliwych, w stosunku do jednego z najwybitniejszych fajterów kyokushinu?)


dobry wieczor, tu szwajcarski mlotek, podoba mi sie jak Kazumi robi kata Geksai dai. Zupelnie bez dynamiki i precyzji.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Wydaje mi się wyborowa że to Geiki say było wykonywane bardziej jako medytacja w ruchu wogółe cały ten filmik to obraz Kazumi medytującego .
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Wydaje mi się wyborowa że to Geiki say było wykonywane bardziej jako medytacja w ruchu wogółe cały ten filmik to obraz Kazumi medytującego .


Medytacja w ruchu pozwala na niedokladne ruchy?
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Nie jestem takim autorytetem jak Ty ale ja mam taki system cwiczenia kata że robie je na różne sposoby znaczy sie dokładnie na 3.
Robie kata w 3 seriach
- powoli i na maksymalnym napieciu miesni
- na odwal sie byle zachowac schemat
- dokladnie technicznie z zachowniem timingu i mysleniu o bunkai i mnie taki rodzaj cwiczen bardzo pomaga.
Plus wizualizacje itd...
Moze na video własnie Kazumi wykonuje drugie kata :)
Pozdrówki Leszek
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Nie jestem takim autorytetem jak Ty ale ja mam taki system cwiczenia kata że robie je na różne sposoby znaczy sie dokładnie na 3.
Robie kata w 3 seriach
- powoli i na maksymalnym napieciu miesni
- na odwal sie byle zachowac schemat
- dokladnie technicznie z zachowniem timingu i mysleniu o bunkai i mnie taki rodzaj cwiczen bardzo pomaga.
Plus wizualizacje itd...
Moze na video własnie Kazumi wykonuje drugie kata :)
Pozdrówki Leszek


Mysle, ze tem drugi sposob jest najbardziej popularny. Holduje mu 90% cwiczacych.
Na odwal sie mozna rowniez budowac autostrady i domy i robic imprezy sportowe. Problem ze z tej kaszany potem trzeba korzystac na co dzien.
Jaki jest jego sens - nie wiem, ale ciagle sie zastanawiam. Kazumi przeciez nie jest slaby. Wiec czemu...?????????
Jak sie robi jakies wideo, to chyba nie po to zeby pokazac jak sie robi kata byle jak. Chetnie zobaczylbym jak Kazumi robi kata z pelnym zaagazowaniem. Poki co ksztaltuje swoja opinie o te wykonanie ktore widzialem.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Czemu Kazumi tak wykonuje to kata niestety nie jestem wstanie odpowiedziec trzeba by sie jego zapytac :)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Czemu Kazumi tak wykonuje to kata niestety nie jestem wstanie odpowiedziec trzeba by sie jego zapytac :)



nie co pytac, bo przeciez widac.
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Nie Geksai Dai tylko geksai Sho :) Znów wtopa :)

I pewnie myślisz, że również tak walczy jak na filmie? Patrzysz ale nie widzisz, a jeszcze mniej rozumiesz jeśli chodzi o przesłanie tego filmiku.

No ale jeśli dla Ciebie Kazumi to tłuczek a Hiroshige słaby trener to czego można się spodziewać? Nie walczył poza Japonią? A Ty walczyłeś w Japoni?
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken

Nie Geksai Dai tylko geksai Sho :) Znów wtopa :)

I pewnie myślisz, że również tak walczy jak na filmie? Patrzysz ale nie widzisz, a jeszcze mniej rozumiesz jeśli chodzi o przesłanie tego filmiku.

No ale jeśli dla Ciebie Kazumi to tłuczek a Hiroshige słaby trener to czego można się spodziewać? Nie walczył poza Japonią? A Ty walczyłeś w Japoni?


Geksai sho, zgadza sie, ale to jeszcze gorzej dla Kazumiego.
Wez sobie poogladaj walke Kazumiego z Filho - mistrzostwa swiata 1999. Wydawaloby sie - szczyt technicznych mozliwosci, finezji, inwencji no i co sie z tym wiaze - taktyki. A tu tyko cuki i kopy po udach. Przez wszystkie rundy. Pierwsza minuta walki w ogole bez sensu. Na stojaco i ciosow.
A potem sobie zobacz jak Filho walczyl z Le Banerem, rok pozniej w Osace, w podobnym stylu jak z Kazumi. Nie powala mnie ten styl na kolana. Mozna przegrac walke, to tylko sport, ale jest tez kwestia stylu. I tylko o tym pisze.
Moze przeslanie jest ambitne i go nie rozumiem, a Ty walczyles w Japonii, to jednak obrazu technicznej nedzy nie zmieni.
  • 0

budo_wilikan
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin i iken
Geksai sho, zgadza sie, ale to jeszcze gorzej dla Kazumiego.
Wez sobie poogladaj walke Kazumiego z Filho - mistrzostwa swiata 1999. Wydawaloby sie - szczyt technicznych mozliwosci, finezji, inwencji no i co sie z tym wiaze - taktyki. A tu tyko cuki i kopy po udach. Przez wszystkie rundy. Pierwsza minuta walki w ogole bez sensu. Na stojaco i ciosow.
A potem sobie zobacz jak Filho walczyl z Le Banerem, rok pozniej w Osace, w podobnym stylu jak z Kazumi. Nie powala mnie ten styl na kolana. Mozna przegrac walke, to tylko sport, ale jest tez kwestia stylu. I tylko o tym pisze.
Moze przeslanie jest ambitne i go nie rozumiem, a Ty walczyles w Japonii, to jednak obrazu technicznej nedzy nie zmieni.

Gorzej dla Kazumiego, że masz problemy z identyfikacją kata? :)
Co do tej walki - jeśli masz takie o niej zdanie to nic chłopie nie kumasz. Puść sobie Wejście smoka albo inną bajkę - tam bedziesz miał wiele efektownych akcji łącznie z fiflakami i takimi tam szczytami techniki :) No tak - jak walka to trzeba do przodu i napierdalać - może sie uda.
Nie walczyłem w Japonii. Ale też nie podważam poziomu Kazumiego. Co jest dla Ciebie szczytem technicznych mozliwości?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024