Skocz do zawartości


Zdjęcie

Senshido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
231 odpowiedzi w tym temacie

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Mradu, ponawiam pytanie jaki odsetek ćwiczących w twojej sekcji trenuje z zamiarem dokonywania rozbojów na ulicach, a nie rekreacji, sportu lub samoobrony.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

Pashunio nie wiem skad wyciagnales te swoje wnioski, ale z cala pewnoscia ich zrodlem nie byly posty z tego topicu. Wnioskiem jaki moze plynac z naszych postow jest raczej to, ze trenowanie pod ulice i samoobrone, z rownoczesnym traktowaniem przeciwnikow jako niewytrenowanych lotrow (w oparciu o statystyke) mija sie z celem i jest bez sensu, a o wiele lepszym rozwiazaniem jest cwiczenie rekreacyjne czy sportowe.

Pozdrawiam


Skoro bandziory trenują różne MT i combaty to faktycznie nie ma sensu trenować tego pod samoobronę a jedynie dla przyjemności. W końcu żeby wygrać szybko i bez strat własnych z amatorem to wystarczy, że będę tylko trochę lepszy. Ale jeśli mam wygrać szybko i bez strat własnych z nieamatorem - to już muszę być dużo lepszy. Albo stosować niekonwencjonalne i mało znane rozwiązania. I tutaj widzę sens takich rzeczy jak Senshido czy ESDS - nie zawsze mogę być lepszy technicznie, ale mogę być sprytniejszy.

Tego całego "trenowania" też bym tak nie demonizował. Widziałem jak się tłucze kolega po 4 latach shotokan. Widziałem jak się tłucze kolega po 10 latach JuJitsu. Możesz mi wierzyć - nie był to poziom K-1. Jeśli jesteś normalnym, nieszukającym przygód przedstawicielem populacji, to prawdopodobieństwo trafienia na wytrenowanego i do tego mającego do Ciebie żal zawodnika jest naprawdę nikłe. Osiągnięcie pewnego poziomu w każdym systemie wymaga treningu. A trening wymaga charakteru, ciężkiej pracy. Wielu znasz takich, którzy są gotowi na takie poświęcenie, tylko po to, żeby skuteczniej ludzi napadać? Zwłaszcza, że pałki teleskopowe i gazy pieprzowe są łatwo dostępne i tańsze niż np 2 lata codziennych treningów?

Również pozdrawiam
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Pashunio przykład karate shotokan czy tradycyjnego ju jitsu jest nietrafiony. Trening tych systemów jest wyjątkowo nieefektywny, jeżeli chodzi o szybkie nabycie praktycznych umiejętności w walce wręcz. Tego się w żaden sposób nie da porównać z treningiem boksu, kicka, thai boxingu czy brazylijskiego ju jitsu. W tych systemach postęp jest dużo szybszy, a efekty (uboczne) w postaci skuteczności w walce ulicznej przychodzą bardzo szybko.

Thufir wielu "chłopaków z miasta" trenuje. Tylko, że są to zawodnicy z pierwszej ligi. Ich nie znajdziesz w policyjnych statystykach, co najwyżej w materiałach operacyjnych.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

Nr.10 A grappling style head lock.

-no i mamy mata leo :wink:

Nr.7 A lashing kick to groin/lower legs.

-lowkick?

Thufir wielu "chłopaków z miasta" trenuje. Tylko, że są to zawodnicy z pierwszej ligi. Ich nie znajdziesz w policyjnych statystykach, co najwyżej w materiałach operacyjnych

-absolutnie racja

-pozdrawiam
Jersey
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Mbnie sie tam podoba Senshindo mam szkoleniówke "przetrwanie w parterze" i jest to sensownie przedstawione :)
Hiroki napisz na priva odnosnie szkoleniówki
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
shredder ???


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Proponuje doświadczenie:
bądz napastnikiem w grubym zimowym ubraniu, niech osoba po szkoleniu wykona na tobie shreddera ??? Potem mu j... pojedyńczym ciosem.


-pozdrawiam :D
jersey
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

Pashunio przykład karate shotokan czy tradycyjnego ju jitsu jest nietrafiony. Trening tych systemów jest wyjątkowo nieefektywny, jeżeli chodzi o szybkie nabycie praktycznych umiejętności w walce wręcz. Tego się w żaden sposób nie da porównać z treningiem boksu, kicka, thai boxingu czy brazylijskiego ju jitsu. W tych systemach postęp jest dużo szybszy, a efekty (uboczne) w postaci skuteczności w walce ulicznej przychodzą bardzo szybko.


No rację masz. Technicznie są przygotowani. Ale psychicznie to trochę inna bajka. Cała ta technika może się zdać psu na budę, kiedy puszczają nerwy bo pozornie łatwa ofiara zaczyna sprawiać problemy.
A mój kolega ochroniarz (trochę pakował) to tak mi opowiadał o starciu z bokserem: "A skakał naokoło, rękami wymachiwał to go w nogi kopnąłem, a jak na dupie usiadł to jeszcze raz w głowę i poszedł spać" I tym się wredna rzeczywistość od sportu różni...

Thufir wielu "chłopaków z miasta" trenuje. Tylko, że są to zawodnicy z pierwszej ligi. Ich nie znajdziesz w policyjnych statystykach, co najwyżej w materiałach operacyjnych.


Z "chłopakami z miasta" to jest bez różnicy czy trenują czy nie, bo jak z BMW 4 wysiądzie to i tak finał taki sam.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
W takim razie po raz kolejny ponawiam pytanie- jakie odsetek ćwiczących w twojej sekcji to "ludzie z miasta" czy inne zakapiory ćwiczące po to by skuteczniej dokonywać rozboju?

Jersey- te klipy które pokazaleś nie mają nic wspólnego ze shredderem.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Wiem, ale idea ta sama :wink: :D
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Pashunio Twojemu koledze się tylko wydawało, że walczył z bokserem. Gdyby trafił na zawodnika o podobnych warunkach fizycznych do swoich to bokser pozamiatałby go w kilka chwil. To, że ktoś macha rękoma i skacze jak małpa na sprężynie nie czyni z niego boksera.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Thufir - nie mam pojecia, nie prowadzilem wsrod nich takich statystyk, wiem za to jak to wyglada od drugiej strony - w sensie spora czesc "chlopakow z miasta" jakich znam trenuje rozne rzeczy.
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

Pashunio Twojemu koledze się tylko wydawało, że walczył z bokserem. Gdyby trafił na zawodnika o podobnych warunkach fizycznych do swoich to bokser pozamiatałby go w kilka chwil. To, że ktoś macha rękoma i skacze jak małpa na sprężynie nie czyni z niego boksera.


Kwiat, toż ja właśnie do tego zmierzam, że ulica to nie sport i kategorie wagowe ma w zadzie. A gdybanie to zostawmy na boku, bo gdyby kolega trafił na "100 ninja z granatnikami przeciwpancernymi"* to też by nie wygrał.

Robi się z tego kolejna dyskusja "co jest dobre na ulicę" :lol:

Mi to się takie systemy jak tu omawiany podobają. Proste, zaskakujące i niekonwencjonalne podejście z dużym akcentem na psychologię, podstęp, próbę rozwiązania konfliktu za pomocą słów i postawy.
Z perspektywy czasu widzę, że wszystkie sytuacje, których byłem uczestnikiem dały się rozwiązać bez przemocy. Tyle, że ja to wtedy miałem inne ambicje...

*cytat pochodzi z jednego z tematów o tym, co jest dobre na ulicę
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Pashunio ulica bardzo szanuje kategorie wagowe. Jakoś nikt chętnie nie startuje do wielkich facetów. :)

Faktycznie system senshido wygląda fajnie. Tylko mam takie wrażenie, że jest to recepta na walkę z niebezpiecznym, zdecydowanym, ale niewyszkolonym napastnikiem. W większości przypadków tak jest, ale jak wspomniał w dyskusji Mradu zdarzają się wyjątki od tej reguły. I wtedy prosty combat po prostu nie wystarczy. Ale może być bardzo fajnym uzupełnieniem trenowanego sportu walki.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Przecietnemu czlowiekowi sytuacje uliczne zdarzaja sie tak rzadko, ze trening pod nie nie ma imho sensu - dlatego duzo lepszym pomyslem jest trenowanie rekreacyjne/sportowe, bo nie dosc, ze da nam szanse przeciwko amatorowi, to moze pozwolic na obrone przed napastnikiem szkolonym. Tak to wyglada moim zdaniem.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-absolutnie się na to nie zgadzam, bzdura (tylko opinia Krissa była by w stanie zmienić moje zdanie)
Trenuje karate, które preferuje "przyklejanie" się do martwych stref przeciwnika i doceniam role rotacji bioder, ale na boga nie z człowiekem uzbrojonym w nóż!!!
  • 0

budo_mrx1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
jersey: Przeglądając youtube trafiłem także na ten filmik:
W nim gościu pokazuje, że obrona przed nożem to zgadywanka i loteria :)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Tak, zgadzam się, to loteria i zgadywanka. My mamy zwiększać swoje szanse, a nie zmiejszać uwieszając się na uzbrojonym przeciwniku. Błędne założenie.
Zasada odnośnie walki sportowej: co robić gdy przeciwnik jest szybszy i silniejszy odnosi się również do samoobrony.
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Tak trochę obok tematu się wypowiem, odnośnie ulicznych "zabijaków" trenujących coś-tam - przypomniało mi się, jak dawno temu znałem pewnego instruktora combat 56, i jak go kiedyś odwiedziłem podczas treningu. Trening był akurat dla bojówkarzy lokalnego klubu piłkarskiego - podobno się sami zorganizowali, znaleźli trenera i mieli treningi "exclusive". Znajomy trener mówił, że wszystkiego im nie pokazywał, żeby sobie (i innym) za dużej krzywdy nie zrobili... Jedno było dość widoczne - szalona determinacja tych ludzi do tego, żeby wykorzystać tą wiedzę w praktyce. Na ulicy bałbym się nie tyle ich wytrenowania fizycznego/technicznego, co właśnie tej determinacji.

Ot, taka luźna refleksja. :-)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Jeden z bardziej znanych "klubów" motocyklowych w Polsce wynajmował instruktora SW do obowiązkowych szkoleń członków. Nie był to bynajmniej cel "rekreacyjny :wink: , "postawili się" nawet dawnemu gangowi Krakowiaka (nie mylić z trenerem MT :D ). Chodziło o strefy "wpływów".
  • 0

budo_rico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
W Krakowie też jest kilka takich ekip. Czasem maja prywatnego trenera, czasem ucza koledzy co maja kilkuletnie doswiadczenie w boksie czy kicku. Nie chodzą do sekcji, tylko organizują to sobie sami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024