Skocz do zawartości


Zdjęcie

Senshido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
231 odpowiedzi w tym temacie

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Thufir, a jak taki shredder wygląda gdy niski ma do czynienia z wysokim?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

Ale on nie dostał... "Napastnik" chciał "ofierze" jakiegoś wolnego i jak widać lekkiego liścia zasadzić, było widać, ze tak uderzy, obejrzyjcie to kilka razy... Niby "ofiara" ładnie wybrnęła, ale "napastnik" tak się odsłonił, że aż się prosiło tuż po bloku prawy prosty na szczenę zasadzić...

Najbardziej powszechnym uderzeniem w walce ulicznej jest prawy "zamachowy" (haymaker), drugim najbardziej powszechnym jest tenże sam zamachowy, z tym, ze napastnik lewą ręką chwyta ubranie ofiary. I faktycznie, jest to cios mocno sygnalizowany. W takim drillu jak to przedstawiono na filmie, w wersji podstawowej napastnik ma chwycić za kark broniącego się, złapać go za koszulkę, albo wejść w nogi by go przewrócić. Daje to rzeczywistą energie ataku z zachowaniem bezpieczeństwa. Złapanie za kark odpowiada uderzeniu pięścią, cięciu lub pchnięciu nożem po łuku, headlockowi itp, złapanie za koszulkę odpowiada uderzeniu po linii prostej, pchnięciu, dźgnięciu nożem itp. Ważne jest instynktowne przechwycenie kierunku ataku, a nie to, czy przeciwnik uderza pięścią, płaskaczem, czy nożem. W bardziej zaawansowanych wersjach drillu napastnik ma nałożone rękawice i po prostu stara się uderzyć broniącego.

Hiroki- mam niemal wszystkie szkoleniówki senshido, ale ich nie udostępniam. Za bardzo szanuję Richarda i jego pracę, żebym miał ją "piratować". Sorry.

Pashunio- dokładnie tak samo. Bardzo się zdziwiłem, gdy okazało się ze Richard jest naprawdę niski. Jestem od niego o głowę wyższy, a zeshredował mnie momentalnie.

Tu Richard wyjaśnia jak można użyć psychologicznych "sztuczek" w starciu z kilkoma napastnikami [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
tak od siebie dodam, ze te wszystkie przechwytywania nozy, uderzen czy czego tam sobie kto wymarzy to dla mnie dalej tylko marzenie...w walce na ulicy przechwycic uderzenie 8O noz :) :lol:
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

Najbardziej powszechnym uderzeniem w walce ulicznej jest prawy "zamachowy" (haymaker), drugim najbardziej powszechnym jest tenże sam zamachowy, z tym, ze napastnik lewą ręką chwyta ubranie ofiary.


skąd te dane, z filmów noir? jak ktoś w taki sposób uderza na ulicy, to krótką karierę na niej mu wróżę.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

tak od siebie dodam, ze te wszystkie przechwytywania nozy, uderzen czy czego tam sobie kto wymarzy to dla mnie dalej tylko marzenie...w walce na ulicy przechwycic uderzenie 8O noz :) :lol:


Co w takim razie zrobisz, jeśli w trakcie ulicznego starcia przeciwnik wyciągnie nóż, a ty z jakichś względów nie możesz uciec?

skąd te dane, z filmów noir? jak ktoś w taki sposób uderza na ulicy, to krótką karierę na niej mu wróżę.


Pisał o tym Peyton Quinn, bodajże w "Real Fighting" i zdaje sie, ze również Geoff Thompson (nie mam teraz dostępu do swoich książek i nie mam jak sprawdzić). Ale w sieci znalazłem to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Walka uliczna to zupełnie co innego niż walka na ringu czy nawet w klatce. Nie ma subtelnych rozwiązań technicznych, tylko gwałtowne starcie które zazwyczaj wygrywa ten, który zada pierwsze celne uderzenie i kontynuuje atak. I przeważnie ten atak przypomina zwykła młóckę, a nie bokserskie kombinacje.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

tak od siebie dodam, ze te wszystkie przechwytywania nozy, uderzen czy czego tam sobie kto wymarzy to dla mnie dalej tylko marzenie...w walce na ulicy przechwycic uderzenie 8O noz :) :lol:


O nożu nie mówię, ale co do uderzeń to nie masz racji.
Naprawdę, walka z kimś kto tylko na siłce w worek wali nie jest wielkim problemem dla kogoś kto ćwiczy cokolwiek. Zresztą ilu takich po ulicach biega? Chyba na mecze tylko. Zresztą taki jeden się kiedyś do nas zapisał i jaki był fun z nim ćwiczyć. stadionowy kozak a ty z nim robisz co chcesz...

Na ulicy raz miałem sytuacje gdzie właśnie odruchowo przechwyciłem właśnie typowy prawy zamachowy po czym poszło ippn soi nage.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

tak od siebie dodam, ze te wszystkie przechwytywania nozy, uderzen czy czego tam sobie kto wymarzy to dla mnie dalej tylko marzenie...w walce na ulicy przechwycic uderzenie 8O noz :) :lol:


Co w takim razie zrobisz, jeśli w trakcie ulicznego starcia przeciwnik wyciągnie nóż, a ty z jakichś względów nie możesz uciec?


nie wiem co bym zrobil bo nigdy w takiej sytacji nie bylem, ale jka many szedl na mnie z palka to go duzym kamieniem rzucilem i na chuj mu ta palka byla :) ...wiec pewnie bym szukal broni w okolicy



Laser, gratuluje umiejetnosci w takim wypadku, ja tam jak bym widzial, ze leci taki dlugi zamachowy pewnie jebnol bym lewy prawy o ile by sie udalo :)
co do tego, ze jesli sie cwiczy cokolwiek i sie wygrywa to nie jest tak do konca, ja walczylem raz kiedys z krawaciarzem, wtedy chodzilem tylko na silke i bylem w liceum on 2 lata starszy podobnych gabarytow-pocisniety zostal jak szmata wiec nie mozna tez uogulniac :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
oj, no wiadomo ze uogólniam nigdy nie ma 100% szans ;)

A 2 lata kravki, w ogóle co do samej kravki to się nie wypowiadam ale 2 lata czegokolwiek to mało żeby z słabego zrobić mocnego.

Jeden się rodzi twardy z natury i jemu niewiele trzeba a inny wprost przeciwnie (ja np.) i ktoś taki musi bardzo dużo czasu poświęcić żeby z niego coś było ;)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

Laser, gratuluje umiejetnosci w takim wypadku, ja tam jak bym widzial, ze leci taki dlugi zamachowy pewnie jebnol bym lewy prawy o ile by sie udalo :)


Nie ma czego gratulować bo to się samo zrobiło, leżał, a ja na nim i dopiero się zorientowałem co się stało.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Thufir, ostatnio jak sie tluklem z jednym typem to walczyl ze mna o chwyt w klinczu, wyplacalismy sobie nawzajem lokcie i kolana i obalil mnie czyms ludzaco podobnym do o soto gari. Troche to zaburza Twoje kategoryczne wypowiedzi.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Mradu- jakie kategoryczne wypowiedzi? Cały czas używam określeń "zazwyczaj", "przewaznie" itp. Pierwszy jestem gotów przyznać, że w walce nie ma absolutów. Istnieją ludzie, którzy potrafią w ulicznej walce skutecznie użyć wysokich kopnięć rodem z Tae Kwon Do, możesz się wdać w pojedynek nóż kontra nóż itp.- ale to nie znaczy że są to częste przypadki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że zetkniesz się z chuliganem który doświadczenie zdobył w ulicznych bijatykach, niż z wytrenowanym mistrzem MMA, czy zabójcą ze Specnazu.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Najgorsze jest to ze ci prawdziwi chuligani czesto trenuja sporty walki. I wcale nie sa jakimis leserami.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Wlasnie o tym mowie, Thufir - czasy sie zmieniaja, wielu ulicznych rozbojnikow smiga na MT, boks czy MMA. Trenują i radzą sobie.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Póki co, ani lowkicki ani Mata Leo nie pojawiają się jeszcze na policyjnej liście 10 najczęstszych ataków :)
Ale to ciekawe co piszecie. W waszej ocenie, aki odsetek ćwiczących w twojej sekcji to zakapiory, ćwiczące sztuki lub sporty walki po to by skuteczniej dokonywać rozbojów na ulicy?

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

Póki co, ani lowkicki ani Mata Leo nie pojawiają się jeszcze na policyjnej liście 10 najczęstszych ataków

-a jakie techniki tam są?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_pablom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido

S.O.S już napisał na temat samego systemu. Ale jak napastnik będzie zdecydowany Ci zap..dolić to podejdzie i to zrobi, bez zadawania pytań czy polemiki. Co innego niepewny siebie gość, a co innego koleś z doświadczeniem w takich sytuacjach, zdeterminowany.


Sorry, ale mylisz się. W zdecydowanej większości wypadków starcie fizyczne jest poprzedzone rozmową. Może być bardzo krótka ("Co się, kurwa, gapisz" albo "Masz jakiś problem?"), albo dłuższa. Potem często napastnik cię popycha by zobaczyć jak zareagujesz. Zazwyczaj napadnięty wtedy coś odpyskowuje i odruchowo popycha napastnika. Ten wtedy czuje się "usprawiedliwiony" w swoim ataku, jedna ręką chwyta za ubranie, a drugą zaczyna tłuc.
Jeśli napastnik nie chce cię pobić, tylko obrabować, to również przeważnie zaczyna od rozmowy, by odwrócić twoją uwagę. Może cię spytać o godzinę, o to jak gdzieś dojść, poprosić o ogień itp. Ty zastanawiasz się nad odpowiedzią- a tu nagle dostajesz uderzenie- od napastnika lub jego wspólnika którego nawet nie zauważyłeś.

Geoff Thompson pisze o 4D (dialogue, deception, distraction, destruction) jako o metodzie którą posługują się napastnicy na ulicy.

Sytuacje w których ktoś po prostu podchodzi i zaczyna cie bić zdarzają się bardzo rzadko- chyba że wcześniej się z nim biłeś i ma teraz do ciebie urazę, a wie, ze nie zdoła cie pokonać w uczciwy sposób. Słyszałem też o gangach w których inicjacja wygląda tak, że biją z zaskoczenia przypadkowego przechodnia, ale to się działo za wielka wodą.



Pozdrawiam, Thufir


Może i się mylę, ale ja swoją wypowiedz buduje na własnych doświadczeniach. Poprzedzanie gadką??? Jeśli sytuacje typu gość podchodzi do Ciebie z tekstem
-sorry, masz może fajka?
I w tym momencie koleś wali z dyńki czy kopie Cię w krocze (Ty jesteś w pół słowa) można uznać za dialog to podpisuje się pod Twoją wypowiedzią.
Z mojego, ponad trzydziestoletniego życia, mniej niż 30% sytuacji, wyglądało tak jak Ty to opisujesz. Gadka i potem nawalanka. Jeśli już do gadki dochodziło zazwyczaj wszystko rozchodziło się po kościach.
Co do psychologi i jej siły na ulicy - zgadzam się, jest to wg. mnie pond 95% sukcesu

Stereotypy na ulicy???????? Atak cepem, z prawej, potem....
No proszę Was. Nie wiem w jaki sposób policja buduje te statystyki (kłamstwa, cholerne kłamstwa i statystyki) ale przypuszczam że w większości na rozróbach pod nocnym o flaszkę. (znów trochę uogólniam :lol: ) No chyba że od moich czasów się moda zmieniła i teraz jest "trendy" zacząć akcją od zamachowego.

Sytuacja 10 vs 1 jestem w stanie uwierzyć - mój szwagier miał podobną akcje. 7 vs 1 . Zaczepiło go 7 gości, największego załatwił jednym strzałem (189cm, 2 dan w karate) i nogi za pas,reszta stała i się patrzyła na swojego "wodza"jak tulił się do matki ziemi.
Takie sytuacje się zdarzają, ale zazwyczaj (żeby nie napisać zawsze) jak kilku gości się uraczy jakimś trunkiem czy czymś innym wynalazkiem i wydaje im się że są władcami świata. W pewnym momencie trafiają na kogoś kto jest zdeterminowany i coś potrafi. Chłopaki momentalnie trzezwieją - choć trochę zbyt wolno, by stawić czynny opór. Co innego jak trafisz na 5 np.gości po pierwszym kroku bokserskim i kilku zadymach czy to na stadionach czy dyskotekach. Wtedy może i jednego zwalisz na ziemie, ale reszta Cię oprawi zanim doskoczysz do drugiego. Amen
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido




Sorry, ale mylisz się. W zdecydowanej większości wypadków starcie fizyczne jest poprzedzone rozmową. Może być bardzo krótka ("Co się, kurwa, gapisz" albo "Masz jakiś problem?"), albo dłuższa. (...) Jeśli napastnik nie chce cię pobić, tylko obrabować, to również przeważnie zaczyna od rozmowy, by odwrócić twoją uwagę. Może cię spytać o godzinę, o to jak gdzieś dojść, poprosić o ogień itp. Ty zastanawiasz się nad odpowiedzią- a tu nagle dostajesz uderzenie- od napastnika lub jego wspólnika którego nawet nie zauważyłeś.


Może i się mylę, ale ja swoją wypowiedz buduje na własnych doświadczeniach. Poprzedzanie gadką??? Jeśli sytuacje typu gość podchodzi do Ciebie z tekstem
-sorry, masz może fajka?
I w tym momencie koleś wali z dyńki czy kopie Cię w krocze (Ty jesteś w pół słowa) można uznać za dialog to podpisuje się pod Twoją wypowiedzią.


Dokładnie o takim odwracaniu uwagi pisałem wyżej. I rzeczywiście, jeśli najpierw jest dłuższa rozmowa, to często można rozładować sytuację- ale też trzeba wiedzieć i PRZETRENOWAĆ jak to robić.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
I tak to Thufir chciał się podzielić czymś nowym i mało u nas znanym. W odpowiedzi się natomiast dowiedział, że w życiu nic pewnego nie ma, na ulicy co drugi zbój wytrenowany i w ogóle to każdy nastaje na nasze życie i tylko myśli jak nam partyzanta sprzedać. Wniosek się nasuwa taki, że jak ktoś w autobusie o godzinę zapyta to od razu walić takiego w ryj bo pewnie nam zaraz wpierdoli i zabierze mentosy :roll:

Osobiście uważam, że to system jeden z ciekawszych na bardzo bogatym rynku samoobrony. Porównując to do takiego np Focus Target czy Keysi prezentuje się sensownie. W miarę proste zasady, do wykonania w stanie stresu, silny czynnik zaskoczenia - jak dla mnie same zalety. Nie daje recepty na wszystko - żaden system ani styl nie daje, krytycyzm wysoce wskazany - jak zawsze przecie, ale warto swój repertuar o taki rodzynek wzbogacić. Gdyby w moim mieście taki staż się odbył to bym poszedł.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Senshido
Pashunio nie wiem skad wyciagnales te swoje wnioski, ale z cala pewnoscia ich zrodlem nie byly posty z tego topicu. Wnioskiem jaki moze plynac z naszych postow jest raczej to, ze trenowanie pod ulice i samoobrone, z rownoczesnym traktowaniem przeciwnikow jako niewytrenowanych lotrow (w oparciu o statystyke) mija sie z celem i jest bez sensu, a o wiele lepszym rozwiazaniem jest cwiczenie rekreacyjne czy sportowe.

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024