Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate tradycyjne - co dalej ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
PS i nie trzeba trenować w klubie, by uprawiać sport. Mam wrażenie, że ludzie mają jakąś stadną potrzebę należenia gdziekolwiek. A jednocześnie nie mogą się pogodzić z tym, że koś jest nad nimi. Błędne koło.
  • 0

budo_daun
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
jesli jest sie wolnym strzelcem to przynaleznosc jest zbedna,jednak,gdy posiada sie klub to sytuacja jest odmienna.... z reszta, co tu tlumaczyc...
mozna cwiczyc karate samemu bez dwoch zdan... ale jak dlugo mozna? warto sie czasem z kims skonfrontowac... poczuc rywalizacje, zmierzyc sie... wtedy trening wyglada inaczej.
jak ktos ma otwarty umysł to poradzi sobie wszedzie bez wzgledu na pochodzenie w swiecie karate. i cale szczescie...
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
No i dobrze, tu się z Tobą zgadzam. Tylko jeżeli jesteś w jakiejś "organizacji" (w cudzysłowie, bo szeroko to teraz rozumiem), to jednak niestety musisz się podporządkować. To tak, jakby student miał pretensje do dziekana (czy nawet tylko do wykładowcy) o to, że się z nim nie zgodził. Life ;)
  • 0

budo_daun
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
troche zmieniasz sens wczesniejszych wypowiedzi... ja rowniez jestem zdania, ze musi ktos byc przewodniczacym,a ktos po prostu trenujacym... jednak w wyzej omawianym przypadku mielismy do czynienia z despotyzmem... co do tego ja nie mam watpliwosci.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
Wiesz, mi np. dziekan wydziału uniemożliwił otworzenie firmy. Bo sobie wymyślił, że w NASZYM interesie od tej pory ludzie, którzy nie obronią pracy magisterskiej w terminie, będą powtarzać V rok. My nie mieliśmy nic do powiedzenia. Teoretycznie też bym mogła zbluzgać go gdzieś, wyzwać od najgorszych i rzucić studia. Racjonalne?

Natomiast co do tej konkretnej sprawy. Nie chcę tutaj nikogo bronić ani nikogo atakować. Po prostu uważam, że kij ma zawsze dwa końce. Ty widzisz sytuację ze swojej, subiektywnej strony. Dan na pewno widzi ze swojej. Teraz to jest wszystko podszyte emocjami i naprawdę nie wydaje mi się, żeby był sens w dywagowaniu kto i dlaczego ma rację. Racje w tej sytuacji są dwie i dlaczego mamy uznawać, że którakolwiek jest lepsza od drugiej.
Karatecy już jakąś impulsywność dziwną w sobie mają :D Moja egzystencja w światku karate też spokojna nie była, ale po kilku latach człowiek spogląda na wszystko już inaczej i sam dochodzi do wniosku, że trochę racji miała ta druga osoba, trochę on sam, a wszystko rozbiło się o głupie nieporozumienia albo nieumiejętność komunikacji. 8)
  • 0

budo_ma56
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
Całe to WSI to kluby :
Klub Karate Tradycyjnego - Wałcz

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Karate
Tradycyjnego "Chi-mei" - Ostrów Wlkp.

Międzyszkolny Uczniowski Klub
Karate Shotokan - Człuchów

Uczniowski Klub Karate "Shotokan" - Tuczno

więc nie rozumiem o co tyle hałasu. Szkoda miejsca na tym forum.
  • 0

budo_edi1704
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
przeszkadza to komukolwiek zę są 4 kluby? ważne że dalej pracują :)

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_kaiten
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
przeszkadza chyba panu przwodniczącemu, bo z tego co pamietam marzenia o potędzie były... chcial tworzyć komisje karate wsi...a tu na ostatnim Pucharze Polski 40 zawodników...hehehe śmiał sie niedawno z pana Kwiecińskiego,że 30 zawodników na Mistrzostwach Polski było ...no no , ciekawe ilu bedzie w tym roku?pewnie nagle zmienią się zasady i obowiązek startu bedzie dotyczył wszystkich... wcześniejsze zasady jakoś nie wypaliły...obowiązek uczestnictwa w szkoleniach...bo inaczej nie wystartujesz.... :)
  • 0

budo_kaiten
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
mam pomysł! zróbmy konfrontację;.full contakt, bez ograniczen wagowych! :)
wiem , wiem , samurai nie walczy z wiesniakiem hehehe :)
  • 0

budo_zgredol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
nie ma co ściemniać...pewno przy takiej liczbie klubów puchar polski się nie odbędzie
ale i przy poprzednim stanie klubów też by się nie odbył.Jak dobrze pamiętam to właśnie szefowie klubów które odeszły chcieli wykreślić puchar polski z kalendarza imprez...więc chyba powinni być zadowoleni....pewno tego już nie powiedzieli swoim zawodnikom.
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
Jak widać nasze polskie sprawy dobrze się mają...
Kontrowersyjna chyba postać Dana - osiąga obecnie szczyty popularności :)
A ja ciągle chcę się dowiedzieć co dalej ? Czy czeka karate tradycyjne los np. kyokyshin ?
  • 0

budo_edi1704
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
czas pokaże ;)
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?

Jak widać nasze polskie sprawy dobrze się mają...
Kontrowersyjna chyba postać Dana - osiąga obecnie szczyty popularności :)
A ja ciągle chcę się dowiedzieć co dalej ? Czy czeka karate tradycyjne los np. kyokyshin ?


co masz konkretnie na mysli piszac - czy karate tredycyjne podzieli los kyokushin?
  • 0

budo_edi1704
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
zapewne to ze kyokushin rozpadło się na wiele organizacji
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?

zapewne to ze kyokushin rozpadło się na wiele organizacji


przeciez tzw. karate tradycyjne to nic innego tylko jeden z odlamow shotokanu, ktorego, np. w wielkiej Brytanii jet 200 odlamow i organizacji. sciema polskiego karate tradycyjnego, ktore rzekomo aspiruje do tego zeby byc olimpijska dyscyplina, czyni niby to karate lepszym. wiadomo bowiem, ze w programie igrzysk w 2016 karate nie bedzie. teraz po smierci mistrza Nishiyamy, trudno bedzie utrzymac organizacje w jednym kawalku, a o olimpiadzie mozna zapomniec. to raczej Kyokushin podziela los karate "tradycyjnego". tradycyjne karate to jest na Okinawie, a wszystkie odlamy shotokanu, z tzw tradycyjnym karate to w historycznej nomenklaturze "nowoczesne" - modern karate. sciema z nazwa tradycyjne to wybieg marketingowy zeby niby dac do zrozumienia, kto tu najblizej zrodla jest.
Kyokushin w tym roku na Wegrzech, z inicjatywy Hatsuo Royama organizuje mistrzostwa swiata wszystkich odlamow Kyokushin. Ciekawa inicjatywa. ciekawy jestem co z tego wyniknie. boje sie tylko tego, ze zrobienie czegos pod szyldem jednej organizacji, bedzie kolejna proba "dymamia" innych, jak to mialo miejsce juz wielokrotnie w wykonaniu Japonczykow. Oni nie moga sie pogodzic z faktem, ze karate poza ich granicami prezentuje momentami daleko wyzszy poziom, niz w ich wykonaniu. w kazdym razie, kyokushin jeszcze ma daleko do tego zeby byc tak rozwalone jak shotokan, czy karate tradycyjne - gdzie zawody o miedzynarodowym zasiegu odbywaja sie zaledwie w kilku krajach, glownie w Polsce i nigdy w Japonii. shotokan nigdy po smierci Funakoshiego nie zrobil takiego ruchu, jak Kyokushin zrobi w tym roku, na Wegrzech.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
W rzeczy samej: karate tradycyjne (PZKT) to karate shotokan z pięknie dorobioną filozofią. 8)
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?

W rzeczy samej: karate tradycyjne (PZKT) to karate shotokan z pięknie dorobioną filozofią. 8)


Racja! Trzeba im oddać - dbają o reklamę i wizerunek :) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
Temat ten śledzę uważnie, ponieważ dotyczy mnie również...
Ktoś z Was napisał, że odszedł "mistrz"... Czuję się obrażony tym cudzysłowiem. Ćwiczyłem u senseia NIshiyamy, w jego dojo, jeszcze w zeszłym roku. I dla mnie był to MISTRZ... Człowiek o niezwykłym charakterze, niezwykłej pogodzie ducha, ogromnym autorytecie, wielkiej pogodzie ducha... Tym podobnych możnaby wymieniać jeszcze bardzo wiele... Miałem okazję poznać go troszeczkę bliżej, spędzić z nim troszeczkę czasu. Naprawdę małą troszeczkę... Ale to mi wystarczyło, by byc przekonanym,że był człowiekiem wielkiej pasji, wielkich umiejętności, wielkiego serca. Przede wszystkim był jednak niezaprzeczalnym mistrzem karate, krzewiącym w sercach swoich adeptów zasady budo. Zasad budo na tym forum niestety nie dostrzegam.
Bo w moim rozumieniu budo to życie i sposób w jaki się to życie przeżywa i zasady, do których się stosuje.
Sensei NIshiyama był wielkim MISTRZEM karate. To stwierdzenie nie podlegające wątpliwości.
A co dalej będzie z karate tradycyjnym? Wszystko będzie dobrze, jest kilku ludzi, którzy do karate mają równie wielkie serce, jakie miał Sensei. Za bardzo się o to nie obawiam. Proszę więc o zaprzestanie wypowiedzi w stylu: "Karate PZKT w Polsce to zwykłe karate shotokan nazywające się tradycyjnym z dobrze dorobioną filozofią" czy coś podobnego. Ta filozofia to filozofia BUDO, to próba ustalenia wspólnego mianownika pomiędzy sztukami walki.
BUDO Panie i Panowie, proszę nie zapomnijcie o tym!

Pozdrawiam

vodniak
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?
Badysław, wydajesz się być człowiekiem nie z tej epoki. W dzisiejszych czasach całkiem normalnym jest, że dba się o wizerunek i reklamę.
Karate tradycyjne postawiło sobie całkiem wyraźny cel dostania się na olimpiadę. Jak wyobrażasz to sobie bez PR? Masz może jakiś lepszy pomysł? To całkiem normalne dla każdej organizacji sportowej. Bardzo wskazane nawet.
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate tradycyjne - co dalej ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Reiki: ręce, które leczą. Zły dotyk boli przez całe życie :)

A wracając do poprzedniego wątku: wszystkim, którzy mają problem na linii komunikacja z szefem organizacji, proponuję może zastosowanie się do poniższego ukazu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wszyscy będą zadowoleni :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024