Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nos


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nos
Hej wszystkim, na sylwku dostałem strzał z partyzanta, wczoraj zeszła częsciowo opuchlizna i nos jest lekko przekrzywiony oraz czuje lekkie kłucie. Byłem u chirurga, zdjęcia zrobić nie raczył tylko powiedział że być może jest złamany lub pęknięty. Myślałbym że to zbicie zwykłe, krew chyba nie leciała a i bólu nie ma przeraźliwego, tylo to przekrzywienie cholerne. Polecacie łazić dalej po lekarzach zeby którys raczył nastawić, czy odczekać "a może samo się jakoś"?
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
popros koloege z sylwestra zeby ci poprawil z dugiej strony, napewno wszystko sie naprostuje. Po co ci lekarz?
Co za glupie pytanie.
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
Chirurg nic nie zrobił, więc troche zgłupiałem, a skrzywienie jest w miare małe. Teraz dopiero w poniedziałek można gdzie indziej próbować się zapisać, a podobno takie rzeczy trzeba jak najszybciej. Może ktoś miał podobną sytuację, więc pytam.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
kumpel mial zlamany nos na imprezie wlasnie kiedys powiedzial ze poszedl na pogotowie wlozyli mu tampon facet go chwycil za kinol przekrecil i odrazu nastawil;p
  • 0

budo_paul.ko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
ja bym sie zdenerwowal na tego lekarza, i szukal "normalnego" zeby Ci nastawil lub powiedzial co masz zrobic zeby miec prosty.
a tam ten dupa nie lekarz
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
Poszedłem kiedyś a pogotowie z rozwalonym nosem. W prawdzie zrobili mi zdjęcie, ale po obejrzeniu go lekarz stwierdził, że nie wie i muszę iść do specjalisty :wink:
Nos pobolał i przestał. Do specjalisty oczywiście nie chciało mi się iść, ale mógł być wtedy pęknięty, i to nie chrząstka tylko kość, bo teraz jest trochę dziwna. Także polecam odwiedzić lekarza. Jeśli Cię wszędzie olewają to nawet prywatnie.
  • 0

budo_wania
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
Jeśli mnie pamięć nie myli to możesz go naprawić do tygodnia czasu, potem nie ma znaczenia bo i tak trzeba będzie go powtórnie łamać żeby złożyć prawidłowo. Jeśli złamany po raz pierwszy to najlepiej jakby lekarz nastawił.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
jaki tydzień, mnie po 48 godzinach juz nie chcieli nastawić. od razu trzeba, drugi dzień najpózniej. Idź do chirurga bez kolejki i bez skierowania ale z RTG w ręce albo na pogotowie jutro. jak mógł nie zrobić zdjęcia jak to jest obowiązkowa procedura. Idz z tym a jak będziesz miał problemy to gościa do sądu, Tak sie powinno robić bo tu juz przegięcie jest.
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
No właśnie twierdził że nie ma przemieszczenia, może być złamany lub pęknięty. ciągle licze na to że lekki skręt mojego nosa w lewo wywołany jest opuchlizną. Wogóle dziwne to, nie boli tylko kłuje w srodku. Jutro pojde do lekarza, wszystkiego się dowiem, na pogotowie nie ma co wracać. A ten lekarz był niesamowity, kolesia za mną obsłużył tekstem: "Skutki złamania mogą panu przeszkadzać przez jakies 1,5 miesiąca" jak tamten przyszedł z żebrami chyba. Już pierwszy wkurw przeszedł, tragicznie nie jest. W każdym razię dzięki, drogie budo :-)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
Musiałeś trafić na jakiegoś lekarza debila, nie zastanawiaj się, tylko zasuwaj jutro do innego ;]
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos

Wogóle dziwne to, nie boli tylko kłuje w srodku.

Zlamany nos raczej nie boli a szczypie (kluje).
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nos
Podsumowanie sytuacji: po długich wędrówkach i pieprzeniu sie ze służbą zdrowia, trafiłem do laryngologa który mnie przyjął troche na boku (najbliższy termin za 2 tyg..) i z miejsca nastawił (po tygodniu :-) ). Zdjęcie nic nie wykazało, ponieważ zostało źle zrobione. Szczescie lekarz spoko i już kichawa prosta, teraz tylko kilka tygodni bez sparingów... Pozdro :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024