Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dojo Stara Wieś


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dojo Stara Wieś
Pewnie część z Was słyszała o tej inwestycji, ale mi nie obiło się o uszy i dopiero niedawno kumpel z karate dał znać o powstającym ośrodku japońskich sztuk walk w Starej Wsi.

dla tych co nie wiedzą: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Z tego co tam piszą, to pilotuje to Fundacja Rozwoju Karate Tradycyjnego, ale skoro ma to być:

"Celem przedsięwzięcia jest stworzenie unikalnego - w skali europejskiej - ośrodka do szkolenia japońskich sportów i sztuk walki oraz propagowanie kultury japońskiej dla współczesnych Europejczyków."

to ciekawi mnie czy również Aikido jest w jakiś sposób zaangażowane w ten projekt? Wiecie może czy jakaś nasza organizacja/federacja/unia partycypują w tym? A jeżeli tak to w jakim stopniu?

Wydaje się być to świetnym pomysłem na propagowanie sztuk walk i kultury japońskiej, a i miejsce do robienia staży znakomite.
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dojo Stara Wieś
wybrańcy już byli :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja też byłem, na samym początku, kiedy jeszcze nie było w zasadzie nic poza prezentacją wizji architekta.

Obszar robi wrażenie (naprawdę ogromna działka, położona z wzgórzu, z bardzo ładnymi widokami z jednej strony graniczy z lasem).

Z tego co pamiętam to oprócz zwykłych sal treningowych miała się również znajdować profesjonalna strzelnica kyudo, miejsca odnowy biologicznej etc.

Jaki zakres inwestycji został tam zrealizownay - nie wiem. choć dziś zgodnie z tym co prezentowane jest na zdięciach, to reczywiście ośrodek jest niekiepski :D .

A gwoli informacji pokaz aikido dała grupa pod kierunkiem R. Hoffmana.

pozdrawiam
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dojo Stara Wieś

Pewnie część z Was słyszała o tej inwestycji, ale mi nie obiło się o uszy i dopiero niedawno kumpel z karate dał znać o powstającym ośrodku japońskich sztuk walk w Starej Wsi.


"Celem przedsięwzięcia jest stworzenie unikalnego - w skali europejskiej - ośrodka do szkolenia japońskich sportów i sztuk walki oraz propagowanie kultury japońskiej dla współczesnych Europejczyków."

.

Eee wtórny pomysł - Unikatowy ośrodek sportów i sztuk japońskich na skalę Europejską wszak wszyscy wiedza , że działa od kilku lat na warszawskim Ursynowie pod wodzą El Presidente i zwie sie BUDOJO . Ta dam!!!

:) 8) :D 8) :wink: :P :P :lol:
  • 0

budo_smok_bazyli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dojo Stara Wieś
Łąbędź był uprzejmy napisać

Eee wtórny pomysł - Unikatowy ośrodek sportów i sztuk japońskich na skalę Europejską wszak wszyscy wiedza , że działa od kilku lat na warszawskim Ursynowie pod wodzą El Presidente i zwie sie BUDOJO . Ta dam!!!

:) 8) :D 8) :wink: :P :P :lol:


a ja myślę że to IPN powinien rozstrzygnąć, ponieważ
na stronie BUDOJO znalazłem:

BUDOJO powstało w 2003 roku z inicjatywy Jerzego Pomianowskiego - 5 Dan

zaś na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W roku 2003 rozpoczęła się inwestycja budowy Ośrodka Japońskich Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" w miejscowości Stara Wieś

i kto był pierwszy? 8O

pozdrawiam
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dojo Stara Wieś
a wlasnie, co sie stalo z pismem budojo i dlaczego na stronie msz nie ma juz presidenta?
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dojo Stara Wieś
Uprzejmie donoszę, iż Jerzy Pomianowski sensei wygrał (bardzo prestizowy) konkurs, w wyniku którego obecnie pracuje dla OECD jako Head of Partnership for Democratic Governance Advisory Unit. Zatem urzęduje na stałe w Paryżu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024