Skocz do zawartości


Zdjęcie

JUDOGA/ PROSZE O POMOC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_mokasyn15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

JUDOGA/ PROSZE O POMOC
Witam!
Od niedawna trenuje aikido i zamierzam kupic judogi ale nie wiem jaki rozmiar poniewaz znajomy powiedzial zebym kupil 10cm wieksze bo skurcza sie w praniu. Czy to prawda?? Jaki rozmiar mam kupic jezeli mam 188cm wzrostu i waze 78kg :) i jeszcze prosilbym o rade jakiej firmy najlepiej kupic judogi. Mam na wydanie ok 200zl
Pozdrawiam! i z gory dzieki za odpowiedzi !!
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDOGA/ PROSZE O POMOC
Drogi kolego .
Wrzucamy w google cos o ubiorze plus vortal budo i mamy wyniki z dyskusji jakie juz na ten temat były.
Pierwsze z brzegu :
http://www.forum-kul...showtopic=73424
https://www.forum-ku...631e24486f04b85

Powodzenia

P.S. Mozna tez zajrzec na strony/sklepy naszych przyjaciol chocby z tego forum - nie podam kogo, zeby nie było , ze kryptoreklama.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDOGA/ PROSZE O POMOC
Sorry, przejrzalem jeszcze raz. Podane linki, chociaz uzyteczne , nie sa z dzialu Aikido. Dalbym sobie glowe uciac, ze w dziale Aikido byly dyskusje na ten temat, ale nie moge ich znalezc.
  • 0

budo_mokasyn15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDOGA/ PROSZE O POMOC
Niestety 1 podany link- nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, 2- nie dziala ;/
Nie moge nic znalezc a szukalem juz troche... Moglby ktos mi odpowiedziec?? nie chce kupic za duzego albo za malego. Czy to prawda z tym praniem ze sie kurczy w pierwszym praniu???
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDOGA/ PROSZE O POMOC

Niestety 1 podany link- nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, 2- nie dziala ;/
Nie moge nic znalezc a szukalem juz troche... Moglby ktos mi odpowiedziec?? nie chce kupic za duzego albo za malego. Czy to prawda z tym praniem ze sie kurczy w pierwszym praniu???


1) prawda - w praniu się kurczy. kup taka, która "w nowości" sięga w okolice nadgarstków, ale lepiej deko wyżej czyli w kierunku do łokcia, niz jak by miała sięgać do polowy dloni. W aiki i tak dobrze jest mieć odkryte nadgarstki i kawałek przedramienia, wiec po praniu i skurczeniu będzie w sam raz. (jak masz 188, to 190 powinno byc ok)
Chodzi o to, ze gi nie musi leżeć jak do ślubu, a gacie elegancko okładać sie na zori w lekka harmonijkę.
Czyste i w miare dopasowane akidogi bedzie ok. Byle wygodnie bylo.

2) Nie musisz kupować jakiejś grubej plecionki, ale również nie nadaje sie cieniutka szmata z karate. Moze na początek kup sobie coś z np Decathlonu, albo np firmy Bushi.
Oczywiście możesz wywalić kupę kasy na jakieś Hokkaido albo cholera wie co, ale jak ci sie za pol roku znudzi, to zostaniesz z wypasiona judoga i pustym portfelem.

Poszukaj na allegro i zobacz co tam sprzedają - będziesz miał przegląd.


p.s.
nawet jak napisałem głupoty (wszystko z własnego marnego doświadczenia), to zaraz ktoś mnie poprawi, przez co zyskasz odpowiedź na swoje pytanie ;-) )))


pzdr
k.
  • 0

budo_redactor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDOGA/ PROSZE O POMOC
Kup sobie jakąś judogę "no name", jakich pełno w sieci. Bedzie cię to kosztowało ok. 100 zł, a na początek w zupełności wystarczy. Może być np. espada, albo coś w ten deseń.

Skurczyć ci się może, więc masz dwa wyjścia: kupić rozmiar większą i potem ewentualnie przykrócić rękawy, jeśli po skurczeniu będzie jeszcze za duża (choć może być w sam raz). Albo też kupić na swój rozmiar i jeśli ci się skurczy po prostu się do tego przyzwyczaić. W aikido często i tak się podwija rękawy, więc nie będziesz musiał tego robić, a w stylach chwytanych, jeśli byś się przerzucił np. na bjj, im bardziej dopasowane gi, tym lepsze.

Wybór należy do ciebie ;) Przedmówce dobrze gada: nie ma co przepłacać na dzień dobry. Jeśli stwierdzisz, że aikido/judo/jiu-jitsu etc. jest twoim przeznaczeniem i chcesz to robić przez dłuższy czas, wtedy zainwestujesz w lepszy ciuch.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: JUDOGA/ PROSZE O POMOC

... Mam na wydanie ok 200zl
Pozdrawiam! i z gory dzieki za odpowiedzi !!


Ćwicz w dresie! zaoszczędzisz 200 zł :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024