Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

budo_senpai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?

wiedziałem wielu misrtszow ale dla mne jeden jedyny był Sensei Isoyama

a kto dla ciebie taki był napisz dla czego i kiedy?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
"Dwóch jest prawdziwych żołnierzy w Rzeczypospolitej: Kmicic na Litwie i Kuklinowski w Koronie..."
Zadałeś Senpai trudne pytanie, na które jedną z najczęściej słyszanych i najgłupszych odpowiedzi jest: "Jak to, jak poznać? Wiadomo! Jeżeli spotkasz takiego na swojej drodze od razu będziesz wiedział..."
Miesiąc temu zadałem na tym forum a następnie powtórzyłem je jeszcze dwa razy pytanie następujące:

Czym różni się technika prawidłowa od nieprawidłowej? Po co zapraszacie zagranicznych nauczycieli płacąc im ciężką kasę za "nauczanie"? Po co przystępujecie do egzaminów na stopnie mistrzowskie, a jak już zdacie i zapłacicie patologicznie wysoką cenę ( od 900 do 1500 a za stopnie powyżej czwartego dana - nawet 2.500 PLN) to w czym jesteście mistrzami? Dlaczego oszukujecie, że w aikido nie chodzi o skuteczność skoro cały czas mówicie: "tak nie wolno robić techniki bo trzeba robić tak".

Nie padła ani jedna merytoryczna odpowiedź. To oznacza, że sprawa może być poważna. Ponieważ trudno jest określić kryteria postępu w aikido trudno też jest zdefiniować pojęcie mistrzostwa. Ja np. nie mam wątpliwości, że Mifune Kyuzo był mistrzem judo, Rickson Gracie mistrzem jiu jitsu a Sting i Peter Gabriel są mistrzami w świecie dźwięków. Bardzo lubię i cenię Sensei Isoyamę ale nie umiem powiedzieć czy jest on mistrzem aikido. Wiele osób bierze za mistrzostwo to, co ja nazywam emanacją osobowości. Tylko, że spotkałem w swoim życiu wielu ludzi z wielką osobowością, charakterem czy jak to tam nazwać a żaden z nich nie był mistrzem sztuki walki. Czyli człowiek z wielką osobowością nie staje się mistrzem w aikido tylko dlatego, że ma kimono i hakamę a na macie pokazuje techniki aikido. Z drugiej strony na świecie ( w Polsce także) jest cała masa różnych oszołomów z bardzo wysokimi stopniami wtajemniczenia (które nadali sobie sami albo dostali od kolegów), których uczniowie są absolutnie przekonani, że to prawdziwi mistrzowie i bronią ich ze wszystkich sił "przed frustratami i ludźmi zawistnymi".
Ten cytat z "Potopu" na początku dobrze to ilustruje. :wink:
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
Witam !
Jak rozpoznać ? Tego nie wiem. Wiem za to na pewno , że nie robiłby on publicznie tak ewidentnych błędów ortograficznych. Polszczyzna Mospanku się kłania ! :lol:
OSU !
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?

Witam !
Jak rozpoznać ? Tego nie wiem. Wiem za to na pewno , że nie robiłby on publicznie tak ewidentnych błędów ortograficznych. Polszczyzna Mospanku się kłania ! :lol:
OSU !


mospanku, niektórzy, nie mówią polskim, jako pierwszym językiem mospanku. czy ty, mospanku, znasz każdy język obcy (jeżeli wogóle jakiś znasz) na poziomie native, mospanku?
  • 0

budo_senpai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
jestem obcokrajowcem szkoda ze tak sa traktowanie inne narodowosci na forum :(
dla menie mistrzem jest osoba nie jakisz danem ale z praktyka ,kto potrafi pokazac swoj ki i nawet miał styczność z "satori" bylem uke u wielu ale te jedyny pokazal prawdziwe aikido nie "show"
pozdrawiam
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
Witaj Senpai !
Nie wiedziałem , że jesteś obcokrajowcem. Proszę, nie czuj się w takim razie urażony, a jeśli tak jest, to przepraszam. Powiem więcej , podziwiam Twoją odwagę pisania na forum i komunikatywność Twojego języka. Temat jest naprawdę ciekawy.
Pozdrawiam jeszcze raz i życzę powodzenia :D
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?

jestem obcokrajowcem szkoda ze tak sa traktowanie inne narodowosci na forum :(
dla menie mistrzem jest osoba nie jakisz danem ale z praktyka ,kto potrafi pokazac swoj ki i nawet miał styczność z "satori" bylem uke u wielu ale te jedyny pokazal prawdziwe aikido nie "show"
pozdrawiam


w tym kraju to się nazywa polska gościnność i tolerancja :twisted: :twisted:

jak parafrazowałem w innym temacie:

"naród wspaniały, tylko ludzie huje"
  • 0

budo_germanos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
Słuchaj no Roboj ! Kogo nazywasz za przeproszeniem " hujem" ( i do tego z błędem ort.) , mnie ? Jeśli tak , to proszę szanownego moderatora o interwencję, bo wydaje dla takich ludzi , którzy publicznie uzywają takiego słownictwa, nie powinno być tu miejsca.
  • 0

budo_senpai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
przepraszam jak obraziłem polaków ale chciałem naprawdę napisać tę post
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?

przepraszam jak obraziłem polaków ale chciałem naprawdę napisać tę post

Przez duże 'P' przyjacielu - Polak, to brzmi dumnie, i jest ortograficznie 'correct'! :D
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?

Słuchaj no Roboj ! Kogo nazywasz za przeproszeniem " hujem" ( i do tego z błędem ort.) , mnie ? Jeśli tak , to proszę szanownego moderatora o interwencję, bo wydaje dla takich ludzi , którzy publicznie uzywają takiego słownictwa, nie powinno być tu miejsca.



użyłem cytatu Piłsudskiego, jako przenośni. A że cytat, brzmi tak jak brzmi no to już miej pretensje do marszałka. Tak, czy inaczej nie chciałem, ani ciebie, ani nikogo osobiście urazić, a jedynie wyrazić swoje ubolewanie nad kondycją "narodu", która znalazła swój wyraz w twojej wypowiedzi.

Tak, czy inaczej, proponuję nie kontynuowanie konfliktu bo do niczego dobrego to nie doprowadzi.

ps.
nie jestem na klasowce i nie przykladam duzej wagi do bledow, zwlaszcza, ze jest niedziela. nie mam rowniez pod lozkiem stroju ssmana oraz nie prasuje gaci.

przepraszam za OT.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?

Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
a kto dla ciebie taki był napisz dla czego i kiedy?



Kazde pytanie dotyczace złozonego zagadnienia musi posiadac uklad odniesienia :D
Dla kogos kto cwiczy dwa tygodnie mistrzem bedzie prawdopodobnie wiekszosc ludzi na macie a klienci w hakamach na pewno. Dla kogos kto cwiczy np. 5 lat ale tylko we wlasnym dojo mistrz bedzie pewnie inny niz dla kogos kto ma za soba 20 lat praktyki z róznymi nauczycielami w roznych miejscach na swiecie. Nota bene trzeba tez napisac o jakiego mistrza chodzi - slowo mistrz jest bowiem czesto synonimem nauczyciela ( albo nauczyciela nauczyciela).

Jak chcesz otrzymac ciekawe odpowiedzi to muszisz sprecyzowac pytanie.
Inaczej jedyna rozsadna odpowiedz jaka przychodzi mi do glowy to Miszcz Marian. A rozpoznac go można łatwo po czynach, opisanych w przyklejonym watku powyżej.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
narodowosc nie ma tu nic do rzeczy...jak ktos nie potrafi zrozumiec ze zwracajac uwage na bledy na privie ze nie chodzi i nic innego oprocz poprawienia bledow a odpowiada tekstami w rodzaju "spadaj" to swiadczy tylko o kulturze (czytaj chamstwie i jakis kompleksach) i o dziecinadzie (chyba te 38 lat to za jakis czas dopiero..) a nie o braku umiejetnosci otrograficznych...i takie teskty swiadcza o dosc dobrej znajomosci jezyka polskiego..
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
Po pierwsze primo, to uwaga germanosa wynika chyba z modnego okrutnie w internecie niechlujstwa gramatyczno-ortograficznego, jakie ogarnęło zwłaszcza młodszą część społeczeństwa.
W tej sytuacji, jak sie widzi tekst napisany nawet składnie, ale z błędami, to pierwszą myślą nie jest "o, pewnie obcokrajowiec pisał", tylko "znowu jakiś matoł, któremu się nie chce pisać poprawnie".
Znak czasów.

Po drugie primo - senpai, nie bądź taki wrażliwy.
Teksty pt "nie wiedziałem, że tak sie traktuje obcokrajowców...", są z kosmosu.
Jakoś nie widać ani w Twojej stopce, ani w informacjach o Tobie, ze jesteś z innego kraju, więc nie oczekuj, ze wszyscy będa się domyślać, ktoś Ty jest .
Ja np też nie wiedziałem, ze jesteś obcokrajowcem, mimo że na forum jestem juz kilka lat.

Walisz miejsce zamieszkania Warszawa, a potem sie dziwisz za zjeby nt języka.


A poza tym wszystkim, to więcej looozu i przepraszam za off topa.
:wink: :) :) :) :)
  • 0

budo_firippu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:brac energie KI?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
Teoretycznie kazda osoba posiadajaca stopien "dan" moze nazywac sie mistrzem...
To czy sie nim nazywa i czuje zalezy tylko i wylacznie od jego pokory.

pozdrawiam :-)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?

Po pierwsze primo, to uwaga germanosa wynika chyba z modnego okrutnie w internecie niechlujstwa gramatyczno-ortograficznego, jakie ogarnęło zwłaszcza młodszą część społeczeństwa.
W tej sytuacji, jak sie widzi tekst napisany nawet składnie, ale z błędami, to pierwszą myślą nie jest "o, pewnie obcokrajowiec pisał", tylko "znowu jakiś matoł, któremu się nie chce pisać poprawnie".
Znak czasów.

Po drugie primo - senpai, nie bądź taki wrażliwy.
Teksty pt "nie wiedziałem, że tak sie traktuje obcokrajowców...", są z kosmosu.
Jakoś nie widać ani w Twojej stopce, ani w informacjach o Tobie, ze jesteś z innego kraju, więc nie oczekuj, ze wszyscy będa się domyślać, ktoś Ty jest .
Ja np też nie wiedziałem, ze jesteś obcokrajowcem, mimo że na forum jestem juz kilka lat.

Walisz miejsce zamieszkania Warszawa, a potem sie dziwisz za zjeby nt języka.


A poza tym wszystkim, to więcej looozu i przepraszam za off topa.
:wink: :) :) :) :)


a ja skumalem od razu ze obcokrajowiec, po skladni i slowie "misrtszu", napisanym z tym samym "bledem" dwa razy, co swiadczylo o konsekwencji w stosowaniu, blednej, ale jednak reguly pisowni...ale mistrza aiki to bym raczej nie rozpoznal...
  • 0

budo_senpai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
"dzisus..chlopie wez slownik..i popraw.. MISTRZA..
pozdro"
to jest wiadomość od ..........nie powiem bo jemu będzie wstyd nie lubie kablowac
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
no wlasnie to napisalem na priva..zeby wlasnie nie urazic Cie w jakis sposob na forum publicznym..chyba nie bylo w tym nic obrazliwego??..nie chcialem tez wywolac jakiejs "wojenki"...dosyc czesto jezdze na staze za granice ..i jak ktos poprawia moja bledna wymowe to sie nie obrazam tylko staram sie poprawic kierujac sie wskazowkami ktore daja osoby z krajow ktore odwiedzam..i uwazam to za calkiem naturalne i normalne...ot i wszystko
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?

... czy ty, mospanku, znasz każdy język obcy (jeżeli wogóle jakiś znasz) na poziomie native, mospanku?


Znam Germanosa bardzo dobrze i mogę zagwarantować, że zna co najmniej jeden język obcy i to biegle! Podpowiem - niemiecki! :wink: :lol:
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rospoznać prawdziwego misrtsza aikido?
Każdego Mistrza można rozpoznać po tym, że roztacza ulotną sferę mistrzostwa. Przy pochmurnym niebie w nocy lekko (czasem, jeśli to większy Mistrz, mocniej) jaśnieje. Mówią, że w całym spektrum barw, ale z reguły (tak słyszałem) jest to bursztynowa poświata.
Poza tym Mistrz charakteryzuje się czystością myśli (co widać), słów (co słychać) i ciała (co czuć).
Obserwując Mistrza często się odczuwa, że przekracza siebie. To daje się zauważyć nawet nieuzbrojonemu w oko.
Przebywając w pobliżu Mistrza nabywasz wartości dodanej. Mistrz przekazuje ją Tobie, samemu nic nie tracąc (takie perpetuum mobile).
Mistrz jest zawsze spokojny (chyba, że się wkurwi). Spokój widać na jego pogodnym obliczu, niezmąconym myślą. Mistrz jest poza, ponad a nawet "w" i "pomiędzy".
Czasem Mistrza można poznać po tym, że jest nieogolony. A czasem nie. Inną charakterystyczną cechą fizyczną Mistrza jest nieco nieuporządkowana fryzura (nieraz uzupełniona łysiną, ale to zależy od szkoły i tradycji). Poza tym Mistrz jest obrzydliwy, tzn. niektórymi rzeczami się brzydzi, ale to juz indywidualna cecha Mistrza.
Sądzę, iż tych parę wskazówek, nabytych przeze mnie w drodze obserwacji, kontemplacji i medytacji poprzez długotrwałą naukę u jednego z Mistrzów, chyba już teraz pozwoli każdemu rozpoznać Mistrza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024