Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ukemi - odbieranie techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki
Drogi Gościu, ja naprawdę nie rozumiem co masz na myśli pisząc o praktycznym wymiarze umiejętności oraz całej gamie możliwości sztuki, bez nacisku na jej stosowanie. :cry:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Ale gdy spotkamy się na macie i zrobię Ci z dupy wiatrak


Wydymasz go? :) Przepraszam, nie mogłem sie powstrzymać, sorry :P odmówie zdrowaśki jako pokute. :twisted:
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Aha...
Drogi Irimi,
Cieszę się, że jednak nie jesteś mutantem z Saturna ani nieukiem. Ale gdy spotkamy się na macie i zrobię Ci z dupy wiatrak (jak mawia jeden z członków Zarządu PFA) to raz na zawsze będziesz wiedział, czy studiuję aikido na tatami czy z filozoficznych traktatów. :wink:

Fiu fiu. Moja pupa będzie wiatrakiem :) Postaram się nie dać ci szansy i nie upuścić mydełka... Tylko koniecznie musisz na szkole letniej... Zresztą... odpuszczę sobie. W każdym razie od kiedy skojarzyłem pewne fakty, to dyskusje z Tobą nabrały nowego wymiaru (niekoniecznie aż dziesięciu jak w teorii strun). Tak się zastanawiam... Chyba osobie z twoją pozycją i reputacją, trenującego tyle lat nie wypada takiemu karakanowi jak ja robić z pupy wiatraka, ani żadnego innego urządzenia pracującego na tzw. energii odnawialnej :)

PS. Poza tym sądzę, że to wszystko robisz w dobrej wierze, wszak:
"Dzielny nauczyciel umie innych nauczyć nawet tego, na czym sam się nie zna." (Prof. T. Kotarbiński) :wink:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Drogi Gościu, ja naprawdę nie rozumiem

Gdybyś był matematykiem, płakał bym razem z Tobą. :D
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki
Irimi, mi Akahige obiecał kręcenie worów w promocji więc może razem jakoś damy mu rade ;-)
  • 0

budo_irimi reborn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 711 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

...kręcenie worów...

Wiatrak z dupy, kręcenie worów... Qrczaki, to wszystko bardzo podejrzanie wygląda :)
Moja aikidocka interpretacja jest taka, ze wiatraki i kręcenie to nic innego jak swego rodzaju odmiana tenkanów :)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

...kręcenie worów...

Wiatrak z dupy, kręcenie worów... Qrczaki, to wszystko bardzo podejrzanie wygląda :)
Moja aikidocka interpretacja jest taka, ze wiatraki i kręcenie to nic innego jak swego rodzaju odmiana tenkanów :)

Albo nieuświadamianych (?) frustracji... :) :) :) :) :)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki
No to poznałem Wasze upodobania seksualne :-) Ale robienie z dupy wiatraka nie ma nic wspólnego z seksem a wygląda przykładowo tak:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Czy teraz możemy wrócić do tematu?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki
Tutaj jest rozszerzona wersja rzeczonego wiatraka i przyczynek do dyskusji na temat odbierania techniki przez uke:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Chyba osobie z twoją pozycją i reputacją, trenującego tyle lat nie wypada takiemu karakanowi jak ja robić z pupy wiatraka, ani żadnego innego urządzenia pracującego na tzw. energii odnawialnej :)


Nie pekaj Irimi, nie wiem dlaczego mam nieodparte wrazenie, ze ze strony Akahige
to tylko 'obiecanki cacanki a glupiemu radosc" :) Z tego co slyszalem, to zeby cie wiatrakowac trzeba miec nieco umiejetnosci w aikido, a nie tylko zrecznie cytowac autorytety pedagogiczne :P
Z drugiej strony, trafia ci sie doskonala okazja do perfekcjonowania ukemi... :wink:
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Z tego co słyszalem...

Szczepan, mam nadzieję, że masz lepszy słuch niż generał Custer i nie trzeba Ci go będzie polepszać metodą zastosowaną przez Szejenów po bitwie nad Little Big Horn. :wink:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Nie pekaj Irimi, nie wiem dlaczego mam nieodparte wrazenie, ze ze strony Akahige to tylko 'obiecanki cacanki a glupiemu radosc" :)

Ja znam wersję, że obiecanki - macanki, a głupiemu stoi, ale czy to się da zastosować do aikido i robienia wiatraka z czegokolwiek...? :roll: :)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Tutaj jest rozszerzona wersja rzeczonego wiatraka i przyczynek do dyskusji na temat odbierania techniki przez uke:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


taka wersja irimi nage jest robiona rowniez przez mojego nauczyciela. osobiscie, rowniez na tym forum, polemizowalem z jej uzytecznoscia. jak rowniez nad sensownoscia padu typu szybkie yoko. z punktu widzenia odbioru techniki rownie dobry bylby blok lub kolyska do tylu.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Z tego co slyszalem, to zeby cie wiatrakowac trzeba miec nieco umiejetnosci w aikido, a nie tylko zrecznie cytowac autorytety pedagogiczne :P
:


heheheheheh dokladnie :) z całym szacunkiem Irimi :) ale ze mna bedzie podobnie... niektorzy wiedzą czemu (pewnie Irimi bedzie wiedział) :) :) :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

Czysto formalnie, uklad uke-tori wskazuje kierunek przyjmowania i dawania. Tori daje, uke przyjmuje. W języku japońskim to są banalne, bardzo jednoznacze słowa. Bezposrednio nie mają nic wspolnego z atakiem.

hmmmmm, a to nie na odwrót jest? : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (czyt. toru) brać/dostać 8)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ukemi - odbieranie techniki

hmmmmm, a to nie na odwrót jest? : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (czyt. toru) brać/dostać 8)

Racja. Tori bierze (aktywnie). Uke przyjmuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024