Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska to kure...sko zacofany kraj


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj

na gwałt to od tylca, bo ofiara nie rozpozna twarzy oprawcy:D


widze ze kolega ma doswiadczenie :lol:
  • 0

budo_eses71
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj

widze ze kolega ma doswiadczenie :lol:


nieee ... to tylko moje wyobrażenie :D
  • 0

budo_blt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z młaj taja

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj

Ludzie powinni się kochać. PRAWDA, ale domy publiczne też są nielegalne w Polsce to gdzie się kochać?

W łożu małżeńskim :)
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj
W łożu małżeńskim? Ale przez to można nabawić się złych nawyków, które będą nieprzydatne na ulicy, co nie?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj

Żadna prowokacja ani desperacja to cała prawda Gdybym mógł to najchetniej bym stąd spierdolił i wcale nie tesknił bym za Polską no może za kilkoma osobami ale to wszystko Żeby osiągnąć coś w SW trzeba trenowac bezstresowo I przebywać z normalnymi ludzmi Śmieszy mnie to że kilka godzin jazdy stąd znajduje sie cywilizowany kraj mam na mysli OCZYWIŚCIE Niemcy Tak blisko a zupełnie inaczej...


Wiesz powiem ci mlody ze pierdolisz straszne kocopolki tylko najgorsze jest to ze NIGDY nie mieszkales za granica wiec gowno wiesz w temacie. Myslisz ze jak bedziesz w Niemcach czy gdziekolwiek to ci zaraz dadza sale i sprzet do trenowania? Chyba cie zdrowo cos duzego pyklo w leb jesli faktycznie tak myslisz.

Na tzw. zachodzie jest tak (ceny angielskie) - chujowa sala czyli syf, grzyb na pol sciany, brak natryskow, brak porzadnej szatni czy kibla na ktorym mozna bez strachu osiasc, czasami dziurawy dach i ciasnota - wiekszosc sal treningowych jest wielkosci wiekszego garazu - 40 pandow miesiecznie lub wiecej. Jeden trening kosztuje 5 pandow za godzine, wiec zapraszamy.

W miare czysta sala, czasami bywa sprzatanie, sciany w miare cale bez odpodajacego tynku czy grzyba, moze byc sauna i tym podobne atrakcje - 60 do 100 pandow miesiecznie - standart jak w Polsce lub nieco gorszy. Trening bedzie znacznie drozszy, od 6 pandow w gore za godzine.

Luksusowa sala, ze wszystkimi wygodami - od 250 w gore. Tylko na tej ostatniej sali masz to co chcesz, na tych pozostalych masz zaplacic i mozesz sobie chodzic, bedzie trener to sie toba zajmie jak mu sie bedzie chcialo czytaj jak bedziesz go rozumial co do ciebie mowi. Ja nie bedziesz rozumial to najpewniej cie oleje co jest zachowaniem zupelnie normalnym, nikt nie marnuje czasu w klubach koemrcyjnych.

Teraz jak myslisz jak zrobisz kariere nie majac za duzo kasy (jako Polak jak 100 wydolisz miesiecznie na treningi to jestes niezly bolek tyle ze glodny) i czasu na codziennie chodzenie na treningi? Wiec idzesz na syfna sale, gdzie sprzataja jak sobie przypomna albo jak ktos ich opierdoli i grzyb na scianach, gdzie masz zaplacic membership (oplata czlonkowska) i kase za zajecia. Placisz przez direct debit (pobieraja sami z konta) czy chodzisz czy nie, podpisujesz to na przynajmniej pol roku. I nikt ci nic nie zapewnia, jestes juz na to za stary. Kariery tu w bokse czy czymkolwiek juz nie zrobisz.

Wiec sie kurwa ciesz malolacie ze mieszkasz w Polsce i nie chrzan farmazonow jak to w Polsce jest zle. A jak ci zle i chcesz sobie sprobowac za granica to dawaj do UK bo jest masy pracy na farmach przy zbieraniu owczego gowna.
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj
Jakoś 90% tego forum żyje i trenuje w tym "kurewsko zacofanym kraju". Desperaci czy masochiści?... A może z to nie z nimi jest jakiś problem? Ignashov, jeśli jesteś fajterem to nawet to nie powinno ci przeszkadzać.
  • 0

budo_na jeden raz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj
Ja też uważam, że młodemu przydałby się odmulacz, ale z tymi warunkami to albo trochę przesadziłeś, albo miałeś pecha.

Ja podczas swojego krótkiego pobytu zaliczyłem kilka klubów, czy jak to się tam mówi gym'ów i chyba miałem trochę więcej szczęścia. Opłaty za trening wachały się między 2-6 funtów, z czego większość oscylowała w dolnych granicach. Jak na ironię, najlepsze warunki (pod względem sanitarnym i metodycznym) miałem za 2.50, a najgorsze za te 6. W niektórych nie było nawet prysznica, ale trzeba wziąć pod uwagę tą różnicę kulturową, że brytyjczycy rzadko myją się bezpośrednio po pracy, czy po treningu (większość dojeżdża do pracy w ciuchach roboczych). Faktem też jest, że w dużym mieście nie ma jednego, dwóch, czy trzech dużych klubów, tylko jest kilkanaście jak nie więcej małych gym'ów. Rzadko, który klub może się pochwalić więcej niż kilkoma coś potrafiącymi ćwiczącymi. Bycie tutaj "zawodowcem" też nie oznacza jakiegoś poziomu, 19-letni pro, którzy dostaliby lanie od dobrego polskiego juniora, też nie są tu niczym nadzwyczajnym. Trenerzy też zdarzają się różni, jednak ich podejście do ćwiczących jest zazwyczaj bardzo pozytywne. Jeśli się starasz to trener Cię z reguły nie olewa, nawet jeśli wie, że u niego zbyt długo nie potrenujesz i kariery już nie zrobisz.

Nie wiem jak jest w ekskluzywnych klubach za 250, bo nigdy mi do głowy nie przyszło, aby tam zaglądać. Dla mnie prawdziwy boks jest w tych dusznych piwnicach i garażach, taki prawdziwy anglosaski klimat a la Rocky. Zresztą o ile dobrze pamiętam (byłem tam akurat na czymś innym) to w English Institut of Sport też odbywały się treningi bokserskie (był chyba podział na wyczynowców i takich bardziej rekreantów) i kosztowały chyba 3 funty z czymś. A chyba mi nie powiesz, że EIS (który jest m.in. kuźnią talentów) ma kiepski standard. Marzę o tym, że gdy w Polsce powstaną takie ośrodki, to jeszcze będę mógł.

Generalnie z tego co widziałem i poczułem, to dostępność do sportu w UK jest znacznie wyższa, a warunki znacznie lepsze niż w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że młody powinien faktycznie pojechać w ten cywilizowany (jak to sam określa) świat i sam się o wszystkim przekonać. Kto wie, może się chłopakowi się spodoba i będzie żałował, że niepotrzebnie tyle lat żył nieszczęśliwy w Polsce. Lub też wróci po kilku miesiącach narzekając na pogodę, tępych Angoli, dwa krany itp.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj
Trafiłem głównie na zachodni i północny Manchester, same slumsy i takie też kluby. W południowej części miasta jest zupełnie inaczej.

Dla mnie poziom sportu jest niższy niż w Polsce, ale jego dostępność jest większa. Sztuki walki jednak jako takie na wyższym poziomie, tu mieszka wielu naprawdę utytułowanych nauczycieli. Problemem jest polityka i podziały, zupełnie jak w Polsce - miałem już sytuację w moim dojo, że jak chciałem iść do trening do innego to mi zabroniono, albo tu albo tam i koniec. Także jest to samo piekiełko co w Polsce. Salę mamy co prawda dużą, ale na jednej ścianie jest taki fajny grzybek, kolorowy już, do tego dziury w dachu, bo jak pada to w środku też kapie.

Nie wiem gdzie byłeś, ale w Manchesterze nie ma treningów poniżej 4.5 funta za godzinę. Czasami nie ma membershipu, jak w MMA ale wtedy jak ci coś zrobią to lecz się sam.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj
Ł5 to normalka, jakoś w 10ciu różnych klubach (przeróżnych SW) ćwiczyłem w UK i prawie zawsze była piątka - albo od lekcji, albo z góry za np. 6 tygodni. Bardzo pozytywnie wybijało się tu judo (BJC) - Ł3.5, długie i dobre treningi, często zawody, jakieś dodatkowe treningi itd.
  • 0

budo_na jeden raz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska to kure...sko zacofany kraj

Trafiłem głównie na zachodni i północny Manchester, same slumsy i takie też kluby


Takie kluby są najlepsze, tam rodzą się prawdziwe talenty. Podejrzewam, że Manchester (i może Edynburg) będą po Londynie drugimi najdroższymi miastami w UK, więc zdaję sobie sprawę, że koszty treningów będą nieco wyższe niż w trochę biedniejszym regionie północnej Anglii, gdzie przebywałem. Pierwszym klubem na jaki w ogóle natrafiłem było to coś w rodzaju MMA, przy czym nie była to żadna renoma. Licząc opłatę wpisową, ubezpieczenie i składkę za piewszy miesiąc policzyłem, że musiałbym wybulić na dzień dobry około 100 funtów. Ale pomyślałem, że to chyba coś nie tak i rozglądałem się dalej. Szybko zorientowałem się, że można znacznie taniej i też dobrze. Chociaż byłem też przyzwyczajony do płacenia za miesiąc z góry, to szybko przyzwyczaiłem się do noszenia drobnych na trening.

A poziom sportu jest maksymalnie zróżnicowany. Od totalnej rekreakcji poprzez solidny amatorski poziom, aż po wysoki wyczyn. System szkolenia i selekcji sportowej jest tutaj o wiele bardziej dopracowany i dofinansowany, przez co marnuje się im znacznie mniej talentów niż nam. Praktycznie od rozpoczęcia treningów płacisz (właściwie to rodzice płacą) i pokrywają większość kosztów, ale na pewnym etapie przestajesz martwić się o pieniądze. Sytuacja, gdy członek kadry olimpijskiej w boksie musi stać na bramce, bo nie potrafi utrzymać rodziny ze stypendium byłaby w UK nie do pomyślenia. Generalnie na początku może i wskazany jest pewien niedobór (zazwyczaj największą motywację do osiągania sukcesów sportowych mają dzieci rodziców niezamożnych lub wręcz biednych), ale na pewnym etapie zawodnik nie powinien martwić się już o pieniądze. Inaczej przestanie trenować, a zacznie zarabiać.

Przyznam też, że można spotkać trenerów boksu nie mających o metodyce treningu praktycznie żadnego pojęcia. Niektórzy z nich może i byli nienajgorszymi siepaczami, ale zawodnicy przygotowywani przez nich na ring byliby prawdziwymi owieczkami na rzeź. Z drugiej strony, tutaj też występuje ogromne zróżnicowanie. Są trenerzy-siepacze są trenerzy geniusze, jak w każdej dyscyplinie. Chociaż zawsze uważałem radziecką metodykę treningu za bardziej rozwiniętą i doskonalszą od zachodniej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024