Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urazowość w boksie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Urazowość w boksie
Jak wygląda sprawa z urazowością w boksie? Chodzi mi przede wszystkim o naszą głowę i mówię tylko o trenowaniu amatorskim/rekreacyjnym. Może to troche głupie pytanie, ale czy można odczuć jakieś... "braki" ;P po jakimś czasie trenowania (i jakim mniej więcej).
Pozdro
  • 0

budo_radek
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
to nie szachy :wink: urazy zawsze są.... nic na to nie poradzisz, jeden parę lat ćwiczy i nic mu nie jest a drugi (np ja :( ) co roku na ubezpieczalni zarabia :wink:
Ale paza takimi typowymi kontuzjami jak w innych sportach dochodzą jeszcze obicia... czasem się wraca z treningu i wyglądasz jakbyś.... siedział w szaliku Wisły na sektorze Cracovi :wink: , plus do tego dochodzą urazy mózgu (Marek Piotrowski, Mohamed Ali) ale to chyba według ostatnich badań mniej uszkadza mózg jak sądzono że uszkadza wcześniej... no i nie jestem pewny ale chyba lekko skrzywiony kręgosłup mają zawodowi bokserzy
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
Jak ktos wraca z treningu jak kibic po meczu nie w tym szaliku co trzeba to lepiej zmienić klub bo coś jest nie w porządku tak nie powinno być.
Do najczęstszych urazów należy złamany nos, rozciety łuk brwiowy lub powieka.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
Ok, chodzi mi jednak właśnie o urazy mózgu. Nie chce nikogo obrazić, ale mówi się że bokserzy są wolno-myślący itp ;P.

Poza tym przypominam, że mówię o amatorskim boksie, złamane nosy i rozcięte łuki to tutaj chyba żadko występują? :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
a co to za różnica amatorski czy nie amatorski. Zwłaszcza jak trener jest amatorski,lubi ostrą walkę a słabo się zna na technice raz dostaniesz i po nosie czy łuk brwiowy rozcięty tu nie trzeba zawodowstwa.
Bokserzy sa wolno myślący nie z powodu urazów mózgu tylko z tego powodu że jak ktoś młody się zbyt zaangażuje w sport a trenerzy gonią go z jednych zawodów na drugie to zaniedbuje szkole i stąd wolne myślenie w późniejszym wieku.
  • 0

budo_sunnyxd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
faktycznie sally ma rację :P mało jest przypadków w których znany fizyk lub informatyk mogą być również znanymi boxerami :P oni zamiast zawracać sobie głowy wzorami matematycznymi wolą rozwijać umiejętności fizyczne :) a to sie później odbija np. w sposobie wysławiania się, pisania
  • 0

budo_swistaczek1989
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
mnie rodzice zamiast uczyć alfabetu wysyłali na treningi i teraz nie znam alfabetu ale umiem kopnąć z pół obrotu :D
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
Ja zawsze lubiłem mieć trzaski po treningu, jestem głupi ale za to dobrze wale z dyni
  • 0

budo_sunnyxd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
ejjj szczerze to teraz dla siebie też bym tak wybrał :P matura się do niczego mi nie przydała a mogłem już dawno sobie trenować :P :P:P
  • 0

budo_sunnyxd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie

Ja zawsze lubiłem mieć trzaski po treningu, jestem głupi ale za to dobrze wale z dyni

drzazgi?? to w co ty zawsze walileś w bale drewniane??:D:D 8O
  • 0

budo_swistaczek1989
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie
trzaski ... to jak dostaniesz w łeb masz;P ja to mam nawet po spaniu:D
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazowość w boksie

Ja zawsze lubiłem mieć trzaski po treningu, jestem głupi ale za to dobrze wale z dyni

hehe dobre
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024