Skocz do zawartości


Zdjęcie

praktyczny kurs walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_arnold5551
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

praktyczny kurs walki
Witam. Nie trenowałem nigdy żadnej szt. walki, jedyny sport to siłka. Mieszkam w Katowicach. Szukam czegoś max. praktycznego i prostego, i dobrze gdyby było w mozliwie rozsądnej cenie i rzeczywiście dobrze tego uczono aby miało to sens. Chce nauczyć sie jako tako bić, nie mam wygórowanych aspiracji. Prosze abyście mi doradzili. :-)

Rozważam box/KB/krav maga/street boxing.

Znam opinie wielu ludzi na temat KM, jednak to chyba kwestia tego że nie ma kto jej uczyc porządnie. Pokazywali na tv kurs KM w Izraelu i był niesamowity wycisk, bardzo duzy nacisk kładziono na walke bez broni oraz 1 przeciw wszystkim, wiec chyba nie do konca sa opinie że to tylko styl dla grupy uzbrojonej.
Jednak co do nauki tego u nas sceptycznie sie odnosze...

SB nie wiem czy wogóle jest w K-ce.

Box/kb? jak juz to gdzie najlepeij?

I co najlepeij mi polecacie?

Z góry dzieki i pozdro :D
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Idź na boks, od biedy kb. A w coś takiego jak "walka 1:n" to nie wierz, bo mozna sie niemiło naciąć. Poza tym walki ulicznej najlepiej uczy walka uliczna, a że ta zdarza się cholernie rzadko to nie ma co sobie nią zawracać głowy i lepiej się poświęcić rekreacyjnemu trenowaniu MA.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
shidokan 8)
  • 0

budo_ii
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Przy dobrym nastawieniu jako tako bić możesz się nauczyć praktycznie wszędzie, no i pamiętaj solidne kung-fu* jest lepsze niż średni MT**.

Najlepiej zrobisz jak stworzysz sobie listę okolicznych klubów i pójdziesz i obejrzysz jak to wszystko wygląda. Jeśli np. boks Ci się nie spodoba to bez sensu będzie chodzić na to "bo tu mnie nauczą się bić". Odpowiednikiem tego jak dobrze walczysz jest to jak bardzo angażujesz się w naukę. A trudno jest się zaangażować w coś co Cię w ogóle nie kręci.

No i poczytaj, na forum jest masa tematów z takim jak Twoje zapytaniem.


* - tu możesz wstawić dowolną sztukę walki uważaną za "mniej skuteczną"
** - tu możesz wstawić dowolną sztukę walki uważaną za "bardziej skuteczną"

  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
lepiej zostań przy siłce
  • 0

budo_dentist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Ja polecam jakieś MMA, bjj lub Muay Thai. Nie wiem tylko jak z dostępnością i cenami takich treningów u Ciebie ale chyba znajdziesz tam to czego szukasz.

lepiej zostań przy siłce


Bo co? Rozwiń myśl.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Pytanie: po co chcesz sie nauczyc bic? Jesli chodzi Ci o ulice to ja chodze na silke, basen i na ulicy mnie jesczze nikt nie pobil ;) Jak sie chchesz pewniej czuc kup jakis sprzet, ja nosze przy sobie gaz od czasu do czasu. Sila zdobyta na silce z palcem w dupie pozwoli Ci rozprawic sie z jakims drechem.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki

lepiej zostań przy siłce


Bo co? Rozwiń myśl.


Myśl została rozwinięta już dawno, Dudu to ładnie opisał kiedyś na swojej stronie. W skrócie - siłą posługujesz się intuicyjnie a technika jest wyuczona. I jak ktoś pakuje na potęgę a drugi sobie trenuje 2 razy w tygodniu sztuki walki- to właśnie tak wygląda, że paker leje "fajtera". Dopiero technika otrzaskana w sparingach się liczy.
  • 0

budo_dentist
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Sorry, ale chujowe dałeś porównanie 8O Ktoś kto pakuje na potęgę kontra ktoś kto ćwiczy 2 razy w tygodniu jakąś sztukę walki? Daj kogoś kto pakuje na potęgę kontra kogoś kto ćwiczy sztuki walki na potęgę. Albo kogoś kto pakuje 2 razy w tygodniu kontra kogoś kto ćwiczy sztuki walki 2 razy w tygodniu. Autor tematu nigdzie nie napisał, że pakowanie na potęgę to jego marzenie. Szuka za to skutecznej sztuki walki. Proponowanie mu żeby chodził na siłkę, zajeżdżał się tam kilka razy w tygodniu i liczył na to, że nigdy nie spotka kogoś po paru lepszych sparingach jest złym pomysłem.
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Zawsze można połazić na treningi samemu ocenić... kravka, box, kb, mt to zupełnie inne szkoły, niepowiedziane, że każda będzie się podobać, ale coś z tego bym wybrał.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki

Ja polecam jakieś MMA, bjj lub Muay Thai. Nie wiem tylko jak z dostępnością i cenami takich treningów u Ciebie ale chyba znajdziesz tam to czego szukasz.

lepiej zostań przy siłce


Bo co? Rozwiń myśl.


bo jajco.


a tak powaznie to po co ci SW(to do autora tematu)? żeby sie bic na ulicy??czy żeby przed laskami sie chwalić??chyba nie o to w tym wszystkim.jeżeli chcesz sie nauczyc bić na licy to sobie z żulami spod sklepu posparuj albo na ustawki zcznij chodzić.naprawde daj sobie spokoj z SW.przerabiałem już paru kolesi podobnych do autora tematu którzy przyszli z siłki i chcieli sie nauczyc bić.po 2 cieższych treningach dawali sobie spokój i zostawali przy siłce


oczywiście żebyśmy sie dobrze zrozumieli nie wykluczam a wrecz popieram siłownie jako uzupełnienie treningów SW,po prostu staram sie tepic patologie jaka jest koles z silki który chce zacząć ćwiczyc SW po to żeby sie lać

edyta:
zapomniałem dodać że pytanie autora jest po prostu głupie..każdy lubi i sprawdza sie w czym innym co dotyczy także SW dlaego kazdy poleci Ci co innego(czytaj najprawdopodobniej to co sam trenuje)

pozdrawiam
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
kij z kupą :)













to pytanie juz milion razy bylo, poszukaj.
  • 0

budo_lawless
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Tsunami honbu dojo
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
pistolet tez dobrze sie ponoc sprawdza na ulicy :roll:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Spokojnie panowie, wiele osób tak zaczynało SW, a później dopiero nawrócili się na sportowe uprawianie. Pochodzi kilka miesięcy na coś, jak ciągle będzie chodziło mu tylko o bitkę to mu się zwyczajnie znudzi... albo zostanie i zacznie to robić z pasji. SW ma to do siebie, że uczy walki (realnej czy nie, to już zależy jakie i jak), a przeciętny Kowalski przez walkę rozumie zwyczajną bitkę na ulicy - przynajmniej na początku :wink: .

Do założyciela tematu - polecam tobie na początek dyscypliny proste, zawierające jak najmniej mieszania - np. czysty boks, zapasy/judo lub bjj. Każda z tych dyscyplin oferuje przydatną wiedzę w przypadku konieczności samoobrony. Pochodzisz, zobaczysz czy ci się spodoba, jak nie - wrócisz na siłkę i będziesz dalej szczęśliwie pakować :wink: .
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki

pistolet tez dobrze sie ponoc sprawdza na ulicy :roll:


Dołączona grafika

napewno sie na ulicy przyda zawłaszcza jak ktos zarabia na życie malowaniem pasów na jezdni

jet:a ja ci mowie że bedzie z niego dres który kozaczy na ulicy bo na 2 treningi boksu przyszedł
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
ja myslalem, ze pasy maluja pedzlem :)
  • 0

budo_bongolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Ja widziałem do tego inny przyrząd ;]

Co do tematu to przyszło kiedys do nas na treningi czterech kolesi pakujących na siłce. Pierwszy odpadł bo stwierdził, że nauczył się już wszystkich ciosów. reszta zrezygnowała, bo jak to powiedzieli przyszli na treningi, gdyż myśleli, że "będziemy się ostro napierdalać".
W każdym razie nie oceniajmy tak pochopnie autora tematu ;]
  • 0

budo_szwed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 520 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
Heh Kij z kupa to jest juz klasyka gatunku :wink:
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: praktyczny kurs walki
boks+krav maga, polecam uczyc sie krav magi w stowarzyszeniu, nie iwem czy w Kato jest ta sekcja . 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024