Skocz do zawartości


Zdjęcie

70-letni bohater


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

70-letni bohater
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Małżonka dała przeczytać i spytała co ja bym zrobił. Wiem czego bym nie zrobił na pewno. Nie ścigałbym chłopa, co by go oddać w ręce sprawiedliwości. Za duże ryzyko spotkania z nadgorliwym prokuratorem.
Swoją drogą jestem ciekaw czy szansę na zostanie takim bohaterem ma wytrenowany młody człowiek i jak obraz całości zmieniłoby posłanie buraka w objęcia Morfeusza.
Zachowanie załogi pogotowia - trudno w to uwierzyć...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater
Odważnie i słusznie zareagował, też bym stanął w obronie, ale nie ścigałbym agresora. Nie, biorąc pod uwagę polskie prawo. Jeszcze prokurator by mi zarzucił, że goniłem go bo chciałem go pobić/zabić.
Niemniej panu Pogorzelskiemu należy się szacunek.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Zachowanie załogi pogotowia - trudno w to uwierzyć...


no właśnie nie. jak se przypomne nazwe Polska to właśnie całkiem łatwo mi se w takie zachowanie pracowników pogotowia wierzy. wkurwieni byli bo to taki jeden buc z drugim po 10 kawy nie moga spokojnie dopic bo ktoś sie osmielił wezwać karetke


a co do tego dziadka...szacunek nie każdy by zaczął działac patrz pracownik apteki ciota zajebana


a co ja bym zrobił..nie wiem nie ma sensu tutaj teoretyzować. wyszłoby w praktyce.wiem że jesli by doszło do konfrontacji starałbym sie kolesia złapać za chabety(poprawcie mnie jesli sie to inaczej pisze) i jebnac o glebe. powinno wystarczyc jeśli to zwykly żul typu podwórkowego

a i jeszcze co do polskiego prawa w takich sytuacjach... :?
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater

Nie ścigałbym chłopa, co by go oddać w ręce sprawiedliwości. Za duże ryzyko spotkania z nadgorliwym prokuratorem.

Jeszcze prokurator by mi zarzucił, że goniłem go bo chciałem go pobić/zabić.


Szanowni Panowie,
Polskie prawo w takich sytuacjach stanowi co następuje:
Art. 243, par. 1 kodeksu postępowania karnego: "Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
Par. 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji..."

Tak więc, w takiej sytuacji albo jesteśmy odważni i robimy co do nas należy ( jak ten starszy pan) albo tchórzymy wymyślając na swoje usprawiedliwienie nieistniejące przeszkody.
  • 0

budo_epyon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater
@Akahige

ladnie powiedziane [napisane :D ] ale ja nie wiem czy bym sie puscil w poscig za zulem...wbiegnie gdzies w alejke/zadupie/opuszczony budynek a tam sie odnajdzie nagle 5 jego pijanych znajomych ktorzy sie na ciebie rzuca okradna ...a i pewno dawno nie ruchali wiec :lol:

no ale dziadkowi szacunek sie nalezy :D tym bardziej ze taki sprawny po 70 :oops:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater

Szanowni Panowie,
Polskie prawo w takich sytuacjach stanowi co następuje:
Art. 243, par. 1 kodeksu postępowania karnego: "Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
Par. 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji..."

Tak więc, w takiej sytuacji albo jesteśmy odważni i robimy co do nas należy ( jak ten starszy pan) albo tchórzymy wymyślając na swoje usprawiedliwienie nieistniejące przeszkody.


Nikt tu się nie boi o sam pościg za przestępcą i oddanie go w ręce policji.
Tu chodzi bardziej o środki jakie trzeba podjąć by takiego delikwenta zatrzymać. Nikt nie będzie ryzykował ewentualnego oskarżenia o pobicie tylko po to by pijaczka wsadzić na dołek. A polskie realia są takie, że tego rodzaju sytuacje mogą się skończyć na niekorzyść "szlachetnego i odważnego".

PZDR
  • 0

budo_leonek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Święte Miasto
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater
Ja takim delikwentom, co to się przyglądają jak komuś dzieje się krzywda zamiast pomóc, zawsze mówię: życzę ci żebyś następnym razem był na miejscu poszkodowanego.
W kupie siła - gdyby choć same kobiety postawiły się gościowi to dałby dyla, a tak stoją jak te barany, bojąc się o własne dupsko.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater

gdyby choć same kobiety postawiły się gościowi to dałby dyla, a tak stoją jak te barany, bojąc się o własne dupsko.

Bez przesady. Facet to co innego, ale nie oczekujmy po kobietach że mają stawać na ulicy w obronie pokrzywdzonych przeciwko pijanemu i agresywnemu mężczyźnie :roll: .
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater

Ja takim delikwentom, co to się przyglądają jak komuś dzieje się krzywda zamiast pomóc, zawsze mówię: życzę ci żebyś następnym razem był na miejscu poszkodowanego.
W kupie siła - gdyby choć same kobiety postawiły się gościowi to dałby dyla, a tak stoją jak te barany, bojąc się o własne dupsko.


Żebyśmy się dobrze zrozumieli - ja się zgadzam z tym co napisałeś w 100% :wink: Sam nie wyobrażam sobie jak w takiej sytuacji można nie zareagować.

Pisałem tylko o mentalności większości ludzi, a sytuacja nie dotyczyła obrony jakiejś osoby, a pościgu "po fakcie" za przestępcą.

PZDR
  • 0

budo_paluch
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater

Parę słów wyjaśnienia
Po pierwsze, ta cała pani Ewa miała w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu.jak się potem okazało mężczyzna który uderzył ja w twarz to jej konkubent, z którym chwile wcześniej imprezowała przy ulicy Młynowej.
Po drugie, pan Rysiu nie ma ŻADNYCH powaznych obrażeń jedynie szramę na ramieniu.
Po trzecie, według obsługi apteki nikt nie reagował ponieważ w środku apteki NIC SIĘ NIE DZIAŁO!Pan Rysio zaatakował delikwenta już po wyjściu.
Po czwarte, sanitariusze krzyczeli ponieważ pan Rysio i wstawiona pani Ewa zaczęli wyzywać ich od ch***, kurew i czemu tak późno przyjechali a pan Rysio umiera....


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:idea: :? :)
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater
A ja się kiedyś śmiałem z kolegi że czyta "Skandale" i myśli że prawda... :?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater
no i macie bohatera-jest prawda czasu i jest prawda ekranu ;)
  • 0

budo_leonek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Święte Miasto
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 70-letni bohater
:lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024