Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

co znaczy tekst "All fail".... "Przerwałem egzamin bo robiliście materiał na 6/5 kyu i nie mieliście tego materiału opanowanego a zdawaliście na 1-4 DAN więc nie było sensu tego egzaminu prowadzi dalej ale egzamin się odbył" tak powiedział sensei


poprzedni egzamin wygladal podobnie i nie zostal przerwany i wszyscy chyba zdali , co to moze oznaczac? zaznaczam ze egzaminator byl ten sam...

...polskich mistrzów co to się np. chwalą, że prowadzą najlepszą sekcję Aikido w Polsce (jak Robert Krac z Opola na jednym z kolejnych spędów z okazji XX ... opolskiej sekcji Aikido).


Robert zawsze tak mowil, juz wtedy kiedy zaczynalem u niego aikido cwiczyc, a bylo to dobrych parte lat temu. Tylko stwierdzenie "najlepsza sekcja" moze miec rozne znaczenie...
niekoniecznie dobrze zrozumiales intencje ...

Sensei .... Zapytał się również kto idzie jego drogą ......


To mnie ciekawi najbardziej, wlasciwie od paru lat juz ...

czy ktos odpowiedzial na to pytanie Kanetsuka sensei?
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
U Kanetsuka sensei zadziwia mnie jak szybko potrafi złapać kontakt i kontrolować uke, interesuje mnie też praca centrum, na co zwraca szczególną uwagę. Zdaję sobie sprawę, że trudno coś takiego przekazać, tym bardziej, że sensei dydaktykiem najlepszym nie jest, ja jednak pare drobiazgów zauważyłem i wiem, że czasu nie straciłem.
Co do egzaminu: sensei miał przede wszystkim pretensje o to , że techniki nie były wykonywane w sposób jaki on promuje. Wiąże się to z pewnym usztywnieniem stanowiska sensei w ostatnim czasie, ale to akurat nie jest temat na to forum.
  • 0

budo_wice psa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Kanetsuka sensei jest wybitnym nauczycielem aikido. Myślę, że jest on obecnie na takim etapie swojej drogi, na której przeżywa swoje aikido w sposób, którego my nie jesteśmy jeszcze wstanie zrozumieć...Kiedyś słyszałem taką opinię na jego temat, że jest to: "instruktor dla instruktorów". Chodziło o to, że chcąc zrozumieć jego aikido, trzeba wyjść poza etap wykonywania technik. Nawet, jeśli się je robi w sposób doskonały. Trzeba cały czas szukać tego, co nas będzie motywować do rozwoju. Myślę, że na aikido Kanetsuki składa się całe jego życie. Mam na myśli przede wszystkim jego doświadczenie choroby, która otarła go o śmierć, jak sam opowiada, jego pobyt w Tybecie itp. To wszystko przewartościowało i miało wpływ na to, co dzisiaj nazywa "swoim aikido".
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan



Sensei .... Zapytał się również kto idzie jego drogą ......



To mnie ciekawi najbardziej, wlasciwie od paru lat juz ...

czy ktos odpowiedzial na to pytanie Kanetsuka sensei?


Przypominam sie z moim pytaniem....
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan


widzisz, zraziku wołowy, jakieś tam judo w piżamach to nie jest sport walki godny menszczyzny :wink:


:)

A ten miły pan w Twoim avatarze to nie czasami Flavio Canto? To tak odnośnie judo :wink:

sorry za OT


a ta miła morda w poście

:wink:

oznacza, że należy brać wypowiedź z przymrużenieem oka. to tak odnośnie dosłowności rozumienia :-) podobnie jak

menszczyzna

jest celowo z błędne, bo z pewnym przekąsem.

myślisz, że czemu umieściłem Flavio w avku?
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Kanetsuka sensei jest wybitnym nauczycielem aikido. Myślę, że jest on obecnie na takim etapie swojej drogi, na której przeżywa swoje aikido w sposób, którego my nie jesteśmy jeszcze wstanie zrozumieć...


DYPLOMATA.... :wink: :lol:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
z polskiego na nasze: kandydaci PSA na dany nie umieli materiału na 5 kyu, to trzeba wplatać w to metafizykę i poezję. wtedy juz nikt nie będzie pytał więcej o nic i będzie spokój tudzież harmonia. :)
a organizacja nie będzie musiała świecic oczętami, bo przecież gdzie im maluczkim do zrozumienia pojmowania aikido przez wiekowego sensei aż z Japonii...
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

... organizacja nie będzie musiała świecic oczętami, bo przecież gdzie im maluczkim do zrozumienia pojmowania aikido przez wiekowego sensei aż z Japonii...


Tu się z Tobą zgadzam! :wink:
Tylko dziwię się że mój ulubiony instruktor Wice PSA, pasjonat sztuk walki (judo i kyokyskin, tudzież innego mordo bicia... :) ) pisze takie rzeczy.
Wszyscy wiemy jaka jest prawda! A przynajmniej ja i mags :wink: :lol:
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
ja tylko przypuszczam :wink:
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

... organizacja nie będzie musiała świecic oczętami, bo przecież gdzie im maluczkim do zrozumienia pojmowania aikido przez wiekowego sensei aż z Japonii...


Tu się z Tobą zgadzam! :wink:
Tylko dziwię się że mój ulubiony instruktor Wice PSA, pasjonat sztuk walki (judo i kyokyskin, tudzież innego mordo bicia... :) ) pisze takie rzeczy.
Wszyscy wiemy jaka jest prawda! A przynajmniej ja i mags :wink: :lol:


Opinie o Wice PSA słyszałem pochlebne - ogólny podziw! :lol:
-więc też się dziwie argumentacji!? Chociaż błyskotliwa i umiejętnie tłumaczy to co pokazał, a moim zdaniem raczej nie pokazał Kanetsuka. Proszę nie dorabiać ideologii do czegoś, czego nie było i usprawiedliwiać tych tzw. "wielkich mistrzów".
Według mnie w tym, co pokazał na stażu (podkreślam to raz jeszcze) nic nie było. Kto chce może w to wierzyć. Ale "wiedza o skutecznej technice a wiara, że ta technika jest skuteczna, to dwie inne rzeczy. Jedna oparta jest na doświadczeniu (jest zwyczajnie faktem), a druga cały czas na przypuszczeniu (niepewności)" - Pamiętsz Wice PSA, kto to powiedział!? :wink: :)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Z tego co piszecie, to naprawdę musiał być magiczny staż 8O :)
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Coppierfield wymieka.... :wink: :lol:
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Według mnie w tym, co pokazał na stażu (podkreślam to raz jeszcze) nic nie było. Kto chce może w to wierzyć. Ale "wiedza o skutecznej technice a wiara, że ta technika jest skuteczna, to dwie inne rzeczy. Jedna oparta jest na doświadczeniu (jest zwyczajnie faktem), a druga cały czas na przypuszczeniu (niepewności)" - Pamiętsz Wice PSA, kto to powiedział!? :wink: :)


Mocna pozycja i dobry kontakt to w aikido podstawowe elementy, staż był tymi elementami wypełniony, jeśli ich nie dostrzegłeś, to faktycznie zmarnowałeś czas i pieniądze.
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Jak dobrze, że ten staż się odbył, jest o czym dyskutować. Forum ożyło.

Pojechałem na ten staż aby coś zobaczyć i podpatrzyć, ale z maty a nie z "trybun". Ostatni dzień był najlepszy, bo sensei pokazał "wreszcie" techniki których wymagał od egzaminowanych. Ale większość ten trening oglądała w roli widza a nie uczestnika.

Trochę głupio przyjechać na staż z shihanem i oglądać sposób wiązania obi, odbyć kurs seiza, odbierania dyplomu czy rei ho. Chyba że sensei uznał, że tego zebrani nie potrafią.

A może sensei stwierdził, że szanownych zebranych trzeba tego właśnie nauczyć, bo po drodze zapomnieli o czymś?
  • 0

budo_jaśko f.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

...Mocna pozycja i dobry kontakt to w aikido podstawowe elementy, staż był tymi elementami wypełniony, jeśli ich nie dostrzegłeś, to faktycznie zmarnowałeś czas i pieniądze.


Dobrze mówisz! :) Zgadzam się z Tobą, ale tylko w tym jednym: ZMARNOWAŁEM CZAS I PIENIĄDZE! A poza tym - O czym Ty mówisz? Jaka mocna pozycja i jaki kontakt?
Chyba sam w to nie wierzysz, co mówisz!? :evil:
Moim zdaniem (do którego mam prawo) to była jedna wielka ściema....
Wierzcie w co chcecie i ćwiczcie, co chcecie, ja to szanuję, ale nie próbujcie wciskać bzdur innym. 8O
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

...Mocna pozycja i dobry kontakt to w aikido podstawowe elementy, staż był tymi elementami wypełniony, jeśli ich nie dostrzegłeś, to faktycznie zmarnowałeś czas i pieniądze.


Czasem odnoszę wrażenie, że osoby ćwiczące aikido albo są przeinteklektualizowane albo naiwne. Skoro tak wierzysz w ten doskonały "kontakt i pozycję", to odwiedź sekcję kyokushinu, judo, bj - chłopaki zaraz Cię wyprowadza z błędu :wink: :lol:
Chociaż nie, odwiedź jedną z normalnych sekcji aikido, gdzie ćwiczący wychodzą poza etap wzorowej etykiety dojo i tzw. "ruchu doskonałego". Polecam zajęcia u Bernasia, Wójciaka, Owsianickiego itp. Myślę, że tych parę wymienionych nazwisk dobrze wpłynie na Twoją "pozycję i kontakt", szczególnie jak poślą maigeri - a ty ustoisz na nogach... :wink: :lol:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
moim zdaniem Kanetsuka sensi jest jednym z ciekawszych aikidokow z aikikai, jesli nie najciekawszym, a od czasu jak na jednym stazu zamiast tekatana pokazal meguri jeszcze bardziej zaczalem sie mu przygladac....

sluchajcie, czuje sie jak wolajacy na puszcy - zadaje pytanie na ktore nikt nie odpowiada, a pytanie dosc proste w sumie...


kto z obecnych polskich mistrzow na omawianym stazu odpowiedzial na pytanie sensei Kanetsuka o to czy ktos podaza jego droga??????



laskawie prosze o odpowiedz :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Czasem odnoszę wrażenie, że osoby ćwiczące aikido albo są przeinteklektualizowane albo naiwne. Skoro tak wierzysz w ten doskonały "kontakt i pozycję", to odwiedź sekcję kyokushinu, judo, bj - chłopaki zaraz Cię wyprowadza z błędu :wink: :lol: :

Nie bardzo cie rozumiem.....czyzbys proponowal znow na forum aikido MMA trening? Juz wielu w przeszlosci to robilo. To chyba pomyliles forum.

Tutaj dyskutujemy o aikido.

Ja cwiczylem z Kanetsuka sensei juz wieki temu, i faktycznie od zawsze sensei mial doskonala pozycje i kazal sie trzymac z calej sily. Sensei robi po prostu doskonale aikido. Nie wszyscy musza lubic jego przekaz, ale to nie ma nic wspolnego z jakoscia tego co robi.Zaden instruktor w Polsce nawet do piet mu nie dorasta.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan
Mi sie na przyklad nie podoba "Jego" Aikido...bo nie musi. Ale co to ma za znaczenie?
Nie krytykuję go bo kazdy "robi" te swoje aikido na swoj sposób i nalezy to szanować.
Kanetsuka to shihan i nalezy mu sie szacunek chociazby dlatego ze tak dlugo w tym siedzi i propaguje aikido.A ze sie komuś nie podoba jego pozycja czy tez jego przekaz? A kogo to obchodzi...Mi sie nie podoba to na staż nie pojechałem...Pojade za to na Tissier. Bo...bo tak i juz. Wszycho na temat. 8) :)
  • 0

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Minoru Kanetsuka 7 dan

Ja cwiczylem z Kanetsuka sensei juz wieki temu, i faktycznie od zawsze sensei mial doskonala pozycje i kazal sie trzymac z calej sily. Sensei robi po prostu doskonale aikido. Nie wszyscy musza lubic jego przekaz, ale to nie ma nic wspolnego z jakoscia tego co robi.Zaden instruktor w Polsce nawet do piet mu nie dorasta.

Spytalem kiedys jednego z uchidechi O`senseia, co sadzi na temat innych mistrzow aikido. Przy jednym z nazwisk padlo okreslenie "bardzo dobry aikidoka ale bardzo slaby nauczyciel". Ten opis pasuje do Kanetsuka sensei. Na staz jedzie sie po to aby sie czegos nauczyc a nie tylko podziwiac perfekcje mistrza. Umiejetnosci dydaktyczne nauczyciela to bardzo wazna sprawa.
Sadze ze oceniajac wiedze z zakresu aikido i umiejetnosci przekazywania tej wiedzy , to polscy instruktorzy nie maja sie czego wstydzic. Nie doceniamy rodzimych nauczycieli aikido. Wiecej szacunku dla samych siebie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024