Skocz do zawartości


Zdjęcie

AITE.DO-TEATR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

AITE.DO-TEATR
AITE.DO-TEATR

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

DŌ-TEATR zaprasza na spektakl AITE
premiera 10 XI 2008 Teatr Na Woli Warszawa
kontakt: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR
Trochę "kanciaste"...sory za szczerość ale sporo rysuję i jakby to powiedzieć "siedzę" w przróżnych formach......być może to zapowiedź całości więc jako sample....bez składu i łady...artystycznie w mojej ocenie amatorskie, ale :) mogę się mylić........

Aby nie tylko negative....lubię formy czarno białe, ołówek to mój przyjaciek :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR
Ej moment, przecież wyraźnie napisałem że to będzie spektakl. Zamieszczony filmik to zwiastun tego co zobaczymy w teatrze ;)
Na mnie (jako osobie niezainteresowanej tańcem Butoh) trailer zrobił ogromne wrażenie dlatego zdecydowałem się go tutaj na forum zamieścić. Myślę że to dosyć ciekawe spojrzenie na to co można zrobić z aikido. Nie wiem jak Wy ale ja widzę coś takiego po raz pierwszy. I cały czas taka złośliwa myśl w głowie krąży: 'Aikido w teatrze, wszyscy forumowi wojownicy pewnie są happy :lol: '
Przyznam, że jestem również ciekaw waszych odczuć w tej kwestii.

Trochę się zawiodłem nikłym zainteresowaniem na forum 8) A jakby nie patrzeć jest to ciekawa możliwość spotkania się w forumowym towarzystwie, że tak powiem na neutralnej ziemi. ;) i wypicia kilku browarków ;)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR

i wypicia kilku browarków ;)



hehehe było tak odrazu :) :)

pzdr
Matti
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR
Bylem na dwoch przedstawieniach butoh w Polsce ze trzy lata temu. Taniec jest nowy (jego historia ma z 50 lat) choc podobno wzorowany na bardzo starych technikach związanych z obrzędami religijnymi. Podczas przedstawienia które najbardziej zapamietalem mistrz (niestety nazwiska nie pamietam) , gośc szesćdziesiocioparoletni, z dlugimi siwymi wlosami w nieprawdopodobny sposób operował ciałem z wygladu jak u 20 latka. Jakieś pół spektaklu polegało na przemaszerowaniu przez tancerza kilku metrów w ciągu prawie godziny. Mnie sie podobało takie studium ruchu, chociaz znajomi , z którymi się wybrałem zasneli po 15 minutach. Nie było w tych przedstawieniach , które oglądałem, ani sladu czegos podobnego do elementów Aikido, stad wniosek , ze scenki jakie widzimy na filmiku prawdopodobnie zostały dobrane do tego konkretnego scenariusza a zatem z tancem butoh jako zjawisko nie bardzo maja cos wspólnego. Niemniej moze to byc cos bardzo interesujacego także z punktu widzenia Aikido.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR
Cóż miałem możliwość być na stażach aikitaiso, gdzie w pozycji onshii no gyo maszerowaliśmy z prędkością połowy sali na godzinę :)
A patrząc a 2gą min. tego tańca:

widzę ćwiczenie kiba-dachi na palcach które katowaliśmy na obozie aikitaiso w tym roku :)

Ale tak jak powiedziałem nie znam się na butoh. Ale z rozmowy z twórcami spektaklu odniosłem wrażenie że nie będzie to sensu stricto taniec butoch tylko spektakl który do takiej formy nawiązuje. Trudno mi cokolwiek na ten temat powiedzieć bo tak samo jak wy widziałem tylko trailer :D ale widzę w nim elementy aikido oraz elementy aikitaiso. Wydaje mi się że można też znaleźć tam elementy tańca butoh*. Tak sobie myślę że dla nas aikidowców może to być bardzo ciekawe :D

pzdr
Garry
_____
* - bo to co widziałem na YT jakoś szczególnie od prezentowanych form w trailerze nie odbiega
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR

Tak sobie myślę że dla nas aikidowców może to być bardzo ciekawe

Już na marginesie. Czy w Polsce mówimy o sobie aikidowcy, czy aikidocy? Jestem ciekaw. :wink:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR
aikidziarze :wink:

pzdr
Matti
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR
tancerze albo co blizej tematu aktorzy
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR

Już na marginesie. Czy w Polsce mówimy o sobie aikidowcy, czy aikidocy? Jestem ciekaw. :wink:

Od jakiegoś czasu planuję wprowadzić na forum określenie aikidofcy. Bym mógł do was mówić moje drogie ofce :D
Ale jakby nie patrzeć pytanie nie na temat ;)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR

>Dołączona grafika

Jest to opowieść o człowieku, który nie ma swojego czasu ani miejsca - istniał, istnieje i zapewne pojawi się jeszcze wiele razy w historii. Człowieka opanowanego przez namiętność tak wielką że potrafiłaby przemienić mężnego wojownika w zaślepionego szaleńca. Człowieka poddanego wewnętrznej walce pomiędzy tym, co akceptowane i zgodne z kodeksem norm społecznych a wewnętrzną potrzebą, silniejszą od poczucia obowiązku. Walczy z własnym cieniem, a walka ta jest niekończącym się tańcem ze swoim AITE - partnerem i przeciwnikiem zarazem, jego drugim ja, równie prawdziwym i obecnym.

DO-TEATR w swojej pracy wykorzystuje techniki wywodzące się z japońskiej sztuki walki AIKIDO, gimnastyki wewnętrznej AIKITAISO oraz współczesnego tańca japońskiego BUTOH.

Choreografia: Piotr Nowakowski, Krzysztof Jerzak
Muzyka: Barbara Songin
Występują: Piotr Nowakowski, Krzysztof Jerzak, Barbara Songin, Emilia Śniegoska, Agnieszka Mendel

Spektakl jest zrealizowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
Partnerami DO-TEATR w realizacji spektaklu AITE są: Stowarzyszenie Zmiana Społeczna oraz Teatr na Woli, Studio Pantomimy przy Teatrze na Woli, Stowarzyszenie Teatr Kana ze Szczecina.

Plakat: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AITE.DO-TEATR
Przypominam, że to już dzisiaj ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024