Skocz do zawartości


Zdjęcie

I co wy na to


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

I co wy na to
Cytat z budojo.pl

"Ośrodek Sportów Japońskich BUDOJO (zobacz film, napisali o nas) jest wzorcowym dojo treningowym na skalę ogólnopolską."

Z calym szacunkiem dla wybitnego polskiego nauczyciela , czy godzi sie pisac " wzorcowe dojo"?
Co to znaczy wzorcowe?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to
gdzies i kiedys juz slyszalem okreslenie "wzorcowa sekcja"..hehehe... chyba na razie to wystarczy jako komentarz :P :P :P :P
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

Cytat z budojo.pl

"Ośrodek Sportów Japońskich BUDOJO (zobacz film, napisali o nas) jest wzorcowym dojo treningowym na skalę ogólnopolską."


Witam,

Z calym szacunkiem dla wybitnego polskiego nauczyciela , czy godzi sie pisac " wzorcowe dojo"?
Co to znaczy wzorcowe?


... zalogowałem się "od święta", bo większych pierdół dawno nie czytałem. Jak p.Jerzy P. jest wybitnym polskim nauczycielem to ja nazywam się Sokaku Takeda 8O . Chyba nie widziałaś nigdy w życiu "wybitnego nauczyciela" niekoniecznie w tym kraju bo polskich tutaj nie ma. :? Wybitny + polski + nauczyciel + Polska to wykluczające się łowa w przypadku Aikido. :? :? :? :? Nie nadużywajmy pewnych słów wytrychów bo niedługo dojdziemy do wniosku, że właściwie czemu japończycy nie przyjeżdzają do nas uczyć się Aikido. Człowiek jest dobrym nauczycielem BUDO jak jest dobry technicznie i ma równo pod sufitem a środek głowy nie jest zrobiony z tego samego materiału co środek kapusty :evil: Ważne jest też czy wkłada serce w to co robi.

Na dany nie patrz bo egzaminy można "kupić" .... w Polsce też zarówno w PFA jak i PSA. Jedynym kryterium zdania jest posiadanie przez egzaminowanego gotówki na opłacenie egzaminu a sam egzamin jest formalnością - czytaj jest mierny
Jak ktoś doprowadza do takiej sytuacji i robi fabrykę danów to jego sprawa ale gloryfikowanie takich ludzi mija się kompletnie z celem.

Pozdrawiam

Ps.
Są w Japonii sekcje (niekoniecznie Aikido) gdzie człowiek z 4/5 DAN'em robi za ścierkę na macie a jego wybitność sprowadza się do troski czy wyjdzie cały z zajęć.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to
Wzorcowym bo nie jest salą gimnastyczną w szkole - którą się wynajmuje na godziny i nazywa dojo.
Wzorcowym bo jest wykorzystywane jako scenografia do kręcenia filmów.
Bo ma infrastrukture czystość szatnie przyzwoitą matę i wygląd.
Bo ma nauczycieli od kilkunastu lat zajmujących się aikido i dydaktyką.
Bo jest centrum dla kilku innych miejsc gdzie ćwiczą aikidocy.

Wystarczy?
Osobiście byłem tam ze dwa razy i mi się podobało.
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

Wzorcowym bo nie jest salą gimnastyczną w szkole - którą się wynajmuje na godziny i nazywa dojo.
Wzorcowym bo jest wykorzystywane jako scenografia do kręcenia filmów.
Bo ma infrastrukture czystość szatnie przyzwoitą matę i wygląd.
Bo ma nauczycieli od kilkunastu lat zajmujących się aikido i dydaktyką.
Bo jest centrum dla kilku innych miejsc gdzie ćwiczą aikidocy.

Wystarczy?
Osobiście byłem tam ze dwa razy i mi się podobało.


Zaryzykuje stwierdzenie, ze DOJO to glownie ludzie :roll:
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to
AvBert:
Mnie tez sie tam bardzo podoba, ale nie o to chodzi.To chyba drobny nietakt, zeby pisac " wzorcowe", co w potocznym rozumieniu oznacza "najlepsze".
Czolem
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

... odświętnie się logując napisał/napisała dużo, nie zapominając wylać kubła odświętnych pomyj...


A co Pan/Pani taki/taka nerwowy/nerwowa i wiedzący/wiedząca wszystko lepiej? Zgadzam się z Avbertem. Ile znajdziesz w Polsce kolego/koleżanko clinthenger takich dojo? Ilu znajdziesz w Polsce ludzi z takim doświadczeniem w aikido tudzież kashima?
Sądzę, że kościół to ludzie. Dojo zaś niekoniecznie. I nie o ludzi tu chyba chodziło.
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

Na dany nie patrz bo egzaminy można "kupić" .... w Polsce też zarówno w PFA jak i PSA. Jedynym kryterium zdania jest posiadanie przez egzaminowanego gotówki na opłacenie egzaminu a sam egzamin jest formalnością - czytaj jest mierny
Jak ktoś doprowadza do takiej sytuacji i robi fabrykę danów to jego sprawa ale gloryfikowanie takich ludzi mija się kompletnie z celem.


eeeeee.....chociaż widziałem bardzo cienkie pierwsze, drugie, hłe nawet trzecie dan-y to jednak myślę że przesadzasz, może to kiepski obiektywizm uogólnień.....tak czy inaczej widziałem sporo oblanych egzaminów w PFA......były tez cienkie ale zdane......
, ale nie przesadzajmy......zajrzyj na stronę PFA i procentowo porównaj ilość osób z 1 dan-em do wszystkich ćwiczących, z drugim dan-em....itd. Nie wyjdzie Ci wcale tak wiele, przyłóż do tego określenie "fabryka" i zobacz jak to wygląda :) ?

co do Pana Pomianowskiego i budojo ( chociaż to nie tylko On) to właśnie jest to zorganizowane bardzo ładnie....wskaż mi drugie takie miejsce skoro to negujesz......

wiesz mi się wydaje że Twoje negatywne nastawienie jest bardziej na zasadzie...." sam jestem kiepski więc opluję wszystko dookoła wtedy nie będe się wyróżniał i nikt nie zobaczy że jestem kiepski" :) ........możesz się obrazić.....
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to
Wzorcowe to takie na jakim mozna sie wzorowac ... a nie ze jest najlepsze
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

Wzorcowe to takie na jakim mozna sie wzorowac ... a nie ze jest najlepsze


tzn, że mój sąsiad pijak jest wzorcowy ? i moge się na nim wzorować ?

8O ....
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to
Jezeli to wzorcowy pijak i ty chcesz zostać pijakiem, to powinienes sie na nim wzorowac. :D
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to
Ani nerwowy, ani wiedzący ani nie opluwam itd. Jak mowilem bardzo mi sie podoba Budojo. Nie spodobało mi sie mi sie natomiast wyrażenie "wzorcowe dojo". I tyle.
  • 0

budo_aikia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 641 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to
Sorry Wodzu, teraz zobaczylem, ze Twoje uwagi nie byly do mnie.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

...Są w Japonii sekcje (niekoniecznie Aikido) gdzie człowiek z 4/5 DAN'em robi za ścierkę na macie a jego wybitność sprowadza się do troski czy wyjdzie cały z zajęć.


Za dużo filmów. Chłopie!
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

Sorry Wodzu, teraz zobaczylem, ze Twoje uwagi nie byly do mnie.

Odpuszczam Waści :wink:
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

...


japonia jest przereklamowana. jest tam duzo dobrych dobrych gosci jednak wiele danow nie doskakuje polskim danom albo wysokim kyu do piet...jest tak dlatego ze w jap prawie wszyscy majacy cokolwiek ze sztukami walki przez pare lat dostaja od razu dany.

ps

w polsce cholubi sie zoltych w stylach tradycyjnych tylko i wylacznie z uwagi na kolor ich skory. robia tak polaczki z niska samoocena ktorych ulubiomym filmem jest karate kid 4,5. w stylach nietradycyjnych gdzie najwazniejszym kryterium jest sparing kolor skory przestaje juz odgrywac talka role..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

Co to znaczy wzorcowe?

Moze wzorcowe ze wzgledu na wystroj wewnetrzny? :wink: No bo skoro filmy tam kreca...
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

Co to znaczy wzorcowe?

Moze wzorcowe ze wzgledu na wystroj wewnetrzny? :wink: No bo skoro filmy tam kreca...


kreca filmy kreca lody
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

kreca filmy kreca lody

Znaczy się, że pod względem marketingowym i PR jest wzorcowe jak najbardziej. :)
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: I co wy na to

... odświętnie się logując napisał/napisała dużo, nie zapominając wylać kubła odświętnych pomyj...



.... ale o co kuźwa mać chodzi :evil: ... z tym dopisywaniem bzdur. Ja tego nie napisałem więc proszę nie cytować czegoś czego nie napisałem .... :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024