Skocz do zawartości


Zdjęcie

IFK Polish Summer Camp 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

IFK Polish Summer Camp 2008
Właśnie wróciłam z letniego obozu karate kyokushin IFK. W czasie obozu odbyło się trzydniowe seminarium z Hanshi Steve Arneilem 9 Dan. Mam to szczęście, że w treningach z Hanshi uczestniczę po raz drugi. Każde takie spotkanie to niezapomniane przeżycie. Przede wszystkim ogromna mobilizacja i motywacja wszystkich, którzy trenują pod jego okiem. Poza tym ogrom wiedzy, umiejętności i doświadczenia przekazanego w bardzo interesującej i przystępnej formie. Każde ćwiczenie, każda technika opatrzona wyczerpującym komentarzem dotyczącym jej sensu i praktycznego wykorzystania. Na każdym kroku podkreślanie faktu, że tego czego dziś nas uczy, uczył się sam od Oyamy. Podstawy i fundamenty kyokushin w naszej organizacji mimo unowocześniania i usystematyzowania przez Hanshi Steva pozostały niezmienne. A po treningach możliwość bardzo serdecznych spotkań i rozmów. Nigdy nie spotkałam równie otwartego człowieka. Jego wielkość polega na pokorze i szacunku, z którym traktuje każdego niezależnie od posiadanego stopnia czy wieku.
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
a nie byo nudno miaem kiedy
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
a nie bylo nudno kiedys bylem na czyms takim i ziewalem[/list]
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
:D Nie było nudno....zapewniam Cię. Nie mieliśmy czasu, ani siły na nudę. A dlaczego Ty się nudziłeś? :wink:
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
Może dlatego że oczekiwałem czegoś innego technika, kata, kombinacje wszystko OK ale karate to walka nie tak?
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
A co to znaczy Shu Lien?
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008

A co to znaczy Shu Lien?


To imię bohaterki pięknej baśni filmowej "Ukryty smok, przyczajony tygrys" :wink: Shu Lien była wojowniczką i mądrą kobietą :D
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008

Może dlatego że oczekiwałem czegoś innego technika, kata, kombinacje wszystko OK ale karate to walka nie tak?


Karate to SZTUKA WALKI, na którę składa się kilka elementów takich jak technika, kata, kombinacje i dopiero efektem tych elementów jest walka. Jak walczysz na ulicy nie ma żadnch reguł, jak walczysz na macie to już pewne rzeczy musisz uwzględnić.
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008

A co to znaczy Shu Lien?


To imię bohaterki pięknej baśni filmowej "Ukryty smok, przyczajony tygrys" :wink: Shu Lien była wojowniczką i mądrą kobietą :D


No i zapomniałaś dodać że i pięknej kobiety widziałem ten film z 5 razy chyba
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008

Może dlatego że oczekiwałem czegoś innego technika, kata, kombinacje wszystko OK ale karate to walka nie tak?


Karate to SZTUKA WALKI, na którę składa się kilka elementów takich jak technika, kata, kombinacje i dopiero efektem tych elementów jest walka. Jak walczysz na ulicy nie ma żadnch reguł, jak walczysz na macie to już pewne rzeczy musisz uwzględnić.


z tym to się nie zgodzę produktem finalnym powina być walka a poprzez rozwijanie technik powinno być podnoszenie umiejętności walki w końcu jeśli ktoś przychodzi zapisuje się na karate to nie po to żeby calymi miesiącami ćwiczyć techniki, kata itp. sądzę że i ty jak się zapisywalaś to twoją naczelną chęcią bylo dokopać komuś - i co się z tą ideoł stało - dokopałaś czy odpuściłaś :?:
a ulica ma swoje prawa i zasady i to jeszcze jakie :wink:
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
Alex_66 Jeśli twoją "naczelną chęcią" było komuś dokopać, to trzeba było zapisać się na kravkę, albo boks.
Przy okazji nie pisz postów pod rząd, jeśli chcesz coś dopisać to w prawym górnym rogu swojego posta masz magiczny guzik "zmień"!
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008

Może dlatego że oczekiwałem czegoś innego technika, kata, kombinacje wszystko OK ale karate to walka nie tak?




z tym to się nie zgodzę produktem finalnym powina być walka a poprzez rozwijanie technik powinno być podnoszenie umiejętności walki w końcu jeśli ktoś przychodzi zapisuje się na karate to nie po to żeby calymi miesiącami ćwiczyć techniki, kata itp. sądzę że i ty jak się zapisywalaś to twoją naczelną chęcią bylo dokopać komuś - i co się z tą ideoł stało - dokopałaś czy odpuściłaś :?:
a ulica ma swoje prawa i zasady i to jeszcze jakie :wink:


Wiesz, ja mam taki charakter, że rzadko odpuszczam jeśli mi na czymś bardzo zależy :wink: ale z karate było inaczej. To realizacja moich marzeń jeszcze z dzieciństwa. Tak, jestem na etapie realizacji marzeń :D A w karate pociąga mnie nie tyle to, że mogę komuś dokopać, ale to, że mam możliwość pokonywania swoich słabości, mierzenia się z moimi ograniczeniami. Każda kolejna poprawnie wykonana technika, zdany egzamin to zwycięstwo. Karate to moja pasja i w pewnym sensie sposób na życie :wink:
A jakie zasady obowiązują na ulicy :?:
  • 0

budo_spoon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
kazdy cwiczy dla swoich celow. w jednym klubie mialem francuza, 2 dan, nigdy nie byl na zawodach i nie lubil za bardzo sparingow. i co ? i figa z makiem. cwiczyl bo lubil cwiczyc, wkrecalo go rozwijanie umiejetnosci a nie walka. i co, zabronic mu ;)
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
Wiesz, ja mam taki charakter, że rzadko odpuszczam jeśli mi na czymś bardzo zależy. Karate to moja pasja i w pewnym sensie sposób na życie :wink:
A jakie zasady obowiązują na ulicy :?: [/quote]

Cofam to co napisałem w pierszym linku z tym ziewaniem nigdy nie udzielalem się w takich forum raczej przeglądałem dla relaksu :wink: . Stąd może mała znajomość zasad na takich forum, ale fakt byłem kilka razy na seminarium jeszcze w Piekarach zawsze podobało mi się ta presja i niewiadoma co będzie dalej czy jaki typ treningu no i ciągła czujność przed Hanshi wcześniej podobnie z Nic da Costa. U ciebie podoba mi się entuzjazm i wiara w to co piszesz rzadko się zdarza teraz, jeśli takie same zaangarzowanie jest to OK jednak zostaje dalej pytanie
"Rozwijamy, doskonalimy walkę poprzez poznawanie i doskonalenie technik czy worek, sila i znajomość; tsuki, shita, loking"
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008

Cofam to co napisałem w pierszym linku z tym ziewaniem nigdy nie udzielalem się w takich forum raczej przeglądałem dla relaksu :wink: . Stąd może mała znajomość zasad na takich forum, ale fakt byłem kilka razy na seminarium jeszcze w Piekarach zawsze podobało mi się ta presja i niewiadoma co będzie dalej czy jaki typ treningu no i ciągła czujność przed Hanshi wcześniej podobnie z Nic da Costa. U ciebie podoba mi się entuzjazm i wiara w to co piszesz rzadko się zdarza teraz, jeśli takie same zaangarzowanie jest to OK jednak zostaje dalej pytanie
"Rozwijamy, doskonalimy walkę poprzez poznawanie i doskonalenie technik czy worek, sila i znajomość; tsuki, shita, loking"


Wychodzi na to, że znowu jesteśmy do siebie w jakimś sensie podobni, ja od niedawna udzielam się na forum bo uważam, że żeby o czymś mówić trzeba mieć trochę wiedzy na ten temat. :wink: Nie byłam jeszcze w IFK kiedy Ty jeździłeś do Piekar, moja przygoda z karate jest dość krótka. Ale cieszę się, że mam okazję teraz uczyć się od najlepszych: Arneila, Da Costy i chyba przyznasz mi rację, że każde takie seminarium, obóz to niezapomniane przeżycie i to czego się tam nauczysz potem procentuje w następnych miesiącach treningów już w klubie.
Wiara, entuzjazm, zaangażowanie bez tego się nie da, jeśli chcesz być w czymś naprawdę dobrym.
A jeśli chodzi o Twoje pytanie. Myślę, że każdy z tych elementów jest równie ważny siła szybkość, wytrzymałość, gipkość, skoczność, koordynacja to równie ważne jak znajomość technik. Ważne jest aby zrównoważyć trening siłowy i trening techniczny. Z drugiej strony każdy człowiek ma inne predyspozycje i dobry trener te różnice powinien wychwycić i do każdego podchodzić indywidualnie.
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
każdy z tych elementów jest równie ważny siła szybkość, wytrzymałość, gipkość, skoczność, koordynacja to równie ważne jak znajomość technik.
Ważne jest aby zrównoważyć trening siłowy i trening techniczny. Z drugiej strony każdy człowiek ma inne predyspozycje i dobry trener te różnice powinien wychwycić i do każdego podchodzić indywidualnie.[/quote]

Sądze że dalej mi nie odpowiedzialaś na pytanie, tylko zacytowałaś syllabus
- jak powinno być doskonalenie walki poprzez poznawanie nowych i doskonalenie technik czy najpierw technii, renroku /chyba tak się pisze/, kata a następnie kumite.
a gdzie są ci dobrzy trenerzy raczej przy grupie ciężko zastosować indywidualne kryteria dla ćwiczących?
  • 0

budo_shu lien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008

Sądze że dalej mi nie odpowiedzialaś na pytanie, tylko zacytowałaś syllabus
- jak powinno być doskonalenie walki poprzez poznawanie nowych i doskonalenie technik czy najpierw technii, renroku /chyba tak się pisze/, kata a następnie kumite.
a gdzie są ci dobrzy trenerzy raczej przy grupie ciężko zastosować indywidualne kryteria dla ćwiczących?


Nie cytowałam sylabusa chociaż to wszystko w nim jest zapisane i tu masz rację. Wiesz ja nie widzę zbytniej różnicy między tym o co mnie pytasz. Dlatego nie wiem, czy dobrze Twoje pytanie rozumiem, ale mimo to spróbuję odpowiedzieć. W moim przypadku było tak, najpierw nauka technik i ch doskonalenie (tu także renroku), równoczesna nauka kata i ciężka praca nad szczegółami, potem clicker, a dopiero potem kumite. A indywidualne podejście to dla mnie wychwycenie predyspozycji danej osoby i nie stosowanie jednakowych metod treningowych dla wszystkich w grupie. Jeden ma predyspozycje do tego żeby w walce wykorzystywać np. swoją siłę i masę, inny bardziej musi stawiać na szybkość i ruchliwość. Podchodzić indywidualnie to pracować nad doskonaleniem mocnych stron i poprawianiem tego co jest strona słabą :wink:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
[quote name="Shu Lien"][quote name="budo_Alex_66"][quote name="budo_Shu Lien"][quote name="budo_Alex_66"]Może dlatego że oczekiwałem czegoś innego technika, kata, kombinacje wszystko OK ale karate to walka nie tak?[/quote]



z tym to się nie zgodzę produktem finalnym powina być walka a poprzez rozwijanie technik powinno być podnoszenie umiejętności walki...[/quote]

A w karate pociąga mnie nie tyle to, że mogę komuś dokopać, ale to, że mam możliwość pokonywania swoich słabości, mierzenia się z moimi ograniczeniami.[/quote]

W tych dwoch (trzech) fragmetach mamy wszystko czym powinna byc sztuka walki: realne techniki i podnoszenie umiejetnosci walki (rozumianej przekrojowo/nie wedlug ciasnych zasad). W miare zdobywania nowych - praktycznych umiejetnosci odkrywa sie nowe mozliwosci jak i nowe ograniczenia i tak pojawia sie chec ich pokonywania. Efektem jest dazenie do doskonalosci i chec pracy nad soba, doskonalenie technik, rozwoj sily i dbalosc o szeroko pojete zdrowie, juz nie w imie "dokopania komus"...

W praktyce wyglada to jednak tak ze cwiczacy sa wodzeni za nos produktami walkopodobnymi i np rywalizacja sportowa w kata lub walki wedlug smiesznych zasad tak dlugo dopuki nie uwierza ze tak byc powinno. :wink: A w dawnym Kyokushin Oyama uczyl sie napieprzac.... :D
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
łał w czym problem każdy może ćwiczyć co chce jeżeli uważa ,że clikers ( czołowy produkt IFK) jest super to niech to robi , bo fajnie popatrzeć
  • 0

budo_alex_66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IFK Polish Summer Camp 2008
W moim przypadku było tak, najpierw nauka technik i ch doskonalenie (tu także renroku), równoczesna nauka kata i ciężka praca nad szczegółami, potem clicker, a dopiero potem kumite.

Masz dużo zapału i wierzysz w to co robisz GRATOLUJĘ!!! to jaki stopień masz jeśli to nie tajemnica?Jednak jest wiele prawd i interpretacji tego samego w IFK było zawsze stawiana na pierwszym miejscu wiedza, umiejętności a to w zawodach nie zawsze się sprawdzało - jest to strona z wynikami turniejów
http://www.kyokushinresults.freeserve.co.uk/
jedno na pewno jest na plus nie zamykają się w swoich wewnętrznych turniejach i nie promują sztucznie swoich gwiazdeczek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024