Skocz do zawartości


Zdjęcie

Europe Kyokushin Union


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Europe Kyokushin Union
All Japan Kyokushin Union zaczeło tworzyć struktury europejskie ,więcej informacji na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w skład organizacji wchodzą głównie te kluby które nie chciały pogodzić się ze zmianą znaków Kyokushin na Shinkokushinkai lansowaną przez Shihan Midori.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Witajcie!
Jednym z liderów w Europie jest Shihan Peter von Rotz. Znam doskonale sytuację ponieważ branch chiefem w Polsce jest mój bardzo dobry kolega. Jak zawsze poszło o kasę i stopnie a kanji i kanku kyokushin to tylko pretekst. Prawo do tych znaków wg. ostatnich wyroków sądowych ma córka Sosai Oyamy Kirstina, która pozwoliła jedynie Kancho Matsushima na ich używanie . Reszta używa znaków nielegalnie. Kancho Matsui podobno zarejestrował swoją organizację w USA bo po ostatnich wyrokach sądowych w japonii nie mgł tego zrobić. Teraz promuje ichigeki karate. Do organizacji Kirtiny Oyama chciał początkowo dołączyć Shihan Peter ale się rozmyślił. Według niego do All Japan Kyokushin Union należy największa liczba starych Mistrzów kyokushin. Tabata i Shichinoe/ przepraszam za pisownię / są liderami AJKU. W tym roku odbyły się na Okinawie 1 M.Ś. tej organizacji. W Europie ciężko było im się dogadać aby stworzyć organizację, bo AJKO skupia kluby a nie organizacje krajowe. W Polsce /jak każda nowa organizacja / AJKO rozwija się powoli. Tyle mogę dodać od siebie. Pozdro.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Ichigeki Karate ? :wink: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu wystarczy wejść i zaraz widać że cały czas styl jest określany Kyokushin .Kancho Matsui nie ma najmiejszego zamiaru zmieniać nazwy stylu i nigdy tego nie robił.Ichigeki to nazwa akademi Sportów walki nie tylko Kyokushin także Thai Boxingu .Znaków pozbyło się WKO Shinkyokushinkai i to daje do myślenia. A Kuristina? przecież ją trening Kyokushin nie bardzo interesował . Żadna z organizacji liczących się nie zamierza jej dopuścić do władzy i to chyba dobrze bo zwyczajnie na to nie zapracowała. Mogła pracować na swoją pozycje tak jak Hidenori Ashihara z Ashihara Karate czy Akira Nakamura z Seido to by zdobyła szacunek starych mistrzów. Stego co wiadomo znaków Kyokushin może używać każdy Branchieff. Przed Sądem Kuristina jak dotychczas nic nie wygrała ma za słabą pozycje i finanse żeby coś wywalczyć.Nie zgodze się też że Kyokushin Union to organizacja tylko dla kasy.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Ichigeki to również międzystylowe gale sportów walki.Pojedynki są toczone na zasadach Knockdown, MMA, K-1. Jest to próba stworzenia nowej organizacji pojedynków między- stylowych na wzór Pride, K-1.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Nie wyraziłem się precyzyjnie. Nie mam na myśli, że AJKU to organizacja dla kasy. Chodzi mi o to, że zawsze gdy ktoś odchodzi przesłanki są proste, kasa, wyższy stopień, zaszczyty i niespełnione ambicje. Tak jak zwykle w życiu to bywa. Oczywiście każda organizacja dorabia sobie ideologię aby wytłumaczyć swoje odejście z poprzedniej... :) Odnośnie branch chiefów, to masz rację - dozywotnio mogą oni używać znaków kanku i kanji.
Ale apropos ichigeki to czas okaże. Ja usłyszałem o planowanej zmianie znaków i nazwy stylu z 2 niezależnych źródeł, w tym jednego w Polsce...Kancho Matsui liczy się z tym, że wielu odejdzie, bo są przywiązani do starych symboli...Ja też byłem i ciężko mi było założyć gi z kanji shinkyokushin. Napatrzyłem się jednak na różne słabe organizacje używające starych znaków typu IKO nr 1222 :) i myślę, że ludzie noszący znaki shin prezentują wysoki poziom karate...
Ichigeki to w tej chwili firma, robi wspomniane gale, sprzęt treningowy, ubrania itd. Wielu zazdrości panu Moon / prawdziwe koreańskie nazwisko Kancho Matsui / jego zdolności biznesowych...Zapytajcie Shihan Bogusława, który odbierał w Gdańsku podczas ME paszport Pana Moon. Nie jest to atak ...tylko fakty.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
FAKTY SA TEZ TAKIE ,ŻE MIDORI PODCZAS PROCESU Z MATSUI POSZEDŁ NA UGODĘ W WYNIKU ,KTÓREJ OTRZYMAŁ DUŻĄ KASĘ ZA ZREZYGNOWANIE ZE ZNAKÓW -WIĘC WSZYTKO KRĘCI SIĘ WOKÓŁ KASY.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Shinkyokushin / IKO 2 kiedyś / po kilku latach bezsensownych sporów sądowych/ przegranych i wygranych / zdecydowało się na zmianę znaków...Kan zrobiło to samo, tylko Royama nie czekał tak długo jak Midori. Nie wiem jak często jesteście na europejskich zawodach innych organizacji kyokushin. Ja bywam i widzę, że często jest to kaszana do kwadratu...A co do ichigeki, sam dopinguję startujących w K1 :D
Pozdrowionka
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
MTklub masz pewnie rację, Kirstina Oyama też wg. von Rotza dostała kasę za możliość ich używania przez Matsui. Tam na górze lepiej się ze sobą dogadują niż my na tym forum :)
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Fakty są takie że to WKO Shinkyokushinkai zmieniło znaki a pozostałe orgnizacje ich użyają , co do Kyokushin-kan oni cały czas używają nazwy Kyokushin i podkreślają tradycje Mas Oyamy w odróznieniu z całym szacunkiem od WKO Shinkyokushinkai które odpływa od filozofii Mas Oyamy. WKO Shinkyokushinkai traci swoje kluby na rzecz All Japan Kyokushin Union to jest fakt a po utworzeniu Europe Kyokushin Union odpływ będzie pewnie większy.Jeśli jest prawda że Kancho Midori dał się przekupić Kancho Matsui to tego napewno nie zapomną mu starzy misrzowie.... :idea: Napisałeś że można było wstąpić do mało znaczących IKO , czy ja wiem? IKO Matsushima w niektórych krajach ma więcej dojo niż WKO LUB IKO Matsui np.Australia. Krzysztof Brzozowski odszedł z WKO Shinkyokushinkai do Kyokushin Union ponieważ nie zgadzał sie na porzucenie starych znaków i odpływ od filozofi Mas Oyamy :wink: W Europie po odejściu z WKO Shihan Petera van Rotzh filarem jest Howard Collins a on napewno na zmiane znaków się nie zgodzi, całkiem możliwe że zawita do Kyokushin Union ,jest tam wiele jego dobrych przyjaciół.
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Dodam jeszcze że Kancho Midori zmienił znaki bez zgody europejskich Brancheff,np.Howarda Collinsa, federacji litewskiej,szweckiej,angielskiej oraz wielu innych. Pozdrawiam
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
a ja dodam,że gdy był Royama w Polsce ponoć zażyczył sobie spotkania przy kawie ze wszystkimi uczestniakmi obozu i zaproponował debatę na temat kyokushin. Kązdy mógł z nim porozmawiać jak róny z róznym i zadać każde pytanie na które była zawsze odpowiedz. Ktoś zapytał o znaki więć Royama powiedział ,że znaki nalezyały do fundacji Oyamy , która teraz to On i kancho Hrosige wskrzeslili po latach zapomnienia i wygasnięciu statusu po przerobienia KK na biznes przez IKO 1 narazie fundacja odzyskała w sądzie znak kanku ale nadal będzie promowac nowe znaki ponieważ chce sie odróżnic od tego grochu z kapusta jaki powstał . Zaznaczył ,że to nie znaku kształtuja karate tylko dobra metodyka treningowa i ich mistrzowie . Może cos przekłamałem ale to słyszałem od klegi , który tam był .
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Europa Shin używa 2 znaków jednocześnie, w Japonii na MŚ już tylko kanji shin i kokoro. To przez to, że branch póki zyją mogą używać starych znaków, do których prawo dał im Sosai
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Panowie :)

Trochę nieścisłości jest w Waszych wypowiedziach :)

Kyokushin Rengokai zaczęło tworzyć struktury w Europie znacznie wcześniej niż powstała formalnie ich organizacja europejska.

Przede wszystkim trzeba zacząć od charakteru samej organizacji japońskiej - nie jest to organizacja w formie takiej jak, którekolwiek IKO. Kyokushin Rengokai to luźne stowarzyszenie niezależnych od siebie organizacji, dojo czy poszczególnych shihan, sensei, którzy razem postanowili się "zorganizować bez zobowiązań". nie wiem czy uda/udało mi się ukazać charakter tej organizacji.

Jak wiadomo Rengokai posiada dwa rodzaje członkostwa - pełne i stowarzyszeniowe. Ponadto organizacja ta skupia pojedyńcze dojo a nie organizacje członkowskie (nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie posiadają instytucji branch chief i country rep).

Tylko w Europie powstała formalna organizacja skupiająca członków Kyokushin Rengokai, jednak nie wiadomo kto jej formalnie przewodniczy. Z faktu, że stronę założyli i zorganizowali pierwsze spotkanie Holendrzy, można domniemywać, że szefuje jej sensei Frank, chociaż mogę się mylić :]

Kolejną kwestią są osoby, bo nie państwa, które do niej wstąpiły. Właściwie to przy każdym z osobna można coś napisać, ale za ługo by to trwało, więc wspomnę tylko o kilku ciekawych postaciach:

- Koen De Backker (Belgia) w 1997 roku razem z shihan Marc Van Walleghem tworzył IKO 3 w Belgii, a od 2000 roku w szeregach AJKU.

- Pedro Beltran (Hiszpania) w 2003 roku został wyrzucony z IKO 3 za to , że dołączył do AJKU jako członek stowarzyszony. Kwestią dyskusyjną był też jego 6 dan. W 2005 roku na zawodach w Holandii miałem okazję z spotkać shihan Beltran i porozmawiać z nim trochę o tym co sie stało i o jego stosunku do Japończyków :-) nadal dostaje od niego zaproszenia na ichniejsze imprezy:), są otwarte więc mogę podać namiary dla chętnych.

- Frank Liew-On (Holandia) do 2006 roku w szeregach IKO2; wiem, że był proces między sensei Frankiem a IKO 2 w Holandii, tylko nie pamiętam dokładnie o co poszło i kto przegrał. (wyrok był opublikowany na stronie sensei Franka po angielsku, jak znajdę to wrzucę)

- Peter von Rotz (Szwajcaria) od 2006 roku w Kyokushin Rengokai; człowiek o bardzo dużej wiedzy. Kilka razy prowadził obozy na zaproszenie sensei Baranowskiego. Mieliśmy razem z shindojo okazję do wymiany poglądów z shihan i ciekawych rozmów na temat historii i technik Kyokushin. W trakcie jednej z rozmów shihan stwierdził wprost, że nie lubi Japończyków; ma odmienne zdanie na wiele tematów i generalnie z tego powodu powstały animozje miedzy nim a szefami IKO 2. Kilka faktów z rozmów z shihan pominę :)

- Robert Wiklund (Szwecja) niegdyś w organizacji Matsuiego.

- Heribert Koller (Austria) cały czas w IKO 1 i jednocześnie w Rengkai, a przecież IKO 1 nie dopuszcza członkostwa w innej organizacji...

- Stanislav Shmat (Ukraina) wcześniej w Kyokushin Kan. Razem z kilkoma innymi branch chief odłączył się od Royamy po Mistrzostwach Europy w Kijowie. Razem z nim i z Nikolai Zyhlin odeszło około połowy klubów Kyokushin Kan na Ukrainie. Zhilin odszedł do IKO 3. Karatecy ci nie cieszą sie dobrą opinią jako karateka na Ukrainie szybko awansowali i złapali szybko wysokie stopnie, tak jak szef K-kan na Ukrainie.

Tak więc jak widać organizacja ta zrzesza ludzi z różnych organizacji , a w najmniejszym stopniu z IKO 2 :) Z IKO 2 ludzie nie odchodzą , nie mają powodów. Tendencja jest wręcz odwrotna - w 2006 roku Norwegia dołączyła do WKO a w tym roku powołany został kolejny branch chief. W tym roku dołączył tez kolejny klub do naszej krajowej organizacji :)

Jeżeli chodzi o znaki to fakty są takie, że kanji Shinkyokushinkai obowiązuje tylko i wyłącznie w Japonii. W pozostałych państwach jest dowolność - nowe, stare, lub i jedne i drugie. MOżna sie o tym przekonać oglądając jakiekolwiek zawody/seminaria z Europy. Proszę więc nie rozpowszechniać nieprawdziwych informacji. A dodam, że w okresie gdy shihan von Rotz był szefem EKO 2 to właśnie On zarejestrował stare kanji i kanku właśnie na rzecz IKO 2 w Europie. Poza tym WKO nie narzuca nikomu znaków czy nazwy -> pasy mogą być ze starymi haftami - a tego z pewnością nie ma w Kyokushin kan.

Nie prawdą jest też , że WKO odeszło od filozofii Mas Oyamy a tym bardziej, że traci kluby w Europie :) Inhetos skąd takie rewelacje bierzesz? EKO 2 ma ponad 30 państw członkowskich i cały czas sie rozwija :) w zeszłym roku np w Belgii doszło dojo sensei Koena Spitaelsa 4 dan z IFK, a w tym roku w Danii nowe dojo sensei Allana Christiansena 4 dan; Poczytajcie co mówi shihan Midori w materiałach IKO2: WKO promuje Kyokushin Karate Mas Oyamy!

O tym, że Midori płaci Matsuiemu to już wiele zostało powiedziane i napisane, szkoda tylko, że nikt nie da na to jakichkolwiek wiarygodnych dowodów :) tylko przytacza plotki :) Faktem jest, że została zawarta ugoda sądowa między Midorim i Matsuim i tylko tyle!! nikt nikomu nie płaci za używanie znaków, a tym bardziej za kanji Shinkyokushinkai. Midori, a przede wszystkim Sanpei, nigdy by na coś takiego nie poszedł.

W Europie po odejściu z WKO Shihan Petera van Rotzh filarem jest Howard Collins a on napewno na zmiane znaków się nie zgodzi, całkiem możliwe że zawita do Kyokushin Union ,jest tam wiele jego dobrych przyjaciół.


Nie zawita :) Panowie nie darzą sie sympatią :) to są dwie osobowości i każdy ma z nich swoją wizję Kyokushin :) zresztą shihan von Rotz, kiedy jeszcze miał dołączyć do Kuristiny, powiedział, że nie wpuści do organizacji nikogo z Danii i Szwecji (nie pytajcie dlaczego :) )

Dodam jeszcze że Kancho Midori zmienił znaki bez zgody europejskich Brancheff,np.Howarda Collinsa, federacji litewskiej,szweckiej,angielskiej oraz wielu innych.


Midori nie musiał nikogo pytać, bo sprawa sądowa była nie między Litwą czy Niemcami, tylko był to spór wewnątrzjapoński :) a obcokrajowcom nic do tego. Zresztą Litwa ma stare znaki, Szwecja tak samo. Pozostałe państwa mają i stare i nowe.

Inhetos proszę Cię abyś następnym razem zweryfikował swoje informacje :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
MTklub znaki nie należały do Fudacji tylko do organizacji IKO Kyokushinkaikan. A to co stworzył shihan Royama ,tą Fundacje, to niestety, ale nie ta sama fundacja co istniała za życia Sosai Oyamy. Może shihan powiedział Wam to co chcieliście usłyszeć. Zresztą informacje o prawie do kanku i znaków już nie są aktualne :)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
doskonale widziałem co pisze na certyfikacie na 1 dan ,ktory dostał mój sensei tam pisze ,że nadaje to własnie ta fundacja,a kiedy zdał na 2 dan i dostał juz od matsui ten napis zniknął z certyfikatu i jest tylko podpis matsui.Ja tylko stwierdzam fakty poparte wypowiedzą autorytetu bo jestem taki sobie niedowiarek
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
maniak wczytałem sie tez troche w strony kyokushin i uważam,że sam przekłamujesz podając fałszywe informacje lub ktos Cię wprowadza w błąd. Nikt w kan nie nakłania do noszenia nowych znaków sam widze jak ludzie na zdjęciach podczas obozu z Japończykami maja stare lub nowe znaki shihan sam mówił,że to sprawa indywidualnego wyboru co chcesz nosić. Po drugie Fundacja Kan tez ma charakter lużny i dobrowolny skupiając indywulanych mistrzów lub dojo patrz na stronie światowej.

Ale chyba piszemy nie na temat :)

JA WIEM SWOJE OSILE W POLSKIM KYOKUSHIN ŚWIADCZY POZYCJA MISTRZA ,A NIE TO JAKA JEST W EUROPIE CZY JAPONII, PRZYKŁADÓW CHYBA NIE TRZEBA PODAWAĆ. :wink:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
MTklub to, ze na certyfikacie był napis będący nazwą fundacji to o niczym nie świadczy, a tym bardziej o tym, że to właśnie fundacja była właścicielem znaków. Nie ma w tym logiki :) Wiesz niektórzy mają na certyfikacie podpis Sosai Oyamy (odbity mechanicznie) i to wcale nie znaczy, że certyfikat podpisal sam Sosai :) mimo, że minęło już tyle lat od jego śmierci.

Fundacja przecież była powołana do innych celów i służyła do czegoś innego niż IKO. Poza tym do jakiej struktury wstępował Twój sensei i Ty? Do Fundacji czy do IKO? Fundacja to nie IKO i odwrotnie. Fundacja była podmiotem o zupełnie innym statusie prawnym niż IKO, które było przedsiębiorstwem. Weź pod uwage także to, że fundacja powstała później niż IKO czyli "nazwa i znaki". Poza nie ma informacji aby Sosai przekazał własność znaków i nazwy i wszystkiego co sie z tym wiąże Fundacji. Ja o tym nie wiem, byc może ktoś ma inne, wiarygodne, informacje.

MTklub obawiam się, ze nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem :) więc proszę zrób to jeszcze raz, ale tym razem dokładnie, bo nigdzie nie napisałem, że kan kogoś do czegoś nakłania czy zmusza:) stwierdziłem jedynie, że Shinkyokushinkai daje możliwość wyboru pasów ze starymi haftem, natomiast Kyokushin kan produkuje pasy wyłącznie z nowym znakiem. I to miałem na myśli, a to , że ktoś nosi gi z nowym czy starym znakiem to w obu organizacjach zależy od wyboru każdego karateka :) Osu!

Patrzyłem na Waszą stronę światową i tak się zastanawiam co tam robi Robert Wacha z Austrii. Z jego strony ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) wynika, że nadal jest w IKO 3...ale może to jakiś mały błąd webmastera K-kan.

JA WIEM SWOJE OSILE W POLSKIM KYOKUSHIN ŚWIADCZY POZYCJA MISTRZA ,A NIE TO JAKA JEST W EUROPIE CZY JAPONII, PRZYKŁADÓW CHYBA NIE TRZEBA PODAWAĆ. Wink


No stary :) po tej wypowiedzi wydaje mi się, że nie miałeś okazji być na obozach czy turniejach poza Polską i nie wiesz jak dużo można zyskać :) . Moim zdaniem jesteś w błędzie - to jaka jest organizacja w Europie daje o wiele większe możliwości rozwoju trenujących. Sam Mistrz nic nie zrobi, albo niewiele jeżeli nie ma skąd czerpać, czego zaoferować i rozwijać swoich karateka. Pamiętaj, że aby się rozwijać trzeba sie konfrontować, weryfikować swoje umiejętności. A we własnym kręgu trudno o obiektywną ocenę umiejętności i dokonanego postępu (bądź jego braku).

Silna organizacja w Europie czy Japonii to jednak gwarancja stałego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. A pozycja mistrza w Polsce... no cóż każdy BC jest nr 1 :) :)
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Idealizm jest pochwaly godny, naiwnosc niestety nie! Inhetos sorry, mysle ze mylisz te dwa pojecia. Mysle ze wielu karatekow myli bonzow karate z buddyjskimi mnichami, to jakas paranoja. Moim zdaniem to wielki plus odciac sie od starego koryta (i kanji) i rozwijac wlasna wizje. Niestety zaden z japonskich dygnitarzy (po smierci Sosai) nie zrobil tego dobrowolnie. Wszyscy chcieli kawalek starego tortu. Zreszta o czym ta dyskusja? Maniak napisal waraznie (czy moze Shindojo, sorry myle was czasami) IKO to byla firma!
Firma to inaczej biznes i o biznes tu przede wszystkim chodzi, kazdy z dygnitarzy byl uczniem Oyamy wiec teoretycznie kazdy moze sie poczuwac do tego ze kultywuje filozofie Sosai. Jak wskazuja fakty nikt nie zostal wybrany nastepca, a przeciez Sosai nie umarl w wypadku samochodowym. Prawo do biznesu ma corka i pewnie robi z tego uzytek, natomiast prawo do sposcizny, powiedzmy, duchowej ma cala ludzkosc bo to wlasnie jako przeslanie dla calego swiata lansowal Mas Oyama swoje Kyokushinkai. W tym sensie najlepiej by bylo gdyby zaden z dygnitarzy tej nazwy nie uzywal ale do tego nie sa zdolni :wink: nie wierze tez w szczerosc intencji przywodcow nowo powstalego tworu! Serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
Man nie wiem co myślisz i co masz na mysli ale ja wiem ,że twórca znaków stary mistrz od kaligrafi znaki przekazał fundacji gdyz to ona zajmowała sie KK ,a IKO zarabianiem kasy i otym juz dawno było wiadomo zreszta sam Oyama tego nie ukrywał i to dlatego była walka o IKO bo to kasa ,a zapomniano o fundacji oyamy.
Jeżeli ktoś zgłosił się do KAN to go umieścili na stronie :) sam dobrze wiesz ,że IKO 3 to ............... i nawet w Polsce już tego ciała nie ma.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Europe Kyokushin Union
MT klub...Kan startował w naszym Matsushima cup. Skoro IKO 3 ma tak słaby poziom czemu przywieźliście tylko 1 medal?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024