Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
Robert i co tu przytaczasz, mam sie z tego cieszyć, stwierdzić jak przedmówca ze mamy brać świat takim jest bo jest super., czy może mam płakać..bo nie wiem
wkleiłeś coś,co potwierdza moje zdanie (i mnie przeraża) ze patologia zatacza coraz większe kręgi..i własnie moją filozofią jest żeby cos z tym zrobić a nie akceptować to bezkrytycznie

termin: mięso treningowe, czy mięso zawodnicze, znalazł by tu zastosowanie ale z ideą sportu to jest nie do pogodzenia
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

Co do dyscyplin to fakt ze wiele jest zżarte przez doping. Ale moim zadaniem należy wyraźnie odróżnić doping zdrowy od dopingu niszczącego organizm (zbyt daleko ingerującemu w jego strukturę). Szachista moim zdaniem może wypić kawę, zapalić papierosa, czy nawet trawę dla relaksu, mieści się to w marginesie dozwolonego oddziaływania. Ale jakby miał ładować heroinę w żyłę czy koksy to zmienia postać rzeczy.


A co np z dopingiem w formie transfuzji krwi? Ułatwia regenerację, jest owocny i teoretycznie nie tak szkodliwy jak "tradycyjny" koks. Ale w końcu to ułatwiacz, z racji wysokich kosztów nie wszyscy sportowcy mogą sobie na to pozwolić. Wiec jak? To jest dozwolone bo nieszkodliwe, ale strzał w tyłek już jest zły?

Dobry lekarz zawodowego sportowca przypisuje w ten sposób dawki dopingu by jak najmniej szkodzić zdrowiu - konsensus między zdrowiem, a skutecznością. Co innego Mietek z naprzeciwka który strzałuje się mega-dawkami chociaż świetne rezultaty miałby przy 2-3 razy mniejszych.

A co kulturystyki co ma to wspólnego z dresami, czego ja nie odróżniam? Sorry ale przeciętny dres wygląda znacznie lepiej pod względem estetycznym od przeciętnego kulturysty.
Dla mnie to nie jest sport bo nie mieści się w definicji sportu, sport wiąże się z ruchem oddziaływaniem na coś poza sobą , działanie na własne ciało dla samego wyglądu (zmutowanego) to jest patologia. Wybory miss tez zaliczysz do sportu? Nie widzę tiu żadnej różnicy, poza estetyczna oczywiście..


To ty chyba nigdy kulturystów nie widziałeś. Kulturystyka czy fitness to przede wszystkim aktywność fizyczna, sposób życia- a to jest właśnie sport.

Wybory miss? Kolejna różnica- między laską, której robota polega na wyginaniu się na wybiegu, a kulturystą który wylewa wiadra potu na treningu. Jego reżimowi dietetycznemu nie sprostowało by wielu innych sportowców. Tak- to jest sport.

nie, dziękuje i oby jak najmniej ludzi z taka filozofią


Wyrwałeś zdanie z kontekstu oraz nie cytowałeś go jako całości. Miałem na myśli to, że zamiast biadolić nad całym złem powodowanym przez koks (który nie zostanie wycofany z użytku przez sportowców) lepiej pogodzić się z jego istnieniem i znaleźć sposób by ów szkody były jak najmniejsze. Metod jest dużo.

PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
1. Transwuzja krwi- można oddawać krew regularnie, po jakimś czasie zrobić przerwę wtedy będzie doping- taki należy popierać, bo jest pożyteczny dla innych
2. Co do miss i kulturysty, chłopie nie zdajesz sobie sprawę ile godzin one chodzą żeby się chodzić nauczyć i jak wygląda ich dieta, nadal nie widze żadnej różnicy poza nimi a kulturysta poza estetyczna (na korzyść miss oczywiście ) sportu tu nie ma
3. Nie zamierzam dopuścić do akceptacji koksu i pogodzić się z jego istnieniem w sporcie.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

1. Transwuzja krwi- można oddawać krew regularnie, po jakimś czasie zrobić przerwę wtedy będzie doping- taki należy popierać, bo jest pożyteczny dla innych


Sory, ale to już jest bełkot. Czy ty w ogóle wiesz o czym mowa? Mowa o autotranfuzji, czyli transfuzji autologicznej.

Nie wykorzystany preparat autologiczny nie może być użyty do przetaczania innemu biorcy ani do fabrycznego frakcjonowania (patrz: preparaty krwi). Jest niszczony zgodnie z zasadami dotyczącymi krwi homologicznej.


  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

Mowicie: doping amatorom - NIE, a zawodowcom - TAK. A co powiecie o strongmanie Jesse Marunde, ktory podczas codziennego treningu kopnal w kalendarz? Kwestia zlego dobrania koksow? Bo ja przypuszczam, ze jego serce juz nie pociagnelo takiego wysilku.

A podali gdzieś, że przyczyną zawału było branie koksów? Równie dobrze można się przejebać na pobudzaczach albo mocnych termogenikach branych w dużej dawce przed bardzo intensywnym treningiem.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

1. Transwuzja krwi- można oddawać krew regularnie, po jakimś czasie zrobić przerwę wtedy będzie doping- taki należy popierać, bo jest pożyteczny dla innych


Kolega wyżej wytłumaczył. Może sam nie do końca jasno się wyraziłem o co mi chodzi, sorry.

2. Co do miss i kulturysty, chłopie nie zdajesz sobie sprawę ile godzin one chodzą żeby się chodzić nauczyć i jak wygląda ich dieta, nadal nie widze żadnej różnicy poza nimi a kulturysta poza estetyczna (na korzyść miss oczywiście ) sportu tu nie ma


Masz rację, nie mam pojęcia o Miss więc nie biorę sie za klasyfikowanie tego jako sport czy nie-sport. Estetyka? Kwestia gustu. W wypadku pań ja oczywiście wole misski niż kulturystki :wink:

Ale skoro ty nie masz wystarczającej wiedzy na temat kulturystyki (bo mniemam, że nie masz) to rozsądniej byłoby nie wygłaszać teorii, że to nie jest sport.

PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

Sory, ale to już jest bełkot. Czy ty w ogóle wiesz o czym mowa? Mowa o autotranfuzji, czyli transfuzji autologicznej.


wiem o co pytał, tego nie popieram, przytaczam przykład czym można to zastąpić z pożytkiem dla innych

co do tego czy kulturystyka jest sportem nie muszę się znać na kulturystyce. po prostu nie spełnia definicji sportu jako rywalizacji w zakresie jakiś reguł ale rywalizacji w której nie wygląd ale sprawność decyduje o wygranej.
Nic co skierowane jest na własne ciało, będące wtedy celem a nie środkiem do osiągnięcia innego celu nie jest sportem.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

co do tego czy kulturystyka jest sportem nie muszę się znać na kulturystyce. po prostu nie spełnia definicji sportu jako rywalizacji w zakresie jakiś reguł ale rywalizacji w której nie wygląd ale sprawność decyduje o wygranej.
Nic co skierowane jest na własne ciało, będące wtedy celem a nie środkiem do osiągnięcia innego celu nie jest sportem.

Sport to nie tylko współzawodnictwo, ale też forma aktywności fizycznej podejmowana dla przyjemności. Nie ma nic lepszego dla zdrowia niż podnoszenie ciężarów. :wink: Swoją drogą, to gdzie lekarz poleca udać się w przypadu niedowagi lub nadwagi? Jeżeli nie trenujesz jak oszołom, to nie będziesz narzekał na bóle pleców czy inne, dopadające osoy prowadzące siedzący tryb życia. Siłownia, podobnie jak każdy inny sport to zdrowie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
sally to nie ty przypadkiem napierdzielasz się po nogach wałkiem do ciasta coby się "utwardzić" ? :lol:

I ty chcesz tu szerzyć zdrowe podejście do sportu ?

Weź już się nie ośmieszaj. :roll:

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
panowie. wy klocicie sie z sally :roll:

nie widzialem tez by ktos wspomnial, ze sterydy to... lekarstwo, w odpowiednich dawkach.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
panowie, jestem pod wielkim wrazeniem waszej cierpliwosci w tlumaczeniu, naprawde, gratuluje :) .
Szkoda tylko ze przypomina to troche wbijanie gwozdzia w tytanowa plyte ;)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
btw: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

nie widzialem tez by ktos wspomnial, ze sterydy to... lekarstwo, w odpowiednich dawkach.


Ba, jestem z nimi na Ty. Metypred parę razy wyciągnął mnie z paskudnych stanów zapalnych ( reumatyzm)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

btw: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Zdumiewające

Wcześniejsze badania wykazały, że aż 65 proc. przedstawicieli ze wschodniej Azji nie posiada tego genu. Dla porównania - nie posiada go około 10 proc. osób, które naukowcy z Karolinska University określili jako grupa szwedzko-kaukaska.


Ale za to my możemy więcej wypić a azjaci mają gorzej z syntezą dehydrogenazy alkoholowej.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

sally to nie ty przypadkiem napierdzielasz się po nogach wałkiem do ciasta coby się "utwardzić" ? :lol:

I ty chcesz tu szerzyć zdrowe podejście do sportu ?

Weź już się nie ośmieszaj. :roll:

Gubrin

Poległem :lol: :lol: :lol:

Aż to sobie wstukam do sygnatury. :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
odnośnie linka to co by nie było, że to gadka szmatka to tutaj są wyniki tego badania zgodnie z ostatnim zdaniem news'a:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow

sally to nie ty przypadkiem napierdzielasz się po nogach wałkiem do ciasta coby się "utwardzić" ? :lol:

I ty chcesz tu szerzyć zdrowe podejście do sportu ?

Weź już się nie ośmieszaj. :roll:

Gubrin

ja nie jestem idiotą w przeciwieństwie do pakerów wiem co robie i po co . sterydy to gówno i kazdy kto je bierze (oczywiście nie jako leki bo to nie o tym dyskusja) szkodzi nie tylko sam sobie ale idei sportu bo oszukuje i w ten sposób ją niszczy.

weź chłopie żałosny jesteś, czyżby następny z małym móżdżkiem ? :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
Sally byc moze wiesz co robisz. Nikt nie mowi ze nie. Sterydy z piwnicy od ruskich to gowno zgadza sie. Ale jesli chodzi o Twoje wypowiedzi o sporcie zawodowym no to sorry ale duby smalone bredzisz. Poczytaj ze zrozumieniem co zostalo powyzej napisane... bo czasami mysle ze Ty klepiesz posty nie czytajac tematu ;) jak juz raz napisalem no offence from Itosu 8)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
Ja już sobie darowałem tłumaczenie :wink:

Ale wracając do głównego pytania w temacie - ja nie znam "śmiesznych" historyjek o kokserach :wink:

Jednakże znam chłopaka w wieku 19 lat (wielki jak stodoła), który ma za sobą już 3 stany przedzawałowe... Totalny przykład głupoty - u niego przygoda ze sterydami zaczęła się wraz z pierwszą wizytą na siłowni i trwała ładnych parę lat... Taka przestroga dla żółtodziobów

PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Spustoszenia w organizmie w wyniku zazywania anabolikow
itosu ja teoretycznie nie mam nic przeciwko dorosłemu człowiekowi który robi co chce z własnym ciałem a oszukuje żeby więcej zarobić. Ale tu problem polega na czymś innym, to nie jest takie proste, chodzi o rozdział pomiędzy sportem zawodowym a amatorskim. Nie da się w jednym dopuścić a zabronić w drugim, bo każdy nawet początkujący będzie się wzorował na tym co robią zawodowcy, bo sam po to ćwiczy żeby właśnie nim być. Logiczne no nie?
mało tego ten rozdział wogóle w praktyce nie istnieje a mnie skręca jak na kursie instruktorskim, doświadczony trener tłumaczy powołując się na AWF oskie publikacje opinie o tym że sterydy sa okay, a on sam tak umiejętnie faszeruje zawodników że żadna komisja tego nie wykryje. nienawidzę, hipokryzji, oszustwa a walkę z tym pod każdą postacią uważam za konieczną jeżeli chcemy ratować sam sport i zawodników, ich zdrowie a nie sprowadzać ich do mięsa na którym można coś zarobić ale trzeba wyeksploatować na maks zanim się zepsuje. Bo to właśnie taka filozofia kryje się za tym miłosiernym poparciem dla koksów w zawodowstwie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024