Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ a trening na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaassz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

BJJ a trening na mase
Witam, chce nabrać masy miesniowej i trenuje tez BJJ, i czytałem na forach ze przy czestych treningach sportow walki abrdzo treudno zbudowac mase i pozniej ja utrzymac, czy to prawda ? i jak trenowac zeby w maire szybko zbudowac mase miesniowa i ja utrzymac? jakas specjalan deita i odzywki czy jak ?
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Chcesz zbudować masę mięśniową tylko trenująć BJJ? Czy dorzucasz siłkę?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Daj sobie spokoj z masa. W sportach walki nikt nie buduje masy. I nikt nie jest tak glupi, zeby pchac sie o dwie, czy trzy wagi wyzej niz wynika to z jego natury, bo to rodzaj sportowego samobojstwa.
Popatrz chocby na Jacare - ma 185 cm wzrostu i nieco powyzej 83 kg - wg ludzi "robiacych" mase jest chudy! Ale zapewniam Cie, ze rozerwalby kazdego kolesia z masa. W boksie zawodowym 79.150 kg to waga polciezka!
Tylko dzieki latwemu dostepowi do "srodkow" pozwalajacych budowac tzw. mase w krotkim czasie, pojawilo sie tylu "ciezkich" atletow.
W kazdym sporcie walki, wiec i takze w bjj, sa elementy treningu silowego, ktore poprawia Twoja strukture miesniowa.
Pamietaj w sportach walki nie liczy sie masa, ale jak mowia zapasnicy - sila na kg masy.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Wydaje mi się, że istotny jest również Twój wiek. Jeżeli jesteś młody, trenujesz 2-3 razy w tygodniu, dobrze się odżywiasz, dużo śpisz, nie powinno być problemem dołożenie do tego wszystkiego treningu siłowego. Z własnego doświadczenia wiem, że może to przynieść naprawdę dobre efekt. Pamiętam jak zaczynając ćwiczyć bjj ważyłem 69 kg, od tego czasu przytyłem 13-15 kilo.

Pozdrawiam
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
pytanie czy chłopak mysli o tym by poprostu lepiej wygladac bo jest chudy, czy o tym by byc lepszym w bjj :) inne podejscie do treningu etc. W koncu gdy chce sie lepiej wygladac troche trening jest bardziej kulturystyczny, gdy sie chce lepiej kulac....to trzeba sie wiecej kulac i pracowac nad stricte siła..co MOZE dac mase ale NIE MUSI, wszystko zalezy od diety.
p.s
w dzisiejszych czasach, jest wiele osób ktore są otyle, jak i takich ktore niedojadaja..staraj sie jesc czysto , tj nic sztucznego , brak słodyczy duzo owoców warzyw i bedzie ok =)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Przeniosę zaraz do sportu zdrowia i odżywiania. (daję czas właścicielowi tematu aby się zorientował)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Ok. Ja moze dodam jeszcze...
Dziesiatki raz pojawia sie tutaj to samo pytanie - chce zlapac mase i cwiczyc bjj, albo boks, czy jakakolowiek sztuke walki. Oczywiscie ktos zaraz dodaje - mozesz dorzucic do tego silke i oczywiscie proponuja trening kulturystyczny. (Duza masa bowiem stala sie pewnego rodzaju antidotum na wszystkie leki i kompleksy).
Pisalem o tym nie raz - powtorze - trening kulturystyczny stoi czesto w sprzecznosci z treningiem silowym do sztuk walki. Trening silowy, kondycyjny powinien w sztukach walki prowadzic takze trener. Rozumiem, ze czesto nie ma na to czasu, wiec powinien powiedziec co robic samemu.
To, ze tam ktos "przytyl" (moj Boze przytyl! nabieranie masy miesniowej nazywa sie "przytyciem!) 13 kg nie jest odpowiedza na nic. Moze byc zwiazane z dorastaniem i naturalnym przechodzeniem do wyzszych wag. Ktos juz nie moze utrzymac rezimu swojej wagi. Oczywiscie mozna tez przytyc, ale tego nie radze nikomu.

Na poczatek jako podstawowe cwiczenie polecam drazek. "Martw sie", zeby sie ze 20 razy podciagnac, a nie nabieraniem masy.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
mozna by zrobic podwieszony temat traktujacy wlasnie o tym...jak korzystac z siłowni i swojego ciala by sprawdzac sie w swoim sporcie, tak czy siak walki.=)
  • 0

budo_lukaassz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Na siłowni i tak ćwicze 3 razy w tygodniu i 2 razy bjj, chce zbudować mase miesniową, nie chce być niewiadomo jakim koksem, chce miec łądna sylwetke z widocznym zarsyem miesni cos jak Quinton Jackson, może kaltke i brzuch lepiej zbudowana. I jak mam osiągnac ten cel i pozniej jak utrzymać taką sylwetke ?
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase

Na siłowni i tak ćwicze 3 razy w tygodniu i 2 razy bjj, chce zbudować mase miesniową, nie chce być niewiadomo jakim koksem, chce miec łądna sylwetke z widocznym zarsyem miesni cos jak Quinton Jackson, może kaltke i brzuch lepiej zbudowana. I jak mam osiągnac ten cel i pozniej jak utrzymać taką sylwetke ?

Najlepiej dietą. :wink:
  • 0

budo_lukaassz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Wiem, ale jaką ? masówka z dużym dodatekim kalorycznym zeby nie spalac na treningahc bjj tego co wypracuje na siłowni ???
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Po co ci masa, rób na siłę :wink: . Poza tym, jeśli masz często treningi BJJ, będzie ci ciężko masę zbudować.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase

Wiem, ale jaką ? masówka z dużym dodatekim kalorycznym zeby nie spalac na treningahc bjj tego co wypracuje na siłowni ???

W masóce nadmiar przyjęty nadmiarn kaloryczny to 500kcal. Sam będziesz musiał się przekonać czy te 500kcal styknie prz Twojej aktywności fizycznej. Na masówce powinieneś przytyć 1kg/tydzień. Jeżeli waga będzie stała w miejscu mimo nadwyżki kalorycznej i trzymania się wszyskich posiłków, to dokładasz 250kcal (jeżeli to nie pomoże, to dorzucasz kolejne 250kcal).
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Ja proponuje nie bawić się w szczegółowe liczenie kcal.
Znam ludzi, którym na diecie +1000kcal trudno budować masę oraz takich, którzy na małym, dodatnim bilansie rosną i to całkiem przyzwoicie. Nie ma reguł dzięki którym można obliczyć jaka dawka kalorii będzie odpowiednia dla danego człowieka bazując na samych "cyferkach".

IMO najlepiej jeść na wyczucie (bazując na wiedzy dotyczącej własnego organizmu). Każdy organizm jest inny, każdy inaczej reaguje.

Ja proponuję dobrą jakościowo diety (o produktach było już kilka tematów, wystarczy poszukać), a wielkość porcji itp. ustanawiać na podstawie własnych odczuć, obserwacji organizmu. Wszystkie liczniki kalorii, tabele traktować jedynie jako bardzo ogólną charakterystykę sposobu odżywiania.

PZDR
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Pudzian mówi, że żre co chce i ile chce*. Ponoć nawet 1kg ciastek zapitych mlekiem na kolacje jak to niedawno padło na jednym forum kulturystycznym. Więc może i w tym jest jakaś metoda. :)

Albo jak to mówił ś.p. Jessie Marunde - dużo makaronu, mleka, sera, piersi z kurczaka, itd.





*- tylko zapomniał dodać, że jako chodząca reklama Olimpa dostaje odżwyki białkowe i inne suplementy za free, więc w większości jedzie na prochu. :wink:
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Tylko mi nie do końca o to chodziło :wink:
Składniki diety proponuję "standardowe": piersi kurczaka, ryby, kasze, ryż brązowy, warzywa, owoce i tak dalej i tak dalej :wink:

Sugeruję jedynie by nie przykładać się do liczb (XXXg ryżu + YYYg piersi = ZZZkcal - ok, taki posiłek może być), a po prostu obserwować swój organizm i na tej podstawie zwiększać/zmniejszać porcje.

PZDR
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
lukaaaasz- powiem krotko nie zawracaj glowy. Ty nie chcesz byc zawodnikiem bjj, czy mma, Ty chcesz "ladnie" wygladac.
Co to za proporcje 2 treningi bjj w tygodniu i 3 silka?
Zagladaj do dzialow kulturystycznych, tam specjalisci od "tycia" powiedza Ci, co i ile zjesc, zeby byc "duzym".
1 kg tygodniowo! Moj Boze, chyba boczku moze przybyc! Zbudowanie 6-8 kg suchej masy miesniowej rocznie, to juz niezwykly wyczyn!
A "duzym" to mozna byc pod jednym warunkiem - trzeba sie duzym urodzic.
Pozdrawiam
K_P
PS. A Pudziana (osbiscie nic do niego nie mam), to nie wspominajcie w dziale sporty walki, to facet, ktory posrednio zrujnowal i zrujnuje wiele mlodego ludzkiego zdrowia, prezentujac chory wzorzec. Ale i ten wzorzec bedzie mial swoj kres. Byc moze on tez jest zreszta ofiara mody bycia "duzym".
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase

PS. A Pudziana (osbiscie nic do niego nie mam), to nie wspominajcie w dziale sporty walki, to facet, ktory posrednio zrujnowal i zrujnuje wiele mlodego ludzkiego zdrowia, prezentujac chory wzorzec. Ale i ten wzorzec bedzie mial swoj kres. Byc moze on tez jest zreszta ofiara mody bycia "duzym".

Nie chcę tutaj zaczynac jakiegoś dużego OT, ale można na to dwojako patrzeć. Równie dobrze można powiedzieć, że Pudzian zmobilizował wielu młodych, prowadzących niezdrowy tryb życia ludzi do podniesienia się z fotela i zrobienia czegoś w swoim życiu, ratując ich od otyłości i różnych chorób.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Rownie mozna powiedziec, ze podniosl z fotela mase, szczuplych, fajnych chlopakow, ktorzy by mogli byc swietnymi pilkarzami, kolarzami etc. i... zmotywowal ich do "tycia" i wygladania jak tluste monstra, tyle, ze z duzym bicepsem, o wydolnosci podobnej do tlusciochow siedzacych przed tv z wiaderkiem chipsow.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a trening na mase
Ale nie idźmy w drugą stronę.
Nie każdy kto chce "zdobyć masy" ma na celu osiągnięcie rozmiarów Pudziana. Nie każdy będzie sobie wbijaj igły. W uzyskaniu ładnej, atletycznej budowy nie ma nic złego.

Tak samo nie można zarzucać Pudzianowi, że nakłania młodzież do robienia z siebie wielkich potworów. Sport zawodowy od dawna nie ma wiele wspólnego ze zdrowiem, więc trudno oczekiwać po zawodowcu, że będzie się "zdrowo prowadził".

Jeśli małolat zapatrzony w Pudziana zaczyna szafować swoim zdrowiem to jest po prostu idiotą.


Podobnie jak nie każdy ćwiczący BJJ czy inne SW chce zostać zawodnikiem. Jedni to robię rekreacyjnie, inni pod zawody, a jeszcze inni uzupełniają tym treningi siłowe, aby nie być stereotypem wolnego kloca.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024