Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin fajna strona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
186 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin fajna strona

[A ja powiem coś innego. Ja od lat słyszałem, żeby powrót ręki na hikite wizualizować sobie jako przechwycenie i ściągnięcie przeciwnika a nie jako ushiro-hiji-ate. I w moim głębokim przekonaniu ma to większy sens. Tym bardziej, że akurat ushiro hiji ate to wychodzi jako niebezpieczna technika tylko na filmach.


TEZ RACJA! :D
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin fajna strona

Dokładnie ... zresztą kiedyś gdzieś wyczytałem, że tak naprawdę to nie nazwa decyzduje o zastosowaniu techniki, ale jej "wygląd" -> patrz co możesz z tym ruchem zrobić a nie co możesz zrobić sugerując się nazwą, przywołane age-uke jest doskonałym przykładem.

-no to już wychodzą mi 4 techniki :D .Może nowy temat? Zastosowanie age-uke :)
  • 0

budo_risk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin fajna strona

... Nie znam nikogo kto po paru latach kihonu wciąż wyobraża sobie, że przy każdej technice "an face" , coś notorycznie czai mu się za plecami ...

A może chodzi o zwykłą zasadę zachowania momentu pędu :roll: ?
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin fajna strona

... Nie znam nikogo kto po paru latach kihonu wciąż wyobraża sobie, że przy każdej technice "an face" , coś notorycznie czai mu się za plecami ...

A może chodzi o zwykłą zasadę zachowania momentu pędu :roll: ?

- od tego się ten temat zaczął. Bardziej "poetycznie" jest, że to uderzenie łokciem do tyłu... :D
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin fajna strona

... Nie znam nikogo kto po paru latach kihonu wciąż wyobraża sobie, że przy każdej technice "an face" , coś notorycznie czai mu się za plecami ...

A może chodzi o zwykłą zasadę zachowania momentu pędu :roll: ?


no i sie wlaczyla kombinatoryka plus komplikatory. :) +ciekawe co powiedzialby na to
sp. Gichin Funakoshi???
Wyobraznia to jest cos co mozna na wiele sposobow uzywac.
Wiele lat temu sie nasluchalem do bolu, ze mam chora wyobraznie. :lol:
Ale im dluzej zyje, tym bardziej dochodze do przekonania, ze to nie ja bylem chory.
  • 0

budo_spoon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin fajna strona
tym ktorzy nie znaja polecam iaina abernethy'ego - ten pan za cel zycia postawil sobie praktyczne rozpracowanie kata, czyli 'jak wykorzystac age uke do najszybszego znokautowania przeciwnika'. jeli ktos mysli ze kata to stek bredni niech wygoogluje tego pana i sie chociaz pobieznie zapozna. o ile pamietam ma 5 dan wado-ryu, chociaz sam mowi ze wado juz od dawna nie cwiczy, ze cwiczy karate ;)
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin fajna strona

tym ktorzy nie znaja polecam iaina abernethy'ego - ten pan za cel zycia postawil sobie praktyczne rozpracowanie kata, czyli 'jak wykorzystac age uke do najszybszego znokautowania przeciwnika'. jeli ktos mysli ze kata to stek bredni niech wygoogluje tego pana i sie chociaz pobieznie zapozna. o ile pamietam ma 5 dan wado-ryu, chociaz sam mowi ze wado juz od dawna nie cwiczy, ze cwiczy karate ;)

-bratnia dusza!?! 8O :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024