Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate Kyokushin po TKD ITF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_jobu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Karate Kyokushin po TKD ITF
Witam!!!

Historia przedstawia się tak: kiedy zaczynałem trening Taekwondo pierwszy trening był banalny, drugi też, ale po trzecim byłem wrakiem, ledwo chodziłem, a o podniesieniu nogi na wysokość pasa mogłem sobie pomarzyć (dotychczasowe najcięższe lekcje W-F to była rozgrzewkana TKD)


Od września chcę rozpocząć trening Karate Kyokushin.

Jakie ćwiczenia powinienem wykonywać, aby sytuacja się nie powtórzyła??

Czy 2 lata treningu TKD może mi ułatwić życie, czy tylko będzie przeszkadzać??
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin po TKD ITF
Jeśli koniecznie chcesz coś robic, to wystarczy ci na początek pobiegać troche dla kondycji, zrobic pare pompek i brzuszków zeby wzmocnić mięśnie. Ewentualnie porozciagać, o ile potrafisz (no ale po 2 latach TKD powinieneś) Na początku raczej nie będą was katowac ;)
A treningi czegokolwiek na pewno wpłyną pozytywnie.
Sam miałem okazje trenować TKD przez kilka lat (jednoczesnie trenowałem wtedy Karate) i myśle ze jeśli nauczyli cię tam kopać (a jestem pewien ze nauczyli ;) ) to bardzo ci sie to przyda. Fakt że część kopnięć różni się nieco od siebie, ale można się "przekwalifikować".
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin po TKD ITF
Przygotowanie kondycjnie w kyokushin jest duzo ćwiczen o których juz tu napisano ale dodałbym jeszcze dzampingi i chodzenie na ręcach.No i oczywiście ćwiczenia sa w kontakcie.
  • 0

budo_solofemme
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin po TKD ITF
MTklub na rękach a nie na ręcach ....
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin po TKD ITF
Tak zboczę z tematu. Ćwiczyłem wiele lat tkd, teraz z kolei chodzę od czasu do czasu do sekcji karate + ze starymi kumplami z kickboxingu robimy sobie stretching, pad work i sparringi. Na Karate wielu fajterów ogranicza się do swoich technik w zwarciu- głównie rózne rodzaje lołków, trochę frontów i ofkoz pięści. Zauważyłem, że karatecy są zupełnie zdziwieni jak np. robię lołka i zamiast wrócić nogę do pozycji kopę jeszcze bokiem w miejsce wątroby, to samo z kopnięciem piszczelą i uderzeniem w tej samej pozycji bokiem pięty w plecy, czy ramię oponenta. Mogę opowiadać tak jeszcze sporo, głównie nawiązuję do tego, że z tkd, mimo, że to mało efektywne ma można wnieść nowości, które całkowicie w walce zaskoczą rasowego karatekę, który ogranicza się tylko do technik z kyokushin.

Ogólnie muszę Ci powiedzieć, że jeśli nie miałeś kontaktu z karate, kickboxingiem, bądź tajskim pierwszy miesiąc treningów karate da Ci się we znaki w kolanach i udach... oj palą przy jakim kolwiek ruchu po takich obkopaniach ;)
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate Kyokushin po TKD ITF
... i po pierwszym miesiącu od razu będą go okładać "lołami"?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024