Skocz do zawartości


Zdjęcie

Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Otwarty Miedzynarodowy Turniej Sei-Budokai "Full Kontakt" 25.10.08

Juz teraz zapraszamy zawodnikow do wziecia udzialu w kolejnej edycji
turnieju. Zglozenia prosimy przesylac mailem na nasz adres. Dla chetnych
spoza Organizacji mozliwe jest zorganizowanie seminariow w ich macierzystych
klubach celem przyblizenia naszych przepisow sportowych i przecwiczenia
wybranych elementow technicznych. (konieczny jest uprzedni kontakt z
trenerem)Termin rejestracji zawodnikow ubiega 11.10.08. Serdecznie
zapraszamy!
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
sprytnie agitujesz :wink:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
To nie agitacja tylko dzialalnosc misyjna :D :lol:

Sam nieraz walczylem na zawodach obcych organizacji, i no coz: "wszystkie zwierzeta sa rowne, ale sa zwierzeta rowniejsze." Zeby podobnego stanu rzeczy uniknac zdecydowalismy sie na taki krok.

Jeszesmy mala organizacja i nie mozemy sobie pozwalac na bledy, mimo to mamy duzo do zaoferowania. Staramy sie tez zeby jednym ze standartow byla uczciwosc. Nawet jesli ten czy tamten z naszych zawodnikow przegra to w ostatecznym rozrachunku bedzie to dla niego lepiej niz tandetna wygrana.

Chcac zapewnic "obcym" rowne szanse trzeba dac im mozliwosc poznania przepisow, typowych technik, ewentualnych zagrozen, przedstawic jak sedziowie traktuja niektore sytuacje itd. Mozna oczywiscie napisac maila ale to troche malo.

Liczymy na wzrost popularnosci i zainteresowania nasza Sztuka Walki. Lezy nam tez na sercu dobra opinia w kregach sportow i sztuk walki. Pozdrawiam!
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
popieram masz rację i tak działaj ale szybciej przyciagniesz sprzedając dany lub je rozdając przykład znasz od konkurencyjnego kolegi IBK :(
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Spotkalem kiedys goscia z Ninjutsu ktory ma 11 dana! (to nie zart) To jest dopiero kariera :D !
A zeby tak cos na temat: przywiez kogos na zawody, niech sobie powalczy, napewno mu sie spodoba.
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Trener zrobił nam wakację juz od 31 maja. Zawsze tak mamy umowę o salę.A w jakiej organizacji zaczniemy nowy sezon tego nie wiem .
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
No to macie nad czym myslec w czasie wakacji :wink: No bo przeciez "duzo tego kwiatu na swiecie" :D :D m.in. Sei Budokai :idea: :wink:
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Witam switny pomysł z tymi mini seminariami :) moze dzieki temu wiecej osób zainteresuje sie Sei budokai Karate i moze wkoncu powstanie jakis klub na górnym sląsku :D :) :D
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
oczywiście jesli znajdą sie kluby na górnym slasku będące zainteresowane moim zdaniem bardzo wszechstronym stylem , stylem Karate :D
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Witaj Pabblo! Nie od razu Krakow zbudowali :wink: :D
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
no tak nie odrazu i zanim go zbudują :) pewnie minie sporo czasu jesli chodzi o moje miasto i okolice moge sie niestety juz tego nie doczekac
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Coz moge ci powiedziec, nasza strone odwiedza regularnie kilkadziesiat osob z samych Katowic, Rowniez w okolicznych miastach Gornego Slaska jest sporo osob ktore interesuja sie naszym stylem. Pogadaj z twoim senseiem... :wink: :D Pabblo, serdecznie pozdrawiam i mam nadzieje ze dalej cwiczysz.
  • 0

budo_pabblo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TG

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Witam super , że jest zainteresowanie osób z górnego sląska tylko żeby wkoncu coś dobrego z tego wynikło
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Jan111 napisał:
''Spotkalem kiedys goscia z Ninjutsu ktory ma 11 dana! (to nie zart) ''

Stary,jakbyś spotkał gościa z 11 danem nin-jutsu to byś nie żył,zanim byś go zobaczył :)

Darujcie off topa,ale musiałem :wink:
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Yeri
Ale on nie byl w "akcji" :wink: . Na jubileuszu pewnego klubu ju-jutsu, zostalem tam zaproszony zeby zrobic im trening i przedstawic nasz system, drugim z gosci byl ten 11sto danowy Ninja...
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Na razie mozesz wpadac od czasu do czasu do Kedzierzyna-Kozla. Mili chlopcy, cwicza tez calkiem porzadnie, na pewno sie uciesza.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
Jan111-to zaiste potężnych nasz znajomych :wink:
No a serio i abstrachując od ''działalności misyjnych''to miło,że otwieracie sie na konfrontacje sportową z innymi stylami,nieczęste to w środowisku karate.Oblukałem Waszą stronkę,ciekawe macie te przepisy,na filmikach też niezle wygląda.Ja trenuję Shidokan i często się biję w innych organizacjach wg.różnych przepisów,to może i do Was zajrze,tylko ten kask muszę obadać,bo to nowość dla mnie.
I tak drogą rewanżu-to może Wy wpadniecie do nas na Shido-ligę?Niektóre nasze formóły powinny być dla Was łatwe do zaadaptowania,skoro jesteście otwarci na różne nowości to może spróbujecie?Od razu podrzucilibyście taki kask do przymierzenia i przetestowania,bo to szczerze mówiąc niepokoi mnie najbardziej.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0

Od razu podrzucilibyście taki kask do przymierzenia i przetestowania,bo to szczerze mówiąc niepokoi mnie najbardziej.



Slusznie, do kasku trzeba sie rzeczywiscie przyzwyczaic, na poczatku troche malo w nim widac. Jest to kwestia kilku treningow, przecwiczenia z partnerem kombinacji i luznych zadaniowek na poczatek. Z drugiej strony dzieki kaskowi mozna uderzac glowa i lokciami. No i na drugi dzien mozna wyjsc do ludzi.
A co do ligi, dostawalismy zaproszenia od Angerer´a z Niemiec ale nigdy tam nie pojechalismy. Mamy troche mozliwosci startow w zagranicznych zawodach Sei Budokai i wazniejsze sa dla nas te nasze. Jesli mielibysmy mozliwosc startow w Polsce, napewno ktorys z naszych chlopcow chcialby sobie powalczyc.

PS: Przyznaje ze nie zachecam naszych cwiczacych do amatorskich-darmowych walk mma. Teoretycznie istnieje niebezpieczenstwo powaznych kontuzji. Gale mma robione sa zwykle dla zysku natomiast zawodnicy nie dostaja nic albo prawie nic... Ale jesli ktorys z zawodnikow tego chce to oczywiscie moze, w miare mozliwosci staram sie tez pomoc.
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0
No tak właśnie przypuszczałem,że do kasku trzeba przywyknąć,jak to do wszystkiego nowego.Możesz opisać jakie to wrażenie gdy ma się ten kask na głowie i dostaje uderzenie na twarz?takie silne mam na myśli,albo strzała z główki.Czuje się to na twarzy czy tylko wstrząs?
Co do startów to rozumiem,że Wasze najważniejsze,po to są,żeby najważniejsze były,tak samo jak dla mnie shidokanowe,ale jedno drugiemu nie przeszkadza.Zresztą nie tylko w shido-mma moglibyście próbować,ale np.w barre-knuckle,jest u Was sporo byłych knock-downowców,do tego klincz,rzuty i prter są u Was,to by się Wam spodobało.
A odnośnie ryzyka kontuzji w amatorskim MMA to nie masz racji,to jeden z najbezpieczniejszych rodzajów walk kontaktowych.Nie ma tych najbardziej kontuzjogennych technik z zawodowego MMA(slamów,rozbić,skrętówek,uderzeń na twarz w parterze itp.).Stoczyłem ze 20 walk w amatorskim MMA i zero kontuzji,nie przypominam sobie wogóle,żebym na amatorskim MMA poważną kontuzję widział.Dużo bardziej kontuzjogenne jest chociażby kyokushin niż amatorskie MMA.Więc możecie śmiało próbować,jeśli macie ochotę.Zwłaszcza,jeśli ktoś u Was myśli o zawodowym MMA,to trzeba się najpierw w amatorach przetrzeć,nie ma innej nopcji.
  • 0

budo_jan111
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1216 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SEI BUDOKAI POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Otwarty Turniej Sei Budokai "Full Contakt" 25.10.0

Możesz opisać jakie to wrażenie gdy ma się ten kask na głowie i dostaje uderzenie na twarz?takie silne mam na myśli,albo strzała z główki.Czuje się to na twarzy czy tylko wstrząs?


Przy zderzeniu z przodu tzn w kratke, odczuwa sie wlasciwie tylko wstrzas, sierpy odczuwa sie podobnie jak w rekawicach bokserskich, boli troche wiecej, mam na msli uderzenia w skron albo w szczeke ponizej kratki. W obydwu przypadkach zdarzaja sie k.o. wiec trzeba uwazac. :wink: Uderzenia glowa robi sie zwykle w klinczu i trudno jest rozminac duza sile, robi sie je czesto troche pchane zeby zaburzyc rownowage przeciwnika jako przygotowanie do rzutu, mozna tez uderzyc w bok glowy i takie uderzenia odczuwa sie mocniej.

Jesli chodzi o mma: walczylem troche w Niemczech wedlug normalnych przepisow tzn bez "zlagodzen" i z tad ta moja wypowiedz. (Raz nawet walczylismy w samych bandazach :wink: bo organizator zapomnial o rekawicach a wsrod zawodnikow nie bylo dwoch takich samych par - czyli takie granie w bambuko.)
Ta amatorska formula wydaje sie calkiem niezla dla mlodych zawodnikow chociaz mysle ze nasze zasady sa conajmniej rownie dobre. Oczywiscie u nas walczy sie w gi i kaskach i zwykle na macie ale poza tym wolno bardzo duzo. (czasem nawet wiecej np uderzenia glowa)
Mowiac o niebezpieczenstwach mialem na mysli np rzuty, suplesy itd zawsze moze wyjsc glupio i jakas sierotka spadnie na glowe... Oczywiscie wiem ze z reguly nic zlego sie nie dzieje, na naszych zawodach tez (Bogu dzieki) nie bylo nigdy zadnych wrednych kontuzji.
Pozdrawiam!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024