Skocz do zawartości


Zdjęcie

monohydrat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
wiem wiem, diete troszke zmieniłem, mam teraz deczko więcej białek, wszystko powinno się udać :D czy to normalne ze po kreatynie.. tak bardzo chce lać?
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

wiem wiem, diete troszke zmieniłem, mam teraz deczko więcej białek, wszystko powinno się udać :D czy to normalne ze po kreatynie.. tak bardzo chce lać?


tak, i tu jest argument, że można się odwodnić ;)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

tak, i tu jest argument, że można się odwodnić ;)


Nie do końca.
U wielu osób (dość popularne zjawisko) podczas spożywania monohydratu występuje retencja wody. Daruje sobie naukowe opisy, bo nie chcę popełnić gafy :wink: W każdym bądź razie nasze ciało magazynuje więcej wody, czego efektem może być nie przez wszystkich lubiane "spuchnięcie" itp.

Po zakończeniu cyklu i odstawieniu kreatyny nadmiar wody zostaje usunięty. Tak więc "grozi" Ci wtedy jedynie wydalanie wcześniej zmagazynowanego nadmiaru zbędnej wody, a nie szkodliwe dla organizmu odwodnienie.

PZDR
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
ale to częste oddawanie moczu, odbywa się w trakcie przyjmowania a nie po ;)

idąc za stroną [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - wydaje się fachowo napisana

" Pij dużo wody. Przyjmowanie kreatyny może zwiększyć odwodnienie, dlatego radzimy, by stosując kreatynę jednocześnie zwiększyć spożycie wody do poziomu co najmniej 30ml na kilogram wagi ciała. Jeśli ćwiczy się w upale lub poci się obficie podczas treningu, należy pić jeszcze więcej. "
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Nie mam w zwyczaju podważać zdania innych, gdyż nie mam wykształcenia chemicznego.
W tym wypadku uważam jednak, że podany przez Ciebie link nie jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji - w artykule roi się od dawno już obalonych mitów.

Tak czy inaczej - miałem kilka cykli kreatynowych za sobą i nigdy nie zauważyłem niepokojących objawów odwodnienia :wink:

PZDR
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Jasne ja też nie mam, ale wiem ze mój koleś wylądował pod kroplówką właśnie, bo brał kreatynę i bardzo mało pił wody. Ale wiadomo każdy organizm inny i każdy człowiek inaczej przyswaja i potrzebuje płynów :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Rzecz jasna..najpierw kreatyna ciagnie od środka organizmu ,aż stosowanie sie skończy,po szoku,a pozniej stopniowo reguluje nawodnienie sam człowiek.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
temat jest o kreatynie wiec i ja zapytam:

1. jak w rzeczywistosci ma sie kreatyna do szkodliwego wplywu na nerki ??

2. czy stosujecie metode z nasycieniem ?? przez pierwszy tydzien 20-30 gram/dzien, pozostale 5 tygodni 5-10 gram/dzien czy przez caly cykl jednostajna dawke ??

3. lepsze tabletki czy proszek ??

4. kreatyna tylko na pusty zaladek ??

wiem ze odpowiedzi sa w necie ale chcialem popytac tych ktorzy stosowali

pozdr
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

temat jest o kreatynie wiec i ja zapytam:

1. jak w rzeczywistosci ma sie kreatyna do szkodliwego wplywu na nerki ??

2. czy stosujecie metode z nasycieniem ?? przez pierwszy tydzien 20-30 gram/dzien, pozostale 5 tygodni 5-10 gram/dzien czy przez caly cykl jednostajna dawke ??

3. lepsze tabletki czy proszek ??

4. kreatyna tylko na pusty zaladek ??

wiem ze odpowiedzi sa w necie ale chcialem popytac tych ktorzy stosowali

pozdr

moge od siebie odpowiedzieć na 3 ostatnie pytania bo co do pierwszego nie czuje się wystarczająco doinformowany. Ja nie stosuję tej metody, uważam ze może być niebezpieczna i tak jak wyżej napisałem biorę w nietreningowe dni jakieś 3-5g a w treningowe do 7 chociaż i słyszałem o tej metodzie "5 tygodni 5-10 gram/dzien". Moim zdaniem wielkej różnicy nie ma między tabletkami a proszkem z tym ze ten drugi moze być szybciej przyswajalny. Na pusty owszem ale tylko rano, potem np wieczorem tak całkiem pustego mieć się nie da. Trzeba poczekać po posiłku co najmniej 40min (po 20 kwasy żołądkowe trawią obiadek ale cały proces trwa godzinami) żeby nastąpiło jak najpełniejsze przyswojenie - tak mi się przynajmniej wydaje.
Nie jestem ekspertem a jeno człekiem zainteresowanym
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
[quote]1. jak w rzeczywistosci ma sie kreatyna do szkodliwego wplywu na nerki ??[/quote]

Bez przesady. Kiedyś stwierdzono nie wielkie uszkodzenia spowodowane kreatyną ( i pewnie nie tylko) u zawodowych kulturystów. Zdrowy normalny człowiek który wie co robi naprawde nie ma się czym przejmować. Chyba że.........nie wie.

[quote]2. czy stosujecie metode z nasycieniem ?? przez pierwszy tydzien 20-30 gram/dzien, pozostale 5 tygodni 5-10 gram/dzien czy przez caly cykl jednostajna dawke ??[/quote]
Nasycenia nie ma co stosować . Ostatnie badania ( miałem nawet taki wykres) stwierdziły że to wyrzucanie pieniędzy. Z reguły stosuje się dawki 5 g rano w dni nie treningowe . W treningowe najlepiej 5g rano i 5 g po treningu. Dorosłemu człowiekowi wchłonie się maksymalnie 5 g kreatyny dziennie. Reszta konwertuje do kreatyniny która w nadmiernych ilościach...... szkodzi nerkom.

[quote]3. lepsze tabletki czy proszek ??[/quote]
Proszek się lepiej wchłania ale jest mniej wygodny w stosowaniu. Ogólnie na poziomie amatorskim to się wybiera według preferencji :)


[quote]4. kreatyna tylko na pusty zaladek ??[/quote]
Jak najbardziej. I znowu ta biedna kreatynina. Jeżeli będziesz przyjmował na pełny żołądek kreatyna w połączeniu z kwasami wydzielonymi z żołądka rozpadnie się do kreatyniny. Nic dla mięśni źle dla zdrowia.




[/quote]
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
To i ja dorzucę swoje 3 grosze

1. jak w rzeczywistosci ma sie kreatyna do szkodliwego wplywu na nerki ??


Wielu moich znajomych, którzy ćwiczą od kilku(nastu) lat, mają dziesiątki kreatynowych cykli za sobą mają wyniki badań w normie. Sam kiedyś interesowałem się tym zagadnieniem i nie znalazłem żadnych, rzeczowych, naukowo popartych dowód na szkodliwość kreatyny.

2. czy stosujecie metode z nasycieniem ?? przez pierwszy tydzien 20-30 gram/dzien, pozostale 5 tygodni 5-10 gram/dzien czy przez caly cykl jednostajna dawke ??


Faza nasycenia jest obecnie coraz rzadziej spotykana. Jak przedmówcy - nie dość, że wyrzucanie pieniędzy w błoto (nadmiar kreatyny jest wydalany) to efekty wcale nie są lepsze. Niektóre źródła twierdzą nawet, że znacząco gorsze.

Co do konwertowania kreatyny w kreatyninę- obecne badania dowodzą, że nadmiar kreatyny zostaje wydalony, a stopień konwersji kreatyny w kreatyninę jest bardzo niewielki - jeśli mnie pamięć nie myli rzędu kilku %. Sama w sobie kreatynina natomiast nie jest tak szkodliwą substancją, za jaką uznawano ją do niedawna. Więc kolejny mit obalony :wink:

3. lepsze tabletki czy proszek ??


Teoretycznie proszek ze względu na lepszą wchłanialność.
W praktyce kreatyna w kapsułkach (nie tabletkach) to nic innego jak proszek w osłonce, której trawienie zajmuje dosłownie sekundy.
Pod uwagę trzeba wziąć też wygodę ze stosowania kapsułek oraz cenę (zwykle proch jest droższy).

Tak więc jak kto woli :wink:

4. kreatyna tylko na pusty zaladek ??


Tak.
Chodzi głównie o szybkość przyswajania - "pusty" żołądek szybciej poradzi sobie z samą kreatyną niż mixem kreatyny i dużego obiadu :wink:

PZDR
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
dzieki Panowie za fachowe rady 8)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

Wielu moich znajomych, którzy ćwiczą od kilku(nastu) lat, mają dziesiątki kreatynowych cykli za sobą mają wyniki badań w normie. Sam kiedyś interesowałem się tym zagadnieniem i nie znalazłem żadnych, rzeczowych, naukowo popartych dowód na szkodliwość kreatyny.


To zależy czy mówimy o prostych formach kreatyny czy różnych stackach. Jak poczyta się testy na różnych forach ludzi, którzy pakują w siebie sporo "topowego" towaru to często napotyka się na podwyższone wyniki badań krwi. O ile ktoś takowe robił przed i po.

Co do zwykłych kreatyn to bym się za bardzo nie martwił, ale już przy niektórych stackach ciężko stwierdzić co producent dodał by wyprzedzić konkurencję. Tak samo z ilością, cykl na kreatynie ok, ale cykl na 10 różnych specyfikach w ilościach idących w kg to już imho pewne ryzyko.

Gubrin
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

To zależy czy mówimy o prostych formach kreatyny czy różnych stackach. Jak poczyta się testy na różnych forach ludzi, którzy pakują w siebie sporo "topowego" towaru to często napotyka się na podwyższone wyniki badań krwi. O ile ktoś takowe robił przed i po.

Co do zwykłych kreatyn to bym się za bardzo nie martwił, ale już przy niektórych stackach ciężko stwierdzić co producent dodał by wyprzedzić konkurencję. Tak samo z ilością, cykl na kreatynie ok, ale cykl na 10 różnych specyfikach w ilościach idących w kg to już imho pewne ryzyko.

Gubrin


Masz rację - w wypadku stacków sytuacja wygląda nieco inaczej.
Temat jednak był o kreatynie samej w sobie, więc ja wypowiadałem się o czystych formach.

Niestety - tak jak piszesz- obecnie konkurencja na rynku jest coraz większa. Im więcej "substancji w 1 suplemencie" tym łatwiej dodać tam coś "extra". Zresztą i to co jest na etykiecie w większych dawkach, w wypadku schorzeń itp. może zaszkodzić. Dlatego sugeruje częste badania :wink:

PZDR
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

Nasycenia nie ma co stosować . Ostatnie badania ( miałem nawet taki wykres) stwierdziły że to wyrzucanie pieniędzy. Z reguły stosuje się dawki 5 g rano w dni nie treningowe . W treningowe najlepiej 5g rano i 5 g po treningu. Dorosłemu człowiekowi wchłonie się maksymalnie 5 g kreatyny dziennie.


jednoczesnie nalezy brac na pusty zoladek. czy to oznacza ze trzeba odpuscic posilek po treningu ??

czy trening aerobowy tez traktowac jako trening. w moim przypadku mam na mysli interwaly ze skakanka, tarczami i workiem ??
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Posiłku nie odpuszczasz.
Zaraz po zakończeniu treningu łykasz kretę, a po 20-30 minutach jesz normalny, potreningowy posiłek.


Osobiście przy treningu kondycyjnym łykałbym mniejszą dawkę niż przy siłowym.

PZDR
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

jednoczesnie nalezy brac na pusty zoladek. czy to oznacza ze trzeba odpuscic posilek po treningu ??

Jak napisał przedmówca 30 min powinno wystarczyć.

czy trening aerobowy tez traktowac jako trening. w moim przypadku mam na mysli interwaly ze skakanka, tarczami i workiem ??

Możesz brać tyle samo krety co po siłowym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024