Skocz do zawartości


Zdjęcie

monohydrat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

monohydrat

monohydrat powoduje największa retencję z pośród wszystkich kreatyn [wg. badań]

tylko tyle znalazłem na forum. Chciałbym dowiedzieć się jak to działa, jak stosuje. Od wielu różnych osób słyszałem ze kreatyna monohydrat jest najlepsza (z kreatyn nie suplementów) bo powoduje najmniejsze puchnięcie, nie pompuje. O jabłczanie też chętnie bym coś od was usłyszał :) zbliżają się wakacje i po pracy chętnie bym skoczył na siłkę i wypróbował plan 5x5 bo ostatnio maiłem 2 mies przerwy w pakowaniu :)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Ja z kolei czytałem, że jabłczany są najlepsze i nie powodują puchnięcia, ale nigdy żadnego nie brałem. Ponoć to monohydraty powodują największą retencję wody, jednak byłem już na 3 cyklach mono i podczas żadnego nie byłem napompowany. Za to na necie niektórzy ludzie piszą, że już po pierwszej dawce czują się więksi. :)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Tak jak po 1 treningu SW mogą wszystko :D
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

Tak jak po 1 treningu SW mogą wszystko :D

świeta prawda
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Czy monohydrat jest najlepszy... cieżko powiedzieć :wink:

Owszem retencję wody mono powoduje (chociaż nie u wszystkich), ale ja osobiście nie widzę z tym żadnego problemu- po cyklu woda i tak zajdzie, a efekty w postaci większej masy mięśniowej zostaną.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Czesc, zadam Ci pytanie: czy latwo nabaierasz mase? A jak nabierasz czy latwo sie obtluszczasz? Jesli tak to nie ma sensu brac monohydratu! dlaczego? Dlatego ze Cie upompuje woda, a wiem to z wlasnego doswiadczenia, wziolem mono i przytylem po jednym cyklu jakies 12-14kg ! Mozna powiedziec spoczko, niezly wynik, ja odpowiem: tak elegancki ale co z tego jak to sama woda i tluszcz;/ (zarys ladnej sylwetki byl do puki to bralem, nie znalem swego ciala dlatego popelnilem taki blad) i jak przestane brac wszystko mi spadnie;] tak jak powiedzialem tak sie stalo :evil: Dlatego jak mozliwosc a nie jestes pewny czy se latwo obtluszczasz czy wcale to lepiej zapodaj jablczan albo kre-alkalyn. Nie obtluszcza Cie, nie zleja woda, a efekty pozostana dluzej widoczne :) Przemysl sprawe a najlepiej najpierw poznaj swoje cialo lepiej :) PZDR
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Retencja wody na monohydracie występuje czasem, chociaż z tego co czytałem dużo częściej gdy stosuje się fazę ładowania. Nie jest to regułą- znam przypadki kiedy retencja wcale nie występowała zarówno wśród ekto jak i endo.

Duża rolę odgrywa dieta (w sumie najważniejszą). Jeśli ta będzie na wysokim poziomie retencja wody nie powinna być zbyt duża, a o wzrost tkanki tłuszczowej nie powinieneś się martwić. Otłuszczanie nie ma nic wspólnego z kreatyną, a z żarciem.

Zresztą jak pisałem - po odstawieniu woda szybko spada bez zbędnych zabiegów. Efekty zostaną.

Powodzenia;)
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Dodam jeszcze ze mialem git diete, ale jestem endomorfem wiec.... monochydrat dla takiej osoby nie jest nic wart ;] zainwestowac lepiej w jablczan albo kre-alkalyn :D
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Skoro obrosłeś w tłuszcz jak pisałeś to znaczy, że dieta mocno nie była git :wink:
Bo do działania kreatyny typ budowy niewiele ma. Retencja wody tak, otłuszczanie nie. Zatrzymywanie wody może dać EFEKT PODOBNY do zalania fatem, jednak szybko mija po skończeniu cyklu.

Ja również jestem endomorfikiem, a z mono byłem zadowolony. I jak dla mnie sprawdzone, dobre jakościowo mono (Universal, Kaizen itp) jest znakomitym rozwiązaniem.

A po prawdzie- czy to jabłczan czy orotan czy inny kre-alkalyn- różnic gigantycznych w działaniu nie ma :wink: Jedno, drugie, trzecie i dwudzieste jest OK.

Pozdrawiam
  • 0

budo_balacha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
witam ja bym tobie polecil xpanda firmy dymatize ja wlasnie zaczoloem to brac jak na razie nie moge nic wiecej powiedziec bo za krotko biore.mi tez bardzo zalezalo na tym zeby nie zatrzymywac za duzo wody w organizmie czyli nie puchnac i polecili mi to.wiec moge tobie tez polecic a wybor zostawiam tobie
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Vicek po suplementach nie ma spadkow, spadki to sa....ale po sterydach.

"12 Po kreatynie nie ma spadków, te mięśnie co zbudowałeś zostaną, jednak wymiary mogą się zmniejszyć przez ustąpienie wody z komórek mięśniowych, jest to naturalne po cyklu kreatynowym.
"

Ot cala prawda. Ja sam bralem kre-alkalyn FA. Sila i waga poszla, zadna woda nie napuchlem. Mialem troche wiecej energii na treningach, wiec jestem zadowolony.
Co do jablczanow to polecam CellPumpa lub tri creatine z precision.
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

witam ja bym tobie polecil xpanda firmy dymatize ja wlasnie zaczoloem to brac jak na razie nie moge nic wiecej powiedziec bo za krotko biore.


ja jestem w polowie brania xpanda i na mnie dziala znakomicie
po wakacjach planuje kupic sobie kolejna puszke

a co do innych kreatyn to wszystkie dzialaly i zadne nie powodowaly u mnie retencji wody
( a jesli juz to bardzo mala ktora schodzila po 2 treningach SW od odstawienia kreatyny )
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Coz moze jestem inny niz pisza w fachowych czasopismach czy ksiazkach :wink: a koksem sie brzydze i nigdy go nie zapodalem ;]
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
To dokładnie jak ja i pewnie większość osób na tym forum.
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
No właśnie chodzi o to ze jestem chudy, może nie jestem patykiem bo dietę najpierw białkową, potem z przewagą węglowodanów (kiedy wspomagałem się gainerkiem) miałem. Znajomy, pracujący w sklepie z odżywkami, sam siedzi na siłowni i powiedział że jest małą szansa an to ze podejdę wodą przy moich gabarytach. Mam suche mięśnie, tłuszczu bardzo mało. Czym jest ten xpand? A jaka jest różnica między jabłczanem a monohydratem?
Dzięki
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
XPand, zwany tez panda jest stakiem kreatynowym, to mieszanka roznych kreatyn i innych zwiazkow tego typu w jednym. Pytanie tylko jak dlugo cwczysz juz, bo stacki to raczej sie stosuje jak ma sie dlugii staz treningowy i wiekszosc "prostych" odrzywek stracila swoje bombardujace organizm dzialanie. W sumie teraz rynek z odzywkami jest tak obfity w rozne specjaly ze napewno ktos Ci dobrze doradzi co i jak lykac:) Popytaj ludzi moze ktos ma jakiegos znajomego albo nie wiem kogo co ma olbrzymia wiedze na ten temat i dobierze specjalnie pod Ciebie odzywki ktore zrobia z Ciebie ZWIERZAKA :) PZDR
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Soren, a jak wygląda Twoje dieta - jakie przyjąłeś wartości b/ww/t na kg/mc?

Odnośnie różnic między mono, a jabcokiem to: brak retencji wody i lepsza wchłanialność w przypadku jabłka. Reszta efektów taka sama i uzależniona od tego jaki chcesz osiągnąć cel.
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Akurat z tą wchłanialnością bym nie przesadzał :wink:
Do niedawna były np mistyczne wywody jak to przykładowo KA jest stabilniejszy od "starego przeżytku" czyli mono.

Tymczasem

All American Pharmaceutical and Natural Foods Corp. (Billings, MT, USA)claim that Kre-alkalyn® (KA) a “Buffered” creatine, is 100% stable instomach acid and does not convert to creatinine. In contrast, they alsoclaim that creatine monohydrate (CM) is highly pH labile with more than90% of the creatine converting to the degradation product creatinine instomach acids. To date, no independent or university laboratory hasevaluated the stability of KA in stomach acids, assessed its possibleconversion to creatinine, or made direct comparisons of acid stabilitywith CM.

Thisstudy examined whether KA supplementation reduced the rate of creatineconversion to creatinine, relative to commercially available CM(CreapureÒ).Creatine products were analyzed by an independent commercial laboratoryusing testing guidelines recommended by the United States Pharmacopeia(USP). Each product was incubated in 900ml of pH 1 HCL at 37± 1oC and samples where drawn at 5, 30 and 120 minutes and immediately analyzed by HPLC (UV) for creatine and creatinine.

Incontrast to the claims of All American Pharmaceutical and Natural FoodsCorp., the rate of creatinine formation from CM was found to be lessthan 1% of the initial dose, demonstrating that CM is extremely stableunder acidic conditions that replicate those of the stomach. This studyalso showed that KA supplementation actually resulted in 35% greaterconversion of creatine to creatinine than CM. In conclusion theconversion of creatine to creatinine is not a limitation in thedelivery of creatine from CM and KA is less stable than CM in the acidconditions of the stomach.


Universityof Northumbria, Sport Sciences, Northumbria University, NorthumberlandBuilding, Newcastle upon Tyne, United Kingdom, 2Department of Life Sciences, Kingston University, Penrhyn Rd, Kingston-upon-Thames, United Kingdom. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

budo_balacha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
xpand jest to wlasnie kreatyna jablczan ktora nie powoduje tylu zatrzymania wody co inne kreatyny .Biore to pierwszy raz i naprawde polecam
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

xpand jest to wlasnie kreatyna jablczan ktora nie powoduje tylu zatrzymania wody co inne kreatyny .Biore to pierwszy raz i naprawde polecam

to ty chyba nie wiesz co bierzesz w takim wypadku

SKŁAD W JEDNEJ PORCJI (20.5 gram):

Kalorie 25 kcal

Węglowodany Ogółem 6 g

Cukry proste 0 g

Witamina B3 20 mg

Witamina B6 9 mg 450%

Kwas Foliowy 90 mcg 45%

Witamina B12 37 mcg 3700%

Creatine Ester Fusion™ 4.5 g

Jabłczan Etylowego Estru Kreatyny

Jabłczan Trój-Kreatyny

Sodek Fosforowego Estru Kreatyny

Alfa-Ketoglutaran Kreatyny

Arginine Fusion™ 3.5 g

Alfa-Ketoglutaran Argininy

Etylowy Ester Argininy

Wodorochlorek Argininy

Ketoizokarpynian Argininy

L-Norwalina

Betaina Bezwodna 1.5 g

Tauryna 1.5 g

Glutamine Fusion™ 1.5 g

Alfa-Ketoglutaran Glutaminy

N-Acetylo-L-Glutamina

Xpansion Matrix™ 3 g

Glikocjamina

Glukuronolakton

L-Cytrulina

Olej MCT

Cinnulin PF

Winpocetyna 99%

Winkamina 99%

Energized Matrix™ 2.78 g

Kofeina

Siarczan Wanadu

L-Tyrozyna

N-Acetylo-Cysteina

L-Fenylalanina


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024