Skocz do zawartości


Zdjęcie

monohydrat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
jesli by to byla prawda to stosowanie monohydratu by w zasadzie nic nie dawalo
w koncu by podwyzszal poziom kreatyny o 10-20% jak pisza a to tyle co nic
a w praktyce ja dzialanie monohydratu odczuwalem bardzo mocno
tak wiec dane przez nich podawane jak dla mnie mijaja sie ze stanem rzeczywistym
co oczywiscie nie oznacza, ze spora czesc monohydratu zamienia sie w kreatynine i ze ma to swoje skutki uboczne
ale po prostu nie w tych proporcjach co podali
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Przecież tym dupe można se podetrzeć, są tu jakieś konkretne marki? Nie ma nic więc równie dobrze mogli napisać, że testy poszły zajebiście i wszystko jest cacy a dalej nic to nie mówi.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

"Wiekszośc monohydratu jaki sporzywaliśmy przemienia sie w toksyczną kreatyninę


... fakt faktem tak jest - ale z każdej kreatyny a raczej połączeniu kreatyny z fosforem [bo w takiej formie jest ona wykorzystywana w organiźmie] powstaje kreatynina a nie, że tylko z monohydratu. To tak samo jakbym napisał ,,nie pij herbaty bo będziesz sikał,, a wiadomo co byś nie wypił to i tak wydalisz to w formie moczu [w mniejszej lub większej ilości] czy to cola, piwo, mineralna czy lody.

Widać, że ktoś kto pisał ten artykuł nie uważał na biochemii czy fizjologii [prawdopodobnie nigdy na niej nie był] albo jest ,,dobry,, i robi to celowo [stawiam na to ostatnie]

Proces rozkładu kreatyny jest dla nas naturalnym procesem i z każdej jej formy kreatyny powstaje kreatynina, która przez nerki [układ moczowy] jest wydalana z organizmu.

Kreatynina powstaje podczas rozpadu fosfokreatyny, nie zależnie czy sama kreatyna pochodzi z monohydratu, estru, jabłczanu, cytrynianiu itd to i tak niczego nie zmienia. Liczy się sama cząstka kreatyny a te wszystkie formy jej postaci różnią się głównie szybkością i czasem wchłaniania - i to jest dopiero warte zapamiętania. Nadmiar kreatyny, nie jest magazynowany i po okresie przesycenia zostaje ona wydalana z organizmu wraz z moczem.

Większość firm produkujących suplementy używa takich pseudo-fachowych stwierdzeń co po przepuszczeniu przez sitko jest w połowie stekiem ściem i chwytów marketingowych.

A do samej kreatyny jako wspomagacz wchłaniania polecam - glukoza [dekstroza], magnez i wit. C no i fosfor ale on nie wymaga osobnej suplementacji gdyż w pożywieniu [głównie pieczywo] jest go w nadmiarze.

Co do wspomnianej glukozy to dekstroza jest jedynie jej zamienną nazwą - dużo producentów sprzedaje ,,Dextroze,, jako nie wiadomo co a jest to cukier prosty ogólnie dostępny. Taniej i prościej będzie jak człowiek przejdzie się do sklepu spożywczego i poszuka Glukozy na półce obok kisielów, słodzikow itd gdyż cenowo za 100g zapłacimy 1,20 zł czyli 12 zł za kg - a w większości sklepów z odżywkami za to samo zapłacimy 2 - 2,5 raza więcej ... to tak na marginesie :wink:

Uffff dobrze, że miałem chwile by to napisać bo czasem mam sporo do powiedzenia ale brak czasu by przelać to do posta ....
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Przy wklejaniu takich artykułów należy podawać źródło celem weryfikacji rzetelności :wink:

Po drugie- czytałem dużo artykułów na ten temat (na poprzedniej wkleiłem artykuł o stabilności) - zachęcam do lektury. W dużej mierze obawa przed przemianą kreatyny w kreatynine to kolejny mit. Owszem taka przemiania zachodzi- jednak w niewielkim stopniu. Z 5g prochu zostało im 300mg czystej krety? To mi wygląda na artykuł sponsorowany typu "ludzie olejcie mono, wydajcie kase na KA".
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Dzięki za fachowe odpowiedzi, sam nie zgłębiam tajników biochemii więc trudno było mi ocenić prawdziwość tego. Pytałem też znajomego ze sklepu i stwierdził że podobne artykuły prawie na pewno są sponsorowane więc trzeba na to patrzeć z przymrużeniem oka, chociaż jest w tym ziarno prawdy :)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
jako, że temat pokrewny to mam do was pytanko, a mianowicie czy po X-Pandze czy Super Pumpie można zacząć odrazy kreatynę ? Wiem, że w tych specyfikach jest ona ale może to nie ma nic do rzeczy ?
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Ma do rzeczy bo organizm podczas suplementacji tymi odżywkami został już częściowo nasycony kreatyną i późniejsza suplementacja będzie trochę uboższa. Można po tym suplementować się kreatyną ale efekt będzie nieco mniejszy niż przy rozłącznym stosowaniu.
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

jako, że temat pokrewny to mam do was pytanko, a mianowicie czy po X-Pandze czy Super Pumpie można zacząć odrazy kreatynę ? Wiem, że w tych specyfikach jest ona ale może to nie ma nic do rzeczy ?

po pierwsze tak jak Cheetah napisal nie uzyskasz pelnego efektu
po drugie jest to niezdrowe, bo kreatyna podnosi cisnienie i nalezy unikac dlugich okresow uzywania tego suplementu
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
ok o to mi chodziło :) czyli z półtora miesiąca przerwy musi być ;) i między czasie sam gainer/serwatka białka może byc nie ? ;)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Myśle, że miesiąc wystarczy ...

Mogłeś sobie ,,na dobitke,, z tymi stack'ami zapodać kreatyne - tak by dopełnić tą suplementację a teraz to raczej pasuje poczekać ... choć jak by sie uparł to też można by było wcisnąć ją jeszcze ale jak wspomniałem to nie będzie ten sam efekt ...
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
w sumie tak... ale te suple jednak są drogie i na wszystko kaski nie ma ;) w każdym razie dzięki za info
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
odświeżę temat bo stanąłem przed problemem. Otóż problemem jest dawkowanie mono. znajomy spec od odżywek polecił mi branie 4 kapsułek dziennie + dodatkowe 4 w dzień treningu. Na opakowaniu ma być 4 dziennie i nie przekraczać danej ilości. Nie wiem czy to prawdziwa informacja ale dla przeciętnego organizmu 10g kreatyny to spokojne maksimum, a 4 tabsy dają 5g (chyba). Nie bardzo wiem do kórej rady sie stosować tym bardziej ze jeszcze inny kulturysta mówi ze trzeba ostrżnie i to tylko w dni trenigowe
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

odświeżę temat bo stanąłem przed problemem. Otóż problemem jest dawkowanie mono. znajomy spec od odżywek polecił mi branie 4 kapsułek dziennie + dodatkowe 4 w dzień treningu. Na opakowaniu ma być 4 dziennie i nie przekraczać danej ilości. Nie wiem czy to prawdziwa informacja ale dla przeciętnego organizmu 10g kreatyny to spokojne maksimum, a 4 tabsy dają 5g (chyba). Nie bardzo wiem do kórej rady sie stosować tym bardziej ze jeszcze inny kulturysta mówi ze trzeba ostrżnie i to tylko w dni trenigowe


na kreatynę trzeba uważać, bo bardzo często powoduje odwodnienie organizmu i oczywiście ma też na nerki działanie średnio pożądane. Lepiej nie przesadzać i brać tak jak jest na opakowaniu plus ew. 1 kapse, ale obesrwując zachowanie organizmu.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

odświeżę temat bo stanąłem przed problemem. Otóż problemem jest dawkowanie mono. znajomy spec od odżywek polecił mi branie 4 kapsułek dziennie + dodatkowe 4 w dzień treningu. Na opakowaniu ma być 4 dziennie i nie przekraczać danej ilości. Nie wiem czy to prawdziwa informacja ale dla przeciętnego organizmu 10g kreatyny to spokojne maksimum, a 4 tabsy dają 5g (chyba). Nie bardzo wiem do kórej rady sie stosować tym bardziej ze jeszcze inny kulturysta mówi ze trzeba ostrżnie i to tylko w dni trenigowe


10 g dziennie jest OK.
Np. 5g na czczo i 5g przed treningiem
W dni nietreningowe starczy jedna porcja 5g.

Na opakowaniu jak mniemam jest zalecanie dawkowanie przy stałej suplementacji kreatyną. Dawka 10g dziennie jest praktykowana od dawna.

na kreatynę trzeba uważać, bo bardzo często powoduje odwodnienie organizmu i oczywiście ma też na nerki działanie średnio pożądane. Lepiej nie przesadzać i brać tak jak jest na opakowaniu plus ew. 1 kapse, ale obesrwując zachowanie organizmu.


Odwodnienie? Raczej nie :wink:


PZDR
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
3g to min a 7g to max.w nietreningowe 3g w treningowe 6-7g,przez okres 5-6tyg.
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
to pięknie, mam już czwartą wersję :D pewnie wyciągnę średnią :D
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
zobacz jak kolega wygląda na zdjęcie więc chyba działa :D
  • 0

budo_soren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Przyszło mi to do głowy :) i chyba tak właśnie postąpię a jak będzie działać za słabo (w co wątpię) to dobije do 10g
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat
Zielony jestem, ale biorę jabłczan... podobno jest lepiej przyswajalny.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: monohydrat

Przyszło mi to do głowy :) i chyba tak właśnie postąpię a jak będzie działać za słabo (w co wątpię) to dobije do 10g


pamiętaj, że efektów błyskawicznych nie zobaczysz więc spokojnie z tymi 10 g ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024