Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko:)!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_krzysiek g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Pytanko:)!!!!
Czesc mam 16 lat i ostatnio bardzo zainteresowalem sie sztuką walki AIKIDO. Podoba mi sie ten styl wsyztskie rzuty i haki :)Znalazlem juz klub w swoim miescie gdzie są prowadzone treningi , obejrzalem duzo filmikow zwiazanych z tym rodzajem walki lecz nie jestem pewny czy na ulicy jak jakis gosc bedzie chcial mnie bic czy AIKIDO mi pomoze:(Na filmikiach wsyztsko fajnie wyglada lecz to jest tez pokazówka a na realu te wsyztskie dźwignie i rzuty sa wykonalne??Czy mozna zablokowac atak chlopaka ktory nie zna zadnej sztuki walki i bije na na oslep bez ustalonych ciosow??Czytalem tez ze sa ustalone ataki w Aikido czy w kazdym klubie ich ucza i czy sa to ciosy osttaeczne elyminujace przeciwnika??I Ostatnie moje pytanie czy kondycja, rozciągniecia ciala, szpagaty są jednym z ważniejszych punktów treningu??

Przepraszam ze tyle tych pytan ale nie wiem czy dobrym wyborem bylo by zapisac sie na Aikido i poza tym dowiem sie cos nowego:)
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Jak będziesz ciężko trenował i się nie opieprzał to będziesz miał większe szanse niż nic nie umiejący ze SW oprych. Pod warunkiem, że nie jestes Cipa i nie wymiękniesz.


Pozdrawiam Bogumil (który jeśli chodzi o ulice zawsze słyży dobrą radą :wink: )
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
Przynać się starzy userzy, czyja to Pacynka :?: :!:
:lol: :lol:
  • 0

budo_krzysiek g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
noo bogumil jakis dresik widze hehe:D:)uliczny doradca:)co mam rozumiec przez większe szanse ?? nastukam gosciowi czy tez dostane jak zwykly leszcz tylko mniej??:>:P
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Dostaniesz wpierdziel zawsze, jezeli ktos bedzie wystarczajaco zmotywowany zeby ci dołozyc.
Osoba sterroryzowana albo zaskoczona zawsze przegrywa. I zadna sztuka walki nic tu nie ma do powiedzenia. Pocwicz terroryzowanie mlodszych dzieci. O ile nie dostaniesz wpierdziel od ich ojcow. Potem zacznij napadac kobiety. Za kilka lat o ile cie nie zlapia bedziesz mogl zrobic kariere bandyty. To ze ewentualnie trafisz do pierdla nie powinno cie niepokoic. Jestes mlody wiec na pewno znajdziesz tam sponsora, ktory za drobne uslugi nauczy cie jak zostac ulicznym zabijakom.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Jak mawia mój dobry kolega: Jeśli chcesz się nauczyć bić musisz się bić, jeśli chcesz uczyć się kata ćwicz kata.
Aikido = kata w mniejszym lub większym stopniu. Czyli ataki są z góry ustalone jak i wykonywana technika. Na aikido nie nauczysz się podstaw które mogą ci pomóc w starciu na ulicy (garda, uderzenia, kopnięcia, chwyty, obalenia i takie tam jeszcze inne).

Czy pomoże w starciu z kimś kto niczego nie ćwiczy ale atakuje na full? ... całkiem możliwe choć jestem sceptyczny.

Czy da się dźwignie i rzuty aikido zastosować w realu? Nie miałem takiej przyjemności (i chwała bogu). Na sparingu z dużą trudnością ale można coś tam zrobić - to z mojego (bardzo) małego doświadczenia i nie wygląda to jak formy ćwiczone na treningu aikido.

Każdy cios przy odrobinie szczęścia może być decydujący. Jednak w aikido nie nauczysz się dobrze uderzać/kopać - nie kładzie się na to nacisku. Kondycja na pewno ci się polepszy jednak nie w takim stopniu jak ćwicząć np. Kyokushin Karate lub MMA (z doświadczenia własnego).

Jeśli chcesz umieć się stukać odradzam aikido, które bardzo lubię :D
Pozdrawiam
  • 0

budo_krzysiek g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
haha ja tu zadaje pytania zeby sie dowiedziec cos o Aikido a tu ucza mnie jak byc blokersem:D:Pdzieki za porady ale prosze odp mi na moje pytania z 1 wiadomosci:)bardzo mi są potrzebne te informacje do podjecia decyzji o zapisaniu sie do klubu:)
  • 0

budo_krzysiek g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
sebol dzieki za te informacje ale powiedz mi jeszcze jedno ja nie chce byc prowokatorem zaczynac i lac ja chce umiec sie dobrze obronic przed atakujacym i w taki spsoob zeby mu wybic z glowy nastepna probe bitki:)i wlasnie nie wiem czy akido jest dobre do tego a jesli nie to jaka sztuke walki polecasz ??
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!

sebol dzieki za te informacje ale powiedz mi jeszcze jedno ja nie chce byc prowokatorem zaczynac i lac ja chce umiec sie dobrze obronic przed atakujacym i w taki spsoob zeby mu wybic z glowy nastepna probe bitki:)i wlasnie nie wiem czy akido jest dobre do tego a jesli nie to jaka sztuke walki polecasz ??


Zacznijmy od tego, że nie jestem ekspertem ale coś tam mi się wydaje ;) .
W odpowiedzi na powyższe pytanie to aikido odradzam. Polecam bieganie, omijanie (jeśli to możliwe) niebezpiecznych miejsc, jakiś gaz na wszelki wypadek. Jeśli chodzi o bitkę to idź na MMA mnie tam ładnie spraskali znaczy się coś umieją :D

Ale poczekaj, może wypowie się ktoś z większym doświadczeniem niż moje.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Ah! Byłbym zapomniał o jednej z najlepszych odpowiedzi na tego typu pytania!
Idź i sam sprawdź czego uczą na różnych SW, oceń i wybierz to co Ci najbardziej odpowiada.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Wprawdzie pytasz sebola, ale masz tu moje 3 grosze. Nie potrafię Ci odpowiedzieć jednym zdaniem na pytanie, czy aikido jest dobre na to, czy na tamto. Jeśli chcesz walczyć, polecam judo z wielu powodów, ale nie kojarz tego z ulicą. Wielokrotnie o tym mówiliśmy na tym forum. Na ulicy nie ma reguł i bywa, że jest to sprawa być, albo nie być. Moje podejście do aikido jest trochę inne i w żadnym wypadku nie kojarzy tej sztuki z walką. Bliżej możesz się z nim zapoznać czytając moje posty. A chodzi mi z grubsza o to, że jest to sztuka pierwszej reakcji na atak. Stąd oczywiście nie ma żadnego współzawodnictwa, nie ćwiczy się żadnych kombinacji, nie ma mowy o żadnej taktyce walki, ćwiczeniach na wytrzymałość i siłę. Jeśli poświęcisz czas na naukę aikido z tą myślą, to przy sprzyjających okolicznościach, będziesz miał szansę większą od innych na wyjście z opresji. Inna sprawa, to właśnie - jak? Jakie będą tego konsekwencje.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol:
Przynać się starzy userzy, czyja to Pacynka :?: :!:
:lol: :lol:


Jak to czyja ?? :lol:

Pmasza oczywiście :P

Odszczała się zorientowałem. Pozazdrosicił innym bezkonsekwencyjnej swobody wypowiedzi.
Ale mówie se jak ma wogóle nie gadać to lepiej niech się uzewnętrzni jako Krzysiek q.

(napewno wykorzysta postać i mi tera nawrzuca że hej :D do bana włącznie
Śmiało Krzysiq wyrzuć to z siebie Bogumil to dzielnie zniesie )



Ps Pmasz tylko nie napisz czegoś w stylu... że to wcale nie Ja.
ani nie przyznawaj się od razu, że Cię znowu rozpracowałem bo spiepszysz wszytko.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Ok Pmasz znaczy Krzyśq.
Shouryu mnie natchnał w innym temacie żeby Ci zapobiegawczo rzeczowo odpowiedzieć.

Dodatkowo sam się natchnąłem bo rezygnujący-bezradni przeciągneli mnie na swoją stronę (zawsze broniłem słabszych 8) )

Planuje wykazać ponad wszelką wątpliwość(na ile mi czas pozwoli), że techniki Aikido są skuteczne w walce.

Nikt mi tu nie bedzie pierdolił że nie. A jeśli ktoś uważa inaczej to czekam.


Wracając do P.. Krzyśkaq

No więc jeśli pytasz czy techniki oglądane w pokazach da się zastosować w przypadkowej Bujce na pierwszym lepszym ośle- odpowiedź brzmi zdecydowanie TAK.

Jeśli pytasz czy chodząc na Aikido (dostepne powszechnie i trenowane w powszechnej formie), nauczysz się ich stosować odpowiedź brzmi NIE.

Dlaczego ? Bo zastosowanie techniki wymaga jej poznania w 100% a nie tylko w suchej wybrakowanej formie kata (która stanowi zaledwie 10-15% całości)- tak jak jest to trenowane na Aikido.

Zapytasz czy Voivod nauczy sie kiedys stosować techniki z Aikido ? NIE !!!
Dlaczego ? Bo ma niewłaściwych do tego nauczycieli.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!

...jestem pewny czy na ulicy jak jakis gosc bedzie chcial mnie bic czy AIKIDO mi pomoze:(Na filmikiach wsyztsko fajnie wyglada lecz to jest tez pokazówka a na realu te wsyztskie dźwignie i rzuty sa wykonalne??Czy mozna zablokowac atak chlopaka ktory nie zna zadnej sztuki walki i bije na na oslep bez ustalonych ciosow??Czytalem tez ze sa ustalone ataki w Aikido czy w kazdym klubie ich ucza i czy sa to ciosy osttaeczne elyminujace przeciwnika??I Ostatnie moje pytanie czy kondycja, rozciągniecia ciala, szpagaty są jednym z ważniejszych punktów treningu??

Na wszystkie powyzsze 3 x TAK - wbrew temu, co pisza niektorzy powyzej... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!

Zapytasz czy Voivod nauczy sie kiedys stosować techniki z Aikido ? NIE !!!
Dlaczego ? Bo ma niewłaściwych do tego nauczycieli.

Poniewaz zauwazam, oprocz klopotow z mysleniem, brak spostrzegawczosci i innych takich, pozwole sobie powtorzyc, specjalnie dla bogusia...:
http://budo.net.pl/v...hlight=#1060766

PS. A od moich nauczycieli FAKOF, kabareciarzu...

  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Szanuje Cię Voivod... Za twoją nienawiść do Mnie jest taka szczera, czysta i prawdziwa na serio... Potrafisz tak naprawde nienawidzieć :D
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!

Szanuje Cię Voivod... Za twoją nienawiść do Mnie jest taka szczera, czysta i prawdziwa na serio... Potrafisz tak naprawde nienawidzieć :D

Nie histeryzuj, to nic osobistego, w koncu przeciez cie nie znam... :oops:
  • 0

budo_krzysiek g
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
nie no dla wiadomosci niektorych nie jestem cipą:) jak trzeba by bylo to lal bym sie ale mi nie chodzi o takie byle bicie bez zadnej wiedzy i taktyki:)W Aikido spodobal mi sie sposob obrony i technika jaka tam jest:)nie chce isc trenowac sztuki walki gdzie beda mnie chlastac jak lalke i skakac mi nad glowa:):Dchce poznac samoobrone powstrzymac atak jakiegos goscia zastosowac cos z treningow a póxniej najzwyzej sprzdac mu strzala od siebie to co kazdy umie :)tylko ja juz sie pogubilem bo kazdy innaczej do tego podchodzi i nie wiem co mam juz myslec o tym:/
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Krzysku bo tak naprawde wiekszosc Cie olala, jeden pieprzy cos od rzeczy, inni cos tam sobie plota, jedna osoba, moze dwie pisze normalnie. Twoje pytanie jest z rodzaju tych sprytnych inaczej, stad reakcje ludzi.

Ja mam do Ciebie, jako 'stary' budoka pytanie.

Czemu nie pojdziesz na trening aikido i sam nie zobaczysz jak to wyglada w praktyce, nie pocwiczysz ?

Gapienie sie z lawki nie ma sensu, trzeba posmakowac, bedzie wiedzial co chcesz jak to zrobic, dzisiaj to piszesz aby cos pisac, nasze odpowiedzi niczego nie zmienia ani przybliza Cie do treningu aikido.

Widzisz leniwy jestes i my to wiemy, bo samemu ci sie nie chce podjac decyzji, zostawiasz ja komus innemu. to jak ty chcesz trenowac aikido, gdzie musisz stale podejmowac decyzje i to za siebie jak i partera z ktorym cwiczysz.
  • 0

budo_zrazik.wolowy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko:)!!!!
Jest to moje prywatne zdanie i rzecz jasna nie musisz się z tym zgadzać: Aikido NIE zrobi z ciebie zabijaki na ulicy. Wykonanie jakichkolwiek technik (może poza nielicznymi wyjątkami np: szybkie irimi nage w stylu Stefana) na ulicy jest niewykonalne na poziomie aikidoki przez powiedzmy pierwsze 10-15 lat treningu, potem może zacznie powoli coś wychodzić. Jeżeli pytasz o obronę przed jakimiś ulicznymi łachmytami :) to do tego aikido nie jest potrzebne, a jak zaatakuje Cię banda dresów to żadne czarne pasy też nie pomogą.

Niestety wielu ludzi przychodzi na aikido i się szybko rozczarowuje, a po kilku miesiącach rezygnują bo nie widzą efektywności w tym co robią (zapisują się na przykład na krawkę). Widzą na filmach niesamowite rzeczy i sądzą, że po 2 miesiącach będą wymiatać. Aikido jest sztuką bardzo trudną, której uczysz się całe życie, a oczekiwane efekty i tak mogą nie nadejść. Dlatego, tak jak pisali poprzednicy, musisz iść sam, trochę poćwiczyć, zobaczyć co robią osoby bardziej zaawansowane na swoich treningach i ocenić czy to na pewno jest to, bo być może szkoda Twojego czasu. Jak już napisałem: na aikido nie nauczysz się bić. To czego się nauczysz to (wbrew temu co mówią niektórzy) całkiem niezłe formy zejść, bloków czy takiego ustawiania się do przeciwnika po którym można wyprowadzić bombę (zresztą zejścia i bloki podobne są do innych sztuk walki takich jak na przykład KF (chin-na).

Ja będąc mniej więcej w twoim wieku zacząłem chodzić na KBX, później na KF co w moim przypadku dało jakieś pojęcie o walce uderzanej. Teraz chodzę na aikido bo etap szukania form obronnych na ulicę mam za sobą, znudziło mi się wywijanie kończynami :) . Aikido pozwala mi się rozwijać w kierunku zupełnie innym niż rywalizacja i bijatyka. Chociaż mam nadzieję, że za jakieś powiedzmy 20 lat moje aikido stanie się skuteczne :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024