Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
24 maja mają pokazać ostatni odcinek "Kryminalnych" na TVN. Ja tego serialu nie oglądam więc nie wiem czy to już było. Gazeta sugeruje, że będzie dopiero:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
No właśnie Aikido jest jak najbardziej SKUTECZNYM narzędziem :!: w rękach Policji.

...oczywiście głównie dla tego że nie można oporować bo za to jest koleiny paragraf :( tylko jak policjant robi Ikyo to trzeba się kłaść i dać się skuć.


BTW Zdziwilibyście się ile na szkolaniach Policjantów robi się technik z Aikido.
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
no ba. sam kiedyś asystowałem trenerowi, gdy uczył samoobrony w szkole dla ochroniarzy. i to było jeszcze w czasach przedjudowych, gdy pilnie zgłębiałem tradycyjne jj. i zgadnijcie, czego ich uczyliśmy? :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Ponoć odcinek z aikido ma być w tę sobotę. Tak przynajmniej reklamowali w TVN-ie.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Też widziałem reklame, ale tam ma chyba głównie o iaido chodzić. A Obłoza to mi niektórych mistrzów przypomina. ;-)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
biorąc pod uwagę talent naszych scenarzystów do psucia tematu, pewnie powstanie taki sam wySzczerbi©ony efekt jak w Skorumpowanych ;)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Mnie się to kojarzy z jednym odcinkiem CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku, gdzie podejrzanymi byli biznesmeni ćwiczący coś, co przypominało ćwiczenie w jednym dojo aikido, karate i iaido, oczywiście na poziomie zabójczo skutecznym i z elementami biegania po ścianach (jednym z tropów, który do nich doprowadził był... odcisk buta na suficie 8O ).
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu

Ponoć odcinek z aikido ma być w tę sobotę. Tak przynajmniej reklamowali w TVN-ie.

Ma być emitowany dzisiaj, doświadczonych forumowiczów prosimy o zwrócenie uwagi na fakt że aktorka trzyma w dłoni fukuroshinai (kashima kenjutsu) a w tle wnętrza Budojo, zapraszamy wycieczki do zwiedzania :) :)
Ale do reżyserii się nie wtrącaliśmy. Może ktoś to nagra?
:wink:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu

Ponoć odcinek z aikido ma być w tę sobotę. Tak przynajmniej reklamowali w TVN-ie.

Ma być emitowany dzisiaj, doświadczonych forumowiczów prosimy o zwrócenie uwagi na fakt że aktorka trzyma w dłoni fukuroshinai (kashima kenjutsu) a w tle wnętrza Budojo, zapraszamy wycieczki do zwiedzania :) :)
Ale do reżyserii się nie wtrącaliśmy. Może ktoś to nagra?
:wink:


Widziałem :) Bardzo zabawny filmik. A w napisach końcowych konsultacja aikido Hu Cośtam Cośtam Cośtam.
Swietna rola Hofmana - oczywiście tego ze wspólnej :) co to tak naprawdę sie nazywa na O. i jego tekst o morderczym jonan tsuki :) co to go wszystkie 1 dany posiadaja w repertuarze. 8) .
A i jescze scena walki w której ta laska atakuje z nienacka ręką shomenem.
No i Wojtek B. fantastycznie robiący na drugim planie.
Naprawde dobrze się bawiłem i chyba po to sie kreci seriale no nie ?
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Rozwalil mnie unik przed mieczem przez podskok w koncowej walce.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Dopiero dzisiaj ujrzałem to "dzieło". To jedyny odcinek "Kryminalnych", który widziałem. Jeśli wszystkie odcinki były tak, hehehehe, sensacyjne, to dziękuje opatrzności, że ustrzegła mnie przed stratą czasu. Gniot totalny. Po obejrzeniu tegoż, ludzie z zewnątrz będą mieć niesamowita opinię o aikido. Ręce i nogi opadli mnie i nie wiem czy sie podniosą. Idę się uwalić... :)
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
temat dotyczy rowniez miecza,wiec dorzuce moje 3 grosze.....
telewizja znowu zrobila kawal "dobrej roboty" przedstawiajac mistrza Iaido jako patologicznego morderce,alkoholika/bylego??/i dziwkarza/domniemanego??/.w dodatku utrzymuje sie z "kaligrafii" ktorej "nauczyl sie w tokio"/zupelne bohomazy,jak na moj niezbyt wyrafinowany gust/ i jeszcze wybiera sie do kuala-lumpur na "nielegalny turniej kenjutsu"/oczywiscie do smierci i na ostre,jak w filmach amerykanskich/.
juz widze tych rodzicow wysylajacych dzieci do dojo na nauki sztuk walki.....
o szczegolach nawet nie ma co wspominac.....
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
eeeee tam - kolega maciej raczy dramatyzowac.
jakos nie sadze, zeby rodzice planujący wysłać swoje dzieci na nauki do mistrzów lania sie po mordkach, wyrabiali sobie opiię na podstawie filmów.
wiecej powiem - jak ktoś ma wysyłac dzieciaka na judo, aikido, karate albo cośtam, bo widział jak w filmie jeden pan drugiego pokonał z kopa w potrójnym salcie, to faktycznie lepie niech nie wysyła.
po co ma później nauczycielowi wytykać (a dziecko stresować), że tylko kase wydaje, dzieciak juz dwa miesiace ćwiczy, a nawet głupiej cegły nie potrafi rozwalić z piąchy :lol: , ze o pokonaniu trzech drabów nie wspomnę.

a jak dzieciak się uprze i będzie chcial ćwiczyć, to 90% rodziców i tak zapisze i tak.... bo dziecko chce :P :)

a film to film... taka udawanka... rozpatrywanie detali technicznych i ich "prawdopodobnosci", to jak dyskutowanie o skuteczności aikido na podstawie pokazów w centrum handlowym. :wink:

pzdr
k
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
No nie, no nie mogę!
Koledzy, jak to czytam to mam wrażenie, że wy o jakichś drobnych wpadkach piszecie a to przecież niemożebny shit do kwadratu. Najpierw scena treningu w Budojo. Od czego się zaczyna? Dziewczyna z I danem kłóci się z chłopakiem w szatni. Normalnie jak to między mistrzami aikido. Kimono ma z założonymi na lewą stronę połami. Potem ta głęboka myśl, że aikido to sztuka samoobrony więc zabójstwa musiał dokonać ktoś z iaido - pewnie aluminiowym mieczem. Jak we "Włatcach móch"- Maślana ty głąbie zabiłeś pana Saito! Drewnianym mieczem? Pan Saito nie żyje Maślana zabiłeś go!!! Ile razy mam powtarzać, że to był drewniany miecz! ". I ten głęboki wniosek, że chociaż aikido jest sztuką samoobrony to jednak istnieje kilka technik które mogą doprowadzić do zmiażdżenia krtani np jodan tsuki!
To naprowadziło naszą błyskotliwą policję na trop potencjalnej zabójczyni czyli znerwicowanej blondynki no bo kto lepiej zabija ciosem w krtań. I ten główny Bad Guy, były alkoholik, typowy przedstawiciel aikido. Te jego kaligrafie to przecież jakimś markerem były rysowane, wszystkie kreski tej samej grubości a raczej cienkości. Nic dziwnego, że nie mógł ich sprzedać i z rozpaczy wpadł w alkoholizm. A końcowa walka to kompletne gówno. Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeden z bohaterów serialu, policjant ma na imię SZCZEPAN !!!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!

P.S. Żeby odreagować puszczę sobie na video ciurkiem wszystkie początkowe turnieje UFC
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu

Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeden z bohaterów serialu, policjant ma na imię SZCZEPAN !!!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!


Ale to jest dobry Szczepan bo on ponoc ćwiczy kickboxing a nie jest chodząca zywą encyklopedią nt Aikdio i okolic :P :) :D

M... prosimy o zwrócenie uwagi na fakt że (...) w tle wnętrza Budojo,
Ale do reżyserii się nie wtrącaliśmy.
:wink:

No to jasne dlaczego taka kich wyszła Droga redakcja nie staneła jak to nieraz w potrzbie bywało za kamera. I dlatego.... nie warto nagrywac dla przyszłych pokoleń :P :) :D
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Ja myślę, że "nasz" Szczepan też jest dobry. Znaczy się ten prawdziwy co siedzi sobie spokojnie w Kanadzie, ćwiczy krawędziowe aikido, itp...a nie ten Trol co tu na forum się pod niego podszywa, pisząc o obronie przed wjazdem w nogi, oraz o tym, że Morihei Ueshiba i Elvis Presley ćwiczyli kiedyś w Kodokanie. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_lars
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Podczas oglądania nie tarzałem się po podłodze ze śmiechu, tylko i wyłącznie dlatego, że akurat czyściłem iaito.
To co napisał Maciej na temat rodziców i dzieci które posyłane są na sztuki walki to nie przesada. Sam mam ten problem. Iaido mogłem zacząć ćwiczyć tylko trochę przed osiągnięciem pełnoletności i dopiero po dość długich wyjaśnieniach, że to nie żadna sekta (zresztą padł wtedy komentarz mojej mamy, zagorzałej katoliczki w stylu: "Na szczęście to nie aikido"). Środki masowego przekazu nawet inteligentnych ludzi potrafią, lekko mówiąc, "otumanić".

Mnie rozwalił oczywiście tekst pod tytułem: "Iaido to sztuka zabijania mieczem" oraz to, że przecięto człowieka wpół cięciem yoko men, komuś się ręka omsknęła :lol:
  • 0

budo_yazon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Właśnie obejrzałem ten odcinek. :) i lekko tchu nie mogę złapać po ataku śmiechu :) nie oceniam technicznych spraw bo się nie znam ale o podejście ogólnie do tematu.
Wszędzie sushi, sensei co się stoczył i został dojową sprzątaczką ( nie ze bym się śmiał bo tez sprzątam dojo w którym trenuje ale chyba tam chyba chodziło o to żeby go pogrążyć czy coś .. ), o i jeszcze wu shu vs. aikido ( albo raczej daito ryu bo to w końcu śmiertelna technika ).
Ehhhh :) nie wiem jak koledzy ale czasami dobrze obejrzeć taką papkę - w końcu trzeba się nauczyć śmiać z samych siebie - takie krzywe zwierciadło.
  • 0

budo_gregsan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Ludzie, usiłowałem to DZIEŁO :) zobaczyć, ale mi nie wyszło... Może jeszcze będzie powtórzone? Może na youtube jest? He? Widziałem tylko zajawki na onet.pl
Chętnie rzycę okiem na zabójczy yoko men :lol:
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki, z naciskiem na aikido, w "Kryminalnych&qu
Hola Hola to tylko serial - seriale sa z natury głupie. Gdyby był odcinek o np alpinistach to na formach napieraczy rowniez zapewne by sie pokladali ze smiechu. Przeciez oprocz zon ochroniarzy nikt tego nie bierze na serio. (tak mysle :roll: ) A Tusk Vision Network jest glupie do kwadratu. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024