Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kyokushin-kan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
708 odpowiedzi w tym temacie

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub działacie, robicie swoje / dobrze zresztą / i o to chodzi...Nie zobaczyłem na filmach niczego co mógłbym określić określeniem " ale jazda " stąd pytanie. Obecnie wszystkie organizacje kyokushin i knock down robią walke pełnokontaktową - potrzeby rynku, próba włączenia się do nurtu olimpijskiego, chęć bycia skutecznym - różne są tego powody.
Sam pomysł cyklicznych seminariów uważam za super sprawę. Czasem tylko czasu i środków brak aby się samorealizować...
BSE - dziękuję.
:D
Pozdrowienia. S
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
SINDOJO czy to prawda ,że Sensei Norichika Tsukamoto - Mistrz Świata jest wychowanekiem fuko kancho H. Hiroshige z kyokushinkan :?: bo z tego co wiem ten sam mistrz wychował Midoriego, Kazumiego, Yamaki. Dlatego dojo Hiroshige z kyokushin kan otrzymało przydomek szkoła mistrzów, gdyż nikt inni na świecie nie wytrenował tylu znanaych zawodników :!:
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub działacie, robicie swoje / dobrze zresztą / i o to chodzi...


Przykro mi, że wyjawię tę tajemnicę, ale... MTklub jest sympatykiem kan, można dodać "gorliwym" :) ,ale to wszystko.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

SINDOJO czy to prawda ,że Sensei Norichika Tsukamoto - Mistrz Świata jest wychowanekiem fuko kancho H. Hiroshige z kyokushinkan :?: bo z tego co wiem ten sam mistrz wychował Midoriego, Kazumiego, Yamaki. Dlatego dojo Hiroshige z kyokushin kan otrzymało przydomek szkoła mistrzów, gdyż nikt inni na świecie nie wytrenował tylu znanaych zawodników :!:


wszystko sie zgadza. To znane nazwiska i dobrzy fajterzy. Ale... zgadza sie rowniez to ze ze w/w w startach poza Japonia nie maja zadnego rekordu. Holzplatz. Sa dobrzy tylko u siebie. Ciezko to sprawdzic, bo czesc gosci jest nieczynna zawodniczo, a inna czesc nie startuje poza Japonia.
Bylem w Dojo Shihan Hiroshige i wiele dojo w Polsce, czy w Europie prowadzi treningi na wyzszym poziomie. To sa wszystko mity, ktore dzialaja na wyobraznie i to na dlugich dystansach. Zderzenie z rzeczywistoscia koryguje nieco te barwne opowiesci.
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub działacie, robicie swoje / dobrze zresztą / i o to chodzi...


Przykro mi, że wyjawię tę tajemnicę, ale... MTklub jest sympatykiem kan, można dodać "gorliwym" :) ,ale to wszystko.


na dodatek wypowiada sie na temat czegos czego nie posmakowal, czyli seminarium na ktorym nie byl. Ale jazda! :o
  • 0

budo_wyborowa
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

MTklub działacie, robicie swoje / dobrze zresztą / i o to chodzi...Nie zobaczyłem na filmach niczego co mógłbym określić określeniem " ale jazda " stąd pytanie. Obecnie wszystkie organizacje kyokushin i knock down robią walke pełnokontaktową - potrzeby rynku, próba włączenia się do nurtu olimpijskiego, chęć bycia skutecznym - różne są tego powody.
Sam pomysł cyklicznych seminariów uważam za super sprawę. Czasem tylko czasu i środków brak aby się samorealizować...
BSE - dziękuję.
:D
Pozdrowienia. S


coz, niektorzy maja jazde jak moga ogladac film po dobranocce.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Jestem przekonany, że MTklub był na tym seminarium drogi Wyborowa. Wystarczy spojrzeć w jakim terminie nie było na vortalu jego postów.
Taktyka pytania innych jak było na różnych imprezach swojej organizacji jest dużo lepsza niż wcześniejsze mało eleganckie metody. Chwała Ci za to MTklub...Możemy jednak żyć w zgodzie i spokojnie wymieniać poglądy, bez obrażania etc.
Uważam jednak, że lepszą strategią byłoby opisywanie swoich imprez z perspektywy osoby, która była, widziała i ćwiczyła. Byłeś MTklub i podobało Ci się jak sądzę więc opisz co i jak.
Organizujecie fajne imprezy. Wiem o tym od moich znajomych, którzy ćwiczą kyokushinkan. Nie ma się więc czego wstydzić. Prawda nas wyzwoli.
OSU!
  • 0

budo_bse
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:podkarpackie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Romanowicz jak idą przygotowania do Mistrzostw Polski PFKK ?
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
no cóż shindojo nie wiem skąd u ciebie nutka psiego tropienia ale jeżeli mój wyzajd w góry ,a następnie kontuzja barku jest dla ciebie wskazówką to gratuluje logiki.
A może już założyliście swój IPN o Karate :wink:
Jeszcze raz pragnę poinformowac szanownego sensei ,że mi to jest wszystko obojętne i róbta co chceta ale więcej widzę tu zazdrości niż obiektywizmu. Swoją drogą chętnie był odowedził obóz z Tsukamoto tylko cena przygniata i to tylko sensei wychowanek Hiroshige z kan. Wyborowa jeżeli twierdzisz ,że Hiroshige to przeciętniak to dlaczego nikt innuy nie przebił go z programem szkolenia? ,a kim w tym przyapdku jest Midori czy Tsukamoto ?, których wyszkolił na super sportowców kiedy jeszcze nikt nie słyszał o IFK bo go nie było ,a kancho Arnil był w IKO
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
MTklub Tsukamoto był uczniem shihan Hiroshige dawno temu, kiedy ten był w IKO1.
Kan wtedy nie było nawet w planach. Podobnie było z innymi znanymi zawodnikami japońskimi. Fakt. Ale to już historia...
SENSEI Tsukamoto był Mistrzem Świata Open i liczy się w tym przypadku jego wiedza jako fightera. Jego doświadczenie, metody treningowe etc. Dlatego właśnie zaprosilismy go na nasz obóz. Program tego seminarium obejmuje kumite jak zapewne przeczytałeś.
A cena...
1. w Europie 100 euro to standard
2. Warszawa jest bardzo drogim miastem - drogi wynajem sali, hotelu etc.
W Pierdziszewie dolnym zrobilibysmy obóz za 250 pln / mam nadzieję, że nie ma w Polsce takiego miasta i nikt nie poczuje sie urażony /
3. Jak często podkreślasz POS jest w Polsce małą organizacją, jest organizacją non profit i pokrycie wszystkich kosztów związanych z przylotem i pobytem Gości z Japonii jest dla nas dużym obciążeniem.
4.Prócz tego złoty osłabł jak wiesz i sam bilet dla Tsukamoto kosztuje 2 tys pln drożej niż w zeszłym roku...
5. Liczymy sie z tym, że nie wszyscy nasi karateka są w takim samym stopniu zainteresowani kumite...
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
IPN - udało Ci się mnie rozśmieszyć Nowytu...o przepraszam MTklub :wink:
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Sensei według tradycji kyokushin karate ma sandan i yondan, więc niestety nie jestem i raczej nigdy nie będę sensei :D
To stopnie dla najlepszych...
Pozdrawiam
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan

Sensei według tradycji kyokushin karate ma sandan i yondan, więc niestety nie jestem i raczej nigdy nie będę sensei :D
To stopnie dla najlepszych...
Pozdrawiam

żeby być w polsce sensei trzeba miec 1 dan a mi jeszcze trochę brakuje ale w ciebie wierzę ,że niebawem nim bedziesz ale nadal uważam,że masz predyspozycję do IPN karate bo widzę,że to ciebie kręci
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Może w takim razie zmienię nick na Bilsteindojo :wink:
Pozdrawiam i życzę sukcesów. :-)
  • 0

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
zgadza sie Shindojo ze w Europie 100 za seminarium to standard , tylko ze w tej samej Europie na dzień dzisiejszy minimalna pensja w Polsce to 950 złotych a we Francji w przeliczeniu na złotówki 4000 złotych.
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Inhetos zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to mała suma.
Żyję w tym kraju i znam realia.
Mimo, że seminarium odbędzie się w moim mieście, jego organizacją zajmuje się Polska Organizacja Shinkyokushinkai i sensei Jacek Baranowski. On organizauje, ustala ceny, regulamin obozu etc. Zapraszam chętnych do wątku POS, aby nie denerwować kolegów z KAN.
Pozdrawiam. S
  • 0

budo_monk24
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Shindojo ...ty i MTKlub jesteście siebie warci ...sam się nakręcasz :? ..nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo MTKlub to nie cały -kan ( swoją drogą dobry wybieg socjotechniczny, o jednostce mówić - ONI )
..z tego co tu widzę i czytam MTKlub bardzo źle reprezentuje -kan.
..a teraz odnośnie seminarium ..całkowicie się z tobą zgadzam zorganizowanie seminarium w tych trudnych czasach to duże wyzwanie, a jezeli ktoś chce poszerzać wiedzę, a dzieki temu podnieść swoje umiejetności, to jest to warte kazdej ceny.
Gdyby seminarium kosztowało 150 zł to i tak znaleźliby się tacy co powiedzieliby że to też drogo...
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
wara odemnie gdyz ja nie reprezentuje żadnego kan poprostu mój sensei tam się znalazł ,a co za tym idzie mój klub . Po przygodzie narciaskiej we ferie zimowe mam małe problemy więc sobie troszke klikam . Więc monku słynny detektywie daruj sobie niemiłe uwagi ,a my z sindojo mile sobie rozmawiamy.A swoją drogą kan już nikt i nic nie zaszkodzi bo z tego co ja obserwuje i chyba Ty też to widac,że ten odłam już tak się rozpędził ,że mamy tu doczynienia z pociągiem expresowym karate, który śmiga do przodu . :)
  • 0

budo_shindojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
Monk24 uwierz, że mam kilku dobrych znajomych w Waszej organizacji, których bardzo szanuję jako karateka i ludzi. Nie mam złych intencji względem Kyokushinkan polemizując z MTklubem.
Czasem dam się Koledze sprowokować - jestem tylko człowiekiem, czasem nie zgadzam się z prowadzona przezeń polityką i staram się pokazywać mniej lub bardziej trafione kontrargumenty.
Nie pełnię w POS żadnych funkcji, zajmuję się treningiem i prowadzeniem zajęć. Nie mam więc ambicji rozwijać liczebnie swoją organizację. Od tego są inni.
Nie interesuje mnie prowadzenie wojny między naszymi organizacjami, bo jak pisałem wielokrotnie wspłpracujemy z wieloma organizacjami karate.
Jeśli odebrałeś moje posty jako napaść na Kan, przykro mi, intencje moje były inne. Z tego co słyszę od znajomych, czytam na Vortalu, w necie itd. jawi mi się jakiś obraz Waszej organizacji. Stanowicie ciekawą propozycję dla wielu osób.
Ja swoja drogę wybrałem, chociaż staram się czerpać wiedzę o m.a. również z innych źródeł.
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_mtklub
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kyokushin-kan
shindojo o jakich wojnach ten gostek pisze :?: sam zachowuje się prowokacyjnie ,a potem napuszcza nas na siebie udając świętego greka :X Kan się kreci i oby się nie rozkręcił na dobre :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024