Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest z Krav Magą?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Słuchaj Kajtek uczyc Krav Maga to moze kazdy. Bo tak jak pisałem sama nazwa Krav Maga znaczy tylko co walka wrecz, walka w bliskim kontakcie i nie jest to nazwa zastrzezona przeciez. Wiec podajac ze uczycsz Krav Maga nie popełniaz zadnego oszustwa. Jest to nazwa ktora jest marketingowa i bardzo dobrze sie sprzedaje. Eyal uzywa inego loga niz Israeli wiec nie ma problemu. a to czy ktos oszukuje ludzi to jest inna kwestia. Imi miał wielu uczniow i kazdy miał sowje ambicje, wybrął jednego ktory miał rozwijac ten system i nadał mu najwyższy stopien czyli Gideonowi. Jest to uwidocznione na filmie wiec zweryfikowanie tego nie jest zadnym problemem ani tajemnica. Israeali Krav Maga Assiosiation istnieje zdaje sie 1978 i w tej organizacji uczyli sie wiesz wszyscy ktorych wymieniłes, jednak urazone ambcije i mozliwosc osiagniecia korzysci materialnych sprawiły ze poodchodzili i utworzyli swoje organizacje nauczajac technik tak jak robi to Eyanialow ktore były uzwyane 30 lat temu i juz dawno zostały zmodyfikwane. A logo Israeli jest zastrzezone i uzywanie go przez inne orgzanizacje jest nielegalne i jest to potwierdzone notarialnie i tez mozna zobaczyc te dokumenty.
Jednak czy dla przecietnego ciwczacego ma to znaczenie??? Wazne jest to co kto uczy i na jakim poziomie dlatego prowadzenie kłotni na temat tego kto oszukuje kto jest tym jedynym niczego tu nie da bo i tak zaraz wszyscy napisza ze jest inaczej, ze nie wiadomo tak naprawde i ze chodzi tylko o kase. Dlatego proponuje tym ktorzy znaja Krav Maga aby przyszli i porownali jakosc pokazywanych technik i to czym sie roznia od tego co widzieli dotychczas.
Nie chce to zaczynac kolejnej dyskusji, ktore zreszta juz były prowadzone ktora organizacja jest prawdziwa ,a ktora nie tylko zachecic aby zamiast wypisywac rozne poglady na forum poprostu weryfikowac swoja wiedze na treningu a nie przegladajac dokumenty i gdybajac. ja tak zrobiłem odchodzac po 5 latach treningu u adamczyka, postanowiłem zoabczyc jak wyglada israeli, porownac techniki, metodyke, podejscie instruktrów i ich poziom. nie wypowiem sie na temat inych bo nie trenowałem u lewina wiec nie wiem jak on naucza i czego.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Słuchaj Varner,
Daryl Levine w USA i Richard Douieb we Francji oraz ich przedstawiciele w Polsce i na świecie używają loga,które w/g IKMA oraz przedstawiciela tej organizacji w Polsce-K.Sawickiego jest używane przez wyżej wymienione osoby nielegalnie,zatem pytam-czy K.Sawicki i władze IKMA mają odwagę głośno o tym mówić i udowodnili/udowodnią to na drodze prawnej?
Czy K.Sawicki i IKMA mają odwagę głośno i wyraźnie oskarżyć Levine'a i Duieba(światowych liderów krav maga używających od wielu lat loga krav maga)o oszustwa i naciąganie niezorientowanych ćwiczących aby czerpać z tego korzyści finansowe?Przecież zarabianie pieniędzy pod szyldem do którego nie ma się prawa to naciągactwo!
Skoro są takie "mocne" dowody w postaci jakiś dokumentów-czemu nie ma procesów sądowych?
To poważne przestępstwo przecież.
Varner,nie wierzę że nie wiesz czego naucza Levine,ponieważ wydał on najlepszą i najbardziej obszerna publikację o krav maga,a poza tym najbliższy jego asystent i znany na świecie instruktor przyjeżdżał do Polski na seminaria(wystarczyło wybrać się i potrenować).
A poza tym Varner po co tyle razy powtarzać do znudzenia to że można przyjść na treningi i poznać techniki Israeli Krav Maga?
O wiele bardziej atrakcyjne byłoby wzięcie udziału przez instruktorów czy przedstawicieli Israeli Krav Maga w jakimś turnieju/zawodach MMA aby udowodnić swoją skuteczność w walce(bez sugerowania ,że zakaz dźgania palcami w oczy i kopanie w krocze tak bardzo obniży skuteczność Israeli Krav Maga że zaważy to na wynikach walk).
Możecie przecież zorganizować zawody/turniej,ufundować zacne nagrody (bo nikt za darmo nie będzie się chciał fatygować aby sobie czy komuś coś tam udowadniać),zaprosić zawodników mma,bjj,mt,km i mieć doskonałą promocję Israeli Krav Maga i szacunek w przypadku zwycięstw(tak jak to zrobili Brazylijczycy w UFC).Przed i po walkach z zawodnikami mma,bjj,mt,km możecie zrobić pokazy technik przed kamerami zaproszonych mediów,a także publicznie oskarżyć tych co używają w/g was bezprawnie loga o przestępstwo jeśli nie stać was na wniesienie sprawy do sądu.
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Na stronie oficjalnej IKMA masz wyraznie napisane jak to z tym symbolem wiec wejdz na ich strone i sam przyczytaj.
Natomiast tak jak powiedziałem to ze ktos uczy pod szyldem Krav Maga to nic nie znaczy. w izraelu jak powiesz ze trenujesz Krav Maga to każdy zapyta: ale co konkretnie?? i nie będę sie odnosił do tego jak uczy levin czy duieb ponieważ nie wiem czy podaja oni na swoich stronach tak jak robi to eyal ze sa jedynymi spadkobiercami i najwyższymi na świecie ranga instruktorami. widziałem tylko kiedys szkoleniowki jednego i dgrugiego i cieko na tej podstawie mi oceniac co oni robia a nie chce obrzac kogos kogo nie znam.
Jesli chodzi o przyjscie na staz to ja nikogo nie zmuszam tylko apeluje ze jesli kgos to nie intresuje i nie chce przyjsc to niech nie wyraza swoich opini bo nie ma do tego zadnych podstaw. nikt z Israeli Krav Maga nie ma zamiaru nikomu nic udowadniac bo to jest wolny kraj i kazdy ma prawo cwiczyc co chce ale jesli ktos tak atakuje namietnie ta organizacje to niech poprostu ma odwage morlna przyjsc i zapoznac sie z tym systemem. Ten turniej MMA jest o tyle niemozliwy ze Gideon nie chce przypszuszczam wchodzic na droge sportowa i "usportwiac tego systemu". Jednak jak byl ostatnio w Polsce Yigal to na plakacie ktory jest na forum zreszta było napisane ze sa zaproszeni rowniez rzedstawiciele MMA.I nigdy nie słyszałem ze strony Sawickiego zadnej formy ataku na MMA czy BJJ. Jesli ktos jezdzi po Polsce, robi staze otwarte i na stroni episze wyrazne ze zaprasza rowniez przedstawicieli MMA to chyba beda takim krytkiem i "znawca" jak co niekotrzy tutaj wypada przyjsc i zobaczyc i uwierz mi ze jesli ktos przyjdzie i bedzie chciał walczyc na pewno mu nie odmowia bo juz troche widziałem bedac na roznych stazach. I nie bedzie mowy o tym ze "wkładanie palcow", "kopanie w krocze itp". Nikt Cie nie kopnie w krocze ani nie włozy palcow w oczy tylko poprostu bedzie z Toba walczył normalnie. Nie bedzie zadnego zasłaniania sie czymkolwiek.
Ale i tak nikt nie przyjdzie a ciagłe pisanie o konforntacji z mma itp jest juz nudne. Jesli ktos z Was zawita kiedys na staze popatrzy jak to wyglda, a moze i cos powalczy to wtedy z wielka checia przeczytam jego wrazenia.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Varner,
Każdy kto się zna na określonych sztukach,sportach i systemach walki ma prawo wyrażać swoje opinie na tematy pokrewnych sztuk,sportów i systemów walki w myśl tego ,że nie trzeba być ornitologiem aby znać się na lataniu.
Być może są tutaj na forum ludzie którzy mają o wiele większe doświadczenie od Ciebie ,od Pana Sawickiego i innych instruktorów którzy organizują seminaria i nie muszą fatygować się na szkolenia.
Nie powinniście zasłaniać się jakimiś zaleceniami Gideona o usportowieniu Israeli Krav Maga i unikaniem publicznej konfrontacji.Po prostu zróbcie jednorazowy turniej/zawody/walki czy jak to tam jeszcze nazwać aby wypromować Israeli Krav Maga walcząc z godnymi przeciwnikami,bedziecie wtedy wiarygodni w oczach wszystkich niedowiarków,pokażecie techniki walki Israeli Krav Maga na szerokim publicznym forum,a nie sparringi/walki na seminariach.Jeśli metodyka,taktyka i techniki walki Israeli Krav Maga są rzeczywiście tak skuteczne jak to reklamujecie to nieważne czy bedziecie walczyć z niedowiarkami na seminarium czy na zawodach-walka to walka...no chyba ,że zawody i liczna publiczność to zbyt duży stres lub chcecie aby jednak Israeli Krav Maga była dostępna tylko na seminariach i treningach.
Nie zauważyłem ,że było "ciągłe" pisanie o konfrontacji z MMA,za to do znudzenia jest powtarzanie o przybywaniu na seminaria.Chcecie udowodnić skuteczność w walce - wy przybądźcie na zawody MMA.Naprawdę reklama będzie bardzo dobra i nie trzeba będzie tak bardzo zachęcać do uczestnictwa w seminariach.Upieranie się przy pokątnych walki na treningach i seminariach i konieczności zapoznawania się tam ze skutecznoscią Israeli Krav Maga nie wygląda zbyt dobrze i nie daje odpowiedniej reklamy,a chyba o to chodzi żeby jawnie pokazać skuteczność.

p.s.
Varner,nie odsyłaj mnie do czytania informacji na stronach.
Powtarzam:jeśli uważacie ,że wasze logo zostało wam zabrane to czemu nie ma procesów sądowych?
Poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie któregoś z userów: co oferujecie na treningach i za jaką cenę? wiem-odpowiesz żebym przyszedł na treningi lub seminarium,a ja chciałbym abyś spróbował tutaj na to pytanie odpowiedzieć,bo jak zauważyłem nie brak Ci odpowiedniego zasobu słownictwa.
Robisz uniki i na niewygodne pytania unikasz odpowiedzi lub dajesz wymijające.
Jeśli nie masz nic merytorycznego do napisania w odpowiedzi na moje zapytania to dziękuje Ci za korespondencję ,a wnioski pozostawiam innym uczestnikom i obserwatorom tej dyskusji.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
i" nie będę sie odnosił do tego jak uczy levin czy duieb (...) widziałem tylko kiedys szkoleniowki jednego i drugiego i ciezko na tej podstawie mi oceniac co oni robia a nie chce obrazac kogos kogo nie znam" - napisales.
Ale jednak troche wczesniej napisales wczesniej, ze instruktrzy nie zwiazani z Twoja organizacja ucza kraw maga sprzed 30 lat.
Pozdrawiam
K_P
PS. Kazdy sredniointeligentny czlowiek, ktory zajmuje sie roznymi sztukami walk iles tam lat, i ma jakies doswiadczenia z ulicy, i jest uczciwy wobec siebie i uczniow - jest w stanie zaplanowac prosty system samoobrony. Jak sadze - dobor techniki, sekwencji ruchowych bedzie bardzo podobny, to samo sadze o metodyce. Wiec mowienie o jakiejs szczegolnie odbiegajacej od innych szkole, nie wydaje mi sie mozliwe.
W UK w czasie drugiej wojny swiatowej uczono "cichociemnych" samoobrony - wiekszosc atakow z byla zwiazna z atakiem na twarz i jej okolice, a glownie na genitalia. Wg mnie anatomia czlowieka sie nie zmienila.
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Posłuchaj Kajtek na stronie IKMA jest wyraznie napisane ze uzywanie tego symbolu bez ich zgody jest nielegalne a czy ktos sie o to sadzic ma zamiar tego nie wiem i nie interesuje mnie to. Natomiast jesli chodzi o te konfornatacje z MMA i udowadnianie czegokolwiek to nikt z przedstawicieli Israeli nigdy na forum nie zaatakował nikogo i nie obrzucał błotem. Robia to jednak przedstawiciele innych systemow bardzo czesto podwazajac wartosc i skutecznosc tego systemu nie majac odwagi wyjsc po za obszar forum i udowodnic tego. Wiec po co niby ktos ma z Israeli chodzic po innych klubach i cos udowadniac, to sa ludzie ktorzy trenuja i nie obrazaja nikogo. Ale jesli tak wiele osob jest przekonanych o tym ze to co sie tam robi to nic takiego to dlaczego nikt nie ma odwagi przyjsc i zobaczyc jak to wyglada naprawde?? Tu nie chodzi o wyzywanie nikogo ani udowadnianie czegokolwiek, tylko o apel aby nie pisac i nie obrazac ludzi, ktorzy nie robia tego wobec innych, a jak przychodzi co do czego nie miec odwagi tego udowodnic bo tak najłatwiej.A niby czemu miał by byc organizowany jakis turniej?? skoro nikt z isreali nie ma potrzeby udowadniania nikomu nic na siłe i wchodzic w obszar sportowy ( bo nie taki jest cel tego systemu ). Ja tu pisze we własnym imieniu bo draniace jest czytanie ciagłych postow na temat organizacji, prawdy itp. Jesli ktos chce naprawde trenowac to niech to robi, niech szuka swojej drogi i nie wyraza opini na tematy ktore zna pobieznie.
I jakie Ty niby Kajtek zadajesz pytania na ktore ja Ci nie odpowiadam?? ile kosztuje Israeli?? to z pewnoscia zalezy od miasta. ja nie mam tu zamiaru atakowac innych orgzanizaji, przedstwiecieli MMA, zabranie głosu w tej dyskusji miało na celu przekonanie co poniektórych do poznania tego systemu. Co Cie tak dokładnie interesuje czy ktos bedzie kogos sadzic czy nie?? czy uwazasz ze to Cie uczyni lepszych fighterem?? gdzie niby ktos z IKMA Polska zaatakował kogos w zwiazku ze znakiem?? jest tylko na stronie dokument potweirdzajacy rejestracje tego znaku i juz. informacja o legalnosci uszczywanie symbolu jest na stronie IKMA Izreal. Jesli nie masz ochoty przyjsc nie przychodz na staz i dalej gdybaj sobie na forum na temat symboli itp. uwzasz ze pisanie na forum na temat tego co jest lepsze do czegos prowadzi?? powtorze teraz ja pytanie do Ciebie. czy ktos z israeli obrazał tu BJJ. MT czy MMA?? niestety w druga strone cały czas to wystepuje, a jak jezdzi ktos po polsce umozliwiajac wstep na staz kazdemu i poznania czegos i wymienienia doswiadczen to juz nie ma chetnych. Widzisz ta sama sytuacja była w innym temacie dotyczacym BAS3 Bryla itp, tez kazdy tylko pisał ze to sciema itp ale nikt nie ma juz odwagi wyjsc do walki. Ja bym w zyciu nie podwazył BAS3 bo nigdy go nie widziałem, jednak wiele osob na forum to robi. .widzisz ja zamiast zastanwiac sie na forum co jest lepsze, probowałem roznych rzeczy, byłem widziałem, sprobowałem i mało mnie ochodzi jakis symbol bo co mi z tego?? chce miec takie a nie inne umiejetnosci. Jesli chodzi o Duieba to uwazam ze naucza on technik zblizonych do Eyala tyle ze jest prawdziwym fighterem i jego umiejtnosci robia wrazenie. Jednak z tego co wiem jest on mistrzem francji chyba w sawate albo w innym "stojkowym" sporcie.
Kubus Puchatek chodzi o to ze Israeli jest systemem spojnom, obejmujacym wszystkie dystanse, parter, klincz, stojke i nie ma tu potrzeby zatrudniania innych przedstawiecieli sztuk walki poniewaz kazdy z tych elemntow jest nauczany wg pewnego schwmatu. po jakims czasie "zamyka" Ci w jedna całosc wszystko, do tego przeciez dochodzi noz, pałka, bron strzelanie. taki jest przekaz israeli jesli ktos uwaza ze to siema ok ja nie bede nikogo na siłe przekonywał bo i tak kazdy zostanie przy swoim.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Varner,a szkoda że interesują cię tylko wybiórcze sprawy...bo wtedy nie masz pojęcia o całości i usiłujesz ludziom wciskać swoje wartości i swoje widzenie rzeczywistości...w wąskim niestety zakresie :lol:
Ciekawe czemu Duieb i Levine uzywają loga jakoby zastrzeżonego przez ikma...np.Levine jest prawnikiem i prokuratorem oraz głównym instruktorem km w usa i nie sądzę aby pozwolił sobie na używanie bezprawnie loga...a poza tym pisze o tym że jest jednym z paru osób wyróżnionych najważniejszym dyplomem od Lichtenfelda.Czyli nie ma tej jedynej najważniejszej osoby w km o tym rozgłaśniają w ikma powołując się na jakieś stare filmy.
Gideon po prostu dostał pozwolenie od Lichtenfelda na prowadzenie organizacji ikma w Izraelu(a że akurat była to była pierwsza organizacja krav maga to marketingowo rozdmuchano potem ,że jest to ORYGINALNA organizacja i w związku z tym jakoby najlepsza-co jest zwykłą manipulacją tak bardzo eksponowaną przez Sawickiego).
Piszesz Varner,że nikt z israeli krav maga nigdy nie atakował nikogo i nie obrzucał błotem?Kłamiesz świadomie czy znów jesteś niezorientowany?Przecież wielokrotnie przedstawiciele ikma w Polsce rzucali sugestiami,że tylko israeli krav maga jest najlepsza a wszystkie inne szkoły krav maga są do niczego.
Sądzę ,że nikt z szanujących się zawodników i trenerów nie ma potrzeby przychodzić na wasze seminaria....bo niby po co? co im tam pokażecie? ....jak się uderza prawym prostym i lewym sierpowym? pokażecie im low kicka czy jakieś dźwignie?( o ile to w miarę dobrze wykonujecie) czykopnięcie w krocze lub dźgnięcie palcami w oczy?Zabłyśniecie jakąś niezwykłą metodyką której nie znają ludzie siedzący w sztukach i sportach walki?
A tak przy okazji - podobno Sawicki i jego asystenci na seminariach szczególnie nieładnie zachowują się(spotkałem się z określeniem- chamskie zachowanie) w stosunku do osób przychodzących poćwiczyć z innych organizacji krav maga - aby zrobić pokazówkę brutalności , agresji i "skuteczności".Takie informacje do mnie docierały od osób które akurat nie życzą źle ani Sawickiemu ani jego asystentom.
Skoro przedstawiciele ikma unikają otwartej ,dżentelmeńsko-sportowej konfrontancji z godnymi siebie przeciwnikami a wolą pokazywać swoją siłę i wykazywać się na seminariach - bo tak bezpieczniej - to tylko pozostaje ubolewać nad tym.
Oile wiem -są szkoły kravmaga których instruktorzy zachęcają do trenowania z zawodnikami mma/bjj/mt i do brania udziału w zawodach mma.Czemu wy nie chcecie?Tak bardzo przestrzegacie zaleceń Gideona? :D Boicie się ,że wam korona z głowy spadnie? :D
Jak wcześniej zostało napisane-chcecie zykać szacunek i wykazać się skutecznościa-zróbcie tak jak Brazylijczycy w UFC -zaproście zawodników (ale nie na jakies tam seminaria)wymieńcie się doświadczeniami,posparujcie,nie bójcie się otwartości!
A odnośnie znaku to jakis czas temu na tym forum kilku przedstawicieli IKMA atakowało inne organizacje w Polsce...jak widzę jesteś bardzo słabo zorientowany,ale za to bardzo napuszony.
Sawicki w swoim marketingu sugeruje że israeli krav maga jest lepsza od innych bo oryginalna i to i tamto...a zatem nie jesteście lepsi od tych którzy ogólnie krav magę krytykują..tylko że wy najeżdżacie na ludzi ze swojego podwórka kravmagowego.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

stojke i nie ma tu potrzeby zatrudniania innych przedstawiecieli sztuk walki poniewaz kazdy z tych elemntow jest nauczany wg pewnego schwmatu.


Stary, własnie wykazałeś się totalnym dyletanctwem i niewiedzą.

Zachodnie kluby piłkarskie, te najbardziej renomowane, oprócz jednego trenera głownego, który czuwa na całościa i prowadzi treningi ogólne, maja zatrudnionych trenerów od ataku, pomocy, obrony i bramkarskiego. Myślisz, że robia to bo nie mają co zrobić z forsą?

Dlaczego, nasza piłka nożna choć jako całość kuleje, produkuje bramkarzy na światowym poziomie? Bo w każdej sekcji/klubie jest odrebny trener dla bramkarzy.


Dlaczego tak zajebiści zawodnicy MMA jak bracia Nogueira, uczą się boksu od Kubańczyków, którzy o MMA pojęcia nie mają, ale maja do perfekcji opanowany boks?

Jak odpowiesz na to pytanie, przemyśl jeszce raz waszą metodykę treningową.
  • 0

budo_barabos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Ja tylko odpowiem dlaczego mamy swietnych bramkarzy a reszta kuleje. Poniewaz pozycja bramkarza jest specyficzna, nie wymaga wielkich umiejetnosci technicznych ani kreatywnosci , ktorej brakuje Polakom na boisku. Jak Polacy maja pilke to nie wiedza co z nia zrobic, w przeciwienstwie do Brazylijczykow z fantazja.
To czy bramkarz jest dobry zalezy przede wszystkim od takich cech jak refleks i umiejetnosc przewidywania i odwaga. Zauwaz , ze polska reprezentacja najbardziej cierpi na brak kreatywnego playmakera. Trudno o takiego zwlaszcza jak zawodnicy maja takie braki techniczne ze zwyklego zwodu nie potrafia zrobic. A zamiast tego to nabijaja przeciwnikow , zeby pilka wyszla na out/ rog. [ Patrz Krzynowek w meczu z Austria na Euro ].
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

Poniewaz pozycja bramkarza jest specyficzna, nie wymaga wielkich umiejetnosci technicznych ani kreatywnosci


kolejny ignorant, z zerowym pojęciem o temacie :roll:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Barabos co do oceny Brazylijczykow myslisz sie. Za ta fantazja o ktorej mowisz, kryje sie potezna praca i selekcja.
Ja tez myslalem, ze Brazylijczycy np. w bjj to sie tylko bawia i pieknie kulaja, i ze maja jakis szczegolny talent ku temu. A teraz trenujac u Carlsona Gracie, takze z Brazylijczykami - widze jaka ciezka prace wykonuja, i ze za ta ich lekoscia etc. stoi tytaniczny trening od dziecinstwa, ktory wylonil ziarno.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_barabos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

Barabos co do oceny Brazylijczykow myslisz sie. Za ta fantazja o ktorej mowisz, kryje sie potezna praca i selekcja.
Ja tez myslalem, ze Brazylijczycy np. w bjj to sie tylko bawia i pieknie kulaja, i ze maja jakis szczegolny talent ku temu. A teraz trenujac u Carlsona Gracie, takze z Brazylijczykami - widze jaka ciezka prace wykonuja, i ze za ta ich lekoscia etc. stoi tytaniczny trening od dziecinstwa, ktory wylonil ziarno.

Pozdrawiam
K_P


Zgadzam sie. Od dziecka biegaja za pilka [ czy cwicza BJJ ] no to wiadomo, ze umiejetnosci zdobywaja. Ale usprawiedliwienie tego , ze nasza pilka kuleje tym , ze nie mamy trenerow od defensywy itd [ LOOOOOOOOOL ] a mamy od bramkarzy , ktora jest de facto inna pozycja niz zawodnik z pola jest conajmniej nie na miejscu. Kazdy klub ma roznych trenerow od GK. Dlaczego Czesi maja [ mieli ] wielu swietnych zawodnikow, bo niby mieli trenerow od kazdej pozycji?? Litosci :)

Poniewaz pozycja bramkarza jest specyficzna, nie wymaga wielkich umiejetnosci technicznych ani kreatywnosci


kolejny ignorant, z zerowym pojęciem o temacie :roll:


a podaj jakies konkretne argumenty ? bo jak narazie to sam siebie pojechales nazywajac mnie ignorantem a nie odpowiadajac kontrargumentami . Kolejna riposta w stylu ' nic sie nie znasz a pier***' potwierdzi tylko to, ze Ty bajki tutaj piszesz.
  • 0

budo_barabos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

A BJJ to co jak weszło to miało techiniki tak bardzo inne niz Judo, balache zakładali inaczej czy jak??.


Jak zobaczę de la Rivę, pajęczą, albo skrętówkę w judo to Ci przyklasnę :)


Jeszcze jedno, zeby udowodnic ze blyskotliwy to ty nie jestes.

Parafrazujac ' Jak zobacze [i tu nie znam nazw, bo w KM chyba ich nie ma ] wyjscia z roznych pozycji,ktorych ucza na KM, albo chociaz te ich obrony przed nozami, palkami, obezwladnianie napastnika z pistoletem [ abstrahujac od tego czy sa skuteczne czy nie ] w innych stylach to ci przyklasnę.

A moze kojarzy ci sie z czyms/kims kimura?

No, nastepnym razem proponuje wymyslac lepsze argumenty. Skonczylem
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Posłuchaj Zwierzu, powtorze swoje wczesniejsze pytanie czy ktos na forum z IKMA krytkował kiedys MMA, BJJ czy MT??? ja nie zauwazyłem. Natomiast ze strony przedstawicieli tych ze systemow czy niech bedzie sztuk walki jest to spotykana na kazdym kroku. Zrozum ze nikt nie ma zamiaru nic udowadniac, a konfortacje jesli mozna to tak nazwac na stazach sa dla ludzi ktorzy chca sprawdzic czym jest Israeli i czy rzeczywiście jest to taki marny system. i nie pisz mo o napuszeniu poniewaz czytajac rozne Twoje posty w innych tematach pokazujez tylko jakim jestes ignorantem, smiejac sie z innych ktorych nawet nie znasz, ale na forum to tak łatwo robic gorzej jak juz trzeba by cos soba zaprezentowac, załozyc rekiwce przyjsc i zobaczyc co i jak. A doswiadczenie w Kravce jak sam pisałes masz zadne. A jesli chodzi o atakowanie przez IKMA innych organizacji to to juz jest inna sprawa. I piszesz ze atakuje sie na swoim podworku, o co Ci własciwie chodzi?? a kogo maja atakowac??? sa przedstaiwcielami Israeli krav maga to co maja karate czy mma atakowac??? tyle ze postawa IKMA jest uczciwa bo nie siedza tylko na forum wypisaujac tylko kto jest lepszy itp. przyjezdzaja do innych organizacji jesli tak owa wyraza chec, robia staz pokazujac co poreznetuja, walcza z kazdym kto sobie tego zazyczy. to jest chyba merytoreczyne pokazanie roznic. i wybor nalezy to danej organizacji. ale uwierz na siłe nigdy nikt z IKMA nie przyjezdza tylko jesli zostana zaproszeni. a to jak traktuja czasami przedstawicieli innych organizacji to jest akurat w znacznym stopniu prawda, ale w czym problem czy nie potrfia sie bronic, przeciez nosza czesto wysokie stopnie w innych organizacjach. widzisz Israeli działa jak to powiedziałes na swoim podwrórku i nie krytkuje nigdzie mma, bjj itp. ale w druga strona to juz jest normalne. wiec jesli ktos ma odwage krytykowac kogos na forum, ale boi sie w cztery oczy mowic co mysli to juz tylko swiadczy o tym ile to w kazdym wojownika, a ile tylko osoby ktora sie naogldała PRIDE, potrenowała troche BJJ i czyni ja to znawca sztuk walki. A pisanie o jakims turnieju to juz sie robi nudne, bo dlaczego ktos kto działa na swoim podworku czyli odnoszac sie tylko do krav maga, ma cos udowadniac w MMA, skoro mu na tym nie zalezy. sprawa jest chyba prosta nie chcesz nie przychodz, nic na siłe, ale jali nie przychodzisz to sie nie wypowiadaj. a jesli chodzi o to kim jest lewin itp. to jesli nie masz ochoty przyjrzec sie dokumentom ktore maja potwierdzenia notarilane to nie wypowiadaj sie o tym kto jest najwyzszy stopniem i kim jest Gideon.
I mowie dalszy ciag tej dyskusji raczej nie ma sensu bo jesli ktos naprawde jest ciekawy czym jest Israeli to przyjdzie, a jesli nie to przeciez kazdy ma wolny wybor i i tak kazdy pozostanie przy swoim. Ja tylko apeluje do niektorych zeby nie wypowiadali sie w temacie o ktorym słyszeli od osob trzecich albo ich nie interesuje i nie maja ochoty poznac bo przez to traci wartosc forum i merytoryczny poziom dyskusji. bo kłocic sie o to co lepsze mozna w nieskonczoność.
A jesli chodzi o temat dyskusji ktory zaczał Kajtek "czyli jak to jest z krav maga" to takich dyskusji było juz duzo i kazda sie konczy tak samo. proponuje niekotrym wiecej praktyki, a mniej teorii. bo teoretyzowanie na temat czegos czego sie nie raczej sensu nie ma. i jesli ktos umozliwia poznanie israeli i zobaczenia na własne oczy tego systemu, a rozniez i sprawdzenia swoich sił w walce ale i tak kazdy woli dalej w ciemno wypisywac rozne brednie no to teamt czas zamknac.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
[/quote]a podaj jakies konkretne argumenty ?[quote]

Hmm, jakby Ci tu powiedzieć, tak aby nie obrazić?

Uczyć się należy od specjalistów w danej dziedzinie, nie od ludzi którzy mają szeroka wiedzę ogólną, ale siła rzeczy specjalistyczna mają mniejszą.
Czy chirurgi tkanek miękkich lepiej jest się uczyć od chirurga tkanek miękkich, czy od neurologa? Wg Twojego rozumowania, mozna i od neurologa - wszak tak jak i chirurg jest lekarzem.

Tak samo jest z podanym przykładem bramkarzy w futbolu - każda pozycja ma swoją specyfikę i uczyć sie należy od specjalistów danej pozycji. Nie mówię, że jest posiadanie oddzielnego trenera od bramkarzy da nam 100% gwarancji, ale istnieje silna korelacja pomiędzy oddzielnymi trenerami bramkarskimi w sekcjach i klubach oraz brakiem takowych dla ataku, pomocy i defensywy, a faktem, że nasi bramkarze się naświecie liczą, a reszta juz nie bardzo.

[quote]Jeszcze jedno, zeby udowodnic ze blyskotliwy to ty nie jestes.

Parafrazujac ' Jak zobacze [i tu nie znam nazw, bo w KM chyba ich nie ma ] wyjscia z roznych pozycji,ktorych ucza na KM, albo chociaz te ich obrony przed nozami, palkami, obezwladnianie napastnika z pistoletem [ abstrahujac od tego czy sa skuteczne czy nie ] w innych stylach to ci przyklasnę.

A moze kojarzy ci sie z czyms/kims kimura?
[/quote][/quote]
Tutaj Cię nie rozumiem i nie wiem czy jesteś za czy (a może nawet) przeciw?
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Ty Varner,a co ty tak stale zwracasz się do tych do których piszesz aby cię słuchali? :lol: ...masz z tym jakiś problem?
Z uporem nawiedzonego maniaka powtarzasz swoje pytanie o krytykowaniu,powtórzę ci jeszcze raz zatem(może dojdzie do ciebie i jakoś zrozumiesz):tak bardzo was z ikma uraża,że niektórzy z mma/bjj was krytykują,ale jak wy krytykujecie innych przedstawicieli krav maga to jest ok?
Skoro nikt z ikma nie zamierza nic udowadniać to czemu na stażach i seminariach zamiast merytorycznie nauczać innych przedstawicieli krav maga którzy zapłacili i przyszli na seminarium aby ćwiczyć a nie krytykować - prowokujecie i do krwi bijecie na "pokazowych" walkach?...skoro widzicie że nie potrafią nawiązać równorzędnej walki to nauczcie ich ,a nie bijcie aby się dowartościować i pokazać swoją siłę i skuteczność.Jeśli Sawicki jest taki mocny,że potrafi niemal skatować słabszego od siebie(a "winą" tego chłopaka było to ,że przyszedł na staż z innej organizacji km aby poznać Israeli Krav Mage)to niech zmierzy się z odpowiednim fajterem i to niekoniecznie zawodnikiem mma/bjj czy mt ...bo na taką konfrontację zapewne nie byłoby stać mistrza Sawickiego ani jego asystentów i rzeczników :D ... sądzę,że w innych organizacjach znaleźliby się chętni do sparringów i walki...tylko nie na pokątnych stażach i seminariach,a na uczciwym współzawodnictwie np.o prymat "najskuteczniejszej"szkoły krav maga.
Jeśli nie stać buńczucznych i napuszonych przedstawicieli israeli krav magi na konfrontację sportową np.z zawodnikami mma/bjj - aby pokazać swoją skuteczność i zyskać uznanie - to pozostaje tylko bić słabszych na seminariach?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Od kilku lat ćwiczę Kravkę w wersji Eyala. Nie jestem żadnym instruktorem- i bardzo dobrze, bo dzięki temu nie muszą się ograniczać do "jedynie słusznej linii" :) Nie interesują mnie rozgrywki między organizacjami, a jedynie skuteczna samoobrona. I pod kątem skuteczności w samoobronie oceniam to, czego się uczę. Byłem na dwudniowym seminarium Israeli KM, i to co widziałem nie zachwyciło mnie.
W trakcie treningu praktycznie cały nacisk położony był na uczenie się walki z jednym przeciwnikiem. Poruszanie się w walce i podczas ćwiczenia technik było głownie po linii prostej (przód- tył), u Eyala cały czas się przypomina by poruszać się po okręgu, by inny przeciwnik nie mógł zajść od tyłu. Podczas ćwiczenia walki w parterze zupełnie nie mówiono o tym, że celem jest jak najszybciej wstać, przeciwnie, sporo technik kończyło się duszeniem, trzymaniem lub dźwignią. Nie muszę mówić, co się stanie jeśli na ziemi zakładasz dźwignię, a pojawia się kumpel przeciwnika... W ogóle tych wykończeń dźwigniami było całkiem sporo. Stosowanie dźwigni w samoobronie jest IMO kiepskim pomysłem. Po pierwsze, w sytuacji rzeczywistego zagrożenia i związanego z nim wyrzutem adrenaliny traci się precyzyjne umiejętności motoryczne i zostają jedynie gross motor skills. A nawet jeśli uda się założyć dźwignię, a przeciwnik nie ma kumpli którzy by mu pomogli- to co dalej? Zakładasz mu balachę, on wrzeszczy z bólu i obiecuje, że już nie będzie, mówi, ze się poddaje, prosi, żebyś go puścił- co zrobisz? Puścisz, ryzykując, ze wyciągnie nóż? Złamiesz mu rękę, ryzykując ze świadkowie powiedzą, ze zrobiłeś to mimo że się poddał?
Uczenie wysokich kopnięć obrotowych w systemie combat uważam za poważne nieporozumienie...
Reasumując: nazwa Israeli MMA z elementami Krav maga byłaby bardziej adekwatna do tego co widziałem. Tyle, ze jeśli chciałbym się nauczyć MMA, zapisałbym sie do sekcji MMA, nie KM...

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
A co uwazasz, ze bicie np. w glowe, lamanie nosa, wywolywanie potoku krwi, etc. jest bardziej humanitarne i sad (gdybys przed nim stanal), lepiej Cie potraktuje, niz wtedy gdybys zlamal reke w wyniku balachy?
Oczywiscie lezenie na ziemi gdy jest kilku, albo moze byc kilku - przeciwnikow za chwile przy Tobie - jest malo ciekawym rozwiazaniem.
No tak... to powolutku obraz sie wylania - i juz wiemy jak niektorzy buduja autorytety fajtera. Nie godnie. Oj nie godnie.
K_P
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Thufir Hawat myślę, że nacisk położony jest na walkę z jednym przeciwnikiem nie musi być wadą systemu Izraeli Krav Maga. Walka z jednym przeciwnikiem to po prostu początek nauki walki wręcz. Jak nie będziesz sobie umiał poradzić z jednym napastnikiem to jak wyobrażasz sobie walkę z kilkoma? Uważam, że walka z kilkoma przeciwnikami to powinien być następny krok w szkoleniu na bardziej zaawansowanym poziomie wyszkolenia.

Dźwignie i parter – jestem jak najbardziej za. Jak będziesz umiał zakładać dźwignie to będziesz znał zagrożenia z tym związane oraz obronę przed tego rodzaju atakami, a więc jak dla mnie to wstępny okres nauki walki wręcz. Taktyka w przypadku walki w parterze to kolejny etap.

Kopnięcie obrotowe – może warto podejść do tego tak: trzeba umieć prawidłowo wykonać taki atak żeby nauczyć się neutralizować takie zagrożenie w samoobronie. A prawidłowo wykonane na ulicy – super efekt psychologiczny.

Krav Maga może być interesująca, ale osłabia mnie cena treningów w moim mieście. Za 120 zł miesięcznie można mieć jeden trening w tygodniu.
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Zwierzu sposob w jaki IKMA atakuje inne organizacje jest przynajmniej honorowy i zdrowy. bo nie polega to na wypisywaniu na forum roznym pogldaów tylko pokazywaniu roznic w pratyce. Za ich opiniami i pogldami stoi fakt ze jezdza po roznych organizacjach i nie boja sie prezentowac swoich umiejetnosci. wiec za ich atakami stoja potwierdzone w seminariach i walkach fakty. I uwierz mi walczyli z instruktorami ze starej gwardii Tomasza Adamczyka czyli tej ktora uwazana była za bardzo dobra, wsord nich byli ludzie majacy ogromne doswidczenie w judo, instruktorzy boksu itp. hm i uwazasz ze to laicy?? ze ktos tu bił słabszych od siebie? i to jest etyczne postepowanie bo zamiast wypisywac obralizwe hasła na forum maja odwage reprezentowac swoje umieteności i za ich krytka ida fakty i mozliwosci udowodnienia swoich racji. A przedstaiwiciele MMA krytkuja Israeli, ale tylko na forum. a jak IKMA krytykuje inne organizacje przyjezdzajac do nich i im udowadniajac to co chca to juz wg Ciebie jest nieetyczne??? I uwazasz ze jesli Sawicki bał by sie wizyty kogos z MMA to pisał by na plakacie ktory zreszta jest na forum i dotyczył seminarium z Yigalem ze zaprasza rowniez przedstawicieli MMA?? umoziliwiał by wsteo na staz kazdemu? ze ryzykował by swoja reputacje?? jak ktos z MMA ma ochote to nieh przyjdzie, jsli nie ma to nie to chyba prosty i zdrowy układ. a sztuki walki to nie szachy. jak czasami chcesz komus udowodnic ze to co robi jest złe?? czasami troche krwi sie musi poajwic zeby zrozumiec ze to co sie robiło do tej pory moze nie miało do konca sensu.
Zgadzam sie w 100 % tutaj z Kubusiem Puchatkiem. Uwierz ze lepiej załamc komus reke nic uszkodzic wzrok albo walic jego głowa o chodnik. bo reka sie zrosnie a inne okaleczenia niekoniecznie. i to ze eyal zwraca uwage na walke z kilkoma przeciwnikami to super tyle ze zanim zaczniesz walczyc z dwoma musisz umiec wygrac z jednym. zeby nauczyc sie bronic przed nozem, pałka itp. musisz najpierw nauczyc sie uderzac poprwnie, poruszac wiedziec co to timing. obrony przed nozem sa tez rozwijane w parterze ale zeby jego wykonac musisz miec perfekcyjnie opanowane wszystkie dzwignie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024