Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest z Krav Magą?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

budo_nigdy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
co wy tu za glupoty glosicie - "kopniecie w jaja i szybkie oddalenie sie z miejsca zdarzenia" to tylko jedno z mozliwych wyjsc z awaryjnych sytuacji - czy ciezko to zrozumiec? bo w takim razie po co uczymy sie innych rzeczy jak wystarczylaby tylko owa "lisia sztuczka" . Po drugie przeczytalem w tym watku mnostwo pierdol o rozwoju krav maga - jest to system SAMOOBRONNY a wiec jakie jest glowne zalozenie ?....tak zgadza sie, SAMOOBRONA. A jak mozna sie obronic znajac same tylko techniki czysto kraverskie, jezeli stoi sie przed agresorem i ma dojsc do bojki ? Chyba sprawa jest jasna ze trzeba byc obeznanym troche w kopniecia, ciosy itd. a to ze wywodza sie z innych SW to chyba oczywiste - jak juz ktos pisal : Lewy prosty to lewy prosty jak mozna inaczej wykonac ten cios ? W systemie mamy inna technike wyprowadzania ciosow no ale jest to wyjatek potwierdzajacy regule.
Osobiscie nie slyszalem jeszcze o jakis dziwnych specjalizacjach w KM ( u mnie bynajmniej niema ) - wiec sie na ten temat nie wypowiem.
pozdrawiam
Nigdy
  • 0

budo_matador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Tak oglądałem sobie różne filmy o kravmadze na youtube ,a ostatnio bardzo cienki filmik reklamowy IKMA K.Sawickiego(m.in.idiotyczne efekty akustyczne podczas zadawania ciosów)wraz z recenzjami tak napisanymi,że odnosi się wrażenie,że ci co te recenzje umieszczali byli w jakim euforycznym amoku(każda"recenzja" niemal taka sama w stylu i charakterze) i robi się po prostu mdło gdy pomyśli się jak to niektórzy usilnie próbują robić z iluś tam technik samoobrony oprawione w tzw.realistyczny trening - coś zupełnie niebywałego aby tylko w kolejnym sezomie sprzedać "towar" kolejnym zachęconym klientom
  • 0

budo_nigdy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Niechce wszystkich ludzi Sawickiego do jednego kapelusza wrzucac, ale to co pokazuja niektorzy na zjazdach jest naprawde zalosne. Po drugie mysla ze na nich niema kozakow, i niestety przez to wszyscy kraverzy zbieraja zla opinie jak potem taki "gonzo" na miesicie w pipe dostanie.


<<<<<
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Obejrzalem ten filmik - straszne, komus zatrzymal sie czas - walka w stylu konca lat 70. I na koniec najlepsze - kradziez cudzego mienia.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_nigdy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
a co sie zmienilo wtym czasie? ciosy wyprowadzane sa kleczac na kolanach ? czy robi sie salto przed kopnieciem ? :wink:
  • 0

budo_nigdy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
jestem nowy na tym forum, jaki styl Puchatek reprezentujesz ?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
np. nie podskakuje sie na nozkach, jakby nie istnial lowkick i wejscia do klinczu i rzutow. Ale nie bede juz wiecej komentowal.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

jestem nowy na tym forum, jaki styl Puchatek reprezentujesz ?


Doświadczenie i ciężką pracę.

Czasem tylko użycie forumnowej wyszukiwarki oddziela pytania sensowne od bezsensownych :wink:
  • 0

budo_nigdy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Kubuś brzmi jak BJJowiec ale nadal niewiem co cwiczy.....O jakiej wyszukiwarce mowisz ? co mam wszystkie posty Puchatka przesledzic i wywnioskowac co trenuje czy o co ci chodzi? bo profil nie jest wypelniony .
Po drugie, no tak rzeczywiscie ciezko odpowiedziec kilkoma slowami jaki styl sie reprezentuje. Jezeli chodzi o mnie to chodze dopiero od 1,5 na krav maga, wczesniej trenowalem 6 miesiecy boksu wiec bez rewelacji. Mam zamiar sie za jakis czas na cos jeszcze zapisac, niestety finanse mi na to w chwili obecniej nie pozwalaja.

Co do filmiku to wiadomo ze jest to pokazowka wyrezyserowana. Bede szczery ze nadal nie mam pojecia o co dokladnie chodzi z tym starym stylem, i ze sie juz tak nie walczy. No i sadzac po was pewnie sie tez nie dowiem.
pozdrawiam
Nigdy
  • 0

budo_nigdy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
o co do klinczu, to sobie "klinczujcie" jak bedziecie mieli dwoch przeciwnikow przed soba.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Kubuś Puchatek już kilkadziesiąt razy odpowiadał co trenował i jak długo i zwyczajnie mu się już nie chce. Poszukaj na forum albo pozostań w niewiedzy :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Chronologicznie - judo, kyokushin (okolo 10 lat), boks tajski, boks, bjj i... cwiczylismy samoobrone, byla w tym tez krav maga.
Nominalnie mam "papiery" trenera boksu, ale boks mnie pociaga (jak na razie) tylko jako element mma.
Pozdrawiam
K_P
PS. Najprosciej - w stylach, w ktorych sie podcina, rzuca, zadaje niskie kopniecia - m.in. nie podskakuje sie, nie ustawia bokiem - bo to nie sa pozycje zbyt stabilne.
Sam pokaz - no ladnie kopie na glowe chlopak, jak na "Krwawym sporcie". Z argumentami typu - "sprobuj klinczowac, jak masz dwoch przeciwkow sobie etc" - nie polemizuje.
  • 0

budo_nigdy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
dziekuje puchatku .....pozdrawiam i szacunek za twa prace!!
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Szacunek nalezy sie zawodnikom, ja tylko jestem trenerem i eksperymentatorem, ktory lubi wyprobowac pewne rzeczy najpierw na sobie.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Hm nie wypisujcie głupot na temat Sawickiego ani Israeli Krav Maga jak nigdy nie mieliscie okazji trenować tego systemu. Zanim cokolwiek napiszecie na temat tego systemu i teamu Sawickiego to przyjdzcie najpierw zoabczcie, zawalcie, a potem wypisujcie. Jezeli Kubus Puchatek taki oswiecoeny jestes i tak znasz sie na walce i uwazasz Israeli za scieme to przyjdz kiedys na seminarium i przedstaw swoje racje, Sawicki jest otwarty chetnie Cie wysłucha i z pewnościa nie odmowi konfrontacji jesli bedziesz chciał. Jesli takim znawca jestes to przyjdz i zobacz, a potem krytykuj, bo duzo piszesz, krytykujesz itp ale robisz to piszac o czyms czego zupełnie nie znasz. Jesli takie masz dosiwadczenie to chyba warto je wzbogacic. I nie wypisuj głupot o jakims ustawianiu sie bokiem, "starym stylu walki" tylko sprawdz ten styl walki bo mozesz sie bardzo zdziwic jak wielu Tobie podobnych. I nie wypisujcie głupot ze Israeli sciaga techniki z BJJ, MT itp. A BJJ to co jak weszło to miało techiniki tak bardzo inne niz Judo, balache zakładali inaczej czy jak??. Prawy i lewy prosty w MT jest taki innowacyjny?? wczesniej nie było tego w boksie?. Cały swiat sie udoskonala, walka wrecz roznież.
A ludzie ktorzy zaczynaja takie tematy jak ten, hm jak nie mieliscie nigdy okazji przeciwczyc kravki przynajmniej w 2 organizacjach to nie zabierajcie głosu, bo krytykowac cos czego sie nie zna to kazdy moze swiadczy to tylko o Was. Przyjdzcie porównajcie i wtedy zabierajcie głos a nie przepujecie cos co było 3 strony wczesniej w podobnym temacie.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

A BJJ to co jak weszło to miało techiniki tak bardzo inne niz Judo, balache zakładali inaczej czy jak??.


Jak zobaczę de la Rivę, pajęczą, albo skrętówkę w judo to Ci przyklasnę :)
  • 0

budo_varner
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
I powiedz co chcesz wniesc do dyskusji tym co napisałes?? własnie o tym pisze, ze jesli sie czegos nie zna i widzi tylko pare filmikow na youtube to skad mozna wiedziec ze ktos z czegos sciaga??? znasz israeli krav maga na tyle twierdzic ze to jest to samo co mma?? znasz techniki jesli to nie to przyjdz zobacz a potem pisz. Myslisz ze jak laik zobaczy judo i bjj to zoabczy roznice??? nie bo najpierw trzeba znac i jedno i drugie zeby imiec porownac.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
varner, bylem jednym z pierwszych w Polsce cwiczacych krav maga. Cwiczylem ja przez spory czas i nie tylko (z przerwa na ostatnie dwa lata), obserwuje caly czas jej rozwoj. Mam przyjaciol nadal aktywnych instruktorow.
Jest zwyklym stylem kombatowym jesli chodzi o warstwe treningu bez uzycia broni. Nie ma w niej zadnej oryginalnosci. Klasyczna galaz kompilacyjna, z tradycyjnie dobrym marketingiem, zorientowana na ssanie kasy.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
varner, mysle ze spelniam warunki ktore postwiles bys uznal post za merytoryczny. Cwiczylem KM pare lat bylem na stazach 3 organizacji KM, obecnie trenuje rekreacyjnie BJJ i boks i z tej perpektywy oceniam ze poswiecanie KM wiecej niz z 3 miesiace to pomylka. Bic sie w stojce nauczysz sie lepiej na jakimkolwiek sporcie uderzanym, walczyc grapplingowo pokaza tobie lepiej na zapasach bjj itd, a wszechstronna walke masz a MMA. Problemem KM jest tworzenie trenujacym wrazenia bycia superwojownikami gdzie nawet sparingi sa udawane.
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Kubuś cwiczyles kravke tez w stowarzyszeniu?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024