Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest z Krav Magą?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
272 odpowiedzi w tym temacie

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

Ech... Sambo to w uproszczeniu polaczenie zapasow i judo plus pewne unikatowe techniki (nie mowie o sambo combat).

Tyle o sambo.
A o historii KM mówili mi ludzie którzy znali Imi Lichtenfelda.
Był odpowiedzialny za szkolenie Hagany co nie zmienia że po pierwsze siły Hagany składały się nie tylko z żołnierzy ale i cywili a kiedy tworzył podłoża do KM to nikt nie myślał o żydowskim wojsku a tym bardziej o jakiś siłach specjalnych (dla których wg ciebie KM była tworzona).
A dyskutuję na forum bo wygłaszasz swoje opinie jako prawdy z którymi się nie zgadzam i tyle.
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Jeśli chodzi o historię powstania kravki, to przypuszczam, ze oboje macie rację :)
Imi gdy walczył w latach 30 z nazistami i antysemitami, pewno w ogóle nie myślał, ze tworzy jakikolwiek system walki. Po prostu korzystał ze swojej znajomości boksu i zapasów by przetrwać w sytuacjach realnego zagrożenia. Sprawdzał co działa w starciu na ulicy, a co ma zastosowanie wyłącznie w sporcie, a swoją wiedzą dzielił się z innymi. Z nabytych w tym okresie doświadczeń skorzystał, szkoląc najpierw bojowników Hagannah, a później tworząc system szkoleniowy na potrzeby IDF. Gdy przeszedł do cywila, zaczął adaptować KM do zagrożeń występujących w życiu cywilnym.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?


Ech... Sambo to w uproszczeniu polaczenie zapasow i judo plus pewne unikatowe techniki (nie mowie o sambo combat).

Tyle o sambo.
A o historii KM mówili mi ludzie którzy znali Imi Lichtenfelda.
Był odpowiedzialny za szkolenie Hagany co nie zmienia że po pierwsze siły Hagany składały się nie tylko z żołnierzy ale i cywili a kiedy tworzył podłoża do KM to nikt nie myślał o żydowskim wojsku a tym bardziej o jakiś siłach specjalnych (dla których wg ciebie KM była tworzona).
A dyskutuję na forum bo wygłaszasz swoje opinie jako prawdy z którymi się nie zgadzam i tyle.


Albo jestes niereformowalny albo nie umiesz sie przyznac, ze mozesz nie miec racji.

Czy z powyzszego mojego stwierdzenia wynika, ze sambo nie jest sztuka walki? Wiele sztuk walki wyroslo "z czegos". Kropoka.

Czym w/g ciebie byla Hagana? Grupa kolegow z silowni czy grupa paramilitarna? I w co sie przeksztalcila? Moze nie wiesz ale w 1940 r. nie mogly istniec sily zbrojne Izraela z prozaicznego powodu - nie bylo takiego panstwa :)

A teraz czy osadnicy izraelscy na terench zajetych przez Palestynczykow uzywaja kravki do obrony przed atakami??

Rozumiem, ze czasem dorabia sie pewien etos i tyle. Jednak co powtarzam, nie mozna mowic o masowosci antysemickich wystapien w Czechoslowacji (byc moze rowniez dlatego, ze zydzi stanowili tam margines ludnosci). A gdyby takowe mialy miejsce patrzac na to co dzialo sie w Niemczech (masowosc, agresje, uzyte sily) miedzy bajki moznabyloby sobie wlozyc nauke super systemu do samoobrony. Nie sa powszechnie znane ani masowe przypadki zastosowania w ogole (nie tylko skutecznego) kravki w okresie do 1940 r. Moze ci, ktorzy uczyli cie a znali I.L. maja dane ile osob "przeszkolil" i jak czesto z tej wiedzy kozstali?

Nie odpowiedziales tez co daje ci przymiot "wiedzacego najlepiej"?
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

Jeśli chodzi o historię powstania kravki, to przypuszczam, ze oboje macie rację :)
Imi gdy walczył w latach 30 z nazistami i antysemitami, pewno w ogóle nie myślał, ze tworzy jakikolwiek system walki. Po prostu korzystał ze swojej znajomości boksu i zapasów by przetrwać w sytuacjach realnego zagrożenia. Sprawdzał co działa w starciu na ulicy, a co ma zastosowanie wyłącznie w sporcie, a swoją wiedzą dzielił się z innymi. Z nabytych w tym okresie doświadczeń skorzystał, szkoląc najpierw bojowników Hagannah, a później tworząc system szkoleniowy na potrzeby IDF. Gdy przeszedł do cywila, zaczął adaptować KM do zagrożeń występujących w życiu cywilnym.

Pozdrawiam, Thufir


Ja mysle, ze w latach 30tych to w Czechoslowacji za wielu nazistow nie bylo :) Nazizm - Niemiecki Narodowy Socjalizm :)

Co do reszty moge sie zgodzic z tym, ze trzeba rozroznic dlaczego najpierw byla Hagana i I.L. udzielal sie tam a nie w silach zbrojnych (o czym pisalem w ostatnim poscie). Zreszta wtedy na terenach Palestyny stacjnowala m.in Samodzielna Brygada Strzelcow Karpackich gen. S. Kopanskiego zasluzona przede wszystkim w walkach o Tobruk.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
1. KM nie powstawała jako sztuka walki dla komandosów bo w początkach jej tworzenia Lichtenfeldowi nawet nie śniło się że będzie państwo Izrael z własnymi siłami zbrojnymi.
2. Hagana była organizacją paramilitarną i w składzie miała różnych ludzi nie tylko wojskowych a to w co się przekształciła nie ma znaczenia.
3. NAwet jeżeli nie było masowych pogromów to Lichtenfeld i tak zaczął opracowywać swój system by nauczyć bronić się Żydów przed Niemcami. I ilość mieszkańców nie gra tutaj roli.
I pozwolę sobie zacytować moją nauczycielkę "Pisz na temat a nie wszystko co wiesz".
Bo info o tym kto walczył pod Tobrukiem albo ile było obozów koncentracyjnych nic nie wnosi.
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

1. KM nie powstawała jako sztuka walki dla komandosów bo w początkach jej tworzenia Lichtenfeldowi nawet nie śniło się że będzie państwo Izrael z własnymi siłami zbrojnymi.
2. Hagana była organizacją paramilitarną i w składzie miała różnych ludzi nie tylko wojskowych a to w co się przekształciła nie ma znaczenia.
3. NAwet jeżeli nie było masowych pogromów to Lichtenfeld i tak zaczął opracowywać swój system by nauczyć bronić się Żydów przed Niemcami. I ilość mieszkańców nie gra tutaj roli.
I pozwolę sobie zacytować moją nauczycielkę "Pisz na temat a nie wszystko co wiesz".
Bo info o tym kto walczył pod Tobrukiem albo ile było obozów koncentracyjnych nic nie wnosi.


1. Dowiedz sie moze cos o ksiazce Judenstaat (1896 r.) i o I Kongresie Syjonistycznym (1897 rok), kiedy to postulowano juz stworzenie niepodleglego tworu narodowego - co prawda jeszcze w innym iejscu. Ale od mniej wiecej roku 1917 skonkretyzowala sie idea utworzenia panstwa zydow na terenach Palestyny, jako panstwa swieckiego narodu. Wiec nie pisz, ze L. sie cos tam nie snilo - zawsze mogl uciec do USA a nie do Palestyny, skoro wybral ten 2gi kierunek chyba jednak w powstanie Izraela wierzyl.
2. Jak zauwazyles szkolil Hagane, myslalem, z ewyjatkowo wyraznie wytlumaczylem, ze nie bylo panstwa wiec nie mogly istniec "oficjalne" sily zbrojne - ich miejsce zajal twor militarno-policyjny - Hagana. Znow wiec czegos nie zrozumiales.
3. Piszesz, ze L. opracowywal kravke, zeby bronic Zydow (narod jak mniemam) przed Niemcami. Pomijam, ze w planie eksterminacji chodzilo o wyeliminowanie zydow nie Zydow (a moze poprawniej Izraelitow?) bo wtedy ciezko bylo mowic o narodzie. Nie przedstawiasz jednak na to argumentow. Natomiast za sprzeczna teza przemawia, ze L. nie rozpowszechnial kravki w Rzeszy czy Austrii gdzie mozna mowic o wystapieniach Niemcow przeciwko zyda. W Czechoslowacji zylo sie w miare spokojnie a juz napewno Niemcy tam pogromow nie robili. Co najwyzej Polacy domagajacy sie wlaczenia Zaolzia do II RP. Nawet na terenach dzisiejszej Slowacji bylo spokojnie do czasow przejecia rzadow przez ksiedza Tiso. Wiec kogo, przed kim n mial bronic?

Informacja o liczbie niemieckich obozow koncentracyjnych czy obozow zaglady na terytorium Czechoslowacji podobnie jak dane o liczebnosci tamtejszych zydow maja zobrazowac skale problemu.

Informacja o Samodzielnej Brygadzie Strzelcow Karpackich miala uzmyslowic, ze na terenach Palestyny stacjonowaly obce wojska (przede wszystkim anglosaskie ale i inne wojska koalicji) i one utrzymywaly tam porzadek a przy okazji mialy oko na zloza ropy naftowej na bliskim i dalekim wschodzie. Stad wiec, skoro nie bylo panstwa i jego budzetu a takze wobec wykorzystania potencjalu zbrojnego aliantow nie mozliwe bylo na tamten czas powolanie i uzbrojenie regularnej sily zbrojnej.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Panowie! dysputy historyczne są niewątpliwie ciekawe ,ale proponuję skoncentrować się bardziej na aspektach "rozwojowych"krav magi,bo nie ulega wątpliwości że system ten już przestał być tym czym powinien być-"systemem szybkim i łatwym do nauczenia w krótkim czasie przez niewytrenowane osoby".
Nie ulega wątpliwości,że "rynek" kształtuje ten system w dowolny sposób.Trening krav magi po prostu musi się sprzedać!
Najśmieszniejsze jest to jak niektóre organizacje to "tłumaczą" :lol:
Jedni piszą ,że są "specjalizacje"krav maga :lol: .....co sezon to pojawia się nowa "specjalizacja"...oczywiście "po raz pierwszy nauczana poza Izraelem" :D ,albo która po raz pierwszy "wyszła" na rynek cywilny z jakiejś kolejnej tajnej formacji komandosów 8) ...i właśnie będzie nauczana na jakimś obozie,zgrupowaniu,seminarium itp. :wink:
Inni zwyczajnie do treningu krav maga dokładają bjj,mt i boks żeby przyciągnąć odchodzącą klientelę.
A jeszcze inni piszą ,że mają wyłączność na nauczanie najbardziej oryginalnej krav-magi :lol: i ich znaki rozpoznawcze są jak najbardziej zastrzeżone i wara innym od tego! :) ...a jeśli się włączy w youtube ich "oryginalne" techniki to okazuje się ,że jest to to samo co w innych organizacjach(jeśli chodzi o "pakiet"podstawowy technik krav maga) + mix ju-jitsu i mt/kb z metodyką teningową na bezczela zerżniętą z tych sportów walki.
Najwyraźniej świadczy to o słabości systemu bo jeśli nie sprzedaje się dobrze któraś z jego wersji to modyfikuje się ją,dokłada to i owo ....i dalej sprzedaje :D ...a jeśli i to po jakimś czasie nie wystarczy to znów trzeba zreorganizować sprzedaż itd
  • 0

budo_szuwarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Witam :!:
Mam pytanie: jaka jest dobra sekcja KM w Gdyni. Nie chce wlepiac nowego tematu,zaraz bedzie troll itd. Widze jest kolega z Gdyni,trenuje to moze mi odpowiedziec.
Bede w domu okolo soboty,chce sie zapisac odponiedzialku.
Za odpowiedzi dziekuje :!:
P.S Nie jestem trollem :twisted: (moze wygladam).
Pozdro :!:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
kazdy wypowiedzial swoje zdanie, a... Szuwarek i tak chce sie zapisac na kravke.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Bo kravka dobra jest i tyle... :) :wink:
  • 0

budo_szuwarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Witam :!:
Bardzo mi przykro Puchatku,ale ja na prawde chc sie zapisac na krawke :twisted: .
Byc moze jestem nie reformowalny,albo po prostu podoba mi sie ten system. Trenowalem wczesniej karate i boks,teraz chce KM. Wypowiedzialo sie duzo ludzi,kazdy chwali co uwaza za skuteczne. Skoro KM zaadoptowalo techniki z innych SW to,wedlug mnie,musi byc bardzo skuteczne. Dlatego chcialbym isc do dobrej sekcji. Na forum wypowiadal sie kolega ktory jest z Gdyni,liczylem na odpowiedz od niego.
Pozdrawiam :!:
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Rozwaz sobie czy nielepszym bedzie trenowanie mixu pod mma, w 3miescie sa kluby, ktore przygotowuja pod "walki w klatce".

Zeby bylo jasne ta wypowiedz nie ma zaczynac dyskusji co lepsze trenigi KM czy pod MMA.
  • 0

budo_szuwarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Witam :!:
Widzisz,ja pracuje w ochronie wiez wiertniczych,KM zawiera elmenty ktore moga przydac mi sie w pracy.Patrze pod katem polaczenia przyjemnego z pozytecznym. Oczywscie do tego silownia obowiazkowo.Pozniej zobaczymy pewnie zapisze sie na MMA.
Pzdrawiam :!:
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Pomyśl jeszcze o JKD u Kenjiro w Gdyni. Nowoczesna metodyka, i nastawienie pod "real".
  • 0

budo_szuwarek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Witam :!:
Pomysle,podaj adres albo nr tel. Tak btw nie znasz dobrej sekcji KM??
Dzeki i Pozdro :!:
PS:mam czas i chce sprawdzic co mi przypasuje.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
Mylisz sie Szuwarku... ale jak to mowia - proba puddingu polega na jego zjedzeniu.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?

Pomyśl jeszcze o JKD u Kenjiro w Gdyni. Nowoczesna metodyka, i nastawienie pod "real".

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
również polecam JKD.
W ochronie chyba nie chodzi o to by kopnąc w jaja i spieprzać a taki jest poniekąd przekaz Kravej.
W JKD walka jest w każdej strefie do tego całkiem sporo machania kijkami ratanowymi
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
W ochronie chyba nie chodzi o to by kopnąc w jaja i spieprzać a taki jest poniekąd przekaz Kravej.

dobre! :lol:
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
W ochronie chyba nie chodzi o to by kopnąc w jaja i spieprzać a taki jest poniekąd przekaz Kravej.

dobre! :lol:
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest z Krav Magą?
w ochronie (w/g przekazu Kravki) trzeba kopnąć w jaja,spieprzać na bezpieczną odległość aby powiadomić innych ochroniarzy lub policję :wink:
przykazanie Kravki-"jeśli znalazłeś się w niebezpiecznej sytuacji-oddal się jak najszybciej"-chyba nie bardzo pasuje do pracy ochroniarza :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024