Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na seminarium treningowe pod kierunkiem Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Dołączona grafika



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Skoro przyjeżdża tylko jeden sensei to chyba nie za bardzo będzie w czym wybierać ;)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Skoro przyjeżdża tylko jeden sensei to chyba nie za bardzo będzie w czym wybierać ;)

Nie widzisz, że jest dwóch? Jeden Shihan ma 7. dan a drugi 8. dan :wink: :lol:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Ano fakt, przepraszam najmocniej 8)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
przepraszam, a kogo obchodzi, ze przyjezdza jakis shihan yoshinkanu, ktory bedzie biegal po macie z rozczapierzonymi palcami?
od oglaszania tego typu informacji jest specjalny dzial. prosze nie zasmiecac forum.
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Plakat byl drukowany nieo wcześniej. ANDO TSUNEO Shihan, który zaszczyci nas swoją osobą w kwietniu został niedawno uhonorowany stopniem 8 Dan w systemie Yoshinkan Aikido.
Troche szacunku Panowie dla 8 dana jakie wy macie stopnie aby kpić sobie z 8 dana?
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Skoro przyjeżdża tylko jeden sensei to chyba nie za bardzo będzie w czym wybierać ;)



Ja myslę ,że każdy jest w stanie z każdego seminarium coś wynieść dla siebie i warato poznawać inne systemy, innych mistrzów ... :wink:
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Jakim cudem aikido jest sztuką walki? Ten filmik to wciskanie gniotów naiwniakom... skakanie przez płotki...
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

przepraszam, a kogo obchodzi, ze przyjezdza jakis shihan yoshinkanu, ktory bedzie biegal po macie z rozczapierzonymi palcami?
od oglaszania tego typu informacji jest specjalny dzial. prosze nie zasmiecac forum.


Na przykład mnie - jakoś nikomu nie przeszkadza, że co chwilę ktoś w dziale Aikido ogłasza o stażach Aikikaiowskich... Yoshinkan to też, byłoby nie było, Aikido więc może nie tak lekceważąco... EOT

Co do wyboru Senseia, to zgodnie z zaleceniem tego pięknego plakaciku wysłałem jakiś czas temu emalję na podany adres i cisza... Może dlatego, że przedstawiłem się, że z konkurencyjnej organizacji jestem?
michalfl - jak się można wbić na ten staż?

Pozdrawiam wszystkich 'true', 'oldschoolowych' ai i niekoniecznie doków :wink:
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Seminarium jest jak najbardziej otwartym seminarium - rowniez dla ludzi z innych organizacji.

Prosze dzwonić Monika Krzywicka +48 792 212 920
Grzegorz Krzywicki +48 792 212 922
oraz Danuta Flasz +48 608 314 989
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Jakim cudem aikido jest sztuką walki? Ten filmik to wciskanie gniotów naiwniakom... skakanie przez płotki...


sebol ja cwicze aikido i zareczam ci ze nie odwracamy sie plecami do czlowieka uzbrojonego w tanto, nie padamy od dotyku jednym palcem, nie udajemy ze od przypadkowego i lekkiego uderzenia w jape tracimy przytomnosc. Ale coz cyrk to cyrk dobrze ze publicznosc dopisuje - po ile bilety 120 zl.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
ja przepraszam bardzo, ale filmik z youtube'a wypada niezbyt korzystnie dla shihana.
uke nie nadaza w odczytywaniu w lot intencji tori, czyli nie zawsze pada od quasitechnik. ten teatr iluzji oglada sie z lekkim politowaniem. wezmy takiego tissiera- on rowniez robi teatr, ale tam przynajmniej widac, ze techniki sa faktycznie egzekwowane.

powod zapraszania trzeciorzednych rzemieslnikow aikido do Polski jest bardzo partykularny- osoba zapraszajaco toruje sobie z reguly latwiejsza droge do wyzszych stopni, buduje pozycje w swojej organizacji etc.
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

powod zapraszania trzeciorzednych rzemieslnikow aikido do Polski jest bardzo partykularny- osoba zapraszajaco toruje sobie z reguly latwiejsza droge do wyzszych stopni, buduje pozycje w swojej organizacji etc.


:D

Zapraszam Ciebie - poprowadź u nas seminarium jesteśmy otwarci :)

Bo rozumiem ,że ty jesteś pierwszorzędnym rzemieslnikiem aikido lub przynajmniej drugorzędnym skoro wypowiadasz się o tym niżej :wink:

Stopni na pewno nie będziemy zdawali przed Ando Senseiem i nie taki cel jest zaproszenia mistrza przez nas do Polski.
Nie wiem jakie sa cele i intencje innych organizacji zapraszających do Polski mistrzów - być może jest tak jak piszesz , ale tak nie jest w naszym przypadku.

Naszymi nauczycielami przed którymi zdajemy egzaminy na wyższe stopnie są Terada Hanshi, który został nominowany na stopień 10 Dan IYAF ( tak jak Ando Sihan - chodzi o czas nie o stopień :P ) oraz Masazumi Matsuo Shihan ( 8 dan), ktory gościł u nas w październiku i listopadzie ( mieliśmy możliwosc trenować przez okres około 1,5 miesiąca z Matsuo Senseiem nie tylko w dojo , ale równiez na seminariach) .

Mamy mozliwośc zaproszenia innego mistrza z Japonii , który przyjął nasze zaproszenie i dlaczego mamy z tego nie skorzystać?
Ja np mam na tyle małą wiedzę na temat aikido ,że dla mnie osobiście to wielki zaszczyt trenować na macie z Ando Sensieiem i na pewno wiele sie nauczę.
Równie chętnie jeździmy na seminaria organizowane przez inne organizacje ( jezeli seminaria nie są zamkniete dla ludzi z zewnątrz).

Już teraz mogę was zaprosić na seminarium , które odbedzie się w lipcu (4-6) , a zaszczyci nas swoją obecnością Shioda Yasuhisa "Kancho" ( nie wiem jak dokladnie się pisze kancho dlatego "" ) !
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Osobiście mi nie przeszkadza zamieszczania ogłoszeń o stażach w dziale aikido, uważam że tak jest lepiej. Nie rozumiem czemu bujin tak na ten topik naskoczyłeś.

Nie podważam też autorytetu senseia, przyczepiłem się tylko do zapisu "Wybór sensei", który widnieje na plakacie. Wydaje się to być dosyć niefortunnym zapisem i ciekawostką zarazem.
Liczyłem, że mój niewinny żarcik będzie dość wyraźny by rozpocząć dyskusję. Zatem :Wybór sesnsei" oznacza, że zaproszony mistrz wybierze jakichś nowych sensei którzy będą nauczać w polsce, czy może wybierze sensei którzy poprowadzą zajęcia. Oczywiście dwie te opcje na pewno nie są zbyt realne. Gdyby przyjechało kilku mistrzów "wybór sensei" mógłby być wyborem jednego z nich, stąd mój żarcik.

Tak na poważnie "wybór sensei" zapewne oznacza, że sensei wybierze jakie techniki będzie pokazywać i tu dochodzimy do clue. Czy to oznacza że na pozostałych, zajęciach sensei nie może wybierać co pokazuje? Będziecie mówić sensei co ma robić? Wiem że taka jest praktyka, ale wydaje mi sie to trochę dziwne ;)

pozdr
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Wybierze technikę i doprowadzi do końca...
"Jak dać sobie wbić nóż w nerkę i czy to bardzo boli". "Jak stracić przytomność od przypadkowego pacnięcia w mazak (trailer 30-35")"
Trochę się poznęcam a co mi tam 8)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Godna polecenia jest ucieczka przed bandą uke 4,55"
Oraz powtórzenie triku uke wpadają na rozstawione ręce. 5,08"
funAikido.
Ja tu się znęcam a nikt nie chce bronić mistrza? Please :D
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
A mnie to zawsze bawi tragikomiczna gra aktorska japońskich aikidoków ;-)
Nie wszystkich oczywiście - tylko tam gdzie to widać gołym okiem. Czy oni kurna naprawdę myślą, że damy sobie ten kit wcisnąć??
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
garry - cenna uwaga - Sensei przyjedzie ze swoim asystentem , ale wylecialo mi z glowy nazwisko - dzisiaj dowiem sie dokladnie i napisze stopien i nazwisko - dlatego pisze ,ze wybor Sensei .
plakacik robił tez jedne z naszych uczniów - więc tez widac popełnił gafę ,że nie wpisąl nazwiska drugiego senseia lub nie napisal wybor Senseia - dziękuje za uwagę.
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Godna polecenia jest ucieczka przed bandą uke 4,55"
Oraz powtórzenie triku uke wpadają na rozstawione ręce. 5,08"
funAikido.
Ja tu się znęcam a nikt nie chce bronić mistrza? Please :D


Ja nie dyskutuje, bo mam zamałą wiedzę oraz mistrza , rowniez nie znam osobiście ( jeszcze :D )jedynie z filmików.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024