Skocz do zawartości


Zdjęcie

Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_fantazja_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
Tworząc ten topik chciałabym dowiedzieć się jaka jest formalna procedura otrzymania certufikatu Shodan, już po zdanym egzaminie :wink: . Wiadomo jest staż, przyjeżdża Sensei z daleka, przeprowadza egzamin na stopnie Dan, kandydaci zdają pozytywnie i co dalej :?: :?: :?: :!:
Napiszcie jakie wymiary ma ten certyfikat: A4, A3 :?:
Jakie wymiary powinna miec antyrama, by oprawić ten dokument :D
Mam nadzieję, że nie było jeszcze takiego tematu. :roll:

Pozdrawiam
Fantazyjka :P
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
Naprawde chcesz oprawiac ten certifikat?? :? 8O 8O Przeciez to zwoj, wiec zasaniczo ma pozostawac zwiniety..... poza tym, masz zamiar powiesic na sciane zeby sie temu z uwielbieniem przygladac, czy moze zeby sie chwalic pred znajomymi? :wink:
  • 0

budo_fantazja_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
Hmm po prostu jestem ciekawa, racja zwój jak zwój, to tylko informacja zwrotna i legitymacja. Dla znajomych, ależ skąd!! Zawsze to jakis dyplom, a poza tym chciałam zrobic prezent chłopakowi i oprawic mu w antyrame, najwyraźniej tylko bym się wygłupiła.
Mozna skasować temat, znów mnie coś pokusiło, żeby tu napisać.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
spoko i nienerwowo :wink:
Pisac trzeba, przynajmniej znasz opinie innych na ten temat...
  • 0

budo_fantazja_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo

spoko i nienerwowo :wink:
Pisac trzeba, przynajmniej znasz opinie innych na ten temat...


Jestem spokojna Szczepan, tylko ile razy bym tu nie pisała, zawsze zostane skrytykowana.
W życiu mam dośc stresów, a na forum wchodze dla przyjemności i z chęcią dowiedzenia się czegoś więcej. Dzięki za odpowiedź.

Prawda jest taka, że przyjeźdża Sensei odbywa się wręczenie zwojów i legitymacji.
Zwój przebywa długa drogę aż z Japonii. Jest to trochę owiane tajemnicą. A ja chciałabym więcej szczegółów.
np. z jakiego papieru jest zrobiony certyfikat
i co zrobic np, jeżeli pomylą nazwisko.
  • 0

budo_gogatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
Moze to bedzie pomocne:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_fantazja_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
Dzięki;) Wystarczyło poszukać w google ;) Pozdrawiam
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
to jest typowa forma certyfikatu japonskiego,nie tylko w sztukach walki ale we wszelkich profesjach i sztukach/zawodach licencjonowanych - owszem,oprawia sie w ramki i takie certyfikaty wisza w japonii w miejscach wykonywania profesji przez posiadacza.
drogi Szczepanie - certyfikaty sztuk walki wisza w ramkach w wielu szkolach/certyfikaty senseja dojo/,wielu innych ludzi oprawia je i wiesza w domu na najbardziej honorowym miejscu,mozna tez trzymac w szufladzie - jak kto uwaza...pozdrawiam,maciek
  • 0

budo_achula
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
Z tym wieszaniem w naszej kulturze jest różnie. Co niektórzy wieszają by podnieść własny prestiż i połechtać swoje ego. Należy pamiętać , że nie dyplom, czy też certyfikat stanowią dobrego profesjonalistę. Są tacy którzy mając certyfikaty nie mają potrzeby obwieszczać całemu światu o ich posiadaniu, a są tacy którzy całą kamizę obwieszą dyplomami ... :)
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo
w kulturze japonskiej jest po prostu - normalnie.certyfikat stwierdza kwalifikacje/uprawnienia do wykonywania zawodu - na rogu byl gosc,ktory szyl koszule w malusienkim warsztaciku i on mial na scianie certyfikat cechu krawcow miasta yokohama - identyczny w formie,dlatego mnie zaintrygowal az wszedlem i spytalem....
senseje w swoich dojo,prowadzonych komercjalnie - wieszaja swoje certyfikaty,podobnie prawnicy,lekarze i inni,pozdrawiam,maciek.
  • 0

budo_fantazja_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Certyfikat Shodan Aikido Hombu Dojo

w kulturze japonskiej jest po prostu - normalnie.certyfikat stwierdza kwalifikacje/uprawnienia do wykonywania zawodu
senseje w swoich dojo,prowadzonych komercjalnie - wieszaja swoje certyfikaty,podobnie prawnicy,lekarze i inni,pozdrawiam,maciek.

Dokładnie, kiedy ktoś podwarzy kwalifikacje Senseia, On pokazuje dokumnet, wiszący, np. na ścianie dojo. Z doswiadczenia wiem, że dzieje się tak często, kiedy rodzice przyprowadzają poraz pierwszy swoje pociechy na trening dla dzieci.
Poza tym taki certyfikat jest szacownym dokumentem, żeby go otrzymać trzeba wiele wysiłku, wytrwałości, cierpliwości i czasu spędzonego na macie.
Powieszenie go nawet w domu na ścianie jest jakimś ukoronowaniem samego siebie i tego wysiłku, z pewnościa taki certyfikat daje satysfakcje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024