Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
garry - nie mam opcji edytuj post - rozumiem o co ci chodziło tamtego poprzedniego postu nei czytaj - teraz moja gafa blahahah - to z powodu pośpiechu :oops: :oops:
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
gearry - nie mam opcji edytuj post - rozumiem o co ci chodziło tamtego poprzedniego postu nei czytaj - teraz moja gafa blahahah - to z powodu pośpiechu :oops: :oops:
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Ja nie dyskutuje, bo mam zamałą wiedzę oraz mistrza , rowniez nie znam osobiście ( jeszcze :D )jedynie z filmików.


Michalfl a jak tak sobie oglądasz ten filmik z pozycji osoby początkującej to co tam widzisz? Co myślisz o tym aikido? Czy też musisz poczuć to na własnej skórze aby sprawdzić czy to ma sens?
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Ja nie dyskutuje, bo mam zamałą wiedzę oraz mistrza , rowniez nie znam osobiście ( jeszcze :D )jedynie z filmików.


Ok rozumiem, ale jak ci się podoba to co widzisz? Nie z punku widzenia adepta aikido, bo wtedy może nie wypada krytykować mistrza lub coś w tym stylu. Ot tak po prostu.
  • 0

budo_michalfl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
No troszke ten filmik jest taki "lait" - wyglada jak by uke od samego dotyku upadał.

No , ale filmik to filmik.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).


Sympatyczny kabarecik :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Abstrahujac od dziwnej pracy uke, ten czlowiek robi po prostu doskonale aikido. Szkoda tylko ze wciaz powtarza to samo.
Co do pracy uke, to kazdy styl ma swoje 'wymagania' a znajac troche Yoshinkan, pewnie sie go boja i skacza na zapas. Jednak Sebol, mimo ze sie okazja prezentuje to znow nie pojedziesz sie przekonac na wlasnej skorze co gosciu warty - taki juz jestes internetowy znawca. Tak samo Bujin, obaj boicie sie ze w rzeczywistosci wasze poglady zostana rozbite jedna technika, i co byscie wtedy wysmiewali....chyba samych siebie?
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Abstrahujac od dziwnej pracy uke, ten czlowiek robi po prostu doskonale aikido.


Ty Szczepan naprawdę musisz siedzić w jakiejś dzikiej puszczy, że uważasz to za fajne aikido..
Masakra..... :roll: :roll: 8O
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Abstrahujac od dziwnej pracy uke, ten czlowiek robi po prostu doskonale aikido.


Ty Szczepan naprawdę musisz siedzić w jakiejś dzikiej puszczy, że uważasz to za fajne aikido..
Masakra..... :roll: :roll: 8O

Kazdy ma oczy i moze patrzec, ale nie kazdy widzi :)

Sprobuj zaobserwowac jak gosciu doskonale zmienia dystans i wykorzystuje ta zmiane dystansu zeby wychylic atakujacego. Jak 'uwarunkowuje' atakujacego na pewien rytm, a potem go kasuje zeby wytworzyc 'pustke' w ktora wpada atakujacy. Jak wchodzi prosto w centrum atakujacego i zajmuje jego miejsce. Jak kontroluje atakujacego od momentu jak ten rozpoczyna atak - widac wyraznie 'polacznie' z atakujacym na dlugo przez momentem kontaktu. Tego jest znacznie wiecej.....Juz nie mowie o tak prostackich rzeczach jak doskonaly timing, czy smiertelne meguri :wink: :lol:
Sa to elementy 'niematerialnego' aikido ktore on robi bez wysilku i od niechcenia,on to potrafi wykonac fizycznie. Wyropalaj oczy do bolu, moze cos dostrzezesz.
On nie robi 'fajnego' aikido. :roll: On robi doskonale aikido. 8)
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

i co byscie wtedy wysmiewali....chyba samych siebie?

Szczepan z siebie to ja się śmieję nałogowo :D
Wiesz mi się nie chce skakać przez płotki i jeszcze za to płacić - ja nie małpa cyrkowa.
Aby przekonać się co gościu jest wart musiłbym go o sparing poprosić - wyobrażasz to sobie na stażu? Na szczęście mam od tego kolegów i oni na okrągło udowadniają mi ile jestem wart :)
Timing, dystans, kontrola ataku - kurwa Szczepan.... jakiego ataku??? Gdzie ty tam atak widzisz pożeraczu niedźwiedzi - nie bądź śmieszny...
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Michał tak jak już sam stwierdził nie posiada zbyt wielkiej wiedzy z zakresu Aikido, dlatego chcąc zaprezentować Ando sensei "pozytywnie" wizualnie, paradoksalnie poniekąd podłożył mu kłody pod nogi, odnosząc się do według mnie najmniej udanego pokazu jaki można na youtube znaleźć. Tutaj nie ukrywam że moja zdanie jako osoby trenującej Yoshinkan jest wielce subiektywne, ale nie będę też ukrywał że są momenty w których czasami uke niesie wyobraźnia, a nie technika senseia.

Wybierze technikę i doprowadzi do końca...
"Jak dać sobie wbić nóż w nerkę i czy to bardzo boli".

Nie za bardzo rozumiem Twoich intencji. Tobie zapewne chodzi o moment w którym Ando sensei chciał skończyć ju waze, tak by objaśnić bezsensowność skupiania wzroku na broni, ale że uke nie zareagował szybciej, to go przez przypadek "pomiział" tym tanto po żebrach? piszę o 3:13.

Wybierze technikę i doprowadzi do końca... "Jak stracić przytomność od przypadkowego pacnięcia w mazak (trailer 30-35")"


Gwoli sprostowania, Ando sensei to ten mężczyzna w hakamie :) i to on będzie prowadził seminarium...
To przecież nie wina sensei'a że jego uke posiadający brązowy pas nie opanował nawet podstawowego padu ni, przez co zaczął się tak zataczać jakby co najmniej mawashi geri po głowie zebrał.

Godna polecenia jest ucieczka przed bandą uke 4,55"
Oraz powtórzenie triku uke wpadają na rozstawione ręce. 5,08"
funAikido.


Tytuł shihana raczej nie daje patentu na nieśmiertelność i nieomylność, a to że Ando sensei źle wymierzył sobie dystans przy yo nin dori w pewnym momencie zmusiło go do "kontrolowanego odwrotu";] hehe.
Natomiast powtarzanie jakiś technik w ju wazach czy w yo nin dori dla mnie nie jest niczym dziwnym.


Aby przekonać się co gościu jest wart musiłbym go o sparing poprosić - wyobrażasz to sobie na stażu?

Bo jeszczem gotów pomyśleć że bawiło by Ciebie odklepanie przez gilotynę czy skrętówkę osoby w przedziale wiekowym na moje oko między 55 a 60 rokiem życia, ważącej maksymalnie jakieś 67 kg... :-)

Timing, dystans, kontrola ataku - kurwa Szczepan.... jakiego ataku??? Gdzie ty tam atak widzisz pożeraczu niedźwiedzi - nie bądź śmieszny...

Szczepanowi zapewne chodziło o nasze ataki aikidockie, które to inaczej pojmujesz Ty, jak i np. by pojmowała osoba trenująca szachy (tam też sie atakuje)...
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Tutaj pozwoliłem sobie przedstawić dwa odnośniki do "pokazówek" Ando sensei które najbardziej mi do gustu przypadły:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Już wcześniej wspomniałem że ja w tej materii jestem subiektywny, ale jak dla mnie Ando sensei prezentuje genialne Aikido pod względem techniki jak i dynamiki, tutaj zaznaczam że oceniam go tylko na podstawie filmików jakie znalazłem. W sumie nawet po trochu, ruchem jak i przez samo skracanie formy i "przestrzeni życiowej" uke, przypomina mi Gozo Shiode.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Zobaczyłem te filmiki i powiem, że poważnie bym się zastanowił nim poprosiłbym tego ważącego 67 kg staruszka o sparing - rzuca dwoma gośćmi na raz a ja mam problem pokonać jednego kolegę - dwóch to już masakra :D
Aikido można nazwać formą ruchu (ja tak to ćwiczę) ale do walki to temu jeszcze daleko. Wnioskuję tylko ze swojego skromnego doświadczenia :D
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Po takich filmikach, coraz bardziej przestaję postrzegać Aikido jako sztukę walki,
można jeszcze znależć Ducha Budo w Aikido, czy to u senseia Isoyamy, czy
senseia Chiba, szkoda, tylko, że takich sensei jest niewielu.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Tobie zapewne chodzi o moment w którym Ando sensei chciał skończyć ju waze, tak by objaśnić bezsensowność skupiania wzroku na broni, ale że uke nie zareagował szybciej, to go przez przypadek "pomiział" tym tanto po żebrach? piszę o 3:13.


Chodzi mi bardziej o generalna zasade. Kilka razy Ando wchodzi plecami w uke uzbrojonego w tanto (a raczej uke wpada na plecy). Nawet zakładajac ze ta technika jest zrobiona w supertimingu,jest to ekstremalnei ryzykowna operacja. Na tym filmie widac ze gdyby nie miał super spolegliwych uke (ponad norme spolegliwosci) to miał by nóz w nerkach. Nawet wchodzac plecami mógłby miec nóż w boku. Nawet zakładając że atakowała by kucharka, a nie spec nożownik.

Nie wiem czy ta technika była poprzedzona info że to tylko zabawa i nie nalezy tego robic w domu. :-)

Gwoli sprostowania, Ando sensei to ten mężczyzna w hakamie :) i to on będzie prowadził seminarium...
To przecież nie wina sensei'a że jego uke posiadający brązowy pas nie opanował nawet podstawowego padu ni, przez co zaczął się tak zataczać jakby co najmniej mawashi geri po głowie zebrał.


No nie wiem czy nie jego wina (chyba jednak jego), a nawet jak nie jego to po co go ludziom pokazuje :-) Wg mnie to miało podbudowac dramaturgie a wyszlo komicznie.

Tytuł shihana raczej nie daje patentu na nieśmiertelność i nieomylność, a to że Ando sensei źle wymierzył sobie dystans przy yo nin dori w pewnym momencie zmusiło go do "kontrolowanego odwrotu";] heheNatomiast powtarzanie jakiś technik w ju wazach czy w yo nin dori dla mnie nie jest niczym dziwnym..


Jakies te randori slabe. Szczepan pisze, ze to wybitny aikidoka - moze sie ja na tym nieznam, ale krawędź wyobrażam sobie inaczej. :wink:
Zreszta zobacze jeszcze te inne filmiki.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Śmieszy mnie niezmiernie to ciągłe straszenie aikidoków sparingiem :lol:

Jakby sparring był wszystkim, co można znaleźć w MA. Znam kilku, których bałbym się wyzwać (nie mówię konkretnie o tym nauczycielu), ale co tam, przecież ćwicza tylko to badziewne aikido, hahaha :)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).

Zobaczyłem te filmiki i powiem, że poważnie bym się zastanowił nim poprosiłbym tego ważącego 67 kg staruszka o sparing - rzuca dwoma gośćmi na raz a ja mam problem pokonać jednego kolegę - dwóch to już masakra :D
Aikido można nazwać formą ruchu (ja tak to ćwiczę) ale do walki to temu jeszcze daleko. Wnioskuję tylko ze swojego skromnego doświadczenia :D

Drogi kolego,
Generalnie mimo, że anim joszinkan ani ostatnio za bardzo sie tu nie udzielam ale,
- atmosfera filuternego sikania na aikido troche sie koledze za bardzo udzieliła.
Jesteśmy na forum aikido, mimo, że go nie ćwiczysz to - to nie jest staruszek tylko sensei, albo nauczyciel - szacunek nalezy sie nawet jesli nie warsztatowi to dla wieku.
Mój nauczyciel miał 3 operacje barków , 1 kregosłupa, na problemy ze stopa i 60 lat. Na poziomier jakiego jełopa musiałbym byc, żeby czerpac primo satusfakcje z wyzwania go na pojedynek i wygrania, sekundo wartosciowania tym samym samego aikido.
nawet bokserowi o mózgu wstrząśnietym milion razy nie przyjdzie do głowy sparować na serio ze swoim 70 trenerem. to jest rozumowanie na poziomie komiksu.
wchodze troche w role moda , którem ma to gdzieś, ale jesli wchodzisz do czyjegoś domu (czytaj forum aikido) i srasz na środku pokoju to przynajmniej podziekuj jak ktoś ci papier poda (czyt. szacunek dla starszych)....
pozdro
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Obejrzałem - ma strasznie spękanych uke.
I żeby, nie być krytycznym 2 filmik 1,35-2,17 podoba mi sie.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
Pmasz opiernicz przyjmuję z pochyloną głową.
Jeśli kogoś tu uraziłem to przepraszam.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium treningowe z Ando Tsuneo Shihana (8 DAN IYAF).
sorry wielkie, ale mi po prostu żal tego forum po ludzku... ja rozumiem , że można nie ćwiczyć, ja rozumiem nawet, że można mieć potrzebę udowadniania, że nie warto - każdy ma swoja historie i może czujecie potrzebe apostołowania - twoja karma. ale poziom metr poniżej rzyga to juz przegięcie (to nie do twojej wypowiedzi).
sorry za smucenie, ale własnie zamykają od 2 dni [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - żałoba wśród userów - jeśli są tacy wśród nas... :? :( :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024