Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
taki ciekawy temat, gdzie produkuje się trójgłowy Bogumił (vel pmasz vel andriej). w ostatnim nr-rze Focusa jest parę słów o rozwarstwieniach jaźni. Co takiego jest w tym aikido, że choć chujowe, zmusza do szukania dna pod podeszwą?
za 10 min północ, wtedy można zamknąć :)
(temat :"ataki w Aikido")
  • 0

budo_jahred
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
nie zakykaj, usun ...
oj, ja tam sie szykuje do sparringu, ot, zwykla walka, z dodatkiek aikido, po rpstu kazdym atakiem da sie zastosowac aikido, jak nie to co innego, co zdaje egzamin, co nie...

a moze ja powiem ze moj Sensei oprocz Aikido, pokazuje tez Sambo zeby samo aikido jakos uzupelnic...

dla mnie ok

  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

taki ciekawy temat, gdzie produkuje się trójgłowy Bogumił ...


To był żart! Nie mam innych postaci na Vortalu bo po co!
Po to jest możliwość bycia incognito na forum żeby sie swobodnie wypowiadać.
Śmiałem sie tylko z Pmasza :D
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
Co do Szczepana ..to zaczęło spowrotem mu przeszkadzać że coraz więcej ludzi luźno rozmawia postrzegając Aikido w innym wymiarze niż SkutecznaStuka Walki-niemal całkowicie ten wymiar odrzucając.

Wiec od dziś na pytanie Dlaczego w Aikido są nie relane ? Odpowiadamy, że wyglądają w ten sposób bo uczą zejść z lini ciosu całym ciałem Gdyby"realne" ataki były wyprowadzana wymuszało by to od Uke w pierwszym odruchu robienie uniku np. odchylenie głowy itp. Stąd tez taka Aikidocka forma Ataku najskuteczniej ze wszytkich SW
uczy niezbednego zejścia z lini ciosu.

Na pytanie czy Realne Ataki się ewentualnie pojawią ? Odpowiadamy:
Oczywiście że się pojawią tuż po opanowaniu podstawowej formy "unikania" wszytkim dobrze znanych powszednikch Aikidockich ataków. Jednakże żeby je opanować trzba LAT!
czasem dziesiątek lat ..Także głowa do góry i wytrwale ćwiczmy ..pozatym nie zastanawiamy się tylko ćwiczymy.
  • 0

budo_sebol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

Nie sprawdzamy, nie da się


Jak to nie da się Randal? Po prostu idziesz i konfrontujesz się w przyjacielskim sparingu z inną SW. Sprawdzasz czy techniki które wałkujesz od lat uda się zastosować w innym systemie. Proste jak drut. Czy się mylę?

Sorki za offtop ale wiadomy topik zamknięto nim zdążyłem tam napisać to co napisałem tutaj.

Pozdrawiam
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
Każda sw jest skuteczna, tylko kwestia kto trenuje, ile trenuje i czy ma mózg czy orzeszek pistacjowy.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

... wiele rzeczy ...

Bogumił, tak całkowicie bez złośliwości - czy mógłbyś, a jeśli tak, to proszę o to, cały swój poprzedni post przepisać tak, aby był zrozumiały? Czytam, czytam i muszę się domyślać o co Ci chodziło. Wiem, co chcesz powiedzieć przez to co starałeś się napisać, bo to nie jest trudno zgadnąć - wciąż to samo, ale interesuje mnie treść Twoich wynurzeń. :wink:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

Każda sw jest skuteczna, tylko kwestia kto trenuje, ile trenuje i czy ma mózg czy orzeszek pistacjowy.

Zweryfikowałeś to organoleptycznie? :lol:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
Jak ktoś ćwiczy Aikido i jest skuteczne, to ćwiczy gówniane Aikido :)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

Zweryfikowałeś to organoleptycznie? :lol:

Jak można organoleptycznie badać skuteczność jakieś MA?

ta ta ta czepiam sie :P Ale jak jest off top to no cóz... niech trwa bal.. :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

Jak można organoleptycznie badać skuteczność jakieś MA?

Można poszukać sekcji jakiejś kontaktowej sztuki walki i dostać łomot. :)

Metoda organoleptyczna jest metodą bazująca na zmysłach wzrokowym, węchowym, smakowym, dotykowym i jest dokonywana dzięki odbieranym wrażeniom.

Po dobrym łomocie widać mało, bo oczy spuchnięte, nos też, może nawet zatkany wacikiem, smak w buzi mdły, lekko metaliczny, a jak się gdzie dotknie, to boli. Wrażeń a wrażeń! ;)

Oczwiście nie trzeba zostać spranym na kwaśne jabłko, żeby to i owo zauważyć. Ale na sparring trzeba się wybrać, co już wielokrotnie pisałem i powtarzać nie zamierzam. Dlatego pytam kolegę herbu ognisty ptak czy próbował, czy nie. Bo jak nie, to niech spróbuje, a jeśli tak, to po co głupoty gada? :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
W podobnym stopniu, w jakim brydż jest dyscypliną sportową, tak można mówić o aikido jako o sztuce walki. Pewne aspekty są, widziałem kiedyś brydżystę w dresach. To na plus oczywiście.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

W podobnym stopniu, w jakim brydż jest dyscypliną sportową, tak można mówić o aikido jako o sztuce walki.

Wiesz, to nie myśmy sobie wymyślili, ze aikido to SW, ino nasi wschodni, żółci przyjaciele.
Ja wiem, że Wikipedia nie jest pełnowartościowym źródłem wiedzy, ale pewne rzeczy można wyłuskać: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
Z uwagi na powyższe, wszelkie uwagi i zarzuty należałoby kierować do Japonii, a nie do biednych, krajowych adeptów aikido. I sądzę, że Japończykom nie chciałoby się nawet dyskutować na ten temat. :P

Pozdrawiam.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

Po dobrym łomocie widać mało, bo oczy spuchnięte, nos też, może nawet zatkany wacikiem, smak w buzi mdły, lekko metaliczny, a jak się gdzie dotknie, to boli. Wrażeń a wrażeń! ;)

Hi Shabu,
Widzę, że niezły z Ciebie fajter, zaprawiony w bojach, jak mało kto :lol:
Sporo ostatnio czytałem w działach BJJ i JJ o zawodach, które ostatnio miały miejsce w Polsce. Ciekaw jestem, czy próbowałeś swoich sił w tych imprezach, czy Twoja aktywność wojownicza ograniczyła się do wożenia się w dziale Aikido i w Knajpie? :lol:

Podobne pytanie kieruję do Bogumiła. Pisałeś mi kiedyś o planach startowych w MP i/lub ME. Już kiedyś pytałem, o wyniki Twoich startów, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Podobnie, jak Shabu najwięcej piszesz w dziale Aikido :lol: , więc jak to jest, próbujesz swoich sił w zawodach JJ, które podobno trenujesz, bo jakoś nie widziałem Twoich postów w tamtych topikach.

Pozdrówka :-)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

Widzę, że niezły z Ciebie fajter, zaprawiony w bojach, jak mało kto :lol:
Sporo ostatnio czytałem w działach BJJ i JJ o zawodach, które ostatnio miały miejsce w Polsce. Ciekaw jestem, czy próbowałeś swoich sił w tych imprezach, czy Twoja aktywność wojownicza ograniczyła się do wożenia się w dziale Aikido i w Knajpie? :lol:

Takiego łomotu jak napisałem nie dostałem nigdy i mam nadzieję nigdy nie dostać, wystarczy mi wyobraźnia i potrącenie dawno temu przez samochód. Na zawody nie jeżdżę, bo jestem kiepski w te klocki, mało wojowniczy, delikatny, a do tego całkiem nie widzę powodu, dla którego miałbym wydawać kasę żeby w najlepszym wypadku zawiesić na szyi kawałek metalu, a w najgorszym odpaść po pierwszym starciu. Ani mnie to ziębi, ani grzeje i nie dlatego trenuję, żeby wykazywać swoją wyższość nad innymi.

W przeciwieństwie do takiego Bogumiła wielokrotnie pisałem, że fajter ze mnie żaden, a ty w kółko swoje, próbując zdyskredytować mój głos, a zatem moje poglądy, nie ustosunkowując się jak zwykle do tematu. Aż tak cię to boli, że tutaj piszę rzeczy dla każdego rozsądnego człowieka oczywiste? Których, nota bene, chyba ani razu nie spróbowałeś zrozumieć, bo ciągle tylko o ulicy, zawodach i fajterach do mnie, kiedy ja o czymś zupełnie innym zawsze piszę.

Jeśli ty lub ktoś inny czuje potrzebę spotkania się ze mną i przetestowania moich niewielkich umiejętności, proszę bardzo. Wiadomo, gdzie mnie można znaleźć. Przy czym wynik takiego spotkania niczego nie zmieni odnośnie prawdziwości moich argumentów.

A na forum aikido się produkuję bo jest śmiesznie i zawsze są chętni do gadki, jaka by ona nie była, w przeciwieństwie do pozostałej większości, gdzie ciągle tylko zawody i seminaria. :)
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
Panowie, chyba coś jednak jest na rzeczy, skoro temat wraca, mimo blokad...Shabu ma racje, to, co wyróżnia ten dział, to zapał dyskusji. Mottem jest wg mnie nie tyle skuteczność (w to chyba nawet moderatorzy nie wierzą) a raczej sens. Bogumił dużo trudu wkłada w jego poszukiwanie, stara się go wyartykuować, niestety, w pół topicu jest dyskredytowany. Mam jedną myśl (niewielką, pewnie przestrzeloną) - a propos "sens".
Jaki jest sens ćwiczyć unik kilkanaście lat, aż będzie praktyczny, skoro w innej SW efekt przychodzi 10 razy szybciej? OK, finezja, ale kto powiedział, że w tej "innej "SW" postępu dalej nie ma? Więc po tych nawet 10 latach wciąż jest podobna dysproporcja, co na początku.
Fakt faktem, że malowidła na ceramice też już niepotrzebne a wciąż w cenie... Czyżby kwintesencja sztuki?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
Xires, nie dla efektu a dla zabawy na macie. Efekt jest ćwiczącym aikido zbędny.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!

Jaki jest sens ćwiczyć unik kilkanaście lat, aż będzie praktyczny, skoro w innej SW efekt przychodzi 10 razy szybciej?


Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie, które jest błędnie postawione i nie odnosi się do aikido. W aikido nie ćwiczy się kilkanaście lat uniku, a tymbardziej po to, aby był praktyczny i to dlatego, że aikido nie jest SW. Praktyczne uniki, lowkicki i inne lewe proste ćwiczysz sobie kilka, kilkanaście lat ćwicząc SW, a jak już to potrafisz ( lub równolegle) ćwiczysz sobie aikido, ponieważ już umiesz te uniki, a twoje gyakutsuki przebija ścianę. Kiedy już umiesz wszystko zadajesz sobie pytanie o dalszy rozwój i tu z odpowiedzią przychodzi aikido. Aikido jest po to żeby sobie poczarować i dalej się rozwijać. W końcu ile można walczyć i jaki czynnik w zdecydowanej większości wygrywa walkę? Siła, wytrzymałość, szybkość- to wszystko się traci , przychodzą kolejni po nas silniejsi i lepiej przygotowani fizycznie, ale oni w końcu też przegrają, a aikidoka nie przegrywa nigdy, ponieważ nigdy nie walczy ( tu kryje sie pewna odwrotna zależność tj. im lepiej walczysz tym lepszym będziesz aikidoka, ponieważ bedziesz potrafic ze swojego aikido te walke wyeliminowac). Tu podam link do filmików z prawdziwymi :) 8) masterami aikido ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) , których niestety nikt nie skomentował :cry: :
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
wybacz, ale gdyby nie te filmy, to czułbym, że mnie przekonałeś.
Zgodzę się co do jednego. Aikido jest sztuką. Sztuka wg mnie to doskonalenie danej dziedziny bez granic. Nieważne, czy jest poklask, ważna jest satysfakcja z własnych postępów. Uważam, że ten warunek aikido spełnia całkowicie.
Natomiast w tych filmach...piszesz o unikaniu walki. Nie chcę ironizować, więc spytam Cię, gdzie tam w ogóle jest walka? Rola uke to asysta dla pokazani finezji i nic więcej. Jednak z walką to nie ma nic wspólnego. Te ataki to zaczepka beja o parę złotych do browca.
Nie trzeba żadnej SW, by się wybronić. To m.in. razi oponentów skuteczności aikido.
Jak można unikać czegoś, co się nie zdarza?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szczepan, nie zamykaj przed północą!!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024