Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zginal bo ne dal papierosa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa
dlatego zeby was zadowolic proponuje prosty zabieg dodany do moich warunkow przy orzekaniu kary smierci - pozytywnie wykonany test na DNA
jesli wiec jest calkowite przekonanie o winie skazanego + sa pozytywne testy - czemu nie czapa? :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

Liberałowie tego świata od pewnego czasu robią z nas eunuchów.


Chyba pseudo-liberałowie.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa
pewnie masz rację, kwestia nazewnictwa.
pamiętam historię z lat 80-siątych, czytałem ją z wypiekami w jakiejś gazecie z tamtych lat, takie pisemko z kryminałami (nie pamiętam tytułu).
Traktowała o gościu, pewnym wujku. Jego brat zmarł osierociwszy żonę i małą córeczkę.
Przed śmiercią wymógł na swym bracie obietnicę, że będzie on się opiekował jego rodziną, będzie im stróżem.
Któregoś feralnego razu małą dziewczynkę napadło i zgwałciło 3 gości.
Milicja miała podejrzenia ale bez dowodów, więc sprawców wypuściła.
Wujek począł wendetę. Pierwszego dopadł szybko. Drugiego szukał dłużej, bo zniknął gdzieś. Dorwał go i podobnie, jak pierwszego, ukatrupił.
Trzeci za kolejne przestępstwo akurat odsiadywał wyrok. Wujek czekał. Tamten coś czuł podobno, ze jakiś mściciel poluje, dowiedział się o dwóch koleżkach, już martwych, nawet potrafił skojarzyć. Kilka (naście?) miesięcy później wyszedł. Długo nie pobył na wolności. Zdechł gwałtownie.
Wtedy ten wujek zgłosił się na milicję. Poszedł siedzieć za 3-krotne zabójstwo.
Dla mnie Gość.
Wg prawa bandzior?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

dlatego zeby was zadowolic proponuje prosty zabieg dodany do moich warunkow przy orzekaniu kary smierci - pozytywnie wykonany test na DNA


To może lepiej, żeby nikt nie mordował w twoim domu, pracy lub samochodzie. Każdy test na twoją obecność wyjdzie tam pozytywnie.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa
„przyklad na kare smierci - dano mu jeszcze pobiegac po wolnosci - i chlopak to wykorzystal gwalcac i mordujac kolejna dziewczyne
a teraz ja mam tego menta utryzmywac za moje pieniadze? czapa albo lac palami poki nie zdechnie jak pies.. ”

Dzey podałeś doskonały przykład na poparcie mojego twierdzenia, że w Polsce nie może być kary śmierci. Po wydaniu wyroku za niebezpieczne i odrażające przestępstwo jakim jest gwałt sąd uchylił areszt tymczasowy i dżentelmen opuścił areszt śledczy. A wyrok jaki otrzymał nie był wyrokiem w zawieszeniu, tylko karą bezwzględnego pozbawienia wolności. Wystarczyło go nie wypuszczać i wszystko potoczyłoby się inaczej.
Nadal chcesz żeby wymiar sprawiedliwości, który strzela takie gole dostał do ręki karę śmierci?
  • 0

budo_erisnay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa
i tak żaden z nas nie ma wpływu na stosowanie bądź nie KS, więc proponuje zakończyć lub zmienić temat.

Jaką macie tam pogodę ? :lol:
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

To może lepiej, żeby nikt nie mordował w twoim domu, pracy lub samochodzie. Każdy test na twoją obecność wyjdzie tam pozytywnie.

RobertP - zawsze mialem cie za inteligentne rozmowce wiec dziwie sie czemu teraz z takim uporem starasz sie nie sluchac argumentow i na sile udowodniac jakies dziwne rzeczy.. wiec prosze odnies sie dokladnie do tego co napisalem teraz i wczesniej - czyli calosciowo a nie do wyrwanych z kontekstu kilku slow..

napisalem jasno - KS wylacznie kiedy istnieje pelne przekonanie o winie skazanego, kiedy skazany dokonywal juz podobnych czynow wczesniej, a testy DNA potwierdza jego zbrodnie..

nie napisalem ze chce by wine orzekac wylacznie na podstawie DNA - tak samo jak nie napisalem ze bedziemy skazywali kazdego kto ukradl pietruszke na KS.. co do statystyki - ilosc takich procesow bedzie minimalna w Polsce i potencjalne zagrozenie skazania kogos niewinnego na KS to nie tysiace ludzi ale ulamki.. bo procesow z KS w tle bedzie kilka/kilkanascie rocznie i kazdy bedzie olbrzymim wydarzeniem dodatkowo monitorowanym przez wszystkie mozliwe strony.. PL to nie USA - my nie mamy kilkuset milionow mieszkancow zeby twoja statystyka mogla sie sprawdzic - bo nawet 2% z 10 osob rocznie to ... mniej niz jedna czwarta osoby :D a te 2% odnosilo sie do starych procesow sprzed 30 lat gdzie nie bylo takich technik wspomagajacych jak np centralna baza danych z odciskami, czy badan DNA.. teraz ten odsetek przy postepie technologicznym spadl zapewne do 1%? 0,5%? przy takim procencie szansa ze zajdzie pomylka wynosi mniej niz szansa na wygranie w Totka..

a czemu chce KS? bo sam fakt posiadania KS w repertuarze moze odstraszy paru gosci od najciezszych zbrodni i zamiast po gwalcie urwac komus glowe, daruja ofierze zycie..
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

napisalem jasno - [u]KS wylacznie kiedy istnieje pelne przekonanie o winie skazanego, kiedy skazany dokonywal juz podobnych czynow wczesniej, a testy DNA potwierdza jego zbrodnie..


Pełne przekonanie to ma prokurator (lub udaje) w każdej sprawie. Chcesz dać małpom brzytwe

Przedstawiłem tam dwie sprawy, które prowadził Grzegorz Talarek. Oskarżył on historyka sztuki Jacka Bochińskiego o napad z bronią w ręku na handlarzy ze Stadionu Dziesięciolecia. Choć Bochiński miał nienaganną przeszłość i był znany w środowisku głównie jako mól książkowy, to dzięki prokuratorowi z Grójca spędził rok w areszcie, czekając na proces. Było to o tyle dziwne, że w sprawie napadu było mnóstwo wątpliwości. Nie zgadzały się ani odciski palców, ani rysopisy, ani znalezione włosy przestępców. Wszystkie dowody przeciwko Bochińskiemu upadły w sądzie, który go uniewinnił i oczyścił z zarzutów w 2004 roku.
Mniej szczęścia miał Tomasz Siarno, który za sprawą prokuratora Talarka odsiedział dwuletni wyrok więzienia za pobicie turystów biwakujących nad Pilicą. Choć, jak twierdzi, wcale go tam nie było. Dowody na niewinność syna zebrała matka Tomka, która odnalazła prawdziwych chuliganów, nagrała ich potajemnie i kasetę dostarczyła do prokuratury. To jednak nic nie dało, bo wyrok w sprawie syna był już prawomocny. Małgorzata Wypych z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka badająca tę sprawę twierdziła, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Siarno jest niewinny.


  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa
Mam wrażenie że wszyscy uczestnicy dyskusji chcący wprowadzenia kary śmierci w Polsce nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa


DLATEGO ISTNIEJE INSTYTUCJA ODWOŁAWCZA. TO ZE 2.6 % NIESŁUSZNIE SKAZANYCH ODWOŁAŁO SIĘ POZYTYWNIE ( A PRAWIE WSZYSCY SIE ODWOŁUJĄ) . TZN ZE PROCENT NIEWINNYCH NA KTORYCH WYKONANO KARE SMIERCI MUSI BYC W GRANICACH MAX 0.5 % ALBO JESZCZE MNIEJ .


Rety! Co za precyzyjny wywód i jak ładna liczba.
A skąd taka? Opowiesz nam jak to wyliczyłeś.

Dedukcja ,dedukcja i jeszcze raz dedukcja.
Cos co przeciwnicy kary śmierci nie umieją lub nie chcą robić.
Nie mam czasu się rozpisywać .Krótko- Najnowsze badania WYKAZUJĄ że kara śmierci ratuje życie. Tak jak wszystkie badania ( No chyba że je robil ryszard kalisz ) wykazały że liberalizacja przepisów związanych z bronią palną ogranicza napady rozboje zabójstwa. LEWACY utracili wszelkie argumenty i posługują się tanią retoryką . Chcą stworzyć idealny świat gdzie nikt przypadkowo nie ginie . Niestety wychodzi im zupełnie na odwrót.
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

Mam wrażenie że wszyscy uczestnicy dyskusji chcący wprowadzenia kary śmierci w Polsce nie mają zielonego pojęcia o funkcjonowaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Wiesz co , za przeproszeniem 'pierdolisz'
Ile czasu w Polsce istniała kara śmierci ?
A kiedy została zniesiona ?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

[...]Dedukcja ,dedukcja i jeszcze raz dedukcja..

fox jest debilem :roll:
jak do tego dooszedłem: dedukcja, dedukcja, dedukcja :)
(pomijam fakt że nie za bardzo wiem jak dopasować termin "dedukcja" do foxowego wywodu)

[...]
Nie mam czasu się rozpisywać .Krótko- Najnowsze badania WYKAZUJĄ że kara śmierci ratuje życie. .

poproszę o źródło niezależne od wszelakich stowarzyszeń amatorów broni palnej

cała reszta

pitu pitu
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa
„Wiesz co , za przeproszeniem 'pierdolisz' Ile czasu w Polsce istniała kara śmierci ?
A kiedy została zniesiona ?”

Fox może poczytaj trochę dyskusję w tym temacie, przemyśl przeczytane wypowiedzi i przestań odpowiadać pod wpływem emocji. Nie chce mi się podawać w kółko przykładów ewidentnych błędów polskiego wymiaru sprawiedliwości, jest ich po prostu koszmarnie dużo.
Nie chodzi o to, czy poszczególni przestępcy zasługują na śmierć czy nie. Chodzi o to, że kara śmierci jak trafi do kodeksu karnego to będzie można ją stosować. A warto popatrzeć i poczytać co się dzieje w polskim wymiarze sprawiedliwości. Chyba że nie widzisz tych ewidentnych „pomyłek”, nic nie wiesz o buncie prokuratorów, których zmusza się do „dyspozycyjności” to wtedy jestem w stanie zrozumieć Twoją opinię o moich poglądach. :)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

poproszę o źródło niezależne od wszelakich stowarzyszeń amatorów broni palnej


:lol:

I kto tu z siebie debila robi? :lol:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

poproszę o źródło niezależne od wszelakich stowarzyszeń amatorów broni palnej


:lol:

I kto tu z siebie debila robi? :lol:


use your brain Luke
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa
„I kto tu z siebie debila robi?”
Khunaq weź rozwiń swoją wypowiedź, bo na razie Twój post ma następującą treść: nie mam nic do powiedzenia ale coś napiszę co mi tam.
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa
To ja moze tez wtrace swoje 3 grosze :wink:
Odnosnie tych nieustannych pomylek polskiego wymiaru sprawiedliwosci,to taka ciekawostka.. Ostatnia kara smierci byla wykonana w nowogardzie,podpisal ja pewien sedzia(nie pamietam jak sie nazywal),z tego co slyszalem,sedziowie(prawie wszyscy) bali sie dac podpis pod wyrokiem kary smierci i np u nas w wojewodztwie byl tylko 1.Spedzal nie wiadomo ile czasu zanim taki wyrok wydal,a przy jakichkolwiek niepewnosciach nie skazywal na smierc.Duzo gadania,ze beda pomylki itp,ale sedziowie tez ludzie i nie beda na lewo i prawo rzucac wyrokami smierci :wink: .Tak jak DZEY pisal,przy wielokrotnych bandytach,bezwzglednych,nie dajacych sie zresocjalizowac-CZAPA :wink: .

Czekam na atak :) :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

ale sedziowie tez ludzie i nie beda na lewo i prawo rzucac wyrokami smierci :wink:


Eks wiceminister sprawiedliwości wie chyba o tym z pierwszej ręki? Co?
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

Eks wiceminister sprawiedliwości wie chyba o tym z pierwszej ręki? Co?


Szczerze mowiac,nie wiem o co Ci dokladnie chodzi :wink:

Z reszta mowie na podstawie faktow,tak bylo :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zginal bo ne dal papierosa

use your brain Luke


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie widzę! Nie były już przytaczane dziesiątki razy na forum! Były? To nie wierzę im! Mam rację!!!!1111oneoneone

:lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024