Zginal bo ne dal papierosa
Napisano Ponad rok temu
Dobra to może zwolennicy kary śmierci w Polsce powiedzą:
1). w jaki sposób w Polsce jest sprawowany nadzór na wydawanymi wyrokami, postanowieniami,
2). kto go sprawuje,
3). z jakiego powodu Polska jest na jednym z pierwszych miejsc jeżeli chodzi o ilość skarg kierowanych do Trybunału Praw Człowieka w Strassburgu.
Czekam na odpowiedzi na powyższe pytania.
Ataki będę odpierał z wielką determinacją
Napisano Ponad rok temu
Mój drogi koguciku kung-fu ( że pozwolę sobie kogos zacytować )use your brain Luke
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie widzę! Nie były już przytaczane dziesiątki razy na forum! Były? To nie wierzę im! Mam rację!!!!1111oneoneone
merytoryczne bogactwo Twej wypowiedzi wprawia mnie w stan nirwany
Napisano Ponad rok temu
Czasami mam wrazenie,ze idac tokiem rozumowania przeciwnikow kary smierci mozna by negowac wysokie kary wiezienia..Sam fakt,ze nasi super przestepcy,ktorzy leza maja naprawde luksus :wink: Ps3 w niektorych wiezieniach to nie jest szok :wink: .
Co do nadzoru..Sedziowe bez oficjalnej nominacji sedziowskiej(nie pamietam jak to sie nazywa)sa sprawdzani..Co do sedziow z nominacja,no coz...Nie ma do konca takiego nadzoru,ale nigdzie na swiecie nie ma :wink: . Jesli ktos juz jest sedzia to logicznym jest,ze musi jakies tam wymagania spelniac.
Wydaje mi sie,ze kara smierci zrobi wiecej dobrego niz zlego.Nie wiem jak Ty,ale nie widzi mi sie zeby moje podatki szly na kogos z dozywociem,ktory ma lepsze warunki niz niejedne dzieci z patologicznych rodzin/domow dziecka
Co do skarg do trybunalu...To jest przede wszystkim tendencja do naciskow politycznych na sedziow,vide p.Ziobro...To taki przyklad :wink: .Musimy zapewnic wiecej luzu sedziom
Napisano Ponad rok temu
Eks wiceminister sprawiedliwości wie chyba o tym z pierwszej ręki? Co?
Szczerze mowiac,nie wiem o co Ci dokladnie chodzi :wink:
Z reszta mowie na podstawie faktow,tak bylo :wink:
Ja też. Tatuś sędziego Kryże zasądził KŚ w aferze mięsnej. Oczywiście są wrażliwi ludzie, mający sumienie, jaja itd. ale nie wszyscy są tacy.
Napisano Ponad rok temu
Michał Sz-n nie jest problemem czy sędziowie będą wystarczająco ostrożni w przypadkach wątpliwych. Widzę problem w tym, że w historii (i współczesności) polskiego wymiaru sprawiedliwości jest dużo przykładów dyspozycyjności wymiaru sprawiedliwości. J
Ja nie atakuję, a popieram
W poniedziałek do Ministerstwa Sprawiedliwości dotarło wystąpienie Trybunału, w którym prosi o zajęcie stanowiska w sprawie "strukturalnego" problemu ze stosowaniem tymczasowego aresztowania. To tzw. sygnalizacja. Wyjątkowy, rzadko stosowany przez Trybunał w Strasburgu instrument. Sięga po niego, jeśli uzna, że naruszenia Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w jakimś obszarze są tak masowe, że świadczą o konieczności zmiany prawa lub praktyki w danym kraju.
Problem zaczął nabrzmiewać od 2000 r., kiedy ministrem sprawiedliwości - prokuratorem generalnym został Lech Kaczyński. Wydał wtedy wytyczne dla prokuratorów, żeby w większości spraw występowali o areszt. Prokuratorzy posłuchali. I okazało się, że sądy masowo na te areszty się godzą.
Areszt można w świetle polskiego prawa przedłużać w nieskończoność. Jeden z rekordzistów Piotr J. spędził w areszcie blisko osiem lat. Trzy tygodnie temu poznański sąd uchylił mu ten areszt po wyroku Trybunału w Strasburgu zasądzającym 4 tys. euro zadośćuczynienia. Średni czas aresztowania Polaków, którzy wygrali sprawy w Strasburgu, to nieco ponad trzy lata.
Napisano Ponad rok temu
Mój drogi koguciku kung-fu ( że pozwolę sobie kogos zacytować )
merytoryczne bogactwo Twej wypowiedzi wprawia mnie w stan nirwany
Ych... myślałem, że stać Cię na szukanie sojuszników na trochę wyższym poziomie 8O
Napisano Ponad rok temu
- prewencyjny (zmniejszenie ilosci zabojstw) -> jak pisalem wyzej, moze ktos po gwalcie nie zabije ofiary bo przekalkuluje ze za gwalt dostanie co najwyzej pare lat, a za gwalt+zabojstwo dostanie krzeslo elektryczne..
- finansowy -> zamiast lozyc na darmozjada z dozywociem wole go usmazyc, a te zaoszczedzone na nim pieniadze przeznaczyc np na dzieci z domow dziecka zeby ZAPOBIEGAC dalszym patologiom..
i niech ktos to teraz obali
Napisano Ponad rok temu
- prewencyjny (zmniejszenie ilosci zabojstw) -> jak pisalem wyzej, moze ktos po gwalcie nie zabije ofiary bo przekalkuluje ze za gwalt dostanie co najwyzej pare lat, a za gwalt+zabojstwo dostanie krzeslo elektryczne..
- finansowy -> zamiast lozyc na darmozjada z dozywociem wole go usmazyc, a te zaoszczedzone na nim pieniadze przeznaczyc np na dzieci z domow dziecka zeby ZAPOBIEGAC dalszym patologiom..
i niech ktos to teraz obali ”
Lubię wyzwania
Tak sobie wrzucę po raz kolejny przykład Magdalenki. Dwóch twardzieli rozwaliło najlepszy pododdział antyterrorystyczny w Polsce i wcale nie groził im KS. W czasie próby zatrzymania innych członków tej grupy przestępczej doszło do wymiany ognia na ulicy, w czasie której zginął jeden z przestępców (były komandos policyjny). To teraz mi powiedz czy wśród innych twardych ludzi z półświatka motywacja do walki nie wzrośnie jeżeli będą mieli w perspektywie KS. Może się okazać, że w każdym komisariacie będzie sekcja antyterrorystyczna. I wyposażenie i wynagrodzenie policjantów będzie musiało znacząco wzrosnąć, bo inaczej nikt nie będzie chciał robić takiej roboty.
I kasy trzeba będzie dużo więcej z budżetu państwa wydać i zagrożenie przynajmniej to potencjalne wcale nie zmaleje.
Napisano Ponad rok temu
fox jest debilem :roll:
jak do tego dooszedłem: dedukcja, dedukcja, dedukcja
(pomijam fakt że nie za bardzo wiem jak dopasować termin "dedukcja" do foxowego wywodu)
[/quote]
Dar że nie znasz znaczenia słowa dedukcja ......
[quote]
Dedukcja to rodzaj rozumowania logicznego, mającego na celu dojście do określonego wniosku na podstawie założonego wcześniej zbioru przesłanek. Istotą jest przechodzenie od ogółów do szczegółów. Rozumowanie dedukcyjne w odróżnieniu od rozumowania indukcyjnego jest w całości zawarte wewnątrz swoich założeń, to znaczy nie wymaga tworzenia nowych twierdzeń czy pojęć, lecz jest tylko prostym wyciąganiem wniosków. Jeśli jest przeprowadzone poprawnie, zaś zbiór przesłanek nie zawiera zdań fałszywych, to wnioski wyciągnięte w wyniku rozumowania dedukcyjnego są nieodparcie prawdziwe i nie można ich zasadnie zakwestionować. Rozumowanie dedukcyjne to takie, które przebiega wedle schematu: Jeśli A to B; A; więc B.[/quote]
[quote name="budo_Fox"][...]
Nie mam czasu się rozpisywać .Krótko- Najnowsze badania WYKAZUJĄ że kara śmierci ratuje życie. .[/quote]
poproszę o źródło niezależne od wszelakich stowarzyszeń amatorów broni palnej
[/quote]
Poczytaj dupku.....
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Porównaj stany gdzie jest dostęp do broni a gdzie nie jest . Gdzie jest kara śmierci a gdzie nie jest. Suche liczby żadnych artykułów lub opinii.
Napisano Ponad rok temu
Nasz wymiar sprawiedliwości nie jest dobry właśnie przez prawo. Wiadomo że trzeba to zmienić ale mówienie że nie wprowadzić karę śmierci bo system jest żly...... Ja mówie , naprawić system aby wprowadzić karę śmierci.„Wiesz co , za przeproszeniem 'pierdolisz' Ile czasu w Polsce istniała kara śmierci ?
A kiedy została zniesiona ?”
Fox może poczytaj trochę dyskusję w tym temacie, przemyśl przeczytane wypowiedzi i przestań odpowiadać pod wpływem emocji. Nie chce mi się podawać w kółko przykładów ewidentnych błędów polskiego wymiaru sprawiedliwości, jest ich po prostu koszmarnie dużo.
Nie chodzi o to, czy poszczególni przestępcy zasługują na śmierć czy nie. Chodzi o to, że kara śmierci jak trafi do kodeksu karnego to będzie można ją stosować. A warto popatrzeć i poczytać co się dzieje w polskim wymiarze sprawiedliwości. Chyba że nie widzisz tych ewidentnych „pomyłek”, nic nie wiesz o buncie prokuratorów, których zmusza się do „dyspozycyjności” to wtedy jestem w stanie zrozumieć Twoją opinię o moich poglądach.
Napisano Ponad rok temu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Poniżej fragmenty z uwag końcowych:
"Badanie dostarcza zdecydowane dowody na odstraszający wpływ kary śmierci poprzez analizę okresu moratorium i liczby egzekucji jako kontrolowanego "eksperymentu sądowego". Nasze wyniki są szczególnie ważne obecnie, ponieważ kilka stanów wprowadziło nowe moratoria lub też rozważa taki krok. Na przykład, Illinois i Maryland zawiesiły egzekucje na czas nieokreślony w latach 2000 i 2002. W 2003r"
"Ponadto, stwierdzamy, że odwrotna zależność pomiędzy karą śmierci a zabójstwami nie jest przypadkowa. Porównania "przed i po" moratorium oraz regresje ujawniają, że kara śmierci nie powoduje zmniejszenia ilości przestępstw przeciwko mieniu, sugerując, że efekt odstraszania nie odzwierciedla ogólnych tendencji w przestępczości.
Te przekonujące dowody na efekt odstraszania nie koniecznie wskazują, że stosowanie kary śmierci to dobra polityka. Pomimo, że egzekucje są korzystne dla społeczeństwa, gdyż odstraszają od popełniania zabójstw, powodują również koszty: obejmują one krzywdę wyrządzoną przez możliwe dyskryminujące stosowanie kary śmierci oraz ryzyko dokonania egzekucji niewinnych osób. Politycy muszą rozważyć zarówno zalety jak i koszty, aby zdecydować o optymalnym wykorzystywaniu kary śmierci."
Napisano Ponad rok temu
Art. 64.
§ 1. Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności
popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne
przestępstwo podobne do przestępstwa, za które był już skazany, sąd może
wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości
do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
§ 2. Jeżeli sprawca uprzednio skazany w warunkach określonych w § 1, który odbył
łącznie co najmniej rok kary pozbawienia wolności i w ciągu 5 lat po odbyciu
w całości lub części ostatniej kary popełnia ponownie umyślne przestępstwo
przeciwko życiu lub zdrowiu, przestępstwo zgwałcenia, rozboju, kradzieży
z włamaniem lub inne przestępstwo przeciwko mieniu popełnione z użyciem
przemocy lub groźbą jej użycia, sąd wymierza karę pozbawienia wolności
przewidzianą za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy
ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego
zagrożenia zwiększonego o połowę.
§ 3. Przewidziane w § 1 lub 2 podwyższenie górnego ustawowego zagrożenia nie
dotyczy zbrodni.
Art. 148.
§ 1. Kto zabija człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze
25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia
wolności.
§ 2. Kto zabija człowieka:
1) ze szczególnym okrucieństwem,
2) w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
3) w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
4) z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych,
podlega karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego
pozbawienia wolności.
§ 3. Karze określonej w § 2 podlega, kto jednym czynem zabija więcej niż jedną
osobę lub był wcześniej prawomocnie skazany za zabójstwo.
§ 4. Kto zabija człowieka pod wpływem silnego wzburzenia usprawiedliwionego
okolicznościami,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
dopuszczenie kary smierci tylko w sytuacji zbiegu art. 64 § 2 z art 148 § 2?
Ile by to mogło byc przypadków rocznie?? Jest ryzyko pomyłki??
Jest w ogóle sens???
Napisano Ponad rok temu
w twoim przykladzie jasno jest okreslony rodzaj przestepstwa i nastepujace po nim kolejne.. moim zdaniem - super robota
Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
Wrażenia po stażu ESDS
- Ponad rok temu
-
Za cios maczetą w głowę oddał nożem w brzuch
- Ponad rok temu
-
Obrona...
- Ponad rok temu
-
czterech pocietych we wrocku
- Ponad rok temu
-
jak wywolac walke??
- Ponad rok temu
-
Najważniejsza cecha fizyczna na ulicy...
- Ponad rok temu
-
Banda wyrostków zaczepia dwóch uczniów wracających ze szkoły
- Ponad rok temu
-
Szok
- Ponad rok temu
-
kanar jak zlotowa?
- Ponad rok temu
-
Akcja pod sklepem
- Ponad rok temu